Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά όλους. Είναι χαρά μου. Μέχρι να έχουμε νεότερα ή μέχρι οι εναπομείναντες να αναχωρήσουν για άλλες πολιτείες τουλάχιστον να είμαστε καλυμμένοι από εφαρμογές, όσο το δυνατόν περισσότερο.

 

Όσον αφορά το event, σε σχέση με τα Windows 10 S (μάλλον αυτή θα είναι η ονομασία) καλό θα ήταν να ανακοινωθεί και καμιά εφαρμογή κράχτης, έτσι ώστε να αρχίσει να κινείται κάτι και στο store. Κάτι ακουγόταν για full office uwp.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το event, σε σχέση με τα Windows 10 S (μάλλον αυτή θα είναι η ονομασία) καλό θα ήταν να ανακοινωθεί και καμιά εφαρμογή κράχτης, έτσι ώστε να αρχίσει να κινείται κάτι και στο store. Κάτι ακουγόταν για full office uwp.

 

Βασικά, μαζί με αυτή του Office, και θα ήταν να ανακοινωθούν και τα apps, που κάνουν διαφήμιση σε όλα τα os, facebook, instagram κλπ. Γιατί, αυτές που υπάρχουν τώρα, δεν τις θεωρώ σοβαρές εκτελέσεις..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, μαζί με αυτή του Office, και θα ήταν να ανακοινωθούν και τα apps, που κάνουν διαφήμιση σε όλα τα os, facebook, instagram κλπ. Γιατί, αυτές που υπάρχουν τώρα, δεν τις θεωρώ σοβαρές εκτελέσεις..

Τώρα που ξαναέριξα μια ματιά σ' αυτά που γράφονται από 'δω και από 'κει, το office θα είναι μεταφορά (desktop bridge), άρα δε θα είναι native uwp. Toυλάχιστον έτσι κατάλαβα.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Το τι διαβαζει κανεις εδω μεσα ωρες ωρες ειναι απιστευτο...Υπονοούμενα για φαντασιοπληκτους βλεπω..Υπονοουμενα οτι καποιοι ειμαστε κυκλοθυμικοί και οτι εχουμε ψυχολογικα και οτι θελουμε κιολας να καταστραφει η MS και το λειτουργικο...Βρε εχουμε να χωρισουμε κατι μεταξυ μας?Σοβαρα τωρα? Δεν ειδα καποιον να προσβαλλει προσωπικα καποιον επειδη εχει wm συσκευη..Αντιθετα Ολο αυτο το διαστημα <<μερικοι>> που εχετε wm συσκευη προσβαλετε οσους αναφερουν κατι αρνητικο για την πλατφορμα σας ακομα και αν εχουμε και εμεις οι ιδιοι wm συσκευη.

Φταιξαμε εμεις που κραζουμε για την καταντια του λειτουργικoυ ε?? Μαλιστα..Αντι Ολο αυτο το διαστημα να εστιασετε απο που πηγαζει το προβλημα απλα υπερασπιζοσασταν την MS (και την καθε MS) και βγηκε σε καλο βλεπω..και μην λετε καποιοι αν δεν γνωρίζετε το αν διναμε feedback στα σχολια ή οχι γιατι ειναι αυθερετο..Οτι ελεγα εδω το εγραφα και στα σχολια..

Εσεις ομως που λεγατε οτι ολα ειναι Ροδινα-smooth-σταθερα και ωραια δίνατε feedback?? Αλλα τι ρωταω και εγω ο Αφελης..αφου ηταν Ολα Ροδινα και καλα γιατι να το κανετε..και ειδαμε που κατεληξε τελικα ολο αυτο...

Και αν τελικα εγω ενας φαντασιοπληκτος που εχει ψυχολογικα (οπως υπονοήθηκε) επεσα μεσα σε οτι ειπα..Τοτε κυριοι πρεπει να σας προβληματισει ιδιαιτερα αυτο..γιατι εσεις πεταγατα μαργαριταρια...Και ΘΑ τα wm10 και η MS ΘΑ κανει και η MS δεν τα παραταει γιατι ΘΑ κανει το ενα...και ΘΑ εχει σχεδιο για το αλλο...Και ΘΑ βγαλει updates και Τελικα bye bye και τα wm10...και καποιοι περιμένετε να βγει επισημα να το πει ε? Οπως εκανε και με τα RT ας πουμε? Μαλιστα..

Ειδικα οταν βλεπω καποιους να δεχονται το κραξιμο στην MS ως προσωπική επιθεση πραγματικα ξεπερνα καθε λογικη...

 

 

Το οτι βλεπω το faasf και τον θαυμαζω σε καθε τι που λεει το ξερει και ο ιδιος..Αλλα δυστυχως ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη...

