Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

What? :blink:

 

Άλλη απορία έχω εγώ.

 

Το μέγεθος της γραμματοσειράς, αλλά μόνο στο browser, μπορεί να αλλάξει;

 

Το What που πήγαινε, για τα είδη υπάρχων έξι tiles ή για Τα δέκα που μπορώ να έχω;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lumia 535. Εμένα από το minimum με πάει κατευθείαν στο maximum παντός, δεν μπορώ μα επιλέξω κάτι ενδιάμεση, ίσως γιατί είναι πολύ κοντά το 125 και το 150 %.

 

Α. Έχεις διαφορετική ανάλυση οθόνης. Στο 640 είναι hd.

 

@duc

 

Και για τα 2. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το What που πήγαινε, για τα είδη υπάρχων έξι tiles ή για Τα δέκα που μπορώ να έχω;

 

Φαντάζομαι και για τα δυο το είπε.... Απ'ότι βλέπω κάθε κινητό έχει διαφορετικές ρυθμίσεις όσων αφορά το θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι και για τα δυο το είπε.... Απ'ότι βλέπω κάθε κινητό έχει διαφορετικές ρυθμίσεις όσων αφορά το θέμα αυτό.

 

Γιατί, εσείς πόσα default tiles έχετε; Εγώ ακόμα και στο 532 που είναι και 4" , έξι έχω οριζόντια. Με τις ρυθμίσεις που είπατε τα tiles μίκρυναν πολύ στην οθόνη που χωράνε άλλα τέσσερα ακόμα για να γίνουν δέκα (για το 550).

Για να μπερδευόμαστε μιλάω για μικρά tiles, μεγάλα στο 550 πλέον παίρνει πέντε στο οριζόντιο.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος μπορει να γραψει τον τροπο που ενεργοποιουμε την κορτανα στο λουμια 535?ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος μπορει να γραψει τον τροπο που ενεργοποιουμε την κορτανα στο λουμια 535?ευχαριστω προκαταβολικα

 

Άλλαξε γλώσσα και Χώρα, βάλε τα σε USA και θα δουλέψει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στο search button δεν ξέρω αν μπορείς να το αλλάξεις.

 

Σε 930 και χωρίς να το πειράξω, άλλαξε μόνο του σε google......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καινούριο σύστημα για να κλείνουμε τα ανοιχτά προγράμματα; Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

"χαμός" από ενημερώσεις! Μακάρι να ήξερα και τι ακριβώς αλλάζει στις εφαρμογέςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/e15145cbe65365adcc362f0e6aad4a44.png

 

Και όλες αυτές, τελείωσαν σε μερικά δευτερόλεπτα! Σιγά να μην έκανε ενημερώσεις.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

"χαμός" από ενημερώσεις! Μακάρι να ήξερα και τι ακριβώς αλλάζει στις εφαρμογέςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/e15145cbe65365adcc362f0e6aad4a44.png

 

Μια από τα ίδια κι εδώ, καμία τριανταριά έχει και σε εμένα τώρα έτοιμες, και ως επί των πλείστων οι περισσότερες είναι εφαρμογές του συστήματος.

Edited by Alex_tz
Αφαίρεση μεγάλων εικόνων

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση τραβαει μονο τα κομματια κωδικα που αλλαξαν οχι ολο το πακετο. Αν αλλαξε καποια εκδοση file πχ που αφορα την ελληνικη γλωσσα και το χρησιμοποιουν 20 εφαρμογες της ms μπορει να δεις να κατεβαζουν και οι 20 μερικα kbytes και να ενημερωνουν.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα αλλάξατε το scaling γι' αυτό.

Αυτό που με σκοτώνει πάντως είναι οι τόνοι στα κεφαλαία. Είναι τελείως αντιαισθητικό και δεν περίμενα από τη Microsoft τέτοιο λάθος που δεν κάνουν ούτε οι αρχάριοι :D

Link to comment
Share on other sites

Μου είναι αδύνατο να συνδεθώ στο PayPal από την εφαρμογή. Την έβγαλα, την έβαλα ξανά, soft reset, τίποτα.

