Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία προοπτική αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να γίνει πράξη.

Και πως θα γίνει κάτι τέτοιο; Θα υπάρχει ένα δεύτερο store με εφαρμογές αποκλειστικά για το surface phone;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν παίζει με την καμία.

 

Μόνο αν απο το ίδιο περιβάλλον προγραμματισμού γίνεται εξαγωγή για όλες τις πλατφόρμες.

 

Πχ Xamarin

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Η .448 φέρνει κάτι σημαντικό στις συσκευές με 1gb ram;

 

Φέρνει κάποιες αλλαγές, χωρίς να έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Το βολικο που παρατήρησα είναι πως πλέον δίνεται η δυνατότητα να διαγράψεις ένα email από το κέντρο ειδοποιήσεων

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Φέρνει κάποιες αλλαγές, χωρίς να έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Το βολικο που παρατήρησα είναι πως πλέον δίνεται η δυνατότητα να διαγράψεις ένα email από το κέντρο ειδοποιήσεων

 

Sent from mTalk

 

Άρα, τίποτα σημαντικό. Thanks!

 

Να δω πότε θα επιτρέψουν να διαγραφούμε ειδοποιήσεις και προς τα αριστερά (μην το πάρετε στραβά αυτό... εποχές που είναι... :lol: ). Σαν δεξιόχειρας, είναι τελείως άβολο με το 1 χέρι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άρα, τίποτα σημαντικό. Thanks!

 

Να δω πότε θα επιτρέψουν να διαγραφούμε ειδοποιήσεις και προς τα αριστερά (μην το πάρετε στραβά αυτό... εποχές που είναι... :lol: ). Σαν δεξιόχειρας, είναι τελείως άβολο με το 1 χέρι.

Πατα παρατεταμένα πάνω στα παράθυρα να μικραίνει η οθόνη... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άρα, τίποτα σημαντικό. Thanks!

 

Να δω πότε θα επιτρέψουν να διαγραφούμε ειδοποιήσεις και προς τα αριστερά (μην το πάρετε στραβά αυτό... εποχές που είναι... :lol: ). Σαν δεξιόχειρας, είναι τελείως άβολο με το 1 χέρι.

 

Μπορείς και από δεξιά να διαγράψεις κάποιο email. Το ρυθμίζεις μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Τρεις τελείες>ρυθμίσεις>γρήγορες ενέργειες και σάρωση δεξιά/αριστερά όπου ορίζεις ότι σε βολεύει. Νομίζω ότι αυτή είναι νέα προσθήκη μετά την αναβάθμιση σε .448

 

ΛΑΘΟΣ άλλο κατάλαβα, νόμιζα για emails, αλλά θέλεις για ειδοποιήσεις, άκυρο αυτό που έγραψα.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Πατα παρατεταμένα πάνω στα παράθυρα να μικραίνει η οθόνη... ;)

 

Το χειρισμό με το 1 χέρι; Το γνωρίζω, evris....

 

Μπορείς και από δεξιά να διαγράψεις κάποιο email. Το ρυθμίζεις μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Τρεις τελείες>ρυθμίσεις>γρήγορες ενέργειες και σάρωση δεξιά/αριστερά όπου ορίζεις ότι σε βολεύει. Νομίζω ότι αυτή είναι νέα προσθήκη μετά την αναβάθμιση σε .448

 

ΛΑΘΟΣ άλλο κατάλαβα, νόμιζα για emails, αλλά θέλεις για ειδοποιήσεις, άκυρο αυτό που έγραψα.

 

Δεν πειράζει. Αρκεί που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έλα evris http://techblog.gr/mobile/hp-and-microsoft-prepare-windows-10-smartphone-3982/ Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμβατό με iOS και Android λέει

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

το διόρθωσα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το διόρθωσα.

Έλα παραδέξου το.

Σου άρεσε τόσο το Android που τώρα κοιτάς και smartwatch :p

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλα παραδέξου το.

Σου άρεσε τόσο το Android που τώρα κοιτάς και smartwatch :p

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Χαχαχα :lol:

Η αλήθεια είναι ότι υποφερω ακόμη και γι αυτό αναβαλλω την αγορά του s7 μερα με την μέρα. Όμως είπα πως θα το παλεψω.

Για την ώρα δεν μου έκανε κλικ.

Υ. Η. Δεν φοράω κανενός είδους ρολόι εδώ και 20+ χρόνια.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα :lol:

Η αλήθεια είναι ότι υποφερω ακόμη και γι αυτό αναβαλλω την αγορά του s7 μερα με την μέρα. Όμως είπα πως θα το παλεψω.

Για την ώρα δεν μου έκανε κλικ.

Υ. Η. Δεν φοράω κανενός είδους ρολόι εδώ και 20+ χρόνια.......

 

Eιναι πολλα λεφτα Αρη για Samsung (s7). Το κινεζακι που πηρα για δοκιμη ειναι μια χαρα για τα λεφτα του (160), μεχρι τον Φλεβαρη !!!!

Και η ΗΡ και η MS εχουν τηλεφωνα (πληθυντικος) για παρουσιαση τον Φλεβαρη.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πολλα λεφτα Αρη για Samsung (s7). Το κινεζακι που πηρα για δοκιμη ειναι μια χαρα για τα λεφτα του (160), μεχρι τον Φλεβαρη !!!!

Και η ΗΡ και η MS εχουν τηλεφωνα (πληθυντικος) για παρουσιαση τον Φλεβαρη.