Και τελος αν περασει και αυτο το events (Οπως τον Νοεμβριο του 2016) και δεν γινει Παλι εστω και μια αναφορα στο μελλον των WM τοτε οι ανθρωποι θα ειναι για πολλες κλωτσιες..Πραγματικα..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακοινώθηκαν. Windows 10 s και Office apps στο store.

Τι εννοούν με το Windows 10 s; :worry:

 

@panos9553 ....κι όπου λαλούν πολλά κοκόρια αργεί να ξημερώσει! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοούν με το Windows 10 s; :worry:

 

@panos9553 ....κι όπου λαλούν πολλά κοκόρια αργεί να ξημερώσει! ;)

 

Και σπίτι χωρίς Γιάννη....

really?έτσι θέλετε να το πάμε τώρα;

Οκ,ναι,ο Πάνος έχει δώσει έμφαση μόνο στα αρνητικά,αλλά μήπως έπεσε και μέσα;

Η μήπως δεν ήρθε στην ουσία το τέλος;

Βάλτε όλοι νεράκι στο κρασί σας και χαρείτε(αν μπορείτε)τα κινητά σας.Δεν μοιράζουμε τα περιουσιακά μας εδώ μέσα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, μαζί με αυτή του Office, και θα ήταν να ανακοινωθούν και τα apps, που κάνουν διαφήμιση σε όλα τα os, facebook, instagram κλπ. Γιατί, αυτές που υπάρχουν τώρα, δεν τις θεωρώ σοβαρές εκτελέσεις..

 

Πως να ανακοινώσουν κάτι τέτοιο αφού τις συγκεκριμένες εφαρμογές δεν πρόκειται μάλλον ποτέ να τις φτιάξει ο δημιουργός τους (για τους δικούς του λογους) μιας κι αν ήθελε θα το είχε κάνει ήδη. Δισεκατομμύρια έχει, προσωπικό έχει, χρόνο έχει κλπ κλπ. Προφανώς και δεν θέλει να το κάνει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εδω δεν τις φτιάχνει στο pc,θα ασχοληθεί με το mobile?

Ποιος ο λόγος;

 

Αυτό λέω. Δεν θέλει να δώσει μια σωστή εφαρμογή στην ms (στα pc είναι πολύ πιο τραγικη). Γι αυτό (για καποιους) ευθύνεται η ms αλλά δεν μας λένε το πως αφού αυτή είναι που έχει τεράστια ζημιά ενώ η fb καμία......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ξαναέριξα μια ματιά σ' αυτά που γράφονται από 'δω και από 'κει, το office θα είναι μεταφορά (desktop bridge), άρα δε θα είναι native uwp. Toυλάχιστον έτσι κατάλαβα.

 

Αυτό δεν είναι αρνητικό για τη Microsoft και την ενοποίηση που θέλει να κάνει; Ειλικρινά ρωτάω..

 

Πως να ανακοινώσουν κάτι τέτοιο αφού τις συγκεκριμένες εφαρμογές δεν πρόκειται μάλλον ποτέ να τις φτιάξει ο δημιουργός τους (για τους δικούς του λογους) μιας κι αν ήθελε θα το είχε κάνει ήδη. Δισεκατομμύρια έχει, προσωπικό έχει, χρόνο έχει κλπ κλπ. Προφανώς και δεν θέλει να το κάνει.

 

Οι δικοί του λόγοι, που γράφεις, είναι η Microsoft, που δε νοιάζεται για το λειτουργικό της και τους υποστηρικτές του.. Επίσης, δισεκατομμύρια, προσωπικό, χρόνο έχει και η Microsoft, αλλά δε βλέπω να χρησιμοποιεί κάτι από όλα αυτά σωστά..

 

εδω δεν τις φτιάχνει στο pc,θα ασχοληθεί με το mobile?

Ποιος ο λόγος;

 

Το να έχει μια σοβαρή παρουσία και στο mobile κομμάτι.. Όχι τύπου 1,2%.. Τώρα, αν φτάσει να μη νοιάζεται και για το pc κομμάτι, πραγματικά απορώ..

 

Αυτό λέω. Δεν θέλει να δώσει μια σωστή εφαρμογή στην ms (στα pc είναι πολύ πιο τραγικη). Γι αυτό (για καποιους) ευθύνεται η ms αλλά δεν μας λένε το πως αφού αυτή είναι που έχει τεράστια ζημιά ενώ η fb καμία......

 

Ευθύνεται γιατί δε θέλει να "κατασταλάξει" σε μια υλοποίηση και συνεχώς αλλάζει προσέγγιση. Και αλλάζει με τρόπο που ακυρώνει τελείως τον προηγούμενο. Τώρα, να νοιαστεί η facebook και η κάθε εταιρεία του μεγέθους της, για ένα os, που η εταιρεία του το μετατρέπει διαρκώς και που δε νοιάζεται για τους υποστηρικτές του;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε 640 XL το multitasking είναι ανύπαρκτο. Με το creator's στρώνει καθόλου?

