Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα είπες όλα (όπως πάντα). Το ωραίο είναι ότι προβλήματα βγαίνουν και σε άλλα λειτουργικά άλλα πυρηνες εκεί δεν έρχονται τόσο. Υπάρχει καλό fb βλέπεις..... Άλλα εδώ βλέπεις συσκευές να ανατινάζονται και οι χρήσης του να λένε οκ, συμβαίνουν (!!!!) αυτά.

 

Καλά τώρα αυτό το λέμε για να πούμε κάτι;

όπως έχουμε πει και δεν βλέπω να διαφωνεί και κανείς,τα wp είναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό.

Χωρίς εφαρμογές όμως,έστω και αν αν αυτή είναι το fb(που έχουμε φτάσει δηλαδή...) είναι ένα πρόβλημα μεγάλο,που πρέπει να το αντιμετωπίσει η ms και η όποια ms ήταν στην θέση της.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά τώρα αυτό το λέμε για να πούμε κάτι;

όπως έχουμε πει και δεν βλέπω να διαφωνεί και κανείς,τα wp είναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό.

Χωρίς εφαρμογές όμως,έστω και αν αν αυτή είναι το fb(που έχουμε φτάσει δηλαδή...) είναι ένα πρόβλημα μεγάλο,που πρέπει να το αντιμετωπίσει η ms και η όποια ms ήταν στην θέση της.

 

Βασικά θα διορθώσω το "καλύτερο" που είπες μιας και αυτό είναι σχετικό και υποκειμενικό. Για μας ίσως άλλα όχι για τον καθένα.

Όπως λες κι εσύ για το fb "που έχουμε φτάσει" όποτε αυτό είναι "εμπορικό" πρόβλημα και δεν με άφορα τόσο (πόσο μάλλον εμένα που δεν έχω πχ τα θέματα του 640).

Κατά τα άλλα να συμπληρώσω πως και στο νήμα technical preview να μπεις, θα διαβάσεις κραξίματα για προβλήματα από άτομα που εν γνώση τους μπήκαν σε δοκιμαστικές εκδόσεις. Αυτό λεει πολλά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα να συμπληρώσω πως και στο νήμα technical preview να μπεις, θα διαβάσεις κραξίματα για προβλήματα από άτομα που εν γνώση τους μπήκαν σε δοκιμαστικές εκδόσεις. Αυτό λεει πολλά.

 

Μιας και το διαβάζω το θέμα,δεν τους φταίει κάποιος σε αυτό το γεγονός.

ήξεραν που έμπλεξαν με τις preview.Τώρα αν δε το κατάλαβαν,δικό τους πρόβλημα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το διαβάζω το θέμα,δεν τους φταίει κάποιος σε αυτό το γεγονός.

ήξεραν που έμπλεξαν με τις preview.Τώρα αν δε το κατάλαβαν,δικό τους πρόβλημα.

 

Σαφώς άλλα θέλω να πω πως κι εκεί τους φταίει η ms (σε άλλα παρόμοια "φταίνε η Google και Apple).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάνο από τη στιγμή που γίνεται restart είναι αναμενόμενο ότι θα υπάρξουν προβλήματα. Δεν είναι όμως το ίδιο με τις αρχικές εκδόσεις του Android για τον εξής λόγο: Εδώ ο σκελετός υπήρχε. Και ήταν τα Windows 10. H μεταφορά τους σε περιβάλλον mobile με τις απαραίτητες αλλαγές/προσθήκες είναι πιθανό να μην "κουμπώσουν" όπως πρέπει από την αρχή, όπως και έγινε. Αλλά ήταν γνωστό ότι πρόκειται για τα Windows 10. Κάποια στιγμή θα λύνονταν/λυθούν τα προβλήματα. Σίγουρα υπήρξαν/υπάρχουν καθυστερήσεις. Εννοείται. Είναι γνωστό ότι προτεραιότητά της είναι οι άλλες οικογένειες συσκευών. Και αν κοιτάξει κανείς το δικό της συμφέρον καλά κάνει. Από την άλλη, από τη στιγμή που υπάρχει η ενιαία πλατφόρμα θα "έπρεπε" να υπάρχει και η ανάλογη ανοχή από τους χρήστες -εννοώ τους χρήστες των Windows Mobile-, πόσο μάλλον αν αυτοί ήταν και χρήστες pc με Windows 10, οπότε μπορούσαν να αντιληφθούν ότι πρόκειται για το ίδιο λειτουργικό. Γι' αυτό λέω ότι κατά τη γνώμη μου αντιστοιχεί και στους χρήστες των Windows Mobile ένα -έστω μικρό- μερίδιο ευθύνης για την κατρακύλα.

