Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβαίνει... :)

2018-03 Ενημέρωση για Windows 10 Version 1709 για συσκευές Phone που βασίζονται σε arm.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις. Η λήψη τους θα πραγματοποιηθεί όταν δεν χρησιμοποιείτε σύνδεση ογκοχρέωσης ή μπορείτε να πραγματοποιήσετε λήψη 660.40 MB χρησιμοποιώντας την τρέχουσα σύνδεση δεδομένων σας (ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις).
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει...

 

Μαζί, Store-Office-Skype

Εγώ ενημέρωσα της εφαρμογές πρώτα. Τώρα κατεβαίνει και σε μένα!

Υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις. Η λήψη τους θα πραγματοποιηθεί όταν δεν χρησιμοποιείτε σύνδεση ογκοχρέωσης ή μπορείτε να πραγματοποιήσετε λήψη 660.40 MB χρησιμοποιώντας την τρέχουσα σύνδεση δεδομένων σας (ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις).

Πάντα με WiFi εγώ βέβαια!!! Αρκετά μεγάλη. Λες και θα φέρει τίποτα νέο....

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν αυτά χάλασαν:

 

It's worth noting that this update also comes with a trio of known issues. Here's a look:

After taking a screenshot, the error, "Couldn't take screenshot" appears. However, the photo is saved.

In some photo-related apps, there is an error when saving photos.

In Lumia Creative Studio, recently taken photos will not appear in the Latest gallery.

For each issue, Microsoft says it is working on a resolution that will be included in a later release.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν αυτά χάλασαν:

 

It's worth noting that this update also comes with a trio of known issues. Here's a look:

After taking a screenshot, the error, "Couldn't take screenshot" appears. However, the photo is saved.

In some photo-related apps, there is an error when saving photos.

In Lumia Creative Studio, recently taken photos will not appear in the Latest gallery.

For each issue, Microsoft says it is working on a resolution that will be included in a later release.

Δηλαδή το screenshot δεν αποθηκεύεται ή και η φωτογραφία; Δεν το πολύ κατάλαβα στο Google Translate!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ότι δεν θα την αποθηκεύσει , ενώ η αποθήκευση γίνεται κανονικά :D

Τα pdf τα διαβάζει σφαίρα τώρα πάντως :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σ' εμένα η αποθήκευση screenshot γίνεται κανονικά χωρίς να βγάζει μήνυμα περί του αντιθέτου.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σ' εμένα η αποθήκευση screenshot γίνεται κανονικά χωρίς να βγάζει μήνυμα περί του αντιθέτου.

Επιβεβαιωνω κι εγω. Κανονικη αποθηκευση με το σωστο μηνυμα να εμφανιζεται στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Κανονική αποθήκευση του screenshot χωρίς μήνυμα λάθους και τα pdf ανοίγουν κανονικά πλέον κι απ τον edge. Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Α, και κάτι ακόμα: Αρνείται να μου επαναφέρει τα SMS. Μικρό το κακό (έως αδιάφορο), αλλά γιατί?

 

Τρεις φορές έχω κάνει hard, ποτέ δεν είχα το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Η μέθοδος που προτείνει το link, είναι παλιά, δεν λειτουργεί πλέον (έχει αλλάξει η διαδρομή κλπ).

 

Είχα ενεργοποιημένους τους συγχρονισμούς, είχα πάρει αντίγραφο λίγα λεπτά πριν, έκανα ότι και τις προηγούμενες φορές για την επαναφορά...απλά αδιαφορεί.

 

Έτσι απλά, αποφάσισε και τα επανέφερε πριν κάποιες μέρες.

 

Δεν πρόσεξα πότε ακριβώς...μπήκα για να τσεκάρω κάποιο νέο που μου είχε έρθει, και βρήκα τα πάντα όλα.