 

Γιατί συγκρίνοντας άμεσα με Galaxy S3 (του 2012) σε android 5.0.1 lollipop, δεν ευθύνεται σίγουρα το hardware, αλλά το λειτουργικό/ εφαρμογές, οπότε θα μπορούσε να βελτιωθεί. Είναι σαφώς πιο αργό το 640 XL σε όλα.

 

Αλλιώς, μάλλον μόνο όσοι έχουν 950-930 θα μείνουν.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι αρνητικό για τη Microsoft και την ενοποίηση που θέλει να κάνει; Ειλικρινά ρωτάω..

Σίγουρα αν ήταν native uwp θα ήταν πολύ καλό νέο για την πλατφόρμα. Σαφώς και θα απαιτούσε τρομερή δουλειά.

Επίσης δεν ξέρω και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα εργαλεία της (desktop bridge, κ.τ.λ.). Δεν έχω ιδέα αν είναι αξιοπρεπές το αποτέλεσμα.

Το καταλαβαίνω ότι ρωτάς ειλικρινά.

Σχετικά με την πλατφόρμα, αν εξαιρέσεις αυτά που αναφέρονται στη δεύτερη παράθεσή σου (τα οποία δεν είναι αμελητέα), δεν είχα ποτέ αυταπάτες ότι η μεταφορά εφαρμογών θα ήταν εύκολη υπόθεση. Μιλάμε για τεράστιες αλλαγές. Για να επιχειρείτο/επιχειρηθεί κάτι τέτοιο θα έπρεπε να είχε τεράστια επιτυχία το store. Ούτως ή άλλως δεν είναι και 100% ώριμο το api. Προς το παρόν πάντως ξέρουμε τι ισχύει. Σήμερα διάβαζα ότι το ποσοστό διείσδυσης των Windows 10 είναι μόλις 26% με μια μικρή αύξηση της τάξης του 1% το τελευταίο διάστημα. Πιθανόν να βοηθήσουν τα Windows 10 S προς αυτήν την κατεύθυνση, αλλά νομίζω πως αν πετύχει η πλατφόρμα στο μέλλον αυτό κατά κύριο λόγο θα αφορά μελλοντικές εφαρμογές και όχι τόσο μεταφορά.

Ευθύνεται γιατί δε θέλει να "κατασταλάξει" σε μια υλοποίηση και συνεχώς αλλάζει προσέγγιση. Και αλλάζει με τρόπο που ακυρώνει τελείως τον προηγούμενο. Τώρα, να νοιαστεί η facebook και η κάθε εταιρεία του μεγέθους της, για ένα os, που η εταιρεία του το μετατρέπει διαρκώς και που δε νοιάζεται για τους υποστηρικτές του;

Δεν ξέρω τι συμβαίνει με το facebook. Σίγουρα δεν είναι υπεύθυνη η Microsft για την εφαρμογή facebook, αλλά αυτό που γράφεις ισχύει 100%. Κανείς (από εμάς τους τρίτους εννοώ) δεν ξέρει αν έχει καθίσει η μπίλια οριστικά. Το μόνο ενθαρρυντικό που μπορώ να πω είναι ότι σε ένα ακόμη restart μάλλον οι αλλαγές θα είναι λίγες. Αυτό φαίνεται, χωρίς βέβαια να βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

 

Πάνο μην το συζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε, ξεκίνησε αυτόματα και κατεβαίνει. :D

 

Windows 10 Mobile Creators Update build 15063.251 (10.0.15063.251)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε, ξεκίνησε αυτόματα και κατεβαίνει. :D

 

Windows 10 Mobile Creators Update build 15063.251 (10.0.15063.251)

Έρχεται και σε μένα! :)

 

@faasf Εγώ νομίζω εφόσον ο σκοπός της Microsoft ειναι η ενοποίηση του λειτουργικού της, στην οποία περιλαμβάνονται και τα mobiles, δεν νομίζω να αφήσει έξω τα mobile!

Απλά, όπως είπες κι εσύ, restart θα κάνει πάλι!

Η μόνη περίπτωση να αφήσει το mobile κομμάτι απ' έξω, ειναι να αλλάξει τον σκοπό της. Έτσι πιστεύω εγώ. Που δεν νομίζω να κάνει κάτι τέτοιο. Προσπαθεί να βρει τη χρυσή τομή πιστεύω, γι αυτό και όλο αυτό το χάος!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι αρνητικό για τη Microsoft και την ενοποίηση που θέλει να κάνει; Ειλικρινά ρωτάω..