 

Εδώ, ακόμη και τώρα που μιλάμε, υπάρχουν χρήστες που δεν ξέρουν τι ακριβώς είναι η πλατφόρμα UWP. Είναι προφανές ότι η Microsoft στο επικοινωνιακό τομέα δεν τα πάει καλά. Αλλά σε αυτό έχει βοηθήσει και το γεγονός ότι έχει πέσει τόσο κράξιμο, μαζί με τα όντως κακά έχουν γράφει και άλλες τόσες ανακρίβειες, οπότε πού να βρεθεί ο χρόνος να ενημερωθεί ο χρήστης για τα "καλά"; Εδώ δεν υπάρχει Facebook, το UWP τον ενδιαφέρει;

 

Για τις συσκευές συμφωνώ. Καταρχήν δεν ξέρει σε τι κοινό να απευθυνθεί. Να κλέψει κοινό από την Κίνα δεν της βγήκε, οπότε τώρα πάει να κλέψει από το iPhone. Δε γίνεται δουλειά και έτσι. Αν επικεντρωνόταν μόνο σε αυτό που ξέρει να κάνει καλά (software), νομίζω τα πράγματα θα ήταν καλύτερα.

 

Τώρα για το κράξιμο στις preview δεν έχω να κάνω κάποιο σχόλιο, ούτε για το αν βγήκε η έκδοση 344.223.23.

Συγνώμη για την ειρωνεία, αλλά δεν είναι και ζωή αυτή, να περιμένουμε να δούμε τι διορθώνεται και τι χαλάει για να κράζουμε ή να αποθεώνουμε.

 

Εννοείται και θα έπρεπε να επιλυθεί το ζήτημα με το facebook. Αλλά τι είναι πιο δύσκολο; Να βγει μια "καλή" εφαρμογή για το facebook ή να πραγματοποιηθεί η ενιαία πλατφόρμα των Windows 10; Κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό (καλή εφαρμογή για το facebook).

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Πάνο από τη στιγμή που γίνεται restart είναι αναμενόμενο ότι θα υπάρξουν προβλήματα. Δεν είναι όμως το ίδιο με τις αρχικές εκδόσεις του Android για τον εξής λόγο: Εδώ ο σκελετός υπήρχε. Και ήταν τα Windows 10. H μεταφορά τους σε περιβάλλον mobile με τις απαραίτητες αλλαγές/προσθήκες είναι πιθανό να μην "κουμπώσουν" όπως πρέπει από την αρχή, όπως και έγινε. Αλλά ήταν γνωστό ότι πρόκειται για τα Windows 10. Κάποια στιγμή θα λύνονταν/λυθούν τα προβλήματα. Σίγουρα υπήρξαν/υπάρχουν καθυστερήσεις. Εννοείται. Είναι γνωστό ότι προτεραιότητά της είναι οι άλλες οικογένειες συσκευών. Και αν κοιτάξει κανείς το δικό της συμφέρον καλά κάνει. Από την άλλη, από τη στιγμή που υπάρχει η ενιαία πλατφόρμα θα "έπρεπε" να υπάρχει και η ανάλογη ανοχή από τους χρήστες -εννοώ τους χρήστες των Windows Mobile-, πόσο μάλλον αν αυτοί ήταν και χρήστες pc με Windows 10, οπότε μπορούσαν να αντιληφθούν ότι πρόκειται για το ίδιο λειτουργικό.

