Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγκρίνεις κι εσύ....

Συγγνώμη αλλά από τα αποδυτήρια χαμένο το παιχνίδι...

 

Ετσι είναι και το είπα ότι η σύγκριση δεν είναι δίκαια,γιαυτό λέω να μην κάνω εκτενή αναφορά.Ετσι και αλλιώς θα είναι off topic.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει γινει το νημα των wp πολυ καταθληπτικο ... πολλα προβληματα, πολυ γκρινια και γενικα τασεις μηδενισμου των παντων.

Απιστευτα ποστ σε ολο το φασμα... Ειναι να μην σου βγει το ματι που λενε στο χωριο μου.

Καποτε ειχε πλακα εδω... Γκρινιαζαμε ναι αλλα πιο πολυ το διασκεδαζαμε κουβεντιαζοντας τα προβληματα.

Τωρα εμεινε ο φιλος μου ο evris να πολεμαει με τα θερια. (montoya εσυ εισαι εκτος συναγωνισμου)

 

Παντως στο αλλο στρατοπεδο (που ολα ειναι τελεια και ροδινα) ο βασιλιας μπορει να μην ειναι γυμνος αλλα δεν ειναι και τοσο αψογα ντυμενος.

Εδω και 10 μερες προσπαθω να ζησω με κυριως τηλ ενα Xiaomi Note 4 3GB/64Gb Hellio x20 κλπ κλπ.

Σχεδον ναυαρχιδα δλδ. Και πιστεψτε με δεν ειναι και τοσο ροδινα τα πραγματα.

Εφαρμογες ? Ναι για οτι θελεις.

Προβληματα ? Ναι πολλα.

Διαφημισεις ? Ναι παντουυυυυ.... και εφαρμογες 2 φορες πιο ακριβες απο τις δικες μας. (σχεδον 20€ για luncher calendar dialer και ενα ακομη που δεν θυμαμαι).

 

Το 950 παντως συνεχιζει να ειναι παντα διπλα μου. Και συνεχεια του μιλαω και του τραγουδαω Αντυπα "Δεν σε αλλαζω, δεν σε αλλαζω, εισαι το μονο που ταιριαζω..."

Αν βρω χρονο να κατσω να γραψω ενα αρθρο με τις εμπειριες μου....

 

Το καλύτερο δεν σου το είπα.

Είχα ατύχημα με το 950 και ψάχνω για συσκευή. Κι ενώ το 950xl ήταν μονόδρομος, έχω κουραστεί αφάνταστα με την γκρίνια αλλά κυρίως με την συμπεριφορά ορισμένων που απλά θα πάρω android για να ησυχάσω. Αυτή η μιζέρια έπαψε από καιρό να παλεύεται. Για μένα το φορουμ ήταν διασκέδαση (με κάποιες κακές στιγμές βέβαια) αλλά τώρα κατάντησε αηδία (προσωπική εκτίμηση). Κατανοώ βέβαια πως πολλοί έχουν θέματα και φυσικά είναι δυσάρεστο. Όμως κάπου το πράγμα ξέφυγε (από ορισμένους πάντα) σε σημείο αηδίας.

Θα κάνω κι εγώ την αλλαγή μου (η αλήθεια είναι ότι ήθελα και μια αλλαγή για την....αλλαγή) και επιστρέφω με το surface phone το 2017 με το καλό.

Για την ώρα χρησιμοποιώ ένα 930 το οποίο πάει σφαίρα και χωρίς κολλήματα (και νιώθω ενοχές με αυτά που διαβάζω....). Βλέπω και το λογότυπο ΝΟΚΙΑ όταν το ανοίγω και είναι τρέλα......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα αλλάξεις τηλέφωνο επειδή ορισμένοι κράζουν εδώ μέσα;

όχι φίλε Montoya...:(

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα αλλάξεις τηλέφωνο επειδή ορισμένοι κράζουν εδώ μέσα;

όχι φίλε Montoya...:(

 

Όπως είπα, ήθελα ούτως ή άλλως μια αλλαγή. Έτσι το 2009 είχα αλλάξει και το symbian για να πάω στο Meego και μετά το ξαναλλαξα το 2011 για τα wp8. Κάνω καμία αλλαγή που και που για ανανέωση. Απλά η όλη κατάσταση ίσως έφερε την αλλαγή πιο γρήγορα. ΄Το ωραίο είναι πως μπήκα λίγο σε κάποια νήματα για να ψαχτώ και έπεσα πάνω σε προβλήματα για το facebook και μάλιστα με ναυαρχίδες..... Το έχει η μοίρα μου χαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι είναι και το είπα ότι η σύγκριση δεν είναι δίκαια,γιαυτό λέω να μην κάνω εκτενή αναφορά.Ετσι και αλλιώς θα είναι off topic.

 

Ένα ερωτηματικό είναι το πως θα πηγαίνει η συσκευή σου μετα πχ από 1 χρόνο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα, ήθελα ούτως ή άλλως μια αλλαγή. Έτσι είχα αλλάξει και το symbian για να πάω στο Meego και μετά το ξαναλλαξα για τα wp8. Κάνω καμία αλλαγή που και που για ανανέωση. Απλά η όλη κατάσταση ίσως έφερε την αλλαγή πιο γρήγορα. ΄Το ωραίο είναι πως μπήκα λίγο σε κάποια νήματα για να ψαχτώ και έπεσα πάνω σε προβλήματα για το facebook και μάλιστα με ναυαρχίδες..... Το έχει η μοίρα μου χαχαχαχα

 

τι να σου πω αν είναι έτσι έχει καλώς.

Εγώ ας πούμε αγνόησα τελείως την γενική γκρίνια και αγόρασα τότε το Lumia,όπως την αγνόησα και τώρα.

ήταν καθαρά δικό μου κριτήριο.

Και μιας που είπες για το fb...χωρίς να θεωρώ το redmi note 4 ναυαρχίδα,κόλλημα δεν είχε ποτέ.

(και πουθενά γενικώς)

 

για το δεύτερο μήνυμα σου τώρα...

Ελπίζω να πηγαίνει καλύτερα από ότι πάει το xl τώρα.

Πράγμα που το θεωρώ εύκολο σχετικά,λόγο hardware.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω αν είναι έτσι έχει καλώς.

Εγώ ας πούμε αγνόησα τελείως την γενική γκρίνια και αγόρασα τότε το Lumia,όπως την αγνόησα και τώρα.

ήταν καθαρά δικό μου κριτήριο.

Και μιας που είπες για το fb...χωρίς να θεωρώ το redmi note 4 ναυαρχίδα,κόλλημα δεν είχε ποτέ.

(και πουθενά γενικώς)

 

για το δεύτερο μήνυμα σου τώρα...

Ελπίζω να πηγαίνει καλύτερα από ότι πάει το xl τώρα.

Πράγμα που το θεωρώ εύκολο σχετικά,λόγο hardware.

 

Ναι, έχω δοκιμάσει κι εγώ σε ένα κινέζικο με 2gb ραμ και πήγαινε μια χαρά το fb. Δεν λέω ότι είναι γενικό το κακό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω πάρει σε συγγενή μου το lumia 640 4g αλλά το πήρα στον άνθρωπο και έχω ξεφτλιστεί. Το μόνο που χρησιμοποιεί είναι τηλέφωνα και facebook και ένα μήνα απ όταν του το πήρα και ήδω εδώ και κανα 2μηνο οι εφαρμογές του fb θέλουν 10-15 δευτερόλεπτα να ανοίξουν (ενώ στις αρχές άνοιγαν μια χαρά). το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου 640 XL αλλά γνωρίζω τα προβλήματα και έχω συμβιβαστεί, εκείνος όχι.

 

Έχει κανείς 8.1 να μου πει αν δουλεύουν σωστά και αξίζει να του το γυρίσω σε αυτά? Δεν έπρεπε να του χω βάλει τα 10ρια...

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Το οτι θα διαβαζα καποια στιγμη οτι η <<γκρινια>> σε ενα forum ειναι η αιτια για να μην παρει καποιος wm συσκευη και οτι φταινε αυτοι που αναφερουν τα συνεχη προβληματα των συσκεων τους και ΟΧΙ η ΙΔΙΑ η MS που τα εκανε μανταρα με ξεπερνα πραγματικα..δεν εχω λογια..
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω αν είναι έτσι έχει καλώς.

Εγώ ας πούμε αγνόησα τελείως την γενική γκρίνια και αγόρασα τότε το Lumia,όπως την αγνόησα και τώρα.

ήταν καθαρά δικό μου κριτήριο.

