Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρει κανείς πως να ανοίξουμε το field Test menu?

Αν έχεις 950,650 άνοιξε edge και γράψε στη διεύθυνση:

mmo-ftdapp:

Πιθανό να λειτουργεί και σε 550

 

 

https://community.fitbit.com/t5/Windows-10-App/Fitbit-for-Windows-Track-Notifications-Testing-GATT-Server/m-p/2143938#M11892

Την ίδια αντιμετώπιση θα ανέμενε κανείς από τράπεζες, εταιρίες κινητής τηλεφωνίας κ.τ.λ. Κατανοητό για άλλες εφαρμογές να μην έχουν παρουσία στα WM10 λόγω αμελητέου ποσοστού, αλλά όχι για τις παραπάνω(γνώμη μου), καθώς παρέχουν υποστήριξη στους πελάτες τους.

 

Και δύο αισιόδοξες υποσχεσεις. Θα δούμε.

1. http://www.windowslatest.com/2017/08/17/microsoft-confirms-windows-10-mobile-speed-optimization-update/

 

2. https://www.neowin.net/news/websites-will-load-significantly-faster-in-microsoft-edge-with-the-fall-creators-update

(https://blogs.windows.com/msedgedev/2017/08/17/making-web-smoother-independent-rendering/#H0UUjokSoZOSW4u1.97)

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 950,650 άνοιξε edge και γράψε στη διεύθυνση:

mmo-ftdapp:

Πιθανό να λειτουργεί και σε 550

 

Δουλεύει και στο 550.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον άρθρο για τις uwp εφαρμογές (τι είναι, διαφορές με desktop bridge κ.τ.λ.)

https://www.windowscentral.com/what-makes-uwp

 

Σχεδόν όλα έχουν αναφερθεί, αλλά είναι συγκεντρωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 950,650 άνοιξε edge και γράψε στη διεύθυνση:

mmo-ftdapp:

Πιθανό να λειτουργεί και σε 550

1000 ευχαριστώ,το έψαχνα παντού,είχα βρει κάπου αυτη την διεύθυνση αλλα ηταν διαφορετική και δεν άνοιγε.

Όμως τωρα που την βρήκα θέλω να μάθω πως να βαλω 3G only mode στο 550

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστώ,το έψαχνα παντού,είχα βρει κάπου αυτη την διεύθυνση αλλα ηταν διαφορετική και δεν άνοιγε.

Όμως τωρα που την βρήκα θέλω να μάθω πως να βαλω 3G only mode στο 550

Αν το καταφέρεις αυτό στο 550, πες μας κι εμάς να το βάλουμε και στο 950xl.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την άφησα να αναβαθμιστεί. Προς το παρόν δεν συνέβη κάτι περίεργο! ;)

 

Η Εφαρμογή για αγορές στο Store ήταν.

Μόλις εμφανίστηκε (σε 930 στο Α.U.) το πάτησα για να δω τί ήταν και μου το έβγαλε σαν εφαρμογή. Ήταν τελείως χαζό

Το ίδιο και σε δύο 640 σε C.U.

 

Σε δύο λάπτοπ από την άλλη, είχα άλλη αντιμετώπιση. Στο ένα αναβαθμίστηκε κανονικά και σε άλλο έπρεπε να κάνω reset το store.

Μερικές φορές νιώθω πως η Msft είναι τελείως start up

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Η Εφαρμογή για αγορές στο Store ήταν.

Μόλις εμφανίστηκε (σε 930 στο Α.U.) το πάτησα για να δω τί ήταν και μου το έβγαλε σαν εφαρμογή. Ήταν τελείως χαζό

Το ίδιο και σε δύο 640 σε C.U.

 

Σε δύο λάπτοπ από την άλλη, είχα άλλη αντιμετώπιση. Στο ένα αναβαθμίστηκε κανονικά και σε άλλο έπρεπε να κάνω reset το store.

Μερικές φορές νιώθω πως η Msft είναι τελείως start up

Που πάτησες να δεις τι ήταν;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Που πάτησες να δεις τι ήταν;

 

Πάνω στο "όνομα μη διαθέσιμο" όταν ήταν στη σειρά για να πάρει το update.

με έβγαλε στη σελίδα της εφαρμογής από Microsoft Mobile.

2 κάτι mb ήταν το συνολικό μέγεθος και όταν τελείωσε έβγαλε και ειδοποίηση πως ανανεώθηκε η εφαρμογή.

 

Σε όλες τις windows συσκευές με 10αρια που είδα αυτή την "αόρατη" εφαρμογή να ανανεώνεται δεν κατάφερα να τη βρώ στην "πρόσφατη δραστηριότητα" μετά. Μάλλον επειδή ειναι "background app"? :wacko:

 

Ακόμη και στο "Χώρο αποθήκευσης" που κοίταξα (σε wm10), δεν υπάρχει (εκεί θα έγραφε και την ημερομηνία που πήρε το τελευταίο update).

Θεωρώ πως αν το κοιτάξω με interop tools μπορεί να τη βρω

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο "όνομα μη διαθέσιμο" όταν ήταν στη σειρά για να πάρει το update.

με έβγαλε στη σελίδα της εφαρμογής από Microsoft Mobile.

2 κάτι mb ήταν το συνολικό μέγεθος και όταν τελείωσε έβγαλε και ειδοποίηση πως ανανεώθηκε η εφαρμογή.

 

Σε όλες τις windows συσκευές με 10αρια που είδα αυτή την "αόρατη" εφαρμογή να ανανεώνεται δεν κατάφερα να τη βρώ στην "πρόσφατη δραστηριότητα" μετά. Μάλλον επειδή ειναι "background app"? :wacko:

 

Ακόμη και στο "Χώρο αποθήκευσης" που κοίταξα (σε wm10), δεν υπάρχει (εκεί θα έγραφε και την ημερομηνία που πήρε το τελευταίο update).

Θεωρώ πως αν το κοιτάξω με interop tools μπορεί να τη βρω

2,37MB ήταν σε μένα. Μάλλον η ίδια ήταν! Πρέπει να ήταν του Store.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

σε κάποιον ήρθε αναβάθμιση στο skype 11.19.856.0 εχω ένα Lumia 730 και os ver 10.0.15063.297 είμαι στο insider slow αν και εχω καιρό να πάρω αναβαθμίσεις αλλά χτες πήρα το skype ενώ έλεγαν ότι θα πάψει να λειτουργεί ενώ εμένα παίζει μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

σε κάποιον ήρθε αναβάθμιση στο skype 11.19.856.0 εχω ένα Lumia 730 και os ver 10.0.15063.297 είμαι στο insider slow αν και εχω καιρό να πάρω αναβαθμίσεις αλλά χτες πήρα το skype ενώ έλεγαν ότι θα πάψει να λειτουργεί ενώ εμένα παίζει μια χαρά

Στα 10άρια οχι. Δεν θα σταματήσει να λειτουργεί! ;)

Πάντως εγώ ακόμα την 11.19.820.0 στο Skype!!! Είμαι στην creator την επίσημη 10.0.15063.540.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

σε κάποιον ήρθε αναβάθμιση στο skype 11.19.856.0 εχω ένα Lumia 730 και os ver 10.0.15063.297 είμαι στο insider slow αν και εχω καιρό να πάρω αναβαθμίσεις αλλά χτες πήρα το skype ενώ έλεγαν ότι θα πάψει να λειτουργεί ενώ εμένα παίζει μια χαρά
Άλλο να σταματήσουν να την υποστηρίζουν, άλλο να σταματήσει να λειτουργεί. Το Skype λειτουργεί στο Hp TouchPad με λειτουργικό webos που πέθανε το 2011. Τι άλλο να πούμε.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν και λειτουργεί και υποστηρίζεται το Skype απο την Microsoft. Στα 10άρια...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι κάνει;

 

Στο store μου εμφανίζει πως υπάρχει νέα έκδοση που δεν την κατεβάζει όμως (σφάλμα 0x80073CF9).

Όταν πάω να φορτώσω την εφαρμογή είτε από το tile είτε από το drawer κρασάρει.

Το ωραίο είναι πως και το tile και τι lock screen ενημερώνονται κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Στο store μου εμφανίζει πως υπάρχει νέα έκδοση που δεν την κατεβάζει όμως (σφάλμα 0x80073CF9).

Όταν πάω να φορτώσω την εφαρμογή είτε από το tile είτε από το drawer κρασάρει.

