Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο play store έχει εφαρμογές για όλα τα βαλαντια.εχει και ίδιες τιμές με εμάς έχει και πιο ακριβές .

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ναι, όμως εγώ μιλάω για ίδια εφαρμογή, του ιδιου dev.

Δηλαδή φτιάχνει ο dev την pro shot για τα δυο λειτουργικά. Στα Windows θα την αγοράσουν Α και στο android 1000xΑ. Άρα στο android έχει το περιθώριο για χαμηλότερη τιμή. Σωστά?

Επίσης οι πολλές εφαρμογες/εναλλακτικές στο android πιέζουν τις τιμές προς τα κάτω (κανόνας ανταγωνισμού).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θα έπρεπε να έχει .%-

Και αφού είχε από την αρχή θα έπρεπε με τόσες ενημερώσεις να έχουν λυθεί.

όσα προβλήματα δεν εμφανίζονται σε άλλα ακριβότερα Lumia είναι κατά την γνώμη μου,καθαρά θέμα ισχύς Hardware.

Τα άλλα τα γνωστά θέμα,τα έχουν όλα τα Lumia.

Γιατί το δικό μου καλύτερο hw έχει; Δεν έχω όμως τα προβλήματα των 640! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όμως εγώ μιλάω για ίδια εφαρμογή, του ιδιου dev.

Δηλαδή φτιάχνει ο dev την pro shot για τα δυο λειτουργικά. Στα Windows θα την αγοράσουν Α και στο android 1000xΑ. Άρα στο android έχει το περιθώριο για χαμηλότερη τιμή. Σωστά?

Επίσης οι πολλές εφαρμογες/εναλλακτικές στο android πιέζουν τις τιμές προς τα κάτω (κανόνας ανταγωνισμού).

 

δεν λέω ότι έχεις άδικο κάπου.

Δυστυχώς έτσι είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί το δικό μου καλύτερο hw έχει; Δεν έχω όμως τα προβλήματα των 640! ;)

 

εσύ γράφεις κατά καιρούς για θέματα που έχειςαλλά φεύγουν,άλλα ξανάρχονται και φεύγουν πάλι κλπ,αλλά δε τα θεωρείς πρόβλημα,οπότε ότι και να πούμε,τσάμπα κόπος.;)

'Ασε που δεν αναφέρθηκα στην συσκευή σου γράφοντας για ακριβότερες συσκευές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

@Chryssostomos τα θέματα των 640 έτσι όπως τα περιγράφεται, δεν τα είχα. Ειδικά όλα μαζεμένα σε μια συσκευή! Δεν είπα ότι δεν είχα θέματα, αλλά όχι σε σημείο που να πρέπει να αλλάξω λειτουργικό σώνει και καλά! Ή να τα ισοπεδώνω όλα και να κραζω κάθε λιγο για τα ίδια θέματα κάθε φορά! Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάται κάνεις, τι πληκτρολογουμε για να δούμε τη συνολική διάρκεια κλήσεων του τηλεφώνου; σε ένα θέμα είχα συναντήσει ένα συνδυασμό *#1234# που κάτι έβγαζε.

 

 

 

Μου ήρθε το L735 που πήρα από έξω και επειδή παίζει για ανταλλαγή με 730 (λόγω δικαρτου), θέλω να ξέρω που πάνω-κάτω είναι η μπαταρία. Άλλος τρόπος να το προσδιορίσω υπάρχει;

 

 

 

ΥΓ: Ο,τι μα ο,τι και να λέτε κάποιοι, εγώ έχω στα χέρια μου ένα εξαιρετικό τηλέφωνο.! Έχω πάθει πλάκα με την ποιότητα του L735 και μιλάμε για κινητό 2ετιας+. Τώρα του περνάω τα 10αρια και βλέπουμε τι μέλλει γενέσθαι!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάται κάνεις, τι πληκτρολογουμε για να δούμε τη συνολική διάρκεια κλήσεων του τηλεφώνου; σε ένα θέμα είχα συναντήσει ένα συνδυασμό *#1234# που κάτι έβγαζε.

 

 

 

Μου ήρθε το L735 που πήρα από έξω και επειδή παίζει για ανταλλαγή με 730 (λόγω δικαρτου), θέλω να ξέρω που πάνω-κάτω είναι η μπαταρία. Άλλος τρόπος να το προσδιορίσω υπάρχει;

 

 

 

ΥΓ: Ο,τι μα ο,τι και να λέτε κάποιοι, εγώ έχω στα χέρια μου ένα εξαιρετικό τηλέφωνο.! Έχω πάθει πλάκα με την ποιότητα του L735 και μιλάμε για κινητό 2ετιας+. Τώρα του περνάω τα 10αρια και βλέπουμε τι μέλλει γενέσθαι!

 

Sent from mTalk

 

Καλησπερα Dihnekis300, λοιπον θα πας ρυθμισεις, στα προσθετα και μετα στο υπηρεσιες δικτυου και εχει λεπτομερως τον μετρητη φωνητικων κλησεων..για τα 10 ρια μιλαμε παντα σωστα?

Επισης κατεβασε και την εφαρμογη Battery x που εχει διαφορα πραγματα για την μπαταρια της εκαστοτε συσκευης καθως και πως ειναι η <<υγεια>> της.

To 640 το πηρα μια μερα αφοτου κυκλοφορησε Ελλαδα, περσι Απριλιο..απο best price διοτι το skroutz να φανταστεις δεν το ειχε ακομα..αλλα αποθημενο ειχα το 730 αλλα επαιζε στα 170 τοτε ενω το 640 στα 135 ευρω πρωτη τιμη ετσι?Οποτε πηγα στο φθηνοτερο...να το φχαριστηθεις..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όμως εγώ μιλάω για ίδια εφαρμογή, του ιδιου dev.

Δηλαδή φτιάχνει ο dev την pro shot για τα δυο λειτουργικά. Στα Windows θα την αγοράσουν Α και στο android 1000xΑ. Άρα στο android έχει το περιθώριο για χαμηλότερη τιμή. Σωστά?

Επίσης οι πολλές εφαρμογες/εναλλακτικές στο android πιέζουν τις τιμές προς τα κάτω (κανόνας ανταγωνισμού).

 

Συμφωνώ. Αν είναι υψηλότερες οι τιμές στο Android, είναι παράδοξο. Επίσης είναι λιγότερο χρονοβόρα διαδικασία η ανάπτυξη εφαρμογών στο Android καθώς υπάρχουν χιλιάδες open source βιβλιοθήκες σχεδόν για τα πάντα. Στα Windows Mobile έχουν βελτιωθεί τα πράγματα λόγω UWP, αλλά είναι πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Αν είναι υψηλότερες οι τιμές στο Android, είναι παράδοξο. Επίσης είναι λιγότερο χρονοβόρα διαδικασία η ανάπτυξη εφαρμογών στο Android καθώς υπάρχουν χιλιάδες open source βιβλιοθήκες σχεδόν για τα πάντα. Στα Windows Mobile έχουν βελτιωθεί τα πράγματα λόγω UWP, αλλά είναι πίσω.

 

Μήπως έχεις βγάλει την εφαρμογή σου best player και για το android??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι Modoya, καθώς θα ήθελα ένα χρόνο δουλειάς πάνω κάτω. Άσε που υπάρχουν -φαντάζομαι, γιατί δε χρησιμοποιώ android- χιλιάδες players.
Link to comment
Share on other sites

Όχι Modoya, καθώς θα ήθελα ένα χρόνο δουλειάς πάνω κάτω. Άσε που υπάρχουν -φαντάζομαι, γιατί δε χρησιμοποιώ android- χιλιάδες players.