 

Για δες αυτό το ωραίο παρακάτω. Ότι είπα περι αλλαγής πήγαν περίπατο. Απομόνωσε αυτό που είχε στο μυαλό του και έβγαλε πόρισμα....χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::p

 

Το οτι θα διαβαζα καποια στιγμη οτι η <<γκρινια>> σε ενα forum ειναι η αιτια για να μην παρει καποιος wm συσκευη και οτι φταινε αυτοι που αναφερουν τα συνεχη προβληματα των συσκεων τους και ΟΧΙ η ΙΔΙΑ η MS που τα εκανε μανταρα με ξεπερνα πραγματικα..δεν εχω λογια..

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν καταλαβαινω την γκρινια ειλικρινα. Και ο λογος ειναι απλος. Ολα τα λειτουργικα εχουν τις αδυναμιες τους. επειδη η ζωη μου δεν εξαρταται απο ενα κινητο, προσπερναω τα οποια "προβληματα" βλεπω μπροστα μου. Και επειδη έχω στειλει το Lumia 930 (και ειναι το τριτο WM κινητο που παιρνω) για σερβις και μαλλον θα αργησει ειπα να παρω και μια δευτερη συσκευη, οποτε πηρα αντροιτ πριν μια εβδομαδα για να μην εχω δυο WM. Και περιμενω μια νεα SuperWM συσκευη για να αλλαξω το 930. Πήρα λοιπον ενα SONY xperia Xa. Πολυ όμορφο κινητο midrange και κανει μια χαρα τη δουλεια του. Οπως την κανει και ενα WM. Ομως περα απο το πλουσιο google play ΔΕΝ βρισκω κατι που να με κανει να αλλαξω εξ ολοκληρου. Φυσικα ειχα εμπειρια απο 2 ταμπλετ αντροιτ που ειχα πριν και τα οποια χαρισα, σε περιπτωση που καποιος πει οτι την εχω λιγο καιρο και δεν εχω γνωση. Mε λιγα λογια οποιος δεν μπορει να κανει την δουλεια του απλα παει αλλου οταν βρει τα χρηματα και την ευκαιρια (μιας και οι καιροι ειναι οντως δυσκολοι). Καμια εταιρεια δεν κοροιδεψε κανεναν. Τη δουλεια τους κανουν. Λεφτα θελουν να βγαλουν με τον εναν η αλλο τροπο. Κανεις δεν αναγκασε κανεναν να παρει συγκεκριμενη συσκευη και OS.
Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό το ωραίο παρακάτω. Ότι είπα περι αλλαγής πήγαν περίπατο. Απομόνωσε αυτό που είχε στο μυαλό του και έβγαλε πόρισμα....χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::p

Χαχαχα, πραγματικα οτι θα πηγαινες σε android και για να μην παραδεχτεις την ανωτεροτητα του android λες οτι η γκρινια του forum σε ωθησε να αλλαξεις λειτουργικο ειναι μια χαρουμενη νοτα στο καταθληπτικο θεμα μας..σε ευχαριστουμε..

Επισης να ειστε ρομαντικοι με τις γυναικες σας, τις κοπελες σας, με τους ανθρωπους που αγαπατε και οχι με αψυχα αντικειμενα και εταιρειες που αναζητουν μονο το κερδος, η αντικειμενικοτητα μονο καλο κανει τουλαχιστον μακροπροθεσμα..τουλαχιστον τιμωρειστε μεσω των αγορων σας τις εταιρειες που δεν σεβονται την τσεπη σας και αφηστε τις μπιχτουλες λες και ειμαστε 10χρονα

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Πάνο αλήθεια τώρα,δεν είναι ανάγκη να σχολιάζεις κάθε πόστ.

Κανένας δεν σου χρωστάει εξηγήσεις,ούτε είναι αναγκασμένος να διαβάζει κάθε μέρα όλο αυτό που έχεις πλάσει στο κεφάλι σου.

Ο Μοntoya αιτιολόγησε την αλλαγή του,δεν χρωστάει εξηγήσεις σε εσένα εξτρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δες αυτό το ωραίο παρακάτω. Ότι είπα περι αλλαγής πήγαν περίπατο. Απομόνωσε αυτό που είχε στο μυαλό του και έβγαλε πόρισμα....χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::p

 

Δεν αμφέβαλα.