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως έγινε πριν την τελευταία έκδοση που πήραμε παραπροχτές, αλλά σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω τα κινητά σε "Λειτουργία πτήσης" και ανοίγω για σύνδεση μόνο το Wi-Fi, δεν συνδέονται αυτόματα και μπαίνοντας στις ρυθμίσεις παρατηρώ ότι στα δίκτυα δεν εμφανίζει τα αποθηκευμένα μου αλλά μόνο τα ξένα που είναι εντός εμβέλειας. Στο μόνο σημείο που εμφανίζονται είναι στη Διαχείριση γνωστών δικτύων επειδή είναι αποθηκευμένα αλλά από εκεί δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης παρά μόνο να δεις τις ιδιότητες ή να τα καταργήσεις.

Μόλις βγω από την "Λειτουργία πτήσης" η σύνδεση επανέρχεται αυτόματα και εμφανίζονται πάλι κανονικά. :blink:

Κάποια λύση;;;

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω τα κινητά σε "Λειτουργία πτήσης" και ανοίγω για σύνδεση μόνο το Wi-Fi, δεν συνδέονται αυτόματα και μπαίνοντας στις ρυθμίσεις παρατηρώ ότι στα δίκτυα δεν εμφανίζει τα αποθηκευμένα μου αλλά μόνο τα ξένα που είναι εντός εμβέλειας. Στο μόνο σημείο που εμφανίζονται είναι στη Διαχείριση γνωστών δικτύων επειδή είναι αποθηκευμένα αλλά από εκεί δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης παρά μόνο να δεις τις ιδιότητες ή να τα καταργήσεις.

Μόλις βγω από την "Λειτουργία πτήσης" η σύνδεση επανέρχεται αυτόματα και εμφανίζονται πάλι κανονικά. :blink:

Κάποια λύση;;;

 

Με 950 και 950XL δεν έχω αντιμετωπίσει το πρόβλημα που περιγράφεις...

Αυτό που δεν λειτουργεί σωστά σε "Λειτουργία Πτήσης" σε μένα, είναι η κάμερα.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω τα κινητά σε "Λειτουργία πτήσης" και ανοίγω για σύνδεση μόνο το Wi-Fi, δεν συνδέονται αυτόματα και μπαίνοντας στις ρυθμίσεις παρατηρώ ότι στα δίκτυα δεν εμφανίζει τα αποθηκευμένα μου αλλά μόνο τα ξένα που είναι εντός εμβέλειας. Στο μόνο σημείο που εμφανίζονται είναι στη Διαχείριση γνωστών δικτύων επειδή είναι αποθηκευμένα αλλά από εκεί δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης παρά μόνο να δεις τις ιδιότητες ή να τα καταργήσεις.

Μόλις βγω από την "Λειτουργία πτήσης" η σύνδεση επανέρχεται αυτόματα και εμφανίζονται πάλι κανονικά. :blink:

Κάποια λύση;;;

Τώρα το έλεγξα. Εμφανίζονται κανονικά στη συσκευή μου (950) και συνδέεται αυτόματα, όταν ανοίξω ξανά το wifi σε λειτουργία πτήσης.

Αν δοκιμάσεις να προσθέσεις χειροκίνητα (από τη Διαχείριση γνωστών δικτύων) ένα δίκτυο (π.χ. του σπιτιού σου), εφόσον είσαι σε λειτουργία πτήσης... Είναι δυνατόν;

 

Και η κάμερα λειτουργεί. Χρειάστηκε να πατήσω 3 φορές το κουμπί την πρώτη φορά, σα να είχε κολλήσει. Την επόμενη (κλείσιμο και άνοιγμα ξανά της λειτουργίας πτήσης) λειτούργησε κανονικά.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έλεγξα. Εμφανίζονται κανονικά στη συσκευή μου (950) και συνδέεται αυτόματα, όταν ανοίξω ξανά το wifi σε λειτουργία πτήσης.

Αν δοκιμάσεις να προσθέσεις χειροκίνητα (από τη Διαχείριση γνωστών δικτύων) ένα δίκτυο (π.χ. του σπιτιού σου), εφόσον είσαι σε λειτουργία πτήσης... Είναι δυνατόν;

 

Και η κάμερα λειτουργεί. Χρειάστηκε να πατήσω 3 φορές το κουμπί την πρώτη φορά, σα να είχε κολλήσει. Την επόμενη (κλείσιμο και άνοιγμα ξανά της λειτουργίας πτήσης) λειτούργησε κανονικά.

