Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι τιμές που ζητάνε ειναι όντως για γέλια, ακόμα και για το Αμέρικα. Το idol στην τιμή που το δίνουν τώρα, άνετα το τσιμπούσα αν με άφηνε το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως έχουμε κάτι νεότερο απο την εφαρμογή εκείνη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι αυτόν HP DeskJet 3720

 

Δυστυχώς δεν την βρήκα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα HPx3 και Idol πωλούνται ακόμη. Μάλλον βρέθηκε απόθεμα. Ποντάρουν σε αυτούς που τους αρέσει το λειτουργικό και δεν εξαρτώνται από συγκεκριμένες εφαρμογές, δηλαδή στο 0.01% (ή στο 0,001%). Δύσκολο να έχει μείνει κάποιος που να μην έχει ενημερωθεί για την κατάσταση.

Και 'γω αν ξέμενα από τη συσκευή μου, πάλι για WM10 θα κοίταζα. Προφανώς δε θα έδινα 300/400 ευρώ για WM10, αλλά ένα Idol καινούριο στα 100 (τόσο κόστιζε στην Αμερική χωρίς το μαραφέτι), το έπαιρνα άνετα.

Όσον αφορά τον 1μιση χρόνο (ή ενδεχομένως τον 1) που απομένει. Αφορά την έκδοση 15254. Σύντομα θα ξέρουμε αν όντως αυτή είναι η τελευταία που εννοείται είναι και το πιθανό. Αν δεν είναι, και δοθεί έστω και ως όνομα η feature2_RS4, λογικά θα υπάρξει και η αντίστοιχη παράταση.

Εγώ πάλι υποψιάζομαι ότι για να τα δίνουν σε τέτοια τιμή, ίσως να έχουμε και συνέχεια μετά την 15254. Όπως είπες κι εσύ. Αλλιώς θα τα είχαν πιο φθηνά. Ούτε στην Αμερική δεν θα τα έπαιρναν με τέτοια τιμή, όπως λένε. Έτσι λέω εγώ....

Ίσως και οι διαρροές ότι τα 950 μπορούν να πάρουν τα Windows on Arm, να μην είναι τυχαίες!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι υποψιάζομαι ότι για να τα δίνουν σε τέτοια τιμή, ίσως να έχουμε και συνέχεια μετά την 15254. Όπως είπες κι εσύ. Αλλιώς θα τα είχαν πιο φθηνά. Ούτε στην Αμερική δεν θα τα έπαιρναν με τέτοια τιμή, όπως λένε. Έτσι λέω εγώ....

Ίσως και οι διαρροές ότι τα 950 μπορούν να πάρουν τα Windows on Arm, να μην είναι τυχαίες!

 

Evris δεν χρειάζεται ούτε περαιτέρω ανάλυση ούτε χρειάζεται να το κουράζεις...Με μια λέξη αυτό λέγεται Κατάντια..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι υποψιάζομαι ότι για να τα δίνουν σε τέτοια τιμή, ίσως να έχουμε και συνέχεια μετά την 15254. Όπως είπες κι εσύ. Αλλιώς θα τα είχαν πιο φθηνά. Ούτε στην Αμερική δεν θα τα έπαιρναν με τέτοια τιμή, όπως λένε. Έτσι λέω εγώ....

Ίσως και οι διαρροές ότι τα 950 μπορούν να πάρουν τα Windows on Arm, να μην είναι τυχαίες!

 

Η προσπάθεια που γίνεται για τα Windows 10 on Arm στο 950 είναι ανεπίσημη. Από ανεξάρτητους που τους αρέσει να παιδεύονται με τέτοιου είδους projects. Όχι από τη MS. Όπως με τα W8.1 RT στο 640.

 

To πιο πιθανό (έως σίγουρο), είναι να μείνουμε με τη 15254. Αν δοθεί η 1803 θα είναι μόνο κατ' όνομα. Δηλαδή όπως η RS3 με λίγες διορθώσεις. Στην περίπτωση αυτή παράταση υποστήριξης (patches) -λογικά- θα υπάρξει πέραν του ενός χρόνου, γιατί θα φαίνεται «στα χαρτιά» ως νέα αναβάθμιση, ό,τι συνέβη και με την RS3 δηλαδή. Το αρχικό πλάνο πάντως αυτό ήταν. Να δοθούν στο feature2 branch οι RS3 και RS4 (διορθώσεις, χωρίς νέα χαρακτηριστικά εννοείται).

 

Αν υπήρχε μία στο εκατομμύριο να αποφασίσουν στη MS να ξαναβάλουν κάποιες συσκευές σε διαδικασία ανάπτυξης αυτό θα μπορούσε να γίνει μόνο για τα Windows Core OS. Ο μόνος πιθανός λόγος θα μπορούσε να είναι το feedback που θα παρείχαν οι χρήστες για τη νέα έκδοση. Να μην κυκλοφορήσει δηλαδή η νέα συσκευή χωρίς την απαιτούμενη αξιολόγηση πεδίου. Είναι απίθανο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί να πωλούνται ξανά οι x50 συσκευές και μάλιστα ακριβά σχετικά!!!.... Αν ήθελαν να ξεστοκάρουν θα τα είχαν πιό φθηνά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. Δεν ξέρω ποιος είναι ο λόγος της -εκτός πραγματικότητας- τιμολόγησης. Μήπως έχει γίνει και λάθος και δεν υπάρχουν. Κατά την επιλογή εμφάνισης όλων των τηλεφώνων δεν εμφανίζονται οι συγκεκριμένες συσκευές.

 

edit:

Η προσπάθεια που γίνεται για τα Windows 10 on Arm στο 950 είναι ανεπίσημη. Από ανεξάρτητους που τους αρέσει να παιδεύονται με τέτοιου είδους projects. Όχι από τη MS. Όπως με τα W8.1 RT στο 640.

W10 Arm στο Lumia RX-130

https://www.windowslatest.com/2018/02/25/video-shows-off-lumia-prototype-windows-10-arm/

 

W8.1 RT στο 640

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την επανεμφάνιση των lumia στο store Αμερικής.

Λάθος ήταν φαίνεται. Μη διαθέσιμα.

Εξαφανίστηκε η σελίδα;... Αν ήταν αληθινά βέβαια θα υπήρχε και συνέχεια.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε η σελίδα;... Αν ήταν αληθινά βέβαια θα υπήρχε και συνέχεια.

Δεν εξαφανίστηκε. Δεν είναι διαθέσιμα. Ό,τι ίσχυε και πριν. Οπότε λάθος.

950 και 950 XL

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τον Canon Selphy CP1200 σου υπάρχει εφαρμογή αλλά οχι free. Εχει free trial πάντως, αν θέλεις να δοκιμάσεις.

https://www.microsoft.com/store/productId/9NBLGGH514N6

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ιδέα, το δοκίμασα χθες και δούλεψε άψογα. Η εφαρμογή βρήκε αμέσως τον Selphy CP1200 και τύπωσα ασύρματα χωρίς πολλά-πολλά παρότι οι επιλογές της εφαρμογής ήταν μπερδεμένες (π.χ. πολλές ίδιες τιμές σε κάθε drop down menu).

 

Δεν ξέρω σε τι αφορά το trial (π.χ. λιγότερες δυνατότητες ή χρονικός περιορισμός) αλλά ελπίζω να δουλέψει για κάποιο διάστημα, αλλιώς θα την πληρώσω ούτως ή άλλως. Σε κάθε περίπτωση έχω και την εναλλακτική της εκτύπωσης με καλώδιο από το laptop.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την ιδέα, το δοκίμασα χθες και δούλεψε άψογα. Η εφαρμογή βρήκε αμέσως τον Selphy CP1200 και τύπωσα ασύρματα χωρίς πολλά-πολλά παρότι οι επιλογές της εφαρμογής ήταν μπερδεμένες (π.χ. πολλές ίδιες τιμές σε κάθε drop down menu).

 

Δεν ξέρω σε τι αφορά το trial (π.χ. λιγότερες δυνατότητες ή χρονικός περιορισμός) αλλά ελπίζω να δουλέψει για κάποιο διάστημα, αλλιώς θα την πληρώσω ούτως ή άλλως. Σε κάθε περίπτωση έχω και την εναλλακτική της εκτύπωσης με καλώδιο από το laptop.

Δεν κάνει τιποτα- χαιρομαι που βοήθησε. Αν δουλεύει αψογα όπως λες, κι εγω θα την αγοραζα στη θεση σου.Αλλωστε σχεδόν αποκλειστικά paid apps χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τιποτα- χαιρομαι που βοήθησε. Αν δουλεύει αψογα όπως λες, κι εγω θα την αγοραζα στη θεση σου.Αλλωστε σχεδόν αποκλειστικά paid apps χρησιμοποιώ.

Τα μόνα που λειτουργούν σωστά τώρα τελευταία, νομίζω! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο 650 Dual Sim μου και εκ νέου στήσιμο. Ενώ όταν άνοιξε για πρώτη φορά μετά την επαναφορά το τηλέφωνο, υπήρχαν δύο πλακάκια για τις δυο SIM για τις κλήσεις και δυο για τα μηνύματα, όπως και πριν την επαναφορά. Για κάποιο λόγο, δε ξέρω αν πάτησα κάτι, το πλακάκι των κλήσεων έγινε ένα και πριν κάθε κλήση πρέπει να επιλέξω επάνω δεξιά από ποια SIM θα καλέσω. Τι "εξυπνάδα" έκανα και εξαφάνισα το πλακάκι της 2ης SIM; Σαν επιλογή πλέον έχω μόνο ένα τηλέφωνο και δύο μηνύματα.