 

Το ξέρω κολοσσε. Όμως και η τιμη μεταπωλησης είναι επίσης ψηλή. Άσε που το sf Phone θα καίει όταν έρθει. Επίσης το s7 μου αρέσει ως συσκευή και ο Κινέζος που έχω τώρα δεν παλεύεται....

Για την ΗΡ το έχω ποστάρει ήδη. Πότε θα έχουμε επίσημα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ που είχα προβληματιστεί αρκετά για το αν θα συνέχιζα με τα windows mobile ή θα γύρναγα πάλι σε android, μετά την αγορά του 950XL αναθεώρησα. Το λειτουργικό εννοείται πως μου αρέσει, αλλά με το «φτωχό» 640XL LTE του 1GB RAM, είχα επηρεαστεί αρκετά αρνητικά και διαβάζοντας εδώ για προβλήματα και από κατόχους των 950, σχεδόν είχα πάρει απόφαση να «μετακομίσω». Όμως μετά την αγορά του 950XL, το οποίο λειτουργεί υποδειγματικά και χωρίς τα όποια προβλήματα έχω διαβάσει εδώ, άλλαξα γνώμη και απ' ότι φαίνεται θα «αράξω» εδώ. Και όσο για smartwatches λεφτά να έχουμε και υπάρχουν και από αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ που είχα προβληματιστεί αρκετά για το αν θα συνέχιζα με τα windows mobile ή θα γύρναγα πάλι σε android, μετά την αγορά του 950XL αναθεώρησα. Το λειτουργικό εννοείται πως μου αρέσει, αλλά με το «φτωχό» 640XL LTE του 1GB RAM, είχα επηρεαστεί αρκετά αρνητικά και διαβάζοντας εδώ για προβλήματα και από κατόχους των 950, σχεδόν είχα πάρει απόφαση να «μετακομίσω». Όμως μετά την αγορά του 950XL, το οποίο λειτουργεί υποδειγματικά και χωρίς τα όποια προβλήματα έχω διαβάσει εδώ, άλλαξα γνώμη και απ' ότι φαίνεται θα «αράξω» εδώ. Και όσο για smartwatches λεφτά να έχουμε και υπάρχουν και από αυτά.

 

Στην ίδια φάση κι εγώ. Το Lumia 735 είναι άψογο, πάρα το 1gb. Οκ, ίσως με 2gb τα πράγματα να είναι ιδανικά. Αλλά σε αυτά τα λεφτά, τέτοιες συσκευές με τόσο εξαιρετικές δυνατότητες δεν υπάρχουν.

 

Σήμερα χρειάστηκα το gps δυο φορές. Τέτοιο ακαριαιο κλείδωμα δεν έχω δει. Μια που πατούσα, μια που με έβρισκε. Επίσης, εξαιρετική η δυνατότητα να "καρφιτσώσεις" το μέρος που θες στην αρχική οθόνη και με ένα πάτημα να σου βγάζει πλοήγηση. Μιλάμε μου έλυσε τα χέρια.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 435ds το οποίο έχω βάλει W10. Γενικά είναι μια χαρά αν και σε κάποιες εφαρμογές δε μπορεί να αποδώσει, όπως mobile voip.

Ήθελα να ρωτήσω στο μενού κλήσεων, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος για επιλογή γραμμής πέραν αυτού που έχει default;

Πολλές φορές ξεχνάω να το αλλάξω και οι κλήσεις φεύγουν από την άλλη γραμμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Άπατο θα πάει.

Άνοιξα εχθές μετά απο 3 μήνες το 930 που έχω στο συρτάρι.

Το αφήνω να κάνει όλα τα update σε λογισμικό και εφαρμογές.

ανοίγω Facebook ( που διαφημίζω την επιχείρησή μου ) , κάνεις 10 δευτερόλεπτα να ανοίξει η εφαρμογή , το σκρολάρισμα απαράδεχτο.

Κλείνω συσκευή :lol::lol::lol:

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ με το δικό μου.

Το ανοίγω, κάνω ενημερώσεις, ρίχνω μία ματιά και πάλι κλείσιμο.

Μπαίνω εδώ καθημερινά και βλέπω τα νέα και μετά ανοίγω ή όχι το 930.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;....

 

Πολύ.

όποιος παίρνει xiaomi τα παίρνει για τα καλά που έχει το τροποποιημένο λειτουργικό του.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

η παρουσίαση είναι πριν από ένα χρόνο.

μήπως στο μεταξύ, εγκατέλειψε τα σχέδια η xiaomi;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 435ds το οποίο έχω βάλει W10. Γενικά είναι μια χαρά αν και σε κάποιες εφαρμογές δε μπορεί να αποδώσει, όπως mobile voip.

 

Ήθελα να ρωτήσω στο μενού κλήσεων, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος για επιλογή γραμμής πέραν αυτού που έχει default;

 

Πολλές φορές ξεχνάω να το αλλάξω και οι κλήσεις φεύγουν από την άλλη γραμμή.

 

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να διαχωρίσεις τα πλακίδια. Μπαίνεις στο "τηλεφωνο", επιλέγεις τις τρεις τελίτσες κάτω δεξιά, και μετά επιλέγεις "αποσύνδεση πλακιδίων". Έτσι θα έχεις ξεχωριστό τηλεφωνο για κάθε σιμ και ξεχωριστό χρώμα πλακιδιου.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...