Εμένα η κάμερα κανονικά λειτούργησε σε flight mode. Τα γνωστά δίκτυα εξαφανίστηκαν. Αποσυνδέεται κατευθείαν όταν βάζω flight mode. :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο νημα αλλα... Παρατηρησα τελευταια οτι δεν μπορω να διαβασω ενα pdf οταν ειναι συννημενο σε ενα μειλ μου.Τις φωτο σαν συννημενες τις βλεπω ,αλλα με το pdf προσπαθει να ανοιξει μια σελιδα ...την file:///C:/Data/User/ μπλα μπλα μπλα την δειχνει ασπρη (ενω στο δευτερο τηλ που ειναι κι αυτο 650 ,σ αυτη την σελιδα δειχνει το συννημενο pdf) ενω θα επρεπε να δειχνει το pdf .Μετα απο λιγο ξανακανει προσπαθεια και στο τελος βγαζει μια σελιδα που εχει διευθυνση :ms-appx-web:///assets/errorpages/Errorpages.htmlerror=1000000#file:///C:/Data/Users/DefApps/AppData/Local/Packages/microsoft.windowscommunicationsalls_8wekyb3d8bbwe/LocalState/Files?S)/4760/Παρουσιαση%20ΚΟΦΙΝΑΣ%ΦΙΛΑΝΔΙΚΑ%20ΕΛΛΗΝΙΚΑ[4761]PDF

Τι μπορει να συμβαινει γιατι ειμαι ασχετη...Το μονο που εκανα ειναι οτι εσβησα ολους τους λογαριασμους μειλ που ειχα και τους ξαναπερασα. Βοηθειστε παρακαλω. Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχασα να αναφερω πως για να διαβασω το συννημενο pdf πρεπει να το αποθηκευσω και μετα με την εφαρμοφη να το διαβασω. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα τελευταια οτι δεν μπορω να διαβασω ενα pdf οταν ειναι συννημενο σε ενα μειλ μου.Τις φωτο σαν συννημενες τις βλεπω ,αλλα με το pdf προσπαθει να ανοιξει μια σελιδα

Είναι πρόβλημα της προηγούμενης ενημέρωσης (Φεβρουαρίου). Έχει διορθωθεί στην ενημέρωση του Μαρτίου. Κάνε έναν έλεγχο.

settings -> Update & security -> Windows Update -> Check for updates

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα της προηγούμενης ενημέρωσης (Φεβρουαρίου). Έχει διορθωθεί στην ενημέρωση του Μαρτίου. Κάνε έναν έλεγχο.

settings -> Update & security -> Windows Update -> Check for updates

Υπαρχει ενημερωση ,δεν ξερω γιατι δεν την εκανε μεχρι τωρα ,μηπως θα την εκανε σημερα το βραδυ ,ή εκτος αν αλλαξα καμια ρυθμιση που δεν θυμαμαι και επρεπε να την κανω εγω ,τελος παντων. Κανει ενημερωση τωρα ,ελπιζω να δουλεψει ,θα ενημερωσω. Ευχαριστω πολυ !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα της προηγούμενης ενημέρωσης (Φεβρουαρίου). Έχει διορθωθεί στην ενημέρωση του Μαρτίου. Κάνε έναν έλεγχο.

settings -> Update & security -> Windows Update -> Check for updates

Εκανα την ενημερωση και διορθωθηκε το προβλημα!!! Ευχαριστω παρα πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Στο αλλο 650 που εχω γιατι δεν παρουσιαστηκε το ιδιο προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ενημερωση και διορθωθηκε το προβλημα!!! Ευχαριστω παρα πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Στο αλλο 650 που εχω γιατι δεν παρουσιαστηκε το ιδιο προβλημα ?

Μήπως εκείνο έκανε ήδη την ενημέρωση αυτόματα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εκείνο έκανε ήδη την ενημέρωση αυτόματα;

Μπορει να την εκανε απο μονο του .

Σας ευχαριστω παρα πολυ ,το ειχα καϋμο μεγαλοπου μου δημιουργηθηκε το προβλημα .Ευχαριστω !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...