Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις > σύστημα > ειδοποιήσεις και ενέργειες!

 

Δεν είναι εκεί, κάτι άλλο;

 

πως αλλάζω τον ήχο στις ειδοποιήσεις των sms;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι εκεί, κάτι άλλο;

 

πως αλλάζω τον ήχο στις ειδοποιήσεις των sms;

 

αν δεν έχεις τα μηνύματα στης ρυθμίσεις-συστημα-ειδοποιήσεις και ενεργειες κανε αυτό ,στείλε στο κινητό σου ενα μήνυμα sms από άλλο κινητό και μετά κοίτα ξανά στης ειδοποίησης και θα είναι εκεί

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις ιδέα πως μπορώ να περάσω Windows 10 σε 630 ;;

 

μάλλον μόνο σαν insider δες εδω Windows 10 technical preview μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πέρασα την Anniversary και τα γράμματα στο my phone είναι τεράστια και δεν βγάζω άκρη! Μίκραινα τη γραμματοσειρά, αλλά αυτά παραμένουν μεγάλα! Το μόνο πρόβλημα είναι αυτό προς το παρόν!

Καμιά άλλη ιδέα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

To panorama λογικά θα πρέπει να έχει έρθει σε όλους , εάν δεν έχει έρθει ήδη, με update στο default app της κάμερας.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την εγκατάσταση της RS στο 640 LTE μου, όλα πήγαν καλά, όπως συνέβη φυσικά και σε όλες τις προηγούμενες αναβαθμίσεις, χωρίς ανάγκη soft ή hard reset. Μέχρι ώρας ό,τι έχω δοκιμάσει λειτουργεί υποδειγματικά. Υπάρχει η αίσθηση μιας ακόμα πιο smooth και πιο γρήγορης λειτουργίας του τηλεφώνου. Ίδωμεν...

 

Edit: Στο store και στις λήψεις και ενημερώσεις βλέπω ότι πλέον υπάρχει αρχείο πρόσφατης δραστηριότητας με λίστα των updates και αναγραφή της έκδοσης της κάθε εφαρμογής. Το έβαλα να ψάξει για ενημερώσεις και βρήκε σε αρκετές εφαρμογές.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Κατεβα κάτω μέχρι να συναντήσεις την εφαρμογή SMS και πατα επάνω!

δε μου το εμφανίζει.

πάντως σ ευχαριστώ :)

αν δεν έχεις τα μηνύματα στης ρυθμίσεις-συστημα-ειδοποιήσεις και ενεργειες κανε αυτό ,στείλε στο κινητό σου ενα μήνυμα sms από άλλο κινητό και μετά κοίτα ξανά στης ειδοποίησης και θα είναι εκεί

έχεις δίκιο σ ευχαριστώ πολύ.

όμως, είναι τρόπος αυτός για να ρυθμίσει κάποιος τον ήχο ειδοποίησης;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν έχει τα μηνύματα για να ρυθμίσω τον ήχο! Ούτε και το πανόραμα στη κάμερα ήρθε! :(

Edit: Μόλις είδα ότι ούτε το Messenger έχει ηχητική ειδοποίηση ούτε και το Instagram!

Αρχίζουν ένα ένα και βγαίνουν τα προβληματα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν έχει τα μηνύματα για να ρυθμίσω τον ήχο! Ούτε και το πανόραμα στη κάμερα ήρθε! :(

Edit: Μόλις είδα ότι ούτε το Messenger έχει ηχητική ειδοποίηση ούτε και το Instagram!

Αρχίζουν ένα ένα και βγαίνουν τα προβληματα!

 

Έχω σε όλα κανονικά ηχητικές ειδοποιήσεις. Δοκίμασε να πας στο Notification and Actions και ανοιγόκλεισε ή άλλαξε τον ήχο ειδοποίησης για την περίπτωση που έχει σβηστεί η ρύθμιση από το update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μένα υπάρχουν τα μηνύματα στις ειδοποιήσεις αλλά δέχομαι μηνύματα και φαίνεται τίποτα ούτε καν στο tile!

 

Μέσα στην εφαρμογή δεν φαίνονται? Για το tile το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να το ξεκαρφιτσώσεις και να το ξανακαρφιτσώσεις. Αλλιώς κλείνεις την συσκευή και βγάζεις την μπαταρία για μερικά δευτερόλεπτα μήπως και το ξεκολήσει το soft reset.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν έχει τα μηνύματα για να ρυθμίσω τον ήχο! Ούτε και το πανόραμα στη κάμερα ήρθε! :(

Edit: Μόλις είδα ότι ούτε το Messenger έχει ηχητική ειδοποίηση ούτε και το Instagram!

Αρχίζουν ένα ένα και βγαίνουν τα προβληματα!

 

κάνε ότι είπα στον @kakos να κάνει και θα τα βλέπεις όλα στης ειδοποιήσεις.

α...αργα την νύχτα μου ήρθε κάμερα!

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εφαρμογή δεν φαίνονται? Για το tile το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να το ξεκαρφιτσώσεις και να το ξανακαρφιτσώσεις. Αλλιώς κλείνεις την συσκευή και βγάζεις την μπαταρία για μερικά δευτερόλεπτα μήπως και το ξεκολήσει το soft reset.

 

Στην εφαρμογή φαίνονται.Αλλά ενώ έχω όλες τις ρυθμίσεις όπως πρέπει, δεν ακούγεται ήχος, δεν εμφανίζεται ειδοποίηση ούτε στο πλακίδιο ούτε στην οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο σ ευχαριστώ πολύ.

όμως, είναι τρόπος αυτός για να ρυθμίσει κάποιος τον ήχο ειδοποίησης;

 

φίλε μου έχεις δίκιο αλλά τι να κάνουμε! και εγώ τυχαία το ανακάλυψα με τα μηνύματα....γιατί αυτό το bug είναι παλιό δεν είναι από τώρα φρέσκο. είχα σκάσει να βρω της ειδοποιήσεις και τίποτα και ξαφνικά μου έρχεται μήνυμα και καπάκι το κοιτάω ξανά και βλέπω τα μηνύματα στο notification center...αυτό ισχύει για όλα ,Facebook,WhatsApp,messenger,Instagram κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω κανένα θέμα με τις ειδοποιήσεις, μηνύματα και facebook που έχουν έρθει ως τώρα, χτυπάει κανονικά και βγάζει και προεπισκόπηση στο πάνω μέρος της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Έχω σε όλα κανονικά ηχητικές ειδοποιήσεις. Δοκίμασε να πας στο Notification and Actions και ανοιγόκλεισε ή άλλαξε τον ήχο ειδοποίησης για την περίπτωση που έχει σβηστεί η ