Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε ήρθε; Μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες, μετά τις 12, δεν μου εμφάνισε τίποτα!

 

Edit: Ούτε τώρα ήρθε η .249!

Ούτε σε εμένα έχει έρθει. Αναμένεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά μόλις κατέβασα την 15254.248! Όχι την .249 που λέγαμε πιο πάνω...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό την λέει ιδιωτική την .249 και την .248 δημόσια;

Πρώτη φορά ακούω αυτούς τους όρους των εκδόσεων!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορούμε μέχρι τότε να Κάνουμε λήψη και να τα ανοίγουμε μέσω κπς άλλης εφαρμογής (fox it, pdf reader etc.) μέχρι την default επιλογή του edge?

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε μέχρι τότε να Κάνουμε λήψη και να τα ανοίγουμε μέσω κπς άλλης εφαρμογής (fox it, pdf reader etc.) μέχρι την default επιλογή του edge?

Ναι. Μέχρι να διορθωθεί αυτό θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε μέχρι τότε να Κάνουμε λήψη και να τα ανοίγουμε μέσω κπς άλλης εφαρμογής (fox it, pdf reader etc.) μέχρι την default επιλογή του edge?

 

μπορουμε επισης, να αλλαξουμε την default επιλογη ανοιγματος τους με τον edge ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι έχει δοθεί στο insider η έκδοση .249. Ίσως να διορθώνει το πρόβλημα.

 

την .249 εχω και το εκνευριστικότατο αυτο θεμα υπαρχει...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμη φορά δεν μπορεί να γίνει η εγκατάσταση της νέας έκδοσης, ενώ κατεβαίνει κανονικά και υπάρχει αρκετός χώρος στη συσκευή... το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα? Υπάρχει λύση εκτός από hard reset?

 

Επίσης παρατήρησα ότι δεν έχω πλέον φωνητική πλοήγηση (Αγγλική εννοώ, Ελληνική δεν υπήρχε ούτως ή άλλως) με τους χάρτες, ενώ πριν από λίγο καιρό λειτουργούσε κανονικά. Έλεγξα όλες τις ρυθμίσεις (ήχο, speech language κλπ.) και είναι εντάξει. Τι μπορεί να συμβαίνει?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε επισης, να αλλαξουμε την default επιλογη ανοιγματος τους με τον edge ?

 

Το έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι σε ρυθμίσεις των ίδιων των αρχείων pdf ή στον edge για να ανοίγει κπς αλλιώς τα συγκεκριμένα αρχεία

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι σε ρυθμίσεις των ίδιων των αρχείων pdf ή στον edge για να ανοίγει κπς αλλιώς τα συγκεκριμένα αρχεία

Σα να γίνεται με το εργαλείο interop tools (default apps). Υπάρχει και στο store, αλλά νομίζω ότι δε γίνεται από τη συγκεκριμένη έκδοση. Αν δε βαριέται κάποιος και ξέρει τι κάνει, ας το ψάξει λίγο περισσότερο.

Το 1520 ακόμη αναβαθμιζεται,15063.909 δεν γνωρίζω τι κάνει αλλα αναβαθμιστικε.

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Σα να γίνεται με το εργαλείο interop tools (default apps). Υπάρχει και στο store, αλλά νομίζω ότι δε γίνεται από τη συγκεκριμένη έκδοση. Αν δε βαριέται κάποιος και ξέρει τι κάνει, ας το ψάξει λίγο περισσότερο.

 

Δες εδώ

Για ποιο λογο?

Link to comment
Share on other sites

@faasf ξέρεις αν το Dropbox στα Windows είναι καλό κι αν το αναβαθμίζουν εδώ;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο?

Για ποιο λόγο τι? Αν εννοείς για το εργαλείο, γιατί το κατέβασα και δεν είδα την επιλογή "default apps". Δεν το έψαξα περισσότερο.

Αν εννοείς για ποιο λόγο αναβαθμίστηκε... τα μηνιαία patches.

@faasf ξέρεις αν το Dropbox στα Windows είναι καλό κι αν το αναβαθμίζουν εδώ;

Μια χαρά το βρίσκω. Δεν το πολυχρησιμοποιώ, αλλά ενίοτε μου χρειάζεται. Δεν έχω παρατηρήσει κάθε πότε αναβαθμίζεται.

