Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα και τα 950-950 xl θα φανε ακυρο απο τα αποδυτηρια..αντε να παρουν κατι updates ακομα ετσι για να μην γκρινιάζουν οι κατοχοι..ειναι εμφανεστατο οτι η αργη και ερασιτεχνικη εξελιξη των wm 10 εδειχνε οτι θα ακολουθουσαν αλλο δρομο ..αλλα δεν περιμενα να ειναι και τοσο προκλητικοι ωστε να βγαλουν ναυρχιδες με wm 10 και να τις απαξιωσουν ετσι..απιστευτο αν το δει καποιος απο αντικειμενικη σκοπια..

Οταν ελεγα σε μερικους οτι θα απαξιωσει και τα wm10 ή θα τα αλλαξει ριζικα το παιζατε μανατζαραιοι...για να σας δω τωρα...

Και οπως ειπε και καποιος αλλος για καθηστε με το καλο να δουμε πως θα λειτουργει το σκηνικο , ελπιζω σε κατι καλο φυσικα, αλλα η MS μας εχει συνηθίσει σε καραγκιοζιλικια...

Τελος οταν με το καλο βγει ας τα σκασουν οι γνωστοι beta tester της MS και εμεις δινουμε τα μισα σε λιγους μηνες παλι...

 

 

Έτσι όπως το καταλαβαίνω δυο περιπτώσεις υπάρχουν, η μία είναι να παρατήσουν το windows mobile 10 και να φέρουν το πλήρες λειτουργικό στις κινητές συσκευές βέβαια σε αυτή την περίπτωση πρέπει να κάνουν διάφορες προσαρμογές στην αρχική οθόνη κλπ. Η άλλη περίπτωση είναι να παραμείνει ως έχει, απλά το continuum να αναβαθμιστεί δραματικά σε λειτουργίες όπως μας έδειξαν πριν μερικούς μήνες και ταυτόχρονα να μπορεί να τρέξει desktop εφαρμογές.

Πιστεύω το πιο πιθανό να συμβεί είναι η δεύτερη περίπτωση, αν και μιλάμε για τη Microsoft ποτέ δε ξέρεις τι σου ξημερώνει :p Εννοείται όποιος κατασκευαστής θέλει θα μπορεί να χρησιμοποιήσει το πλήρες λειτουργικό με arm επεξεργαστές αλλά αυτό το κόβω για tablets και όχι για κινητά.

Από εκεί και πέρα μιλάμε για κάτι που χρειάζεται μεγάλη ισχύ οπότε είναι λογικό να μην υποστηρίζεται από συσκευές όπως το 950, μιλάω πάντα για τη δυνατότητα να τρέχει x86 εφαρμογές, αλλά αυτό ανέκαθεν γινόταν σε όλα τα λειτουργικά όταν βγαίνει μια λειτουργία που χρειάζεται ισχυρό hardware δύσκολα υποστηρίζεται από παλιές συσκευές.

Λεπτομέρειες φαντάζομαι θα μάθουμε κατα το Μάιο μεριά που θα γίνει και η build.

 

Να αναφέρουμε πάντως οτι το βίντεο που δείχνουν το emulation δε γίνεται σε 835 επεξεργαστή αλλά σε έναν 820 που σημαίνει οτι το HP Elite X3 ίσως να μπορεί να τρέξει desktop εφαρμογές.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι όπως το καταλαβαίνω δυο περιπτώσεις υπάρχουν, η μία είναι να παρατήσουν το windows mobile 10 και να φέρουν το πλήρες λειτουργικό στις κινητές συσκευές βέβαια σε αυτή την περίπτωση πρέπει να κάνουν διάφορες προσαρμογές στην αρχική οθόνη κλπ. Η άλλη περίπτωση είναι να παραμείνει ως έχει, απλά το continuum να αναβαθμιστεί δραματικά σε λειτουργίες όπως μας έδειξαν πριν μερικούς μήνες και ταυτόχρονα να μπορεί να τρέξει desktop εφαρμογές.

Πιστεύω το πιο πιθανό να συμβεί είναι η δεύτερη περίπτωση, αν και μιλάμε για τη Microsoft ποτέ δε ξέρεις τι σου ξημερώνει :p Εννοείται όποιος κατασκευαστής θέλει θα μπορεί να χρησιμοποιήσει το πλήρες λειτουργικό με arm επεξεργαστές αλλά αυτό το κόβω για tablets και όχι για κινητά.

Από εκεί και πέρα μιλάμε για κάτι που χρειάζεται μεγάλη ισχύ οπότε είναι λογικό να μην υποστηρίζεται από συσκευές όπως το 950, μιλάω πάντα για τη δυνατότητα να τρέχει x86 εφαρμογές, αλλά αυτό ανέκαθεν γινόταν σε όλα τα λειτουργικά όταν βγαίνει μια λειτουργία που χρειάζεται ισχυρό hardware δύσκολα υποστηρίζεται από παλιές συσκευές.

Λεπτομέρειες φαντάζομαι θα μάθουμε κατα το Μάιο μεριά που θα γίνει και η build.

 

Να αναφέρουμε πάντως οτι το βίντεο που δείχνουν το emulation δε γίνεται σε 835 επεξεργαστή αλλά σε έναν 820 που σημαίνει οτι το HP Elite X3 ίσως να μπορεί να τρέξει desktop εφαρμογές.

 

Εγώ όπως καταλαβαίνω, αυτά που έρχονται δεν θα τα πάρουν οι σημερινές συσκευές (ερωτηματικό το hp). Όμως οι συσκευές που θα έρθουν με τις παραπάνω δυνατότητες (surface phone) θα λειτουργικού ως κραχτες για τα Windows smartphones. Άλλωστε δεν θα μπορούν όλοι να διαθέσουν χιλιάρικα για κινητό. Έτσι θα μπουν στο παιχνίδι κι άλλοι κατασκευαστες με προτάσεις των 100-300€ και βέβαια με Windows 10 mobile. Μια επιτυχία του surface Phone θα φέρει developers οπότε το κέρδος των uwp apps θα το απολαύσουν όλοι.

Μια γνώμη λέω. Θα δούμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως καταλαβαίνω, αυτά που έρχονται δεν θα τα πάρουν οι σημερινές συσκευές (ερωτηματικό το hp). Όμως οι συσκευές που θα έρθουν με τις παραπάνω δυνατότητες (surface phone) θα λειτουργικού ως κραχτες για τα Windows smartphones. Άλλωστε δεν θα μπορούν όλοι να διαθέσουν χιλιάρικα για κινητό. Έτσι θα μπουν στο παιχνίδι κι άλλοι κατασκευαστες με προτάσεις των 100-300€ και βέβαια με Windows 10 mobile. Μια επιτυχία του surface Phone θα φέρει developers οπότε το κέρδος των uwp apps θα το απολαύσουν όλοι.

Μια γνώμη λέω. Θα δούμε.

 

Βασικά πρέπει να δούμε και ποιοι επεξαργαστές θα υποστηρίζουν τη λειτουργία, αλλά αν μιλάμε τελικά και για τον 820 τότε άνετα μπορούμε να δούμε και συσκευές από καμιά Xiaomi πχ κοντά στα τρια κατοστάρικα.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Θα βρει ευρυτερη εφαρμογη και σε λαπτοπ - ταμπλετς γιατι μειωνει το κοστος του επεξεργαστη και μεγαλωνει την διαρκεια της μπαταριας. Μιλαμε βεβαια για μη απαιτητικες x86 εφαρμογες αλλιως αναγκαστικα πας σε intel επεξεργαστη. Αλλα για χρηστες στην κατηγορια των 200 -300 ευρω που θελουν τα βασικα με ενα λεπτο ελαφρυ λαπτοπ με μπαταρια που βγαζει 15 ωρες και lte συνδεσιμοτητα θα μπορουν να αγορασουν κατι τετοιο ανετα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρέπει να δούμε και ποιοι επεξαργαστές θα υποστηρίζουν τη λειτουργία, αλλά αν μιλάμε τελικά και για τον 820 τότε άνετα μπορούμε να δούμε και συσκευές από καμιά Xiaomi πχ κοντά στα 300 κατοστάρικα.