Αλλά τα ήθελες και τα έπαθες.:lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες έχω πάρει σε συγγενή μου το lumia 640 4g αλλά το πήρα στον άνθρωπο και έχω ξεφτλιστεί. Το μόνο που χρησιμοποιεί είναι τηλέφωνα και facebook και ένα μήνα απ όταν του το πήρα και ήδω εδώ και κανα 2μηνο οι εφαρμογές του fb θέλουν 10-15 δευτερόλεπτα να ανοίξουν (ενώ στις αρχές άνοιγαν μια χαρά). το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου 640 XL αλλά γνωρίζω τα προβλήματα και έχω συμβιβαστεί, εκείνος όχι.

 

Έχει κανείς 8.1 να μου πει αν δουλεύουν σωστά και αξίζει να του το γυρίσω σε αυτά? Δεν έπρεπε να του χω βάλει τα 10ρια...

 

γύρνα το εύκολα αν θέλει μόνο αυτά τα δύο.

όχι γιατί τα 10 δεν είναι καλά,αλλά είναι πιο δύστροπα και θα τον ζορίσουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να έχει ναι... Αυτό παραέχει! ;)

 

Δεν θα έπρεπε να έχει .%-

Και αφού είχε από την αρχή θα έπρεπε με τόσες ενημερώσεις να έχουν λυθεί.

όσα προβλήματα δεν εμφανίζονται σε άλλα ακριβότερα Lumia είναι κατά την γνώμη μου,καθαρά θέμα ισχύς Hardware.

Τα άλλα τα γνωστά θέμα,τα έχουν όλα τα Lumia.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βαλτός είσαι να φάει κόσμος και ντουνιάς ban?

 

Έχει πλάκα να μπορεί ακόμη να σε εκνευρίζει???!!!!

Θεϊκό ποστ πάντως......:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν αμφέβαλα.

Αλλά τα ήθελες και τα έπαθες.:lol::p.

 

Πράγματι......:lol:

Το θέμα είναι πως δεν το παρήγγειλα ακόμη και στο τέλος θα με πείσει να πάρω το 950xl...... Έτοιμος είμαι.....χαχαχα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μιλήσω,δεν θα φάω ban!

Δεν θα μιλήσω,δεν θα φάω ban!

Δεν θα μιλήσω,δεν θα φάω ban!

Δεν θα μιλήσω,δεν θα φάω ban!

Δεν θα μιλήσω,δεν θα φάω ban!

Δεν θα μιλήσω,δεν θα φάω ban!

Δεν θα μιλήσω,δεν θα φάω ban!

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν καταλαβαινω την γκρινια ειλικρινα. Και ο λογος ειναι απλος. Ολα τα λειτουργικα εχουν τις αδυναμιες τους. επειδη η ζωη μου δεν εξαρταται απο ενα κινητο, προσπερναω τα οποια "προβληματα" βλεπω μπροστα μου. Και επειδη έχω στειλει το Lumia 930 (και ειναι το τριτο WM κινητο που παιρνω) για σερβις και μαλλον θα αργησει ειπα να παρω και μια δευτερη συσκευη, οποτε πηρα αντροιτ πριν μια εβδομαδα για να μην εχω δυο WM. Και περιμενω μια νεα SuperWM συσκευη για να αλλαξω το 930. Πήρα λοιπον ενα SONY xperia Xa. Πολυ όμορφο κινητο midrange και κανει μια χαρα τη δουλεια του. Οπως την κανει και ενα WM. Ομως περα απο το πλουσιο google play ΔΕΝ βρισκω κατι που να με κανει να αλλαξω εξ ολοκληρου. Φυσικα ειχα εμπειρια απο 2 ταμπλετ αντροιτ που ειχα πριν και τα οποια χαρισα, σε περιπτωση που καποιος πει οτι την εχω λιγο καιρο και δεν εχω γνωση. Mε λιγα λογια οποιος δεν μπορει να κανει την δουλεια του απλα παει αλλου οταν βρει τα χρηματα και την ευκαιρια (μιας και οι καιροι ειναι οντως δυσκολοι). Καμια εταιρεια δεν κοροιδεψε κανεναν. Τη δουλεια τους κανουν. Λεφτα θελουν να βγαλουν με τον εναν η αλλο τροπο. Κανεις δεν αναγκασε κανεναν να παρει συγκεκριμενη συσκευη και OS.

