Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι ετοιμάζουν πάντως η μικρομαλακή με την shamesung. Ελπίζω κάτι εκρηκτικό που θα κάνει Μπαμ :D

 

Δεν ξέρω από πού το άκουσες αυτό, αλλά νομίζω πως έχει νόημα. Αν θέλει να ξαμαπεί δυναμικά στο χώρο χρειάζεται ένα δυνατό όνομα δίπλα της για το hardware, γιατί

α) Κατασκευαστές που την στήριξαν με τα WM/WP στο παρελθόν δύσκολα θα την ξαναπατήσουν (όπως Alcatel, HP ακόμη και LG, HTC παλιότερα)

(β) Μικροί κατασκευαστές (π.χ. Ινδοί, Κινέζοι, ακόμα και ανεξάρτητες Αγγλικές και Γερμανικές εταιρείες) που έβγαλαν μικρό αριθμό low-end συσκευών με WM δεν μπορούν να κάνουν τη διαφορά

γ) αν πάει μόνη της στο hardware θα έχει σκληρό ανταγωνισμό από τους υπόλοιπους και θα πρέπει να "σπάσει" τα resources της σε hardware, software κλπ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω από πού το άκουσες αυτό, αλλά νομίζω πως έχει νόημα. Αν θέλει να ξαμαπεί δυναμικά στο χώρο χρειάζεται ένα δυνατό όνομα δίπλα της για το hardware, γιατί

α) Κατασκευαστές που την στήριξαν με τα WM/WP στο παρελθόν δύσκολα θα την ξαναπατήσουν (όπως Alcatel, HP ακόμη και LG, HTC παλιότερα)

(β) Μικροί κατασκευαστές (π.χ. Ινδοί, Κινέζοι, ακόμα και ανεξάρτητες Αγγλικές και Γερμανικές εταιρείες) που έβγαλαν μικρό αριθμό low-end συσκευών με WM δεν μπορούν να κάνουν τη διαφορά

γ) αν πάει μόνη της στο hardware θα έχει σκληρό ανταγωνισμό από τους υπόλοιπους και θα πρέπει να "σπάσει" τα resources της σε hardware, software κλπ.

Τότε κάποιο νόημα έχει που συνεργάστηκε με τη Samsung για το Dex! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τότε κάποιο νόημα έχει που συνεργάστηκε με τη Samsung για το Dex! ;)

 

Συνεργάστηκε για να φτιαξει τον δικο της desktop[color="#bbc"

βεβαια εχουμε και αυτο

http://www.insomnia.gr/_/articles/microsoft/microsoft/%cf%84%ce%bf-cortana-powered-%ce%ad%ce%be%cf%85%cf%80%ce%bd%ce%bf-%ce%b7%cf%87%ce%b5%ce%af%ce%bf-%cf%84%ce%b7%cf%82-harman-kard-r15002

Φανταζομαι ειναι κρυφη συμφωνια microsoft και sammy.

Μου φαινεται η Microsoft εχει τρυπωσει σαν δουρειος ιππος στο android

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Καλημέρα στην παρέα!!![/quote

Καλημερα και σε εσενα και καληνυχτα σε ολους μας

 

https://techblog.gr/software/windows-10-mobile-no-hardware-or-software-coming-2825/

Edited by mpanos07
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ετοιμάζουν πάντως η μικρομαλακή με την shamesung. Ελπίζω κάτι εκρηκτικό που θα κάνει Μπαμ :D

 

Μόνο μην κάνει ΜΠΟΥΜ!!(η μπαταρία) :lol::lol:

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτο κάνει προσπαθεί ,να κάνει "ξενιστη" το Android.Ίσως στο απωτερο μέλλον δουμε κατι καινούργιο αλλα πλεον αμφιβάλλω αν θα ειναι μεσα στο 2018 καν...

Κατά τα αλλα ζωή σε λόγου μας..

Link to comment
Share on other sites

http://www.techgear.gr/microsoft-windows-10-mobile-belfiore-127430/

Ακολουθεί το Symbian κατά ποδας!!! :(

Πήρε το μικρόβιο από τη Nokia!...

Android αυτή, Android κι εγώ.... :lol:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κατασκευαστές που την στήριξαν με τα WM/WP στο παρελθόν δύσκολα θα την ξαναπατήσουν (όπως Alcatel, HP ακόμη και LG, HTC παλιότερα)

Και η Samsung έχει κυκλοφορήσει συσκευές με WP. Και ήταν από τις εταιρίες που αποχώρησε νωρίς (λόγω χαμηλών πωλήσεων).

Τις εξής: Samsung Ativ S (σχεδόν το αντίστοιχο του S3), Ativ S Neo και Samsung Ativ SΕ (σχεδόν το αντίστοιχο το S4, μόνο Αμερική και Verizon).