Το ωραίο είναι πως και το tile και τι lock screen ενημερώνονται κανονικά

Δοκίμασε το εξής, όταν πας στο στόρι πάτα εγκατάσταση και όταν σου κάνει σφάλμα κάνε σοφτ ρισέτ. (κράτα δηλαδή το κουμπί μέχρι να σβήσει). Εμένα έτσι ξεκολλάει συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες εγινε το πρώτο (προγραμματισμένο) Hard Reset του τηλεφώνου μου. Δεν υπήρχε κάποιο μεγάλο πρόβλημα ,για refreshing και διόρθωση μικροπροβλημάτων όπως πχ ότι είχε χαθεί ο ήχος που κανει όταν βαζεις την συσκευή για φόρτιση. Δεν έκανα σεταρισμα απ' την αρχή επέλεξα να κανω restore τα settings κλπ βαριόμουν. Όλα πήγαν τέλεια και έχω ένα τηλ που "πετάει" με περισσότερο ελεύθερο χώρο στην εσωτερική μνήμη 1GB περίπου (οσο και να το καθάριζα είχε φαίνεται μαζευτεί πολύ σκουπίδι εκεί).Όλα οκ λοιπόν.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής, όταν πας στο στόρι πάτα εγκατάσταση και όταν σου κάνει σφάλμα κάνε σοφτ ρισέτ. (κράτα δηλαδή το κουμπί μέχρι να σβήσει). Εμένα έτσι ξεκολλάει συνήθως.

Δυστυχώς δεν δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την ώρα που πάει να κάνει την ενημέρωση να βγάλεις την μπαταρία. Αλλιώς περιμένεις από βδομάδα μάλλον να βγει νέα έκδοση λειτουργικού.

Στην 14393.1593 είσαι έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Παρακολουθώ το thread αλλά δεν γράφω συχνά. Έχω ένα Lumia 930 το οποίο πριν 10 μέρες περίπου το έκανα hard reset. Αφού επανήλθε το κινητό σωστά είδα ότι δεν μπορούσα να κατεβάσω το ελληνικό πληκτρολόγιο. Έψαξα και βρήκα ότι για να γίνει αυτό, θα έπρεπε να γίνω insider και μετά να βάλω το κινητό να ψάξει για Updates (όντως δούλεψε και το πληκτρολόγιο είναι ΟΚ). Αφού έκανα την διαδικασία, μου κατέβασε και την έκδοση 10.0.15063.540. Τώρα αν κάνω hard reset πάλι, μου γυρίζει σε αυτήν την έκδοση η οποία νομίζω έχει το πιο σπαστικό πρόβλημα. Το κινητό παγώνει όποτε το βάζω στον φορτιστή. Είτε θα επανέλθει μόνο του μετά από 5 λεπτά είτε το κάνω εγώ soft reset. Παγώνει, κολλάει, δεν κάνει τίποτα.

 

Έχετε κάποια λύση σε αυτό, έχετε να προτείνετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει σε λίγες μέρες νέα έκδοση.

Εγώ έχω βάλει την φαστ που διορθώνει μερικά bugs , δεν ξέρω αν την παίρνει το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

...νομίζω έχει το πιο σπαστικό πρόβλημα. Το κινητό παγώνει όποτε το βάζω στον φορτιστή. Είτε θα επανέλθει μόνο του μετά από 5 λεπτά είτε το κάνω εγώ soft reset. Παγώνει, κολλάει, δεν κάνει τίποτα.

 

Έχετε κάποια λύση σε αυτό, έχετε να προτείνετε κάτι;

Ό,τι σου γράφει o cameramek. Ή θα περιμένεις τη νέα έκδοση ή πήγαινε σε fast. Πάντως το βλέπω δύσκολο (όχι απίθανο), για διόρθωση.

Έριξα και μια ματιά για το πρόβλημα της συσκευής σου. Αν και δεν πρόκειται για τα WM10, δοκίμασε όταν σου κολλάει να πατήσεις το κεντρικό κουμπί (με το εικονίδιο της Μicrosoft) στην κάτω μπάρα.

Link to comment
Share on other sites

Faast κάνει κάτι τέτοια κολλήματα η .540 και ζεσταίνετε και η μπαταρία φεύγει πιο γρήγορα. Ενώ στην φαστ είναι πιο σταθερό και δροσερό. Έχω 4-5 συσκευές που δοκιμάζω ταυτόχρονα και κάνω σύγκριση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...