 

Εγώ διάβασα για 835 και άνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα για 835 και άνω.

 

Το βίντεο που ανέβασε η Microsoft δείχνει το λειτουργικό να τρέχει σε έναν 820 και απ'οτι φαίνεται ολα τρέχουν άνετα. Ισως ομως να βγάζει προβλήματα γι'αυτό λένε για 835, θα δείξει.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Το mobile θα υπάρχει γτ τα κανονικα10αρια δεν μπορούν να αποδωσουν σε μικρότερες οθόνες και σε λειτουργιες κλήσεων....το παιχνίδι θα παιχθει στο continuum που έχει ψιλοανακοινωθει για την Redstone 3 για το emulation σε arm
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα για 835 και άνω.

 

Και εγώ για αυτό διάβασα. Είναι ο μόνος που υποστηρίζει Virtualization on cpu και είναι απαραίτητο...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόκληση όλο αυτό για την MS. Αν το καταφέρει πάντως δε θα έχει αντίπαλο στα εταιρικά περιβάλλοντα. Και πιστέψτε με ήδη τα στελέχη των εταιρειών έχουν κουραστεί με τις πολλές συσκευές. Δεν έχουν τίποτα πλέον να τους δώσουν. Μια κινητή συσκευή με δυνατότητα x86 εφαρμογών και continuum θα είχε απίστευτη διείσδυση.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πρόκληση όλο αυτό για την MS. Αν το καταφέρει πάντως δε θα έχει αντίπαλο στα εταιρικά περιβάλλοντα. Και πιστέψτε με ήδη τα στελέχη των εταιρειών έχουν κουραστεί με τις πολλές συσκευές. Δεν έχουν τίποτα πλέον να τους δώσουν. Μια κινητή συσκευή με δυνατότητα x86 εφαρμογών και continuum θα είχε απίστευτη διείσδυση.

 

Ναι, και οι υπόλοιποι θα πάρουμε από τα 3 το Micritero... Είναι θετικό για εκείνους που λες, αλλά για τον μέσο χρήστη, που είχε το ρόλο πειραματόζωου όλον αυτό τον καιρό, είναι μια τρύπα στο νερό και η καμπάνα να στραφεί σε άλλες πορτοκαλιές!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και οι υπόλοιποι θα πάρουμε από τα 3 το Micritero... Είναι θετικό για εκείνους που λες, αλλά για τον μέσο χρήστη, που είχε το ρόλο πειραματόζωου όλον αυτό τον καιρό, είναι μια τρύπα στο νερό και η καμπάνα να στραφεί σε άλλες πορτοκαλιές!

 

Sent from mTalk

 

Εγώ πάντως δεν ένοιωσα πειραματόζωο. Απλά μου αρέσει το λειτουργικό. Αν δε μας αρέσει πάμε αλλού. Δε παντρευτήκαμε κανέναν.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το mobile θα υπάρχει γτ τα κανονικα10αρια δεν μπορούν να αποδωσουν σε μικρότερες οθόνες και σε λειτουργιες κλήσεων....το παιχνίδι θα παιχθει στο continuum που έχει ψιλοανακοινωθει για την Redstone 3 για το emulation σε arm

Ε ναι. Λογικά πρέπει να διατηρηθεί το mobile. Οι άλλοι κατασκευαστές πως θα βγάλουν Windows συσκευές των 100-400€ με full Windows! Φυσικά θα αναβαθμίζετε κανονικά! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε όλα αυτά, σήμερα μου επέστρεψαν και εμένα οι χαμένες φώτο από τις επαφές μου... paranormal activity εντελώς...