 

Πολύ σωστός. Κι εγώ πηρα για δεύτερο ένα "απλό" κινέζικο android το οποιο δούλευε μια χαρά (η αλήθεια είναι πως του έβαλα 4-5 εφαρμογές όλες και όλες) αλλά θέλεις η δυναμη της συνήθειας, θέλεις τα tiles που μου αρέσουν πολύ (τα εχω στο ταμπλετ και στο pc και κόλλησα), το έδωσα δώρο στην αδερφη μου. Βέβαια δεν του έδωσα καθόλου χρόνο για να το συνηθίσω. 10-15 μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες έχω πάρει σε συγγενή μου το lumia 640 4g αλλά το πήρα στον άνθρωπο και έχω ξεφτλιστεί. Το μόνο που χρησιμοποιεί είναι τηλέφωνα και facebook και ένα μήνα απ όταν του το πήρα και ήδω εδώ και κανα 2μηνο οι εφαρμογές του fb θέλουν 10-15 δευτερόλεπτα να ανοίξουν (ενώ στις αρχές άνοιγαν μια χαρά). το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου 640 XL αλλά γνωρίζω τα προβλήματα και έχω συμβιβαστεί, εκείνος όχι.

 

Έχει κανείς 8.1 να μου πει αν δουλεύουν σωστά και αξίζει να του το γυρίσω σε αυτά? Δεν έπρεπε να του χω βάλει τα 10ρια...

 

Το Facebook των 8.1 δεν είναι το ίδιο. Δουλεύει μεν καλύτερα στη συσκευή που το θέλεις αλλα δεν έχει τις ίδιες δυνατότητες. Επίσης το store υστερει σε σχέση με τα 10ρια

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook των 8.1 δεν είναι το ίδιο. Δουλεύει μεν καλύτερα στη συσκευή που το θέλεις αλλα δεν έχει τις ίδιες δυνατότητες. Επίσης το store υστερει σε σχέση με τα 10ρια

 

Δεν θα τον ενοχλήσει να λείπουν τα emoji. Το store επίσης δεν ενδιαφέρει. Μόνο οι ειδήσεις χρησιμοποιούνται της MS και το facebook, άντε και στο μέλλον κανα skype-viber.

 

Είχα τα 8ρια, απλώς ρωτάω αν όλα είναι όπως τα άφησα πριν κάποιους μήνες, ή και εκεί το facebook και το messenger κολλάνε κτλ.

 

ΥΓ. Χρησιμοποιεί 3 εφαρμογές, οπότε όταν οι 2 αργούν εκνευριστικά, καταλαβαίνεις...

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός. Κι εγώ πηρα για δεύτερο ένα "απλό" κινέζικο android το οποιο δούλευε μια χαρά (η αλήθεια είναι πως του έβαλα 4-5 εφαρμογές όλες και όλες) αλλά θέλεις η δυναμη της συνήθειας, θέλεις τα tiles που μου αρέσουν πολύ (τα εχω στο ταμπλετ και στο pc και κόλλησα), το έδωσα δώρο στην αδερφη μου. Βέβαια δεν του έδωσα καθόλου χρόνο για να το συνηθίσω. 10-15 μέρες.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.real.launcher.wp.ten&hl=el

η

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lx.launcher8&hl=el

εδώ είσαι βάλτο να σου τραβήξει την φαντασία !!! :)

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαφημισεις ? Ναι παντουυυυυ.... και εφαρμογες 2 φορες πιο ακριβες απο τις δικες μας. (σχεδον 20€ για luncher calendar dialer και ενα ακομη που δεν θυμαμαι)

Σε αυτό θα συμφωνήσω και εγώ. Είχα αγοράσει από το microsoft store την εφαρμογή Enpass 4,99€. Επειδή χρησιμοποιώ και ένα tablet android, έψαξα μήπως υπήρχε και εκεί, για να έχω έτσι συγχρονισμένους τους κωδικούς μου και εκεί. Την βρήκα και στο play store με κόστος 12€ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, το έχω στα υπόψιν. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό θα συμφωνήσω και εγώ. Είχα αγοράσει από το microsoft store την εφαρμογή Enpass 4,99€. Επειδή χρησιμοποιώ και ένα tablet android, έψαξα μήπως υπήρχε και εκεί, για να έχω έτσι συγχρονισμένους τους κωδικούς μου και εκεί. Την βρήκα και στο play store με κόστος 12€ περίπου.

 

Αφού υπάρχει η ζήτηση,λογική και η τιμή(λέμε τώρα).