 

Χωρίς να ξέρω τι θα κάνει με τη Samsung (δεν το θεωρώ πάντως απίθανο), δε νομίζω πως οι εταιρίες έχουν τέτοιου είδους θέματα (εγωισμοί, συναισθηματισμοί, αποτυχίες). Οτιδήποτε τους αποφέρει κέρδη, το στηρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δικαιώθηκα όταν άλλαξα στρατόπεδο κάπου τον Μάρτιο και είναι κρίμα γιατί όντως είχα αγαπήσει τα Windows Phone αλλά από τότε έλεγα ότι δεν έχει καμία εξέλιξη με το ερχομό του Windows 10 και ούτε ασχολείται κάνεις με τα Windows Mobile και έχει πατωσει και πάρα πολλοί πέσανε να με φάνε. όμως σήμερα δώσανε ένα τέλος επίσημο που κατά την γνώμη μου έπρεπε να το πούνε εδώ και καιρό να ξέρει ο χρήστης τι να κάνει και όχι να ελπίζει τσάμπα για μια καινούρια αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε τι θα ετοιμάσουν... Είναι και θέμα μάρκετινγκ, κάτι θα κάνουν με την samesung... Τώρα αν θα είναι καλό ή όχι θα δείξει η νεκροψία :D
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δικαιώθηκα όταν άλλαξα στρατόπεδο κάπου τον Μάρτιο και είναι κρίμα γιατί όντως είχα αγαπήσει τα Windows Phone αλλά από τότε έλεγα ότι δεν έχει καμία εξέλιξη με το ερχομό του Windows 10 και ούτε ασχολείται κάνεις με τα Windows Mobile και έχει πατωσει και πάρα πολλοί πέσανε να με φάνε. όμως σήμερα δώσανε ένα τέλος επίσημο που κατά την γνώμη μου έπρεπε να το πούνε εδώ και καιρό να ξέρει ο χρήστης τι να κάνει και όχι να ελπίζει τσάμπα για μια καινούρια αρχή.

 

Το έχουν πει επίσημα στον χρήστη. Υποχωρούμε αλλά δεν αποχωρούμε. Το είπε ο Ceo ότι το παιχνίδι χάθηκε και πάνε παρακάτω. Το που, θα το δούμε.

Μου κάνει εντύπωση που έδωσαν χρήματα σε εταιρείες devs ενώ εδώ κράζαμε ότι δεν τα "σπρώχνει" στους devs. Κατά τα άλλα είπε τα αυτονόητα, ότι το παιχνίδι χάθηκε στις εφαρμογές (και κυρίως στις εφαρμογές του fb θα πω εγώ).

Υ. Γ. Από αρχές του 2016 έχουμε να δούμε συσκευή της ms, τα τιτιβισματα περιμέναμε??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν πει επίσημα στον χρήστη. Υποχωρούμε αλλά δεν αποχωρούμε. Το είπε ο Ceo ότι το παιχνίδι χάθηκε και πάνε παρακάτω. Το που, θα το δούμε.

Μου κάνει εντύπωση που έδωσαν χρήματα σε εταιρείες devs ενώ εδώ κράζαμε ότι δεν τα "σπρώχνει" στους devs. Κατά τα άλλα είπε τα αυτονόητα, ότι το παιχνίδι χάθηκε στις εφαρμογές (και κυρίως στις εφαρμογές του fb θα πω εγώ).

Υ. Γ. Από αρχές του 2016 έχουμε να δούμε συσκευή της ms, τα τιτιβίσματα περιμέναμε??

To Facebook και το messenger που είναι ΓΤΠ εφαρμογές και δεν αφήνει και την εφαρμογή της Microsoft να δουλέψει που είναι λίγο καλύτερα, και χρειάζεται ο πιο πολύς κόσμος . Και μην ξεχνάς και τις τρικλοποδιές μέσα από την μικρομαλακή, τον νουτέλα πχ.

Πάντως ακόμα βαστάνε τα κινητά, μετά βλέπουμε. Εγώ έχω μια ντουζίνα οπότε θα με βγάλουν αρκετά :D

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι αν αρχίσει κάτι καινούργιο η Microsoft στο mobile, αν δεν με πείσει περισσότερο από πριν, δεν ξαναπαίρνω συσκευή της!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι αν αρχίσει κάτι καινούργιο η Microsoft στο mobile, αν δεν με πείσει περισσότερο από πριν, δεν ξαναπαίρνω συσκευή της!

Γιατί υπάρχει κάτι αξιόλογο τώρα;

Αργότερα βλέπουμε τι υπάρχει και τι θα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αργότερα παιδιά. Είναι σαφή αυτά που είπε: "δεν έχουμε σχέδια". Σημαίνει τέλος με απλά λόγια... Έσβησαν, τελείωσαν.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τα κινητά δουλεύουν. Αν και όταν σταματήσουν, τότε βλέπουμε.

Μπορεί να πάρουμε κανένα εκρηκτικό κινητό :D ή γκαστρωμένο :D ή ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αργότερα παιδιά. Είναι σαφή αυτά που είπε: "δεν έχουμε σχέδια". Σημαίνει τέλος με απλά λόγια... Έσβησαν, τελείωσαν.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι. Προς το παρόν ισχύουν αυτά που είπες.