 

Επίσης, στις επαφές στο outlook.com σας εμφανίζει και εσάς μία κατηγορία επαφών με όνομα "3rd party applications (WP) contacts"; Θεωρώ ότι είναι επαφές από την Facebook εφαρμογή στο κινητό, αλλά μου βγάζει downloading contacts και δεν κάνει τίποτα όση ώρα και αν το αφήσω. Κανείς άλλος το ίδιο;;;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Λογικά πρέπει να διατηρηθεί το mobile. Οι άλλοι κατασκευαστές πως θα βγάλουν Windows συσκευές των 100-400€ με full Windows! Φυσικά θα αναβαθμίζετε κανονικά! ;)

 

100 ευρώ και full win μην περιμένεις.

Σου βάζω και στοίχημα.

Πάμε για ακόμα ένα κρέμασμα,κατ΄εμε και για αύξηση τιμής.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουμε να δαπανήσουμε μέχρι 150€ για συσκευή μάλλον τα Windows phone τα ξεχνάμε. Ποιος θα ασχοληθεί με κάποιες άλλες (συσκευές) ;
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο.

Προφανώς το πρόβλημα είναι τι θέλει τελικά η MS, γιατί άμα θέλει μπορεί...

Γιατί όπως λέγανε και στο χωριό μου :

Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει δέκα μέρες κοσκινίζει.

 

Μέσα σε όλα αυτά, σήμερα μου επέστρεψαν και εμένα οι χαμένες φώτο από τις επαφές μου... paranormal activity εντελώς...

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι δόθηκε η .479 και στους non-insiders.

Ήρθε ειδ/ση σε κανέναν γιατί πρώτη φορά που δεν τη "βλέπει".

Link to comment
Share on other sites

100 ευρώ και full win μην περιμένεις.

Σου βάζω και στοίχημα.

Πάμε για ακόμα ένα κρέμασμα,κατ΄εμε και για αύξηση τιμής.

 

Αυτό. Και σου ανεβάζω την τιμή. Μέχρι 250 θα είναι τα "απλά" windows..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι δόθηκε η .479 και στους non-insiders.

Ήρθε ειδ/ση σε κανέναν γιατί πρώτη φορά που δεν τη "βλέπει".

 

Μονο στους υπολογιστες δοθηκε η 479

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται απίστευτο,αλλά μετά από ένα χρόνο,δείχνει πλέον τον καιρό κανονικά στην lock screen...:p:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε αυτό;;;;; Είχε αναβάθμιση η εφαρμογή; Το λειτουργικό;

Πως έτσι ξαφνικά εμφανίζεται στις επιλογές της οθόνης κλειδώματος;

 

Μήπως είναι αυτό που αναφέρει κάποιος άλλος για αναβάθμιση της "οθόνης";

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε αυτό;;;;; Είχε αναβάθμιση η εφαρμογή; Το λειτουργικό;

Πως έτσι ξαφνικά εμφανίζεται στις επιλογές της οθόνης κλειδώματος;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

παντα εμφανιζόταν στις επιλογές,αλλά τον έκοβε.

τώρα τον έχει σε τρεις γραμμές αντί σε ένα μακρυνάρι που κόβεται.

είχε κάνει νομίζω ενημέρωση η εφαρμογή.

έγινε και το tile διάφανο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα σε μένα.

 

Μπήκα στο πειρασμό να "σκαλίσω" λίγο παραπάνω και ναι, ο καιρός εμφανίζεται μόνο όταν βάλεις στις ρυθμίσεις

της οθόνης κλειδώματος, για εμφάνιση λεπτομερούς κατάστασης, τον καιρό και όχι το Ημερολόγιο του Outlook που

είναι πάντα ως προεπιλογή. Το μόνο που συνεχίζει να μην κάνει τίποτα είναι όταν τον επιλέξεις παρακάτω στην εμφάνιση γρήγορης κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Για να το κοιτάξω

 

Edit: μπα, τίποτα. Μικρό το κακό, έτσι και αλλιώς δεν το είχα εδώ και πολύ καιρό και το είχα ξεχάσει.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...