 

 

 

Αυτό με το store από πότε άλλαξε; σε όποια εφαρμογή και έκανα ενημέρωση και παρακολουθούσα την εξέλιξη, πάντα κατέβαζε όλο το μέγεθος της εφαρμογής και ποτέ μέρος αυτής.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ήτανε η ιδέα μου, η μετάβαση από τα 8.1 με το 532 ήταν πολύ καλή στο μόνο που είχα θέμα ήταν με την μπαταρία και το battery brain που κατάλαβα αμέσως. Μεγάλο θέμα υπέρ κατανάλωσης ειδικά στην αναμονή, παίρνοντας το 550 είδα ακριβώς το ίδιο,12% στην αναμονή μέσα σε επτά ώρες είναι υπερβολικό νούμερο. Ελπίζω τα επερχόμενα update να το λύσουν κι αυτό, μαζί με την προσθήκη του double tap too wake θα γίνει ασυναγώνιστο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στις Επαφές δεν εμφανίζονται πλέον τα Νέα απο τους συγχρονισμένους λογαριασμούς του Facebook ενω ο λογαριασμός του twitter δεν εμφανίζεται καθόλου όπως στα windows 8.1.

Σε κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργεί πλέον το αντιγραφή επικόλληση. Επιλέγεις το κείμενο, εμφανίζει το εργαλείο της αντιγραφής αλλά μετά δεν το εμφανίζει για να κάνεις την επικόλληση, είναι κενό.

Link to comment
Share on other sites

Μου είναι αδύνατο να συνδεθώ στο PayPal από την εφαρμογή. Την έβγαλα, την έβαλα ξανά, soft reset, τίποτα.

 

 

 

Αυτό με το store από πότε άλλαξε; σε όποια εφαρμογή και έκανα ενημέρωση και παρακολουθούσα την εξέλιξη, πάντα κατέβαζε όλο το μέγεθος της εφαρμογής και ποτέ μέρος αυτής.

 

Έχω την εντύπωση πως και στα 8ρια δεν κατεβαίνουν ολόκληρες οι εφαρμογές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, θα το παρακολουθήσω πάλι.

 

Αν και off topic, για αντιγραφή επικόλληση χρησιμοποιώ το clipboard. Είναι χαζό να έχεις ξεχωριστή εφαρμογή για πράγματα αυτονόητα.

 

Όσες φορές όμως και αν αντέγραψα κείμενο με το πληκτρολόγιο, πάντα μπορούσα να το κάνω επικόλληση όπου ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, θα το παρακολουθήσω πάλι.

 

Αν και off topic, για αντιγραφή επικόλληση χρησιμοποιώ το clipboard. Είναι χαζό να έχεις ξεχωριστή εφαρμογή για πράγματα αυτονόητα.

 

Όσες φορές όμως και αν αντέγραψα κείμενο με το πληκτρολόγιο, πάντα μπορούσα να το κάνω επικόλληση όπου ήθελα.

 

Ισχύει σίγουρα ότι κατεβάζει την διαφορά. Πχ το mobile excel είναι 120 Mb. Αν αλλάξει κώδικας σε ένα του file που έχει φυσικό μέγεθος 20 mb θα κατεβάσει το file αυτό των 20 mb. Κατεβάζει ξανά όλο τον κώδικα αν γίνουν αλλαγές σε όλα τα επιμέρους files. Ίδιος μηχανισμός νομίζω ότι υπάρχει και στο iOs από την έκδοση 6 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Και στο google play εδώ και τρεις εκδόσεις. Πολύ καλό και χρήσιμο και φυσικά καλοδεχούμενο.

