Jump to content

[Off topic] Umi Zero: Περί παραγγελιών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ιστορία είναι οτι παλι για 50 σελιδες θα μιλάμε για το χθεσινό και κάποιο παλικάρι που το εχει παρει θα ψάχνει πληροφορίες για το κινητο δεν θα βρίσκει.

Γιατί τρελαίνεστε;;; Έχετε αγοράσει με Paypal που είναι το πρόβλημα σας;; Αν δεν εχετε εξέλιξη στην παραγγελία σας εντός 10 ημερών κάνετε dispute και λήγει το θέμα.

Μην το κανουμε Gearbest και εδω.

Αν μπει κάποιος διαχειριστής ας ξεκινήσει πρωτα με το δικο μου off topic.

 

Σωστά. Από το post #960 μέχρι εδώ όλα είναι off topic (δεν ξέρω αν υπάρχει ενδιάμεσα κάποιο σχετικό με την συσκευή). Ένας διαχειριστής να φτιάξει άλλο topic σχετικά με τις παραγγελίες από Tinydeal και να μείνει καθαρό το topic της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα πλασαρουν οτι βλακεια εχουν στις αποθηκες τους με 80$. Cancel και refund αμεσα
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Θα πλασαρουν οτι βλακεια εχουν στις αποθηκες τους με 80$. Cancel και refund αμεσα

 

Αυτό πιστεύω κ εγώ.. πρέπει να γίνει ένα Θέμα άμεσα με όλους εμάς που έχουμε αγοράσει αυτή την "προσφορά" για να κινηθούμε όλοι μαζί..

Link to comment
Share on other sites

συνιστώ ψυχραιμία και προτείνω να ΄΄ακούσουμε΄΄ την πρότασή τους !

Αν προτείνουν ζέρο πχ με 100 - 110 ευρώ ίσως κάποιους να τους συμφέρει και να θέλουν να τα δώσουν.

Αν στα ίδια φράγκα προτείνουν κάποια ΄΄σαπίλα΄΄, οκ dispute άμεσα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω κ εγώ.. πρέπει να γίνει ένα Θέμα άμεσα με όλους εμάς που έχουμε αγοράσει αυτή την "προσφορά" για να κινηθούμε όλοι μαζί..

 

Ναι παιδες.. Προφανως ηταν ψευτικος κραχτης για να μαγνητισουν το ενδιαφερον στο site τους αφου αν ηταν manual error θα το ειχαν παρει χαμπαρι και θα σας το λεγαν σε ενα απο τα τουλαχιστον 10 chats που ειχατε με το καταστημα εχτες..

 

Εγω παντως θα ελεγα να μην κανετε σε καμια περιπτωση cancel και να απαιτησετε και να πιεσετε "ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ", μιας και ειστε και τουλαχιστον 20 ατομα, να σας το στειλουν το τηλεφωνο κανονικα και με το νομο και γενικα να τους στριμωξετε και να κινηθειτε μαζι, απειλωντας τους και με μια ενδεχομενη μαζικη "paypal" καταγγελια.. Αν εχετε κρατησει και καποιοι καμια συνομιλια στην οποια τους εχετε θεσει και λινκ της προσφορας και συνεχισαν να σας μιλανε και μετα το λινκ σαν να προκειται να σας στειλουν το κινητο, ακομα καλυτερα..

 

Γενικα μην τους αφησετε να γλιτωσουν ευκολα.. Φτανει πια αυτη η αηδια με τους κραχτες.. Εχουμε μπουχτησει απο Κωτσοβολους και Media Markt, θα αρχισουμε και international τωρα? Νισαφι πια..

 

Ζητω και γω με τη σειρα μου συγγνωμη για το off topic απλα ηθελα να τα πω να μη σκασω, ας διαγραφει αμεσα το μηνυμα μου..

