Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι πως δεν το διάβασα και ούτε μίλησα για mobile ξανά.

Νομίζω πώς θα αργήσουμε πολύ να δούμε mobile από την Microsoft.

Αν βιαστούν να κάνουν την κίνηση θα είναι πάλι καταστροφή.

Καλύτερα στο σήμερα με Android και στο μεθαύριο με Micro.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι πως δεν το διάβασα και ούτε μίλησα για mobile ξανά.

Νομίζω πώς θα αργήσουμε πολύ να δούμε mobile από την Microsoft.

Αν βιαστούν να κάνουν την κίνηση θα είναι πάλι καταστροφή.

Καλύτερα στο σήμερα με Android και στο μεθαύριο με Micro.

Από το 2018. Τώρα πότε το '18 δεν ξέρω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται το να δώσει τις εφαρμογές της στο play store ηταν πιο κερδοφόρο, από το να πάρει εφαρμογές από το Android. Την κερδοφορία της κοιτούσε πιο πολύ παρά τους χρήστες της. Έτσι λέω εγώ....

Τώρα ποιά υπέρβαση θα κάνει στο mobile, για να πάει μπροστά δεν ξέρω. Θα το κάνει όμως;....

 

Δυστυχώς είναι αυτό που λες. Είναι ξεκάθαρο πως εστιάζει στην κερδοφορία από τις υπηρεσίες. Εκεί μάλιστα που τα χάνω τελείως είναι όταν βλέπω τις εφαρμογές της να είναι καλύτερες στο android!! Και πραγματικά οι εφαρμογές της είναι εξαιρετικές..

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι πολυ ξεκαθαρο οτι κοιτουσε την κερδοφορια της απο τους χρηστες της και πως εστιαζει στην κερδοφορια της απο τις υπηρεσιες..

Αυτο λεω απο περσι..

Σε ξενο site ειχε απαντησει μηχανικος της MS σε ερωτηση ενος χρηστη..Γιατι οι εφαρμογες σας λειτουργουν καλυτερα στα iphone απο οτι στα windows mobile? Και ειπε ξεκαθαρα ο ανθρωπος πως προτεραιότητα μας πλεον ειναι η πλατφορμα του ios Και μετα του android. Δεν νομιζω να χρειαζεται αλλη διευκρινηση...Χεστiκε η Ms για τα 10 ατομα που τις μείνανε στο wm...Τραβαει την μπριζα και γεια σας..Οπως εχει κανει ολες τις φορες..

Τελικά iPhone έχεις ή S7; Μας μπέρδεψες! ;)

 

Αυτό ακριβώς είπε και ο CEO πριν λίγο καιρό. Ότι θα δούμε το mobile έτσι όπως δεν το ξέραμε ποτέ!

Τι σόι mobile θα ειναι, δεν μας αποκάλυψε όμως!!!;;;....

Να σου πω επισης την γνωμη μου σε κατι?Ο Nadella ασχετα αν σε καποιους τομεις τα εχει παει καλα, εχει χασει ομως και αρκετο κυρος με καποιες του κινησεις...Μην το αποκλειεις να τον αλλαξουν νυχτα απο Ceo το προσεχες διαστημα..Μην το δενεις κομπο βεβαια αλλα βαλτο στην ακρη του μυαλου σου..Απλα μια γνωμη λεω...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω επισης την γνωμη μου σε κατι?Ο Nadella ασχετα αν σε καποιους τομεις τα εχει παει καλα, εχει χασει ομως και αρκετο κυρος με καποιες του κινησεις...Μην το αποκλειεις να τον αλλαξουν νυχτα απο Ceo το προσεχες διαστημα..Μην το δενεις κομπο βεβαια αλλα βαλτο στην ακρη του μυαλου σου..Απλα μια γνωμη λεω...

Ο Nadella στην αρχή ηταν αρκετά πιστικός. Αλλά απο τα 10άρια και μετα, άλλα έλεγε άλλα έκανε. Δεν το αμφιβάλλω, αλλά ούτε κόμπο το δένω.