 

 

 

Στον edge δεν υπάρχει σε μένα επιλογή για search engine google. Μόνο την Bing εμφανίζει. Αν διορθώσουν και το άνοιγμα σελίδων πάντα σε νέα καρτέλα θα είναι εντάξει. Γεμίζει καρτέλες ανοιχτές χωρίς λόγο.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις τώρα ανανεώθηκε το Facebook, πλέον παίζει τα βίντεο απευθείας εκεί που είναι και δεν σε πάει άλλου. Πολύ χρήσιμη προσθήκη πιστεύω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στις Επαφές δεν εμφανίζονται πλέον τα Νέα απο τους συγχρονισμένους λογαριασμούς του Facebook ενω ο λογαριασμός του twitter δεν εμφανίζεται καθόλου όπως στα windows 8.1.

Σε κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργεί πλέον το αντιγραφή επικόλληση. Επιλέγεις το κείμενο, εμφανίζει το εργαλείο της αντιγραφής αλλά μετά δεν το εμφανίζει για να κάνεις την επικόλληση, είναι κενό.

 

Εμφανίζονται αλλά θέλει υπομονή, και να το συγχρονίσεις πλήρως το fb. Όταν συγχρονίζει, αν βγείς από την εφαρμογή σταματάει :mad: :mad: . Πολύ εκνευριστικό.

Το twitter από την άλλη διέκοψε την ενσωμάτωση των επαφών του λογαριασμού στο τηλέφωνο, αλλά με την καινούργια έκδοση βάζεις του τηλεφώνου στο twitter. Είναι θέμα της εφαρμογής, όχι του λειτουργικού. Απλά στα windows 10 mobile, κατεβάζεις την έκδοση του twitter για τα 10 και όχι για τα 8.1!

 

Στον edge δεν υπάρχεi σε μένα επιλογή για search engine google. Μόνο την Bing εμφανίζει. Αν διορθώσουν και το άνοιγμα σελίδων πάντα σε νέα καρτέλα θα είναι εντάξει. Γεμίζει καρτέλες ανοιχτές χωρίς λόγο.

 

Άνοιξε το google από τον edge και κάνε μια αναζήτηση. Πήγαινε μετά στις σύνθετες ρυθμίσεις και θα δείς ότι την βρίσκει. Το ίδιο και για τις άλλες μηχανές αναζήτησης.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στις Επαφές δεν εμφανίζονται πλέον τα Νέα απο τους συγχρονισμένους λογαριασμούς του Facebook ενω ο λογαριασμός του twitter δεν εμφανίζεται καθόλου όπως στα windows 8.1.

Σε κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργεί πλέον το αντιγραφή επικόλληση. Επιλέγεις το κείμενο, εμφανίζει το εργαλείο της αντιγραφής αλλά μετά δεν το εμφανίζει για να κάνεις την επικόλληση, είναι κενό.

 

Μόλις μου έκανε update τις επαφές και τώρα δεν μου εμφανίζει με τίποτα τις φωτογραφίες στην αρχική οθόνη.

 

Εμφανίζονται αλλά θέλει υπομονή, και να το συγχρονίσεις πλήρως το fb. Όταν συγχρονίζει, αν βγείς από την εφαρμογή σταματάει :mad: :mad: . Πολύ εκνευριστικό.

Το twitter από την άλλη διέκοψε την ενσωμάτωση των επαφών του λογαριασμού στο τηλέφωνο, αλλά με την καινούργια έκδοση βάζεις του τηλεφώνου στο twitter. Είναι θέμα της εφαρμογής, όχι του λειτουργικού. Απλά στα windows 10 mobile, κατεβάζεις την έκδοση του twitter για τα 10 και όχι για τα 8.1!

 

Αυτό δεν κατάλαβα πως γίνεται Άγγελε για εξήγησε λίγο καλύτερα, εγώ πάντως την έκδοση για τα δέκα έχω.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με την tv ; Εχω bravia sony που υποστηρίζει miracast.

 

τραβάς κάτω το notification center και όταν εμφανιστούν όλα τα εικονίδια συντομεύσεων το πάνω αριστερά λέει connect. Το πατάς και θα βγάλει τις τηλεοράσεις που ανιχνεύει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...