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στο τεχνικό τμήμα τους,να δούμε αν και τι θα απαντήσουν:!:

Η συσκευή υπάρχει πάλι στο site τους στα $219.99 http://www.tinydeal.com/umi-zero-5-fhd-ogs-super-amoled-mtk6592-8-core-ultrathin-phone-p-140496.html

 

Πριν λίγο βρήκα αυτά σε διπλανό forum και τα μεταφέρω αυτούσια:

"Δεν ξέρω αν ξεφεύγουμε από το θέμα, αλλά όποιος ενδιαφέρεται για τα έσω του UMI Zero, μπορεί να ρίξει μια ματιά εδώ: Πηγή: UMI Zero teardown. Υπάρχει αρκετά καθαρό βίντεο, καθώς και κείμενο με εικόνες.

Σε αυτά αναφέρονται αρκετά περίεργα. Όπως για παράδειγμα ότι έχει τον MediaTek ARM MT6592V, όπου αν διάβασα καλά είναι χρονισμένος στα 1,4GHz; Από την άλλη, η ίδια η Mediatek λέει ότι ο 6592 είναι χρονισμένος από 1,7 έως 2 GHz ( Πηγή: http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/smartphone1/mt6592/).

Ως πίσω κάμερα βρέθηκε η CMK Y800-B-V13B1.0 (δεν έπρεπε να είναι η Sony Exmor IMX 214; το ίδιο είναι;)

Τώρα μπερδεύτηκα. Μήπως ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;"

 

Και αυτά απο άλλο χρήστη:

"σχετικά με το θέμα του Beta prototype απάντηση από umi

10437776_387597811406599_305878581000811

UmiOfficial 21 Ιανουαρίου 8:22 π.μ.

I don't think there any retailers left who selling prototypes. I mean the prototypes are wasn't even meant to be for sale. Only for reviewers."

 

Μιας κι εγώ έγραψα τα παραπάνω στο διπλανό forum βάζω και το url από το UMI Zero teardown που δεν ήρθε με την αντιγραφή: http://www.chinahandy.cc/umi-zero-teardown-testbericht/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό πιστεύω κ εγώ.. πρέπει να γίνει ένα Θέμα άμεσα με όλους εμάς που έχουμε αγοράσει αυτή την "προσφορά" για να κινηθούμε όλοι μαζί..

 

Είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για λάθος τιμολόγησης στο site τους. Πιστεύω ότι δεν πρέπει να τους "πάρουμε το κεφάλι", είναι κάτι που μπορεί να συμβεί και από τη στιγμή που έχουν αποστείλει ενημερωτικό pm προτείνω να περιμένετε για κάποια (πιθανή) αντιπροσφορά και αν κατά την κρίση σας δεν είναι συμφέρουσα να ζητήσετε να επιστραφεί το ποσό άμεσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να πιστέψω ούτε με αχαλίνωτη φαντασία ότι πρόκειται για τυπογραφικό λάθος. Δε νομίζω να γίνονται έτσι τα λάθη, πόσο μάλλον όταν έπονται συζητήσεις επί συζητήσεων με τους πελάτες για το δεδομένο προϊόν.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η φοβερή αντιπρότασή τους...

 

This is Khloe, the customer manager of TinyDeal.

I must apologize for our mistake.

There is a serious manual pricing error for the model P05-ZERO in your order , The price should be 219.99USD, not 82.44USD for each piece.

To show our sincerity, I would like to provide the following two promotions for you:

Enjoy the whole 2015 VIP offer in TinyDeal and with a 7% coupon: sincerity2015 (available in 21.01 – 28.02), for phone or tablet.

At the same time, you can choose one of the following solutions:

1, You can use the cost price 198USD to buy this phone, in this way; you need to pay extra 115USD for the phone P05-ZERO in your order.

How to send money?

http://help.tinydeal.com/faq/detail/78

You can buy 115 pieces ACC-1USD, and in the note, inform us that payment is for different price in order 0. When we get the payment, we will send package out directly.

ACC-1USD

------------------

TD: http://www.tinydeal.com/one-usd-acc-1usd-p-100152.html

2, If you don’t want to do extra payment, you can choose one of the following phones which valued 89.99 USD to instead, they are

(P05-S800, P07-S800, P05-DG310, P07-DG310, P05-S168,

P07-S168, P01-IWV1, P084-IWV1,P05-IWV1 and P07-IWV1).