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει το νημα των wp πολυ καταθληπτικο ... πολλα προβληματα, πολυ γκρινια και γενικα τασεις μηδενισμου των παντων.

Απιστευτα ποστ σε ολο το φασμα... Ειναι να μην σου βγει το ματι που λενε στο χωριο μου.

Καποτε ειχε πλακα εδω... Γκρινιαζαμε ναι αλλα πιο πολυ το διασκεδαζαμε κουβεντιαζοντας τα προβληματα.

Τωρα εμεινε ο φιλος μου ο evris να πολεμαει με τα θερια. (montoya εσυ εισαι εκτος συναγωνισμου)

 

Παντως στο αλλο στρατοπεδο (που ολα ειναι τελεια και ροδινα) ο βασιλιας μπορει να μην ειναι γυμνος αλλα δεν ειναι και τοσο αψογα ντυμενος.

Εδω και 10 μερες προσπαθω να ζησω με κυριως τηλ ενα Xiaomi Note 4 3GB/64Gb Hellio x20 κλπ κλπ.

Σχεδον ναυαρχιδα δλδ. Και πιστεψτε με δεν ειναι και τοσο ροδινα τα πραγματα.

Εφαρμογες ? Ναι για οτι θελεις.

Προβληματα ? Ναι πολλα.

Διαφημισεις ? Ναι παντουυυυυ.... και εφαρμογες 2 φορες πιο ακριβες απο τις δικες μας. (σχεδον 20€ για luncher calendar dialer και ενα ακομη που δεν θυμαμαι).

 

Το 950 παντως συνεχιζει να ειναι παντα διπλα μου. Και συνεχεια του μιλαω και του τραγουδαω Αντυπα "Δεν σε αλλαζω, δεν σε αλλαζω, εισαι το μονο που ταιριαζω..."

Αν βρω χρονο να κατσω να γραψω ενα αρθρο με τις εμπειριες μου....

 

Τα προβλήματα και η κατάθλιψη αποτελέσματα των κινήσεων της Microsoft είναι, που εδώ και 6 χρόνια περίπου δεν ξέρει ούτε η ίδια τι θέλει να κάνει με τα κινητά...

 

Προβλήματα; Διαφημίσεις; Ούτε προβλήματα έχω με τη συσκευή μου, ούτε διαφημίσεις.

 

P.S.: Sorry για το off-topic.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει η ζήτηση,λογική και η τιμή(λέμε τώρα).

 

Εγώ γιατί θυμάμαι ότι στα wp οι τιμές ήταν υψηλότερες από τις αντίστοιχες στο android? Δεν θυμάμαι παραδειγματα. Πάντως αυτό με την ζήτηση πάει ανάποδα εδώ. Δηλαδή αν καθίσει κάποιος να φτιάξει μία εφαρμογή που θα την αγοράσουν πχ 10 άτομα θα την πουλήσει ακριβότερα απ' ότι θα την πουλήσει εκεί που θα την αγοράσουν 1.000.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί θυμάμαι ότι στα wp οι τιμές ήταν υψηλότερες από τις αντίστοιχες στο android? Δεν θυμάμαι παραδειγματα. Πάντως αυτό με την ζήτηση πάει ανάποδα εδώ. Δηλαδή αν καθίσει κάποιος να φτιάξει μία εφαρμογή που θα την αγοράσουν πχ 10 άτομα θα την πουλήσει ακριβότερα απ' ότι θα την πουλήσει εκεί που θα την αγοράσουν 1.000.

Στο play store έχει εφαρμογές για όλα τα βαλαντια.εχει και ίδιες τιμές με εμάς έχει και πιο ακριβές .

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για τις διαφημισεις θα συμφωνησω και εγω. Αν τυχει και βαλεις τις δωρεαν εφαρμογες στο android...μπορει να χτυπαει καθε τρεις και λιγο (που λεει ο λογος). Ασε που οι εφαρμογες στο WM ειναι πιο "καθαρες" ή ξεκαθαρες...μπαινεις βλεπεις και εισαι οκ. Σο αντροιτ υπαρχει ενα θεματακι. Ειναι βαριες στο ματι. Δυσκολευεσαι να επικεντρωθεις στι περιεχομενο που σε ενδιαφερει!! αυτο ειναι και το κυριοτερο προβλημα που εντοπισα προσωπικα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...