Αλλά εγώ είμαι της άποψης ότι δεν θα καθίσουν με σταυρωμένα τα χέρια. ;)

Αλλά και πάλι αν δεν κάνουν κάτι καλύτερο από το Android, θα παραμείνω με το... μελλοντικό μου Nokia! ;) :)

Ακόμα τα κινητά δουλεύουν. Αν και όταν σταματήσουν, τότε βλέπουμε.

Μπορεί να πάρουμε κανένα εκρηκτικό κινητό :D ή γκαστρωμένο :D ή ....

Εκρηκτικά και λυγισμένα δεν παίρνω. :lol:

Only Nokia πού δεν παθαίνουν τέτοια! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τα κινητά δουλεύουν. Αν και όταν σταματήσουν, τότε βλέπουμε.

Μπορεί να πάρουμε κανένα εκρηκτικό κινητό :D ή γκαστρωμένο :D ή ....

 

Καλά ακόμη δουλεύουν και τα symbian, αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το ότι δε μπορούν να κάνουν τα μισά πράγματα από αυτά που κάνεις με το πιο φθηνό Android σήμερα. Γιατί αυτό και είναι αστείο εως γελοίο να "κοροϊδεύεις" τις απέναντι πλευρές. Μπορεί η Sammy να έκανε ένα τεράστιο λάθος, όμως το πλήρωσε με την ΤΣΕΠΗ ΤΗΣ. Πήρε πίσω τα κινητά με τεράστιο κόστος. Αντίστοιχα η MS μας δούλεψε όσο κανείς άλλος και εκμεταλλεύτηκε τους καταναλωτές σαν πειραματόζωα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, προτείνουν Android λειτουργικό και αυτό χρησιμοποιούν πλέον στην Ms και εμείς ακόμη ζητάμε και γράφουμε διάφορα;;;;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά ακόμη δουλεύουν και τα symbian, αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το ότι δε μπορούν να κάνουν τα μισά πράγματα από αυτά που κάνεις με το πιο φθηνό Android σήμερα. Γιατί αυτό και είναι αστείο εως γελοίο να "κοροϊδεύεις" τις απέναντι πλευρές. Μπορεί η Sammy να έκανε ένα τεράστιο λάθος, όμως το πλήρωσε με την ΤΣΕΠΗ ΤΗΣ. Πήρε πίσω τα κινητά με τεράστιο κόστος. Αντίστοιχα η MS μας δούλεψε όσο κανείς άλλος και εκμεταλλεύτηκε τους καταναλωτές σαν πειραματόζωα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά πειραματόζωα να δίνουν 1000€ για εκρηκτικά και λυγισμένα, φουσκωμένα , κάτι μηνύματα που χάνονται σε shamesung κλπ προβλήματα και να παραμένουνε και περιμένουν το επόμενο, υπάρχουν :D

Φθηνά android έχω, το ψόφιο ρομπότ το βλέπω μόλις πάει να κάνει καμία αναβάθμιση το στόρι. Για μένα με καλύπτει πλήρως το Windows Phone. Εσένα δεν σε καλύπτει και πήγες αλλού. Καλά έκανες. Εμένα δεν με βολεύουν τα android, τι να κάνουμε τώρα;

Φιλικά πάντα μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά πειραματόζωα να δίνουν 1000€ για εκρηκτικά και λυγισμένα, φουσκωμένα , κάτι μηνύματα που χάνονται σε shamesung κλπ προβλήματα και να παραμένουνε και περιμένουν το επόμενο, υπάρχουν :D

Φθηνά android έχω, το ψόφιο ρομπότ το βλέπω μόλις πάει να κάνει καμία αναβάθμιση το στόρι. Για μένα με καλύπτει πλήρως το Windows Phone. Εσένα δεν σε καλύπτει και πήγες αλλού. Καλά έκανες. Εμένα δεν με βολεύουν τα android, τι να κάνουμε τώρα;

Φιλικά πάντα μιλάω.

Ούτε εμένα βολεύουν τα Android, γι αυτό ξαναπήρα μεταχειρισμένο το 950xl ξανά και θα το κρατήσω όσο πάει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αργότερα παιδιά. Είναι σαφή αυτά που είπε: "δεν έχουμε σχέδια". Σημαίνει τέλος με απλά λόγια... Έσβησαν, τελείωσαν.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελος για το mobile γενικά ή για τα Windows mobile 10?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα κι αν αρχίσει κάτι καινούργιο η Microsoft στο mobile, αν δεν με πείσει περισσότερο από πριν, δεν ξαναπαίρνω συσκευή της!

 

Και πολύ καλά θα κάνεις.

Αλλά για πες μου, σε έπεισε η νοκια που γλυκοκοιτας και που τόσο εύκολα σε πούλησε για να κονομήσει? Μάλλον έχουμε ασθενική μνήμη (καλά, αυτό το ξέρουμε από τις εκλογές ακόμα).......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...