In this way, you don’t need to pay for the difference.

Please reply our email in 48 hours, or we will follow our Conditions of Use:

Pricing

With respect to items sold by TinyDeal, we cannot confirm the price of an item until you order. Despite our best efforts, a small number of the items in our catalog may be mispriced by manual errors or system errors. We will, at our discretion, contact you for instructions before shipping or cancel your order and notify you of such cancellation.

Waiting for your reply.

Sincerely yours,

TinyDeal

Link to comment
Share on other sites

Ουτε λάθος εκαναν (εφτιαξαν και ολοκληρη εικονα προσφορας για πιο λαθος μιλαμε) ουτε προκειτε ποτε να στειλουν το προιον σε αυτη την τιμη ή 100€ ενω τωρα το δίνουν 190€.

Θα κανουν αντιπροταση που βεβαια θα τους βολευει με οτι εχουν στοκ στην τιμη που πληρώσαμε. Ξυπνησε η σχιστοχωρα.

Τι ειχαμε τι χασαμε τα χρηματα πισω και ειμαστε ΟΚ. Γιατι τοσος χαλασμος;; Να τους κανουμε να τους γδαρουμε.

 

Απλος λιγη παραπανω δουλεια για τους mod να καθαρίσουν παλι το θεμα

Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Πως ζηταω πιστωση σε ολοκληρο το ποσο;

 

Γιατι μας αντιπροτεινουν 2 επιλογες και σε καμια απο αυτη δεν αναφερει για ακυρωση και πιστωτικο!

Link to comment
Share on other sites

Πως ζηταω πιστωση σε ολοκληρο το ποσο;

 

Γιατι μας αντιπροτεινουν 2 επιλογες και σε καμια απο αυτη δεν αναφερει για ακυρωση και πιστωτικο!

 

Για αρχη ζητα το μεσω mail ή chat. Αν τα βρεις σκουρα. Πας για Paypal μερια με Dispute.

Γιατι εν τέλει τους συμφερει να ψωνίσεις και οχι να παρεις τα λεφτα σου πισω.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

"Πιστωτικό" σημαίνει τους αφήνεις τα λεφτά σου για να πάρεις κάτι από αυτούς αργότερα, δλδ δεν σου τα δίνουν πίσω και σου λένε ότι έχεις στη διάθεση σου ένα "κουπόνι"70Ε να το χρησιμοποιήσεις αργότερα. Ελπίζω να μπέρδεψες τις λέξεις και να μην τους κάνεις τέτοια χάρη, για κάτι τέτοια το έκαναν το κόλπο.

Τους ζητάς ακύρωση και full refund=επιστροφή όλου του ποσού άμεσα. Aνοίξτε dispute+claim για full refund, δεν υπάρχει λόγος να τους περιμένετε να το κάνουν αυτοί.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει κουπονι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο 70$ ή 60 Ευρώ περίπου. Με αυτό μας βγαίνει 125 - 130 Ευρώ περίπου. Γιατί δεν το προτείνουν αυτό και θέλουν να δώσουμε την διαφορά ή να πάρουμε τη σαβούρα;
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα το στείλαν σήμερα με e-mail και αφορά τα κινητά της χθεσινής προσφοράς?

Σε μένα δε στείλαν.

Αν στείλουν, θα τους απαντήσω ότι περιμένω το κινητό το οποίο έχω παραγγείλει και τίποτα άλλο.

Ούτε λεφτά πίσω ούτε αλλαγή με κινητό ίσης αξίας, για ποιο λόγο να το δεχτώ και για ποιο λόγο να το δεχτούν όλοι, αφού ανεβάσαν οι ίδιοι τέτοια προσφορά?

Αν θέλανε να πουλήσουν στην κανονική τιμή, δε θα οργανώνανε υπερπαραγωγή προσφοράς!

Όταν ζορίσουν τα πράγματα και (που μάλλον) καταλήξουμε στην επιστροφή χρημάτων, αναγκαστικά θα γίνει, αλλά με πολύ πόνο από μέρους τους.