 

Εδώ, ακόμη και τώρα που μιλάμε, υπάρχουν χρήστες που δεν ξέρουν τι ακριβώς είναι η πλατφόρμα UWP. Είναι προφανές ότι η Microsoft στο επικοινωνιακό τομέα δεν τα πάει καλά. Αλλά σε αυτό έχει βοηθήσει και το γεγονός ότι έχει πέσει τόσο κράξιμο, μαζί με τα όντως κακά έχουν γράφει και άλλες τόσες ανακρίβειες, οπότε πού να βρεθεί ο χρόνος να ενημερωθεί ο χρήστης για τα "καλά"; Εδώ δεν υπάρχει Facebook, το UWP τον ενδιαφέρει;

 

Για τις συσκευές συμφωνώ. Καταρχήν δεν ξέρει σε τι κοινό να απευθυνθεί. Να κλέψει κοινό από την Κίνα δεν της βγήκε, οπότε τώρα πάει να κλέψει από το iPhone. Δε γίνεται δουλειά και έτσι. Αν επικεντρωνόταν μόνο σε αυτό που ξέρει να κάνει καλά (software), νομίζω τα πράγματα θα ήταν καλύτερα.

 

Τώρα για το κράξιμο στις preview δεν έχω να κάνω κάποιο σχόλιο, ούτε για το αν βγήκε η έκδοση 344.223.23.

Συγνώμη για την ειρωνεία, αλλά δεν είναι και ζωή αυτή, να περιμένουμε να δούμε τι διορθώνεται και τι χαλάει για να κράζουμε ή να αποθεώνουμε.

 

Παρα πολυ ωραια, πραγματικα. Με πιο απλα λογια εδω και καιρο εχει στα χερια της ενα καλο χαρτι και δεν ξερει πως να το παιξει. Επετρεψε μου ομως, σαν χρηστης της πλατφορμας απο το 2013 και εχοντας δει ολη την πορεια της, να μην την δικαιολογω στα περισσοτερα διοτι αυτη καιει τα χαρτια της συνεχως και αφηνοντας στον αερα τους πελατες της(απο τα 7 στα 8, απο τα 8 στα 10, αφαιρεση skype στα 8,1 κλπ).

Απο την αλλη θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σου σε κατι μιας και μιλησες και για τα updates. Δεν θα ηταν καλυτερα να βγαζει ενα Χορταστικο-σταθερο-checkαρισμενο απο bugs update μετα απο ενα ευλογο διαστημα (3 μηνων ας πουμε-ενα παραδειγμα ειπα ) και οχι καθε τρεις λιγο. Να γλιτώνουμε απο αστεια λαθακια που τους ξεφευγουν, να εχουν δηλαδη και αυτοι τον χρονο τους, καθως και να γλιτωσουμε και εμεις απο τις συνεχομενες αναβαθμισεις που περνουν τοσο χρονο για να γινουν. Τι λες εσυ πανω σε αυτο>

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραια, πραγματικα. Με πιο απλα λογια εδω και καιρο εχει στα χερια της ενα καλο χαρτι και δεν ξερει πως να το παιξει. Επετρεψε μου ομως, σαν χρηστης της πλατφορμας απο το 2013 και εχοντας δει ολη την πορεια της, να μην την δικαιολογω στα περισσοτερα διοτι αυτη καιει τα χαρτια της συνεχως και αφηνοντας στον αερα τους πελατες της(απο τα 7 στα 8, απο τα 8 στα 10, αφαιρεση skype στα 8,1 κλπ).

Έχω ξαναγράψει -ένα γρήγορο σχόλιο- ότι η προσωπική μου γνώμη είναι ότι δεν είχε σχεδιάσει από την αρχή την πλατφόρμα UWP και την ενοποίηση. Όταν λέω από την αρχή, εννοώ μέχρι πριν από 2-3 χρόνια. Αυτό το στηρίζω στον τρόπο με τον οποίο έχει μετεξελιχθεί το api της. Φαίνεται δηλαδή σαν να έκοβε και να έραβε και να έβλεπε ότι βρίσκεται όλο πιο κοντά, όπου στο τέλος το κατάφερε. Εννοώ βέβαια τις ομάδες της. Αυτή βέβαια είναι η προσωπική μου γνώμη. Ακόμη και αν δεν ισχύει αυτό που λέω, δεν αλλάζει τίποτα στο παρακάτω συμπέρασμα, απλώς της δίνει μια ισχυρή δικαιολογία -αν δηλαδή της πρόκυψε-. Το συμπέρασμα είναι ότι καλά έκανε και έκαψε τα 8αρια, όσο και αν τα είχε φτάσει σε πολύ σταθερό επίπεδο. Προφανώς δεν πήγαιναν παραπάνω. Μερικές φορές είναι καλό να τα διαλύεις όλα για να πετύχεις κάτι καλύτερο. Σε αυτό δε νομίζω ότι έκανε κάτι λάθος. Από τη στιγμή που παρουσίασε κάτι καλύτερο. Έτσι είναι η τεχνολογία. Αναμφισβήτητα πολύ καλά τα 8αρα, αλλά τι να κάνουμε....

 

Απο την αλλη θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σου σε κατι μιας και μιλησες και για τα updates. Δεν θα ηταν καλυτερα να βγαζει ενα Χορταστικο-σταθερο-checkαρισμενο απο bugs update μετα απο ενα ευλογο διαστημα (3 μηνων ας πουμε-ενα παραδειγμα ειπα ) και οχι καθε τρεις λιγο. Να γλιτώνουμε απο αστεια λαθακια που τους ξεφευγουν, να εχουν δηλαδη και αυτοι τον χρονο τους, καθως και να γλιτωσουμε και εμεις απο τις συνεχομενες αναβαθμισεις που περνουν τοσο χρονο για να γινουν. Τι λες εσυ πανω σε αυτο>

 

Πλέον οι αναβαθμίσεις θα γίνονται με patches. Πάντως σε σχέση με τις συνεχείς αναβαθμίσεις έχω και ένα τελευταίο σχόλιο. Κάποιες είναι αναγκαίο να γίνουν, γιατί προκύπτουν άμεσα. Δηλαδή με το που στέλνεις το update, το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο, ανακαλύπτεις ότι υπάρχει ένα άλλο θέμα το οποίο πρέπει να επιλυθεί άμεσα. Και συνεχίζεται ο κύκλος. Δυστυχώς έτσι είναι το software. Φαντάσου για ένα ολόκληρο λειτουργικό πόσα θέματα θα προκύπτουν. Έχει γίνει restart Πάνο. Είναι αναμενόμενα όλα αυτά. Ίσως και το τμήμα δεν έχει και την πλήρη υποστήριξη σε ανθρώπινο δυναμικό, οπότε τα παραπάνω διογκώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναγράψει -ένα γρήγορο σχόλιο- ότι η προσωπική μου γνώμη είναι ότι δεν είχε σχεδιάσει από την αρχή την πλατφόρμα UWP και την ενοποίηση. Όταν λέω από την αρχή, εννοώ μέχρι πριν από 2-3 χρόνια. Αυτό το στηρίζω στον τρόπο με τον οποίο έχει μετεξελιχθεί το api της. Φαίνεται δηλαδή σαν να έκοβε και να έραβε και να έβλεπε ότι βρίσκεται όλο πιο κοντά, όπου στο τέλος το κατάφερε. Εννοώ βέβαια τις ομάδες της. Αυτή βέβαια είναι η προσωπική μου γνώμη. Ακόμη και αν δεν ισχύει αυτό που λέω, δεν αλλάζει τίποτα στο παρακάτω συμπέρασμα, απλώς της δίνει μια ισχυρή δικαιολογία -αν δηλαδή της πρόκυψε-. Το συμπέρασμα είναι ότι καλά έκανε και έκαψε τα 8αρια, όσο και αν τα είχε φτάσει σε πολύ σταθερό επίπεδο. Προφανώς δεν πήγαιναν παραπάνω. Μερικές φορές είναι καλό να τα διαλύεις όλα για να πετύχεις κάτι καλύτερο. Σε αυτό δε νομίζω ότι έκανε κάτι λάθος. Από τη στιγμή που παρουσίασε κάτι καλύτερο. Έτσι είναι η τεχνολογία. Αναμφισβήτητα πολύ καλά τα 8αρα, αλλά τι να κάνουμε....