Link to comment
Share on other sites

pdf δεν δουλεύει ούτε σε φαστ, και κατέβασα το

PDF viewer plus που δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι για ένα hr, αφού η κατάσταση με τις "επαφές" και την πρόσβαση σε αυτές από εφαρμογές τρίτων, αλλά πλέον και από το ίδιο το τηλέφωνο (ναι, κάποιες επαφές ενώ υπάρχουν κανονικά, δεν τις βλέπει η η αναγνώριση κλήσεων) έχει φτάσει στο απροχώρητο.

 

Έβαλα να δημιουργηθεί αντίγραφο ασφαλείας, για να υπάρχει...πόση ώρα περίπου χρειάζεται? Δεν "τραβάει" και φωτό κλπ που έχω στην κάρτα μνήμης, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

pdf δεν δουλεύει ούτε σε φαστ, και κατέβασα το

PDF viewer plus που δουλεύει.

Μάλλον δεν την αναβαθμίζουν την εφαρμογή απ' ότι φαίνεται.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι για ένα hr, αφού η κατάσταση με τις "επαφές" και την πρόσβαση σε αυτές από εφαρμογές τρίτων, αλλά πλέον και από το ίδιο το τηλέφωνο (ναι, κάποιες επαφές ενώ υπάρχουν κανονικά, δεν τις βλέπει η η αναγνώριση κλήσεων) έχει φτάσει στο απροχώρητο.

Το είχες το πρόβλημα με τις επαφές; Έφτιαξε με το hr; (ελπίζω αλλά χλωμό μάλλον).

Μάλλον δεν την αναβαθμίζουν την εφαρμογή απ' ότι φαίνεται.

Αν δουλεύει μια εφαρμογή δεν υπάρχει ανάγκη να αναβαθμίζεται συχνά. Εφαρμογές συγκεκριμένων κατηγοριών είναι πιθανό να μην χρειαστούν ποτέ να αναβαθμιστούν ξανά. Εφαρμογή τύπου reader (ιδίως ενός μόνο φορμά) είναι μία από αυτές.

Δες και εδώ (UWP)

Link to comment
Share on other sites

Το είχες το πρόβλημα με τις επαφές; Έφτιαξε με το hr; (ελπίζω αλλά χλωμό μάλλον).

 

Άμα σου πω...

 

Είχα γενικότερα πρόβλημα με το λογαριασμό MS στις Επαφές (στο Ημερολόγιο κ' Mail διορθώθηκε μετά από ενημέρωση των εφαρμογών αυτών πριν κανένα μήνα)...το γνωστό, υποθέτω, που δεν σε αφήνει να πειράξεις τις ρυθμίσεις κλπ.

 

Μετά το hr, μπορώ να πειράξω τις ρυθμίσεις...απλά δεν έχει καθόλου πρόσβαση ο λογαριασμός στις επαφές (slow clapping, MS!)!

Μηδέν. Τίποτα, απολύτως. Δεν τις εμφανίζει σαν επιλογή στις ρυθμίσεις του κλπ.

 

Ευτυχώς, πλέον είδε τις ίδιες ακριβώς επαφές τις οποίες έχω περάσει και στο Gmail, και τις διάβασε από εκεί.

 

Μέχρι πότε, δεν ξέρω.

 

Προς το παρόν, τα πάντα (τα υπόλοιπα) λειτουργούν όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα με κάνει κόλπα το yahoo. Σήμερα ξαφνικά με ειδοποιεί ότι οι ρυθμίσεις είναι παλιές για δεύτερη φορά μετά από 1 χρόνο που το διόρθωσα.

Τώρα τι πρέπει να κάνω χωρίς να αλλάξω πάλι password;

Το αφαίρεσα το ξανάβαλα, πάλι τα ίδια.

Κάνει συγχρονισμό και όταν τελειώνει, γράφει από κάτω, τελευταίος συγχρονισμός πριν από 21 ώρες!!!!

Όταν πάω στις ρυθμίσεις λογαριασμού, στο yahoo γράφει απαιτείται προσοχή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα. Δεν έδωσα σημασία, απλά έκανα συγχρονισμό και όλα οκ!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...