Το θέμα με το refund είναι ξεκαθαρισμένο. Dispute στο paypal και τέλος. Αλλά δε θέλω να τους το κάνω τόσο εύκολο.

Και είναι τόσο τραγικοί που προτείνουν, άκουσον άκουσον, να συμπληρώσουμε 115 δολάρια για να το πάρουμε στην κανονική τιμή.

Ρεντίκολο, ρεζίλι, ρόμπα και βάλε πρέπει να γίνουν από όλους και παντού. Εγώ έτσι θα τους ενημερώσω.

Φυσικά θα με γράψουν στα μικροσκοπικά κιτρινιάρικια @@κια τους, αλλά τι στα διάλα (αχ θα σε χτυπήσω ηθικέ αυτουργέ μαζί με το νούμερο leo $^$%^@#%$#$), θα έχουμε κάτι να ασχοληθούμε τις επόμενες μέρες. :lol: :lol:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να πιστέψω ούτε με αχαλίνωτη φαντασία ότι πρόκειται για τυπογραφικό λάθος. Δε νομίζω να γίνονται έτσι τα λάθη, πόσο μάλλον όταν έπονται συζητήσεις επί συζητήσεων με τους πελάτες για το δεδομένο προϊόν.

 

Δεν χρειάζεται "αχαλίνωτη φαντασία" για να πιστέψεις πως ήταν λάθος (όχι τυπογραφικό). Η προσφορά βγήκε σε μη εργάσιμη ώρα για αυτούς. Όλοι είχαν φύγει από τα γραφεία. Υπήρχαν μόνο 2-3 υπάλληλοι για τα chat που είναι χαμηλά στην ιεραρχία άσχετοι με τις τιμές. Όταν κατάλαβαν ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ειδοποίησαν τους "πιο πάνω" και η προσφορά "κατέβηκε". Σήμερα που άνοιξαν τα γραφεία θα κανονίσουν. Θα στείλουν μηνύματα για να ακυρώσουν όσοι αγόρασαν ή κάποια αντιπροσφορά. Λογικά οι περισσότεροι θα ακυρώσουν και θα τους επιστραφούν τα λεφτά.

Όπως λέει και ο athanaso77 δεν θα τους πάρουμε το κεφάλι αλλά και να θέλαμε δεν θα μπορούσαμε. "Επαναστατικά" σενάρια "να μαζευτούμε και να απαιτήσουμε να μας τα στείλουν" προφανώς δεν στέκουν και είναι ουτοπικά. Χθες λογικά έγιναν χιλιάδες παραγγελίες. Αν υποθέσουμε ότι το tinydeal τα αγοράζει κάπου 180-190$ και τα πούλησε 82$ βγαίνει χαμένος 100$ ανά συσκευή. Αν μιλάγαμε για 5-10 συσκευές πες ότι θα το κάλυπτε για να κρατήσει ένα κάλο όνομα (που δεν το νομίζω ούτε αυτό) αλλά όταν μιλάμε για χιλιάδες συσκευές μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες ζημία. Υπήρχε περίπτωση κατάστημα να καλύπτει 200-300'000 ζημία ? Και φυσικά δεν υπάρχει κανένας τρόπος να τους αναγκάσεις να υποστούν μέρος της ζημιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό !!!

Μέχρι τόσα διέθετα για το τηλέφωνο αυτό, βάση των προβλημάτων που εξακολουθεί να έχει.

Μόλις λάβω και εγώ το email , προχωρώ σε αίτημα refund

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για λάθος τιμολόγησης στο site τους. Πιστεύω ότι δεν πρέπει να τους "πάρουμε το κεφάλι", είναι κάτι που μπορεί να συμβεί και από τη στιγμή που έχουν αποστείλει ενημερωτικό pm προτείνω να περιμένετε για κάποια (πιθανή) αντιπροσφορά και αν κατά την κρίση σας δεν είναι συμφέρουσα να ζητήσετε να επιστραφεί το ποσό άμεσα.