Μια και απάντησες στον Montoya, για πες μας, αν ξέρεις βέβαια. Υπάρχει πιθανότητα να αυξηθούν οι εφαρμογές στα 10 σε λίγο καιρό ή ακόμα το σκέφτονται οι devs; Τόσο δύσκολες είναι οι UWP εφαρμογές για τους devs και δεν ασχολούνται ή πάλι δεν τους συμφέρει; Ευχαριστώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω. Δεν είναι θέμα δυσκολίας. Είναι θέμα χρόνου περισσότερο και λόγω αυτών που είχαμε ξανασυζητήσει. Δηλαδή με το τι θα κάνει η Microsoft σχετικά με τη UWP πλατφόρμα. Φαντάζομαι αν λάβουν εγγυήσεις ή έστω λάβουν μηνύματα ότι προτίθεται να την υποστηρίξει θα επενδύσουν το χρόνο τους, διαφορετικά είναι πιθανό να συνεχιστεί η τωρινή κατάσταση.

Ήμουν και λίγο -ίσως περισσότερο- αισιόδοξος, καθώς ήλπιζα ότι ίσως τα παιχνίδια (UWP) αποτελέσουν κατά κάποιο τρόπο "κράχτη", -και λόγω Xbox-, άλλα διάβασα ένα ενδιαφέρον άρθρο -αν το βρω- θα το ποστάρω, σχετικά με το αν οι μεγάλες εταιρίες επιλέξουν να υποστηρίξουν την πλατφόρμα. Ο λόγος είναι το υψηλό ποσοστό -30%, μάζι με το φόρο ξεπερνάει το 50%- που κρατάει η Microsoft από τις εφαρμογές/παιχνίδια. Το ίδιο βέβαια κρατάνε όλες (Google, Apple), αλλά η διαφορά η εξής: γιατί οι εταιρίες που δραστηριοποιούνται τόσα χρόνια στα Desktop να επιλέξουν να βάλουν τη Microsoft συνεταίρο με τόσο μεγάλο ποσοστό κέρδους (από το store), και όχι να συνεχίσουν να πουλάνε τα προϊόντα τους, μέσω των δικών τους δικτύων. Και αυτό το θέτω ως ζήτημα. Είναι λογικό πάντως κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Dihnekis300, λοιπον θα πας ρυθμισεις, στα προσθετα και μετα στο υπηρεσιες δικτυου και εχει λεπτομερως τον μετρητη φωνητικων κλησεων..για τα 10 ρια μιλαμε παντα σωστα?

 

Επισης κατεβασε και την εφαρμογη Battery x που εχει διαφορα πραγματα για την μπαταρια της εκαστοτε συσκευης καθως και πως ειναι η <<υγεια>> της.

 

To 640 το πηρα μια μερα αφοτου κυκλοφορησε Ελλαδα, περσι Απριλιο..απο best price διοτι το skroutz να φανταστεις δεν το ειχε ακομα..αλλα αποθημενο ειχα το 730 αλλα επαιζε στα 170 τοτε ενω το 640 στα 135 ευρω πρωτη τιμη ετσι?Οποτε πηγα στο φθηνοτερο...να το φχαριστηθεις..

 

Ευχαριστώ Πάνο! Η αλήθεια είναι ότι για τον ίδιο λόγο είχα πάει στο 640, παρόλο που το 730 μου ταίριαζε πολύ περισσότερο στο μέγεθος. Τώρα το πήρα μτχ στα 53€. Οκ δεν είναι στην απόλυτη κατάσταση, καθώς έχει κάποιες μικρές αμυχές η οθόνη, που ωστόσο δε φαίνονται όταν είναι αναμμένη.

 

Η οθόνη είναι κατά πολύ καλύτερη του 640. Δεν ξαναχα amoled, και έχω ενθουσιάσει.