 

 

 

Οι δικοί του λόγοι, που γράφεις, είναι η Microsoft, που δε νοιάζεται για το λειτουργικό της και τους υποστηρικτές του.. Επίσης, δισεκατομμύρια, προσωπικό, χρόνο έχει και η Microsoft, αλλά δε βλέπω να χρησιμοποιεί κάτι από όλα αυτά σωστά..

 

 

 

Το να έχει μια σοβαρή παρουσία και στο mobile κομμάτι.. Όχι τύπου 1,2%.. Τώρα, αν φτάσει να μη νοιάζεται και για το pc κομμάτι, πραγματικά απορώ..

 

 

 

Ευθύνεται γιατί δε θέλει να "κατασταλάξει" σε μια υλοποίηση και συνεχώς αλλάζει προσέγγιση. Και αλλάζει με τρόπο που ακυρώνει τελείως τον προηγούμενο. Τώρα, να νοιαστεί η facebook και η κάθε εταιρεία του μεγέθους της, για ένα os, που η εταιρεία του το μετατρέπει διαρκώς και που δε νοιάζεται για τους υποστηρικτές του;

 

Σαφώς και δεν συμφωνώ και οι λόγοι είναι 2

1. Περίπου 4 χρόνια wp8/8.1 έδωσε κάποια αξιόλογη εφαρμογή? Όχι. Πόσο δύσκολο ήταν να φτιάξει μια? Έστω και με συγκεκριμένο όριο ζωής 3-4 ετών?

2. Και στο PC φταίει η ms? Εκεί η εφαρμογή είναι κατά πολύ τραγικοτερη.

Τελος, όσα $$$$ κι αν διαθέτει η ms, η εφαρμογή είναι του Facebook. Αυτή ευθύνεται μονο για τις δικές της. Εκεί τα χώνουμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κι από εδώ στο 930 αλλά την εφαρμογή της κάμερας ακόμα δεν μπορεί να την ενημερώσει για κάποιο λόγο και βγάζει σφάλμα. Έχει κανείς ιδέα; πάντως το project NEON που λέγεται ότι θα έρθει απ ότι φαίνεται θα το χαρούμε κι εμείς εν μέρη καθώς εφαρμογές όμως η μουσική και οι χάρτες ακολουθούν αυτό το μοτίβο. Τουλάχιστον η Microsoft αναβαθμίζει τακτικά τις δικές τις εφαρμογές κι αυτό μόνο καλό είναι.
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Σαν πολύ μου φάνηκε ότι διήρκησε η προετοιμασία της Creator! Γύρω στα 20' έκανε. Τόσο μεγάλη ειναι η ενημέρωση; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να ανάπτυξη εδώ στην παρέα και εγω την δικια μου σκέψη

 

Το desktop bridge ειναι πολύ ωραία ιδέα αλλα και η Microsoft δεν το κινητά τωρα έφτιαξε το office

 

Το native UWP το έχουμε στα κινητά μας και εξελίσσεται

 

Γιατί το desktop bridge ειναι πολύ καλή σκέψη;

 

 

 

Πρώτα να πούμε ότι ειναι κανονικό setup αλλα με εύκολο τρόπο και μέσα από το store ιδιο προγραμμα όπως ήταν πάντα το ιδιο και το Kodi και το tweeten και με εύκολη κατάργηση

 

 

 

Αν τωρα καταφέρει να έρθουν όλα πχ 7z, utorrent και ότι αλλο καθημερινό βάζει ο καθένας και αντικατασταθει η αναζήτηση στο Google με αναζήτηση στο store κατι που τωρα δεν το χρησιμοποιεί κανεις..

 

 

 

Αν το store αρχίζει και δουλεύει θα έρθουν developers και άμα έρθουν οι εφαρμογές παίζουν και στα κινητά και παντού... Κερδίζουμε και εμείς εδώ

 

 

 

Αυτό που με προβληματίζει όμως ειναι το εξής

 

 

 

Έστω ότι 100 άτομα έχουν smartphone τα 60 αντροιντ τα 39 ιός και το 1 Windows mobile

 

 

 

Και εγώ φτιάχνω το Snapchat η το κάθε Snapchat αν δεν υπάρχει θα κερδίσω 1% στα Windows αν υπάρχει και το δώσω σημασία να το κάνω πολύ καλό τα 60 άτομα του αντροιντ θα γίνουν 50 και τα Windows m. 11 εγω παλι 100 άτομα θα έχουν την εφαρμογή ποιος ο λόγος να χαλάσω δυνάμεις;

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εφαρμογή "αρχεία" αν και εχει μέσα τα αρχεία μου κανονικά, έξω δείχνει ότι ειναι άδεια! :worry: Αυτό έγινε με την εγκατάσταση της Creator!

Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κι από εδώ στο 930....

 

Τι ήρθε στο 930; Η cu δεν λέγαμε ότι δεν θα έρθει στο 930;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...