 

τι λάθος,αφού είχε και χρονόμετρο για την προσφορά

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εκανα dispute στους απατεωνες γιατι λαθος δεν ειναι.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται "αχαλίνωτη φαντασία" για να πιστέψεις πως ήταν λάθος (όχι τυπογραφικό). Η προσφορά βγήκε σε μη εργάσιμη ώρα για αυτούς. Όλοι είχαν φύγει από τα γραφεία...

 

Αυτό που λες δεν ενισχύει την άποψη ότι δεν την ανεβάσαν εκούσια, ίσα ίσα το αντίθετο!

Μια τέτοια προσφορά, με τέτοια υπερπαραγωγη, μπορεί να εμφανιστεί δια παρθενογέννεσης σε κάποιο pc? Περίργο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ενισχύει την άποψη ότι δεν την ανεβάσαν εκούσια, ίσα ίσα το αντίθετο!

Μια τέτοια προσφορά, με τέτοια υπερπαραγωγη, μπορεί να εμφανιστεί δια παρθενογέννεσης σε κάποιο pc? Περίργο...

 

Πόσο μάλλον όταν υπάρχει και banner για 100 κομμάτια στην φωτογραφία. Αυτά δεν γίνονται τυχαία. Πάντως και εμένα δεν μου έχει έρθει μήνυμα ακόμα

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

ζητω χιλια συγνωμη για τα μηνυματα μου,

καθως ειναι ασχετα με το κινητο αλλα δεν υπαρχει αλλος χωρος για τη σχετικη συζητηση.

 

Μιλησα στο chat, τους ρωτησα για τη πορεια της παραγγελιας μου ειπαν πως μου στειλανε ιμειλ

αλλα εγω δεν εχω λαβει τιποτα.

κοιταξα και σπαμ και κανονικο.

Επισης τους ειπα να κανουν επικολληση το ιμειλ και δε το εκαναν.

Λενε θα στειλουν μετα, αθλιοι!

 

30 λεπτα μου λεγανε check email κ' check email και τελικα δεν το στειλανε Ουτε καν copy paste.

Ζητησα cancel+refund αλλιως θα παω paypal για dispute,

μου ειπαν οτι θα κανουν refund, αφου τους ενημερωσα πως θα βγαλω screenshot τη κουβεντα που λενε για refund

τους ευχαριστησα.

 

Ποσες μερες να περιμενω τον αντιλογισμο πριν ψαχτω με Paypal?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ενισχύει την άποψη ότι δεν την ανεβάσαν εκούσια, ίσα ίσα το αντίθετο!

Μια τέτοια προσφορά, με τέτοια υπερπαραγωγη, μπορεί να εμφανιστεί δια παρθενογέννεσης σε κάποιο pc? Περίργο...

 

Δεν με κατάλαβες καλά. Δεν εννοώ "παρθενογέννεση σε κάποιο pc". Όπως γράφω, ήταν μη εργάσιμη ώρα για αυτούς. Κάποιος από το πρωί έδωσε εντολή να ανέβει η προσφορά. Κάπου ενδιάμεσα χάθηκε η μπάλα λόγο κακής συνεννόησης και το βράδυ ανέβηκε λάθος τιμή. Αλλά αυτός που την ανέβασε το βράδυ ήταν κάποιος άσχετος με τις τιμές και δεν κατάλαβε τι έκανε. Μέχρι να καταλάβουν πως κάτι δεν πήγαινε έγιναν χιλιάδες παραγγελίες.

Από εκεί και πέρα "υπερπαραγωγή" το έκαναν οι χρήστες σε διάφορα forum λόγο της απίστευτης τιμής του.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αυτός που την ανέβασε το βράδυ ήταν κάποιος άσχετος με τις τιμές και δεν κατάλαβε τι έκανε.

Δε νομίζω πως οποιοσδήποτε "άσχετος" με τις τιμές θα είχε πρόσβαση και δικαιώματα να ανεβάσει προσφορές (σε οποιοδήποτε κατάστημα).

Θα επέτρεπε ο οποισδήποτε επιχειρηματίας σε κάποιον άσχετο με τιμές, να ανεβάζει προσφορές στο site του?

Κατ'εμέ καραμπινάτη προσπάθεια του site να προκαλέσει τζέρτζελο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...