 

Τώρα του περνάω τα 10αρια.. Για να δούμε. Ελπίζω να πάμε καλά.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Αν θυμάμαι καλά, όταν έβαλα για πρώτη φορά τα windows 10 mobile, στην κλίση όταν άρχιζες να πληκτρολογείς ένα νούμερο, άρχιζε να σου εμφανίζει από τις επαφές σου αντίστοιχα όποιες έχουν το νούμερο που πληκτρολογείς. Γινόταν δηλαδή αντιστοίχιση των επαφών με το νούμερο που πληκτρολογούσες. Στα 8.1 που είχε το 640XL LTE όταν το είχα αγοράσει, δεν την είχε την ευκολία αυτή και μάλιστα μου είχε κακοφανεί επειδή την είχα πριν σε android smartphones. Μετά την επετειακή όμως αναβάθμιση, ή και πιο μετά με επόμενη μικρότερη, φαίνεται πως την αφαίρεσε αυτή τη λειτουργία. Τώρα και στο 950XL που έχω δεν την έχει. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που διαφεύγει σε μένα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Αν θυμάμαι καλά, όταν έβαλα για πρώτη φορά τα windows 10 mobile, στην κλίση όταν άρχιζες να πληκτρολογείς ένα νούμερο, άρχιζε να σου εμφανίζει από τις επαφές σου αντίστοιχα όποιες έχουν το νούμερο που πληκτρολογείς. Γινόταν δηλαδή αντιστοίχιση των επαφών με το νούμερο που πληκτρολογούσες. Στα 8.1 που είχε το 640XL LTE όταν το είχα αγοράσει, δεν την είχε την ευκολία αυτή και μάλιστα μου είχε κακοφανεί επειδή την είχα πριν σε android smartphones. Μετά την επετειακή όμως αναβάθμιση, ή και πιο μετά με επόμενη μικρότερη, φαίνεται πως την αφαίρεσε αυτή τη λειτουργία. Τώρα και στο 950XL που έχω δεν την έχει. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που διαφεύγει σε μένα;

 

Κατέβασε το rapdialer και θα είσαι οκ. Με βολεύει πολύ στην αναζήτηση επαφής με Τ9

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Αν θυμάμαι καλά, όταν έβαλα για πρώτη φορά τα windows 10 mobile, στην κλίση όταν άρχιζες να πληκτρολογείς ένα νούμερο, άρχιζε να σου εμφανίζει από τις επαφές σου αντίστοιχα όποιες έχουν το νούμερο που πληκτρολογείς. Γινόταν δηλαδή αντιστοίχιση των επαφών με το νούμερο που πληκτρολογούσες. Στα 8.1 που είχε το 640XL LTE όταν το είχα αγοράσει, δεν την είχε την ευκολία αυτή και μάλιστα μου είχε κακοφανεί επειδή την είχα πριν σε android smartphones. Μετά την επετειακή όμως αναβάθμιση, ή και πιο μετά με επόμενη μικρότερη, φαίνεται πως την αφαίρεσε αυτή τη λειτουργία. Τώρα και στο 950XL που έχω δεν την έχει. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που διαφεύγει σε μένα;

 

Και σε μένα τις βγάζει τις επαφές αν και είμαι με insider fast.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Αν θυμάμαι καλά, όταν έβαλα για πρώτη φορά τα windows 10 mobile, στην κλίση όταν άρχιζες να πληκτρολογείς ένα νούμερο, άρχιζε να σου εμφανίζει από τις επαφές σου αντίστοιχα όποιες έχουν το νούμερο που πληκτρολογείς. Γινόταν δηλαδή αντιστοίχιση των επαφών με το νούμερο που πληκτρολογούσες. Στα 8.1 που είχε το 640XL LTE όταν το είχα αγοράσει, δεν την είχε την ευκολία αυτή και μάλιστα μου είχε κακοφανεί επειδή την είχα πριν σε android smartphones. Μετά την επετειακή όμως αναβάθμιση, ή και πιο μετά με επόμενη μικρότερη, φαίνεται πως την αφαίρεσε αυτή τη λειτουργία. Τώρα και στο 950XL που έχω δεν την έχει. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που διαφεύγει σε μένα;

 