 

https://postimg.org/image/j46l3of9p/

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο 650 Dual Sim μου και εκ νέου στήσιμο. Ενώ όταν άνοιξε για πρώτη φορά μετά την επαναφορά το τηλέφωνο, υπήρχαν δύο πλακάκια για τις δυο SIM για τις κλήσεις και δυο για τα μηνύματα, όπως και πριν την επαναφορά. Για κάποιο λόγο, δε ξέρω αν πάτησα κάτι, το πλακάκι των κλήσεων έγινε ένα και πριν κάθε κλήση πρέπει να επιλέξω επάνω δεξιά από ποια SIM θα καλέσω. Τι "εξυπνάδα" έκανα και εξαφάνισα το πλακάκι της 2ης SIM; Σαν επιλογή πλέον έχω μόνο ένα τηλέφωνο και δύο μηνύματα.

 

https://postimg.org/image/j46l3of9p/

 

Κάπου έχει σύνδεση sim ή κάπως έτσι. Στις ρυθμίσεις sim

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω σκαλίσει τα μενού, δε μπορώ να βρω την "άγια" ρύθμιση να κάνω πάλι δύο τα τηλέφωνα, όπως είναι τα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω σκαλίσει τα μενού, δε μπορώ να βρω την "άγια" ρύθμιση να κάνω πάλι δύο τα τηλέφωνα, όπως είναι τα μηνύματα.

 

Κάνε παρατεταμένο άγγιγμα στο πλακάκι του τηλεφώνου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω σκαλίσει τα μενού, δε μπορώ να βρω την "άγια" ρύθμιση να κάνω πάλι δύο τα τηλέφωνα, όπως είναι τα μηνύματα.

....ή βγάλε και βάλε ξανά τη μία sim!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έγινα κατανοητός. Δεν έχω θέμα με το πως θα βγάλω το πλακάκι στην έναρξη. Το πρόβλημα είναι ότι στη λίστα με τις εφαρμογές έχω δύο επιλογές μηνυμάτων, μία για κάθε sim και πατώντας παρατεταμένα μπορώ να βγάλω πλακάκι για κάθε ένα. Όμως για το τηλέφωνο έχω μόνο μία επιλογή και όχι δύο, δηλαδή μια για καθε sim, όπως τα μηνύματα. Εκεί είναι το θέμα. Σαν εφαρμογή για τις κλήσεις έχω μία ενώ πριν την επαναφορά είχα δύο, μία για κάθε κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έγινα κατανοητός. Δεν έχω θέμα με το πως θα βγάλω το πλακάκι στην έναρξη. Το πρόβλημα είναι ότι στη λίστα με τις εφαρμογές έχω δύο επιλογές μηνυμάτων, μία για κάθε sim και πατώντας παρατεταμένα μπορώ να βγάλω πλακάκι για κάθε ένα. Όμως για το τηλέφωνο έχω μόνο μία επιλογή και όχι δύο, δηλαδή μια για καθε sim, όπως τα μηνύματα. Εκεί είναι το θέμα. Σαν εφαρμογή για τις κλήσεις έχω μία ενώ πριν την επαναφορά είχα δύο, μία για κάθε κάρτα.

 

Μάλλον δε δοκίμασες το παρατεταμένο άγγιγμα πριν.

 

Θα σου προτείνω κάτι και ελπίζω να το κάνεις.... Πήγαινε στον dialer, άγγιξε τις 3 τελείες κάτω δεξιά και επίλεξε το διαχωρισμό των πλακιδίων. Είναι η δεύτερη επιλογή στη λίστα που εμφανίζεται....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι... Δοκίμασα ό,τι μου είπες... Επαναλαμβάνω και πιο αναλυτικά για να καταλάβεις... Στις εφαρμογές έχω δύο επιλογές για μηνύματα, όσες και οι sim. Δες:

 

https://postimg.org/image/fs8h2fvk5/

 

Αυτό λοιπόν σημαίνει ότι μπορώ να βγάλω δύο πλακίδια, να τα συνδέσω, να τα διαχωρίσω και λοιπά. Σωστά;

 

Πάμε στο τηλέφωνο τώρα...

 

https://postimg.org/image/n87qoeblh/

 

Όπως βλέπεις υπάρχει μία επιλογή για τηλέφωνο, ένα, όχι τηλέφωνο Vodafone και τηλέφωνο COSMOTE, άρα μπορώ να βγάλω ένα μόνο πλακάκι στην έναρξη το οποίο και δε δίνει τη δυνατότητα διαχωρισμού, γιατί πολύ απλά είναι ένα το πλακάκι και όχι δύο συνδεδεμένα.

 

https://postimg.org/image/4sn9qmn2t/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...