Αν δεν κάνει και αυτό που είπε για το 2018. Δηλαδή το mobile θα γίνει όπως δεν το έχετε ξαναδεί, τότε μπορεί και να τον διώξουν από CEO. Αλλά θα πρέπει να βρούνε τον κατάλληλο πρώτα! Θα τον βρούμε όμως; ;)

Αν δεν κάνουν και την επόμενη χρονιά κατι καλό, για το mobile πάντα, τέρμα μετά. No more Microsoft again. Κρίμα και στο λειτουργικό που είναι συμμαζεμένο και όμορφο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά iPhone έχεις ή S7; Μας μπέρδεψες! ;)

 

εγώ iPhone έχω! δεν είπα τίποτα για S7! ο Montoya έχει το S7 και ο Dihnekis300

Link to comment
Share on other sites

εγώ iPhone έχω! δεν είπα τίποτα για S7! ο Montoya έχει το S7 και ο Dihnekis300

 

Ο montoya έχει s8+

Αγανάκτησε με τις χαμένες κλήσεις.......

Ποιο μήλο έχεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο montoya έχει s8+

Αγανάκτησε με τις χαμένες κλήσεις.......

 

δε κατάλαβα.

χάνεις κλήσεις με το S8;

ή είχες το S7 που έχανε κλήσεις και πήρες μετά το S8;

ρωτάω γιατί αυτό που ξέρω είναι πως το S7 μετά την αναβάθμιση σε nugat παρουσίασε αυτό το πρόβλημα.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο.

Ειχα s7 edge και έφτασα σε σημείο να μη μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Τώρα πήρα το s8+.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο.

Ειχα s7 edge και έφτασα σε σημείο να μη μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Τώρα πήρα το s8+.

Έτσι ...κάνε μας την καρδιά περιβόλι ρε Montoya... Πάντως σε μένα τώρα που άλλαξα σπίτι και έχω καλό σήμα, έχω πάρα πολλές μέρες να χάσω κλήση.. Έχει έρθει και μια αναβάθμιση ωστόσο και δε ξέρω μήπως διόρθωσε κάτι τέτοιο..

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ...κάνε μας την καρδιά περιβόλι ρε Montoya... Πάντως σε μένα τώρα που άλλαξα σπίτι και έχω καλό σήμα, έχω πάρα πολλές μέρες να χάσω κλήση.. Έχει έρθει και μια αναβάθμιση ωστόσο και δε ξέρω μήπως διόρθωσε κάτι τέτοιο..

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είχα ποτέ θέμα σήματος. Επίσης με το S7 edge δεν έχανα κλήσεις όταν διάβαζα τους σε λαούς να υποφέρουν. Ως ένα σημείο τους θεωρούσα υπερβολικους. Στο τέλος ήρθε η σειρά μου. Και μιλάμε για την βασικότερη λειτουργία ενός κινητού......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα πρόβλημα που δεν είχαν ποτέ τα Windows! ;)

 

Σε θεματα ποιοτητας κλησεων και ομιλιας τα wm γενικα ηταν μπομπα..Ειδικα με τα wp8 ηταν κυριολεκτικα βραχος. Για αυτο τον λογο και θα το κρατησω το 640 μεχρι να λιώσει και παντα ανοιχτο..Πλεον σαν δευτερη συσκευη, και ο λογος γιατι δεν με πουλησε Ποτε σε κλησεις...

Τα υπολοιπα ειναι αλλη συζητηση βεβαια..:)

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα πρόβλημα που δεν είχαν ποτέ τα Windows! ;)

Αυτό το πρόβλημα αφορά μόνο την βασίλισσα του lag.

Όχι όλο το Android.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα αφορά μόνο την βασίλισσα του lag.

Όχι όλο το Android.

 

Εχεις πολυ δικιο..δεν εχει καμια σχεση αυτο το θεμα του s7 με το android γενικοτερα..Σαφεστατα...

 

Απλα εχουμε ενα ηθικο διδαγμα απο τα παραπανω σχολια...

Εχω s7 edge και εχω θεματα με τις κλησεις? Αντι να <<αγνοήσω>> την συγκεκριμένη εταιρια για αυτο...παω και της τα σκαω για το επομενο μοντελο της..

Και που θα παω να κανω τα παραπονακια μου?? Στο θεμα των wm10 φυσικα...για να πουμε κατι βρε αδερφε...

Α ρε MS γιατι πληγωνεις τους υποστηρικτες σου και τους αναγκαζεις να περνουν τηλεφωνα που δεν θελουν?? Καποτε για εσενα αναβανε λαμπαδες...

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Ενώ όταν έχει κάποιο Lumia πρόβλημα, ειναι σώνει και καλά των Windows! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενώ όταν έχει κάποιο Lumia πρόβλημα, ειναι σώνει και καλά των Windows! ;)

 

Τις περισσότερες φορές ναι. Εγώ στο δικό μου Android δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα μέχρι στιγμής. Ούτε κλήσεις χάνω ούτε lag έχω. Άψογο το κινητό όπως ήταν το 640 με τα Windows 8.1.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα αφορά μόνο την βασίλισσα του lag.

Όχι όλο το Android.

 

Αφορά την κορυφαία συσκευή Android του 2017

http://www.zougla.gr/technology/phones-camera/article/mwc-17-pio-smartphone-anakirix8ike-to-kalitero-gia-to-2016

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το οτι θα διαβαζαμε Αναλυτικα περι s7 edge στο θεμα των wm10 και Kυριως θα βλεπαμε και πηγη απο Zougla.gr δεν το περιμενα ποτε..

Η αντικειμενικοτητα στα καλυτερα της!!!:lol::lol::lol:

Α ρε MS τι ζημιες εχεις κανει...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κάνει μιλούνια hard reset κ.λ.π και ποτέ δεν είχα αυτό το

πρόβλημα, τι μπορεί να γίνει για να κατέβουν οι "προτάσεις κειμένου" για το Ελληνικό πληκτρολόγιο?

Είναι στην 14393.1593 η build του τηλ/νου. Υπάρχει πρόβλημα σε αυτήν με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κάνει μιλούνια hard reset κ.λ.π και ποτέ δεν είχα αυτό το

πρόβλημα, τι μπορεί να γίνει για να κατέβουν οι "προτάσεις κειμένου" για το Ελληνικό πληκτρολόγιο?

Είναι στην 14393.1593 η build του τηλ/νου. Υπάρχει πρόβλημα σε αυτήν με αυτό?

 

Μετα απο hard reset ειναι γνωστο κουσουρι αυτο που δεν φτιαχτηκε ποτε...

Μπες μια σε dev preview κατεβασε το πακετακι για τις προτασεις κειμενου και μετα ξαναβγες απο dev... Λογικα θα κατεβει με αυτο τον τροπο..Δοκιμασε και πες μας..

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο hard reset ειναι γνωστο κουσουρι αυτο που δεν φτιαχτηκε ποτε...

Μπες μια σε dev preview κατεβασε το πακετακι για τις προτασεις κειμενου και μετα ξαναβγες απο dev... Λογικα θα κατεβει με αυτο τον τροπο..Δοκιμασε και πες μας..

 

Είπα μπας και γλυτώσω το hard reset που πριν δυό μέρες έκανα, γιατί κατά τα άλλα

αφαίρεσα και ξαναέβαλα τη γλώσσα, άλλαξα περιοχή τηλ/νου, soft reset αλλά τίποτα.

Θα το δοκιμάσω κι αυτό και αναφέρω.

 

Update: ούτε κι αυτό παίζει μιας και πατώντας "Γρήγορα αποτελέσματα" στο Windows Insider

στην σελίδα που εμφανίζεται με την αποποίηση ευθυνών δε μπορώ να σκρολάρω για να πατήσω

το όποιο κουμπί θα έχει εκεί, ΟΚ, Εντάξει κ.λ.π

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

Γυρισε το τηλ στα αγγλικα (ΗΠΑ) και δοκιμασε μετα να κατεβασεις τις προτασεις κειμενου για το ελληνικο πληκτρολογιο.
Link to comment
Share on other sites

Να και ένα πρόβλημα που δεν είχαν ποτέ τα Windows! ;)

 

Μην το λες γιατί και γω με 535 και φιλαρακι με 930 εχουμε drop calls, αλλα φταιει ο παροχος μας

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Γυρισε το τηλ στα αγγλικα (ΗΠΑ) και δοκιμασε μετα να κατεβασεις τις προτασεις κειμενου για το ελληνικο πληκτρολογιο.

 

δε σε "πρόλαβα" και έπεσε η κλασική μανιβέλα.

WDRT σε 8.1

Upgrade advisor > 10586.107 (εδώ έκανα hard reset και πέρασα και το addon για το πληκτρολόγιο)

>14393.1066 > και η τελευταία CU 14393.1593.

Link to comment
Share on other sites

δε σε "πρόλαβα" και έπεσε η κλασική μανιβέλα.

WDRT σε 8.1

Upgrade advisor > 10586.107 (εδώ έκανα hard reset και πέρασα και το addon για το πληκτρολόγιο)

>14393.1066 > και η τελευταία CU 14393.1593.

 

Αρα κομπλε τωρα? Ποση ωρα σε πηρε βρε θηριο??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...