 

 

 

Πλέον οι αναβαθμίσεις θα γίνονται με patches. Πάντως σε σχέση με τις συνεχείς αναβαθμίσεις έχω και ένα τελευταίο σχόλιο. Κάποιες είναι αναγκαίο να γίνουν, γιατί προκύπτουν άμεσα. Δηλαδή με το που στέλνεις το update, το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο, ανακαλύπτεις ότι υπάρχει ένα άλλο θέμα το οποίο πρέπει να επιλυθεί άμεσα. Και συνεχίζεται ο κύκλος. Δυστυχώς έτσι είναι το software. Φαντάσου για ένα ολόκληρο λειτουργικό πόσα θέματα θα προκύπτουν. Έχει γίνει restart Πάνο. Είναι αναμενόμενα όλα αυτά. Ίσως και το τμήμα δεν έχει και την πλήρη υποστήριξη σε ανθρώπινο δυναμικό, οπότε τα παραπάνω διογκώνονται.

Αυτο με το ανθρωπινο δυναμικο ηθελα να ακουσω. Ολοκληρη MS, η μεγαλυτερη εταιρια λογισμικου δεν παρεχει την πληρη υποστηριξη σε ανθρωπινο δυναμικο. Και μην μου πει κανεις οτι δεν μπορουσε ή δεν ειχε την δυνατοτητα, ηταν επιλογη της να αφησει μια μικρη ομαδα να τρεχει σαν τον Βεγγο ολο αυτο το διαστημα,end of story απο μενα.

Σε ευχαριστω και παλι faasf !! Καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να μάθουν τι παίζει με τα w10 πέρα από τα κουραστικά εώς και ανούσια πολλές φορές κραξίματα, ας μπούνε εδώ να διαβάσουν τα ποστ/ενημέρωση/πληροφόρηση του φίλου faasf

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=443365&page=12

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει και παλαιότερα. Η MS έχει κάνει δύο πολύ σοβαρά λάθη.

1) Έχει φτιάξει αυτό το technical preview πρόγραμμα.

2) Διαφημίζει όλη την ώρα τι θα έρθει στο μέλλον και δεν διαφημίζει τι προσφέρει τώρα. Από τα WP7 το κάνει αυτό, και συνεχίζει. Ακόμα και στα desktop έκανε ολόκληρο event για να δείξει τι θα έρθει τον Φεβρουάριο. Γιατί; Με ποια λογική; Κάνε ένα event και πες τι θα έρθει ΑΥΡΙΟ, όχι σε 4 μήνες.

Με τις δύο αυτές βλακείες της, όλος ο κόσμος το μόνο που κάνει είναι να περιμένει όλη την ώρα για το επόμενο update, σε ένα λειτουργικό το οποίο είναι υπερπλήρες.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει και παλαιότερα. Η MS έχει κάνει δύο πολύ σοβαρά λάθη.

1) Έχει φτιάξει αυτό το technical preview πρόγραμμα.

2) Διαφημίζει όλη την ώρα τι θα έρθει στο μέλλον και δεν διαφημίζει τι προσφέρει τώρα. Από τα WP7 το κάνει αυτό, και συνεχίζει. Ακόμα και στα desktop έκανε ολόκληρο event για να δείξει τι θα έρθει τον Φεβρουάριο. Γιατί; Με ποια λογική; Κάνε ένα event και πες τι θα έρθει ΑΥΡΙΟ, όχι σε 4 μήνες.

Με τις δύο αυτές βλακείες της, όλος ο κόσμος το μόνο που κάνει είναι να περιμένει όλη την ώρα για το επόμενο update, σε ένα λειτουργικό το οποίο είναι υπερπλήρες.

 

+1

Δε θα μπορούσα να το γράψω καλύτερα. (Αυτό!)

Link to comment
Share on other sites

Ο ξάδερφός μου ήθελε να πουλήσει το lumia 950 xl του, αγορασμένο πριν από μόλις 2 εβδομάδες, και του το έβαλα σε ένα σάιτ προς πώληση. Αφού του είχα πρήξει τα μυαλά και τα συκώτια μου λέει άστο εντάξει θα το κρατήσω. Εχθές τον έπιασε πάλι και κατέβηκε στα μαγαζιά γύρω από την Ομόνοια για να ρωτήσει πόσο το αγοράζουν. Μου είπε λοιπόν ότι εκτός από ένα μαγαζί που του το έπαιρνε για 150 ευρώ σε όλα τα άλλα του είπαν ότι δεν παίρνουν πλέον lumia κινητά γιατί τους μένουν απούλητα και η ζήτηση είναι μηδενική ακόμα κι αν το πωλούν σε πολύ καλή τιμή! Μάλιστα σε ένα μαγαζί του είπαν ότι από τη στιγμή που άκουσε ο κόσμος ότι τελειώνει η παραγωγή των κινητών από την Microsoft και τσάμπα που λέει ο λόγος να το δίνεις δεν το παίρνουν.

Που καταντήσαμε λέμε! Και για όλα αυτά, προσυπογράφω κι εγώ αυτό που είπε ο faasf, φταίμε κι εμείς.

Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

Ο ξάδερφός μου ήθελε να πουλήσει το lumia 950 xl του, αγορασμένο πριν από μόλις 2 εβδομάδες, και του το έβαλα σε ένα σάιτ προς πώληση. Αφού του είχα πρήξει τα μυαλά και τα συκώτια μου λέει άστο εντάξει θα το κρατήσω. Εχθές τον έπιασε πάλι και κατέβηκε στα μαγαζιά γύρω από την Ομόνοια για να ρωτήσει πόσο το αγοράζουν. Μου είπε λοιπόν ότι εκτός από ένα μαγαζί που του το έπαιρνε για 150 ευρώ σε όλα τα άλλα του είπαν ότι δεν παίρνουν πλέον lumia κινητά γιατί τους μένουν απούλητα και η ζήτηση είναι μηδενική ακόμα κι αν το πωλούν σε πολύ καλή τιμή! Μάλιστα σε ένα μαγαζί του είπαν ότι από τη στιγμή που άκουσε ο κόσμος ότι τελειώνει η παραγωγή των κινητών από την Microsoft και τσάμπα που λέει ο λόγος να το δίνεις δεν το παίρνουν.

Που καταντήσαμε λέμε! Και για όλα αυτά, προσυπογράφω κι εγώ αυτό που είπε ο faasf, φταίμε κι εμείς.

 

Έβαλες κι εσύ το δικό σου για πώληση;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ο ξάδερφός μου ήθελε να πουλήσει το lumia 950 xl του, αγορασμένο πριν από μόλις 2 εβδομάδες, και του το έβαλα σε ένα σάιτ προς πώληση. Αφού του είχα πρήξει τα μυαλά και τα συκώτια μου λέει άστο εντάξει θα το κρατήσω. Εχθές τον έπιασε πάλι και κατέβηκε στα μαγαζιά γύρω από την Ομόνοια για να ρωτήσει πόσο το αγοράζουν. Μου είπε λοιπόν ότι εκτός από ένα μαγαζί που του το έπαιρνε για 150 ευρώ σε όλα τα άλλα του είπαν ότι δεν παίρνουν πλέον lumia κινητά γιατί τους μένουν απούλητα και η ζήτηση είναι μηδενική ακόμα κι αν το πωλούν σε πολύ καλή τιμή! Μάλιστα σε ένα μαγαζί του είπαν ότι από τη στιγμή που άκουσε ο κόσμος ότι τελειώνει η παραγωγή των κινητών από την Microsoft και τσάμπα που λέει ο λόγος να το δίνεις δεν το παίρνουν.

Που καταντήσαμε λέμε! Και για όλα αυτά, προσυπογράφω κι εγώ αυτό που είπε ο faasf, φταίμε κι εμείς.

Αυτό το έπαθα εγώ με το 640XL LTE. Το είχα αγοράσει καινούργιο 230€ και το πούλησα πριν από δύο ημέρες 70€. Βέβαια το πούλησα για να πάρω το 950XL, αλλά γεγονός είναι πως απαξιώνεται αμέσως η τιμή των Lumia, επειδή φταίμε και εμείς, αλλά και γενικά η όλη αυτή αποτρεπτική εικόνα που έχει δημιουργηθεί γύρω από τα windows mobile.

Να ρωτήσω και κάτι σχετικά με το Acer Liquid, το windows phone της Acer; Στο GSMarena στα χαρακτηριστικά αναφέρει πως έχει ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ο ξάδερφός μου ήθελε να πουλήσει το lumia 950 xl του, αγορασμένο πριν από μόλις 2 εβδομάδες, και του το έβαλα σε ένα σάιτ προς πώληση. Αφού του είχα πρήξει τα μυαλά και τα συκώτια μου λέει άστο εντάξει θα το κρατήσω. Εχθές τον έπιασε πάλι και κατέβηκε στα μαγαζιά γύρω από την Ομόνοια για να ρωτήσει πόσο το αγοράζουν. Μου είπε λοιπόν ότι εκτός από ένα μαγαζί που του το έπαιρνε για 150 ευρώ σε όλα τα άλλα του είπαν ότι δεν παίρνουν πλέον lumia κινητά γιατί τους μένουν απούλητα και η ζήτηση είναι μηδενική ακόμα κι αν το πωλούν σε πολύ καλή τιμή! Μάλιστα σε ένα μαγαζί του είπαν ότι από τη στιγμή που άκουσε ο κόσμος ότι τελειώνει η παραγωγή των κινητών από την Microsoft και τσάμπα που λέει ο λόγος να το δίνεις δεν το παίρνουν.

Που καταντήσαμε λέμε! Και για όλα αυτά, προσυπογράφω κι εγώ αυτό που είπε ο faasf, φταίμε κι εμείς.

 

Αστους να εχουνε μόνο "εκρηκτικά" μοντέλα ;-)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως η τιμή έπεσε στα τάρταρα οπότε είναι μια ευκαιρία για όσους το θέλουν. Αν πάλι δεν βιάζονται θα πέσει ακόμα πιο κάτω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες κι εσύ το δικό σου για πώληση;

 

Όχι βέβαια!!! Απλώς εγώ του ανέβασα την αγγελία γιατί δεν έχει λογαριασμό και βαριέται να ανοίξει.

:p
Link to comment
Share on other sites

Ο ξάδερφός μου ήθελε να πουλήσει το lumia 950 xl του, αγορασμένο πριν από μόλις 2 εβδομάδες, και του το έβαλα σε ένα σάιτ προς πώληση. Αφού του είχα πρήξει τα μυαλά και τα συκώτια μου λέει άστο εντάξει θα το κρατήσω. Εχθές τον έπιασε πάλι και κατέβηκε στα μαγαζιά γύρω από την Ομόνοια για να ρωτήσει πόσο το αγοράζουν. Μου είπε λοιπόν ότι εκτός από ένα μαγαζί που του το έπαιρνε για 150 ευρώ σε όλα τα άλλα του είπαν ότι δεν παίρνουν πλέον lumia κινητά γιατί τους μένουν απούλητα και η ζήτηση είναι μηδενική ακόμα κι αν το πωλούν σε πολύ καλή τιμή! Μάλιστα σε ένα μαγαζί του είπαν ότι από τη στιγμή που άκουσε ο κόσμος ότι τελειώνει η παραγωγή των κινητών από την Microsoft και τσάμπα που λέει ο λόγος να το δίνεις δεν το παίρνουν.

Που καταντήσαμε λέμε! Και για όλα αυτά, προσυπογράφω κι εγώ αυτό που είπε ο faasf, φταίμε κι εμείς.

 

Δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα η περίπτωση αυτή. Αν πήγε σαν σκυλί στ' αμπέλι, λογικό να του πούνε αυτά τα πράγματα και ως μαγαζάτορας (εκείνος που το είπε) ήθελε την μικρότερη δυνατή τιμή αγοράς και την μέγιστη τιμή, μετέπειτα, πώλησης.

 

Να σου αναφέρω κι εγώ τον κολλητό μου που το έπαιρναν σε σκρουτζομάγαζο το S5, με λίγους μήνες κυκλοφορίας, στα 280 ευρώ χωρίς ίχνος γρατσουνιάς και κανένα πρόβλημα; Δηλαδή με αυτό τον τρόπο να απαξιώσουμε την samsung;

Δες τιμές μεταχειρισμένων s7 & s7 edge, δε λέω τίποτα άλλο.

Και κλείνοντας, το πόσο αγοράσαμε κάποτε το κινητό μας τηλέφωνο, δεν παίζει ρόλο. έτσι όπως "τρέχει" η εξέλιξη της τεχνολογίας επέρχεται γρήγορη απαξίωση. Όχι μόνο σε αυτό τον τομέα, αλλά σε όλους τους τομείς που έχουν σχέση με την τεχνολογία (τηλεοράσεις, pc, tablet)

 

ΥΓ: Με 150 ευρώ, το παίρνω χθες! :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλήθεια είναι πως η τιμή έπεσε στα τάρταρα οπότε είναι μια ευκαιρία για όσους το θέλουν. Αν πάλι δεν βιάζονται θα πέσει ακόμα πιο κάτω.

 

Αυτό το πιο κάτω περιμένουμε!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Change log;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

αυτο βρηκα, και φυσικα αναφερεται γενικα οχι μόνο στο mobile κομμάτι.

 

Improved the reliability of multimedia audio, Remote Desktop, and Internet Explorer 11.

Addressed issue that prevents users from connecting to a virtual private network (VPN).

Addressed issue with a scheduled task that doesn’t run in Task Scheduler after reenabling.

Addressed issue to update the Access Point Name (APN) database.

Addressed issue with Japanese characters that are missing when converted by the Input Method Editor.

Addressed issue with the system tray showing no Wi-Fi connection even when Wi-Fi is present.

Addressed issue with Windows devices that disconnect from the Internet prematurely before users can complete their paid Wi-Fi purchase.

Addressed issue to update the new Belarusian ruble symbol to Br and the new ISO 4217 code to BYN.

Addressed additional issues with multimedia, Windows kernel, packaging release management, authentication, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Remote Desktop, Active Directory, wireless networking, Windows shell, graphics, enterprise security, and Microsoft HoloLens.

Security updates to Boot Manager, Windows operating system, kernel-mode drivers, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Microsoft Virtual Hard Drive, Common Log File System driver, Microsoft Video Control, Common Log File System driver, Windows authentication methods, Windows File Manager, and the Microsoft Graphics Component.

Link to comment
Share on other sites

Πότε σου ήρθε;

 

Και σε μένα ήρθε. Σε εσένα ακόμη?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο εκανα manual update και εγκατεστησα την ενημερωση.

Ολα μια χαρα κανενα θεμα με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...