Δουλεύει κανονικά αυτό που λες. Αποκλείεται να μη στο κάνει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Αν θυμάμαι καλά, όταν έβαλα για πρώτη φορά τα windows 10 mobile, στην κλίση όταν άρχιζες να πληκτρολογείς ένα νούμερο, άρχιζε να σου εμφανίζει από τις επαφές σου αντίστοιχα όποιες έχουν το νούμερο που πληκτρολογείς. Γινόταν δηλαδή αντιστοίχιση των επαφών με το νούμερο που πληκτρολογούσες. Στα 8.1 που είχε το 640XL LTE όταν το είχα αγοράσει, δεν την είχε την ευκολία αυτή και μάλιστα μου είχε κακοφανεί επειδή την είχα πριν σε android smartphones. Μετά την επετειακή όμως αναβάθμιση, ή και πιο μετά με επόμενη μικρότερη, φαίνεται πως την αφαίρεσε αυτή τη λειτουργία. Τώρα και στο 950XL που έχω δεν την έχει. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που διαφεύγει σε μένα;

Στην εφαρμογή του τηλεφώνου, όταν πατήσεις στις ρυθμίσεις η πρώτη επιλογή που βγαίνει είναι αυτό που ρωτάς.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Πριν το τελευταίο update ο φωτισμός πριν σβήσει η οθόνη,χαμηλωνε λίγο και μετά εσβηνε.Αυτο για να γίνει υπάρχει κάποια ρύθμιση;γιατί δεν θυμάμαι και τώρα δεν το κανει.Το έχει παρατηρήσει κάποιος;Το έχω να κλείνει ο φωτισμός σε 30"
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Πριν το τελευταίο update ο φωτισμός πριν σβήσει η οθόνη,χαμηλωνε λίγο και μετά εσβηνε.Αυτο για να γίνει υπάρχει κάποια ρύθμιση;γιατί δεν θυμάμαι και τώρα δεν το κανει.Το έχει παρατηρήσει κάποιος;Το έχω να κλείνει ο φωτισμός σε 30"

 

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα, κλείνει απότομα πλέον χωρίς να χαμηλώσει πρώτα, είναι πολύ σπαστικό γιατί δεν προλαβαίνεις να αγγίξεις την οθόνη και κλείνει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά αυτό που λες. Αποκλείεται να μη στο κάνει.

Τελικά ή το «τηλέφωνο» με δουλεύει, ή κάτι είχε κολλήσει! Το είχα δοκιμάσει πριν από κάποιες ημέρες και δεν μου παρουσίαζε τις επαφές. Το δοκίμασα τώρα πάλι και αφού διάβασα ότι σας το κάνει και όντως όταν αρχίζω να πληκτρολογώ κάποια νούμερα στον dialer, αρχίζουν να μου παρουσιάζονται οι επαφές που έχουν τα νούμερα που πληκτρολογώ. Τι να πω, δεν θα με πιστεύετε σχετικά με αυτό που έγραψα πριν. Ευχαριστώ πάντως.

 

Μάλλον λύθηκε το μυστήριο (πιστεύω). Δεν ξέρω εάν το έχετε δοκιμάσει, αλλά εάν πριν το νούμερο που θέλω να πληκτρολογήσω, πληκτρολογήσω το +30, το πρόθεμα της Ελλάδας, το οποίο το έχω περάσει σε όλες τις επαφές μου, δεν μου παρουσιάζει κάποια επαφή σχετική με το νούμερο. Εάν όμως πληκτρολογήσω το νούμερο χωρίς το +30 τότε ναι μου παρουσιάζει επαφές. Νομίζω ότι στο 640XL LTE που είχα πριν, μου παρουσίαζε τις επαφές και με το +30 πριν.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Android και iOS εφαρμογές στο μελλοντικό Microsoft Surface Phone;

http://www.pestaola.gr/android-kai-ios-apps-sto-microsoft-surface-phone/

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Android και iOS εφαρμογές στο μελλοντικό Microsoft Surface Phone;

http://www.pestaola.gr/android-kai-ios-apps-sto-microsoft-surface-phone/

 

Ωραία προοπτική αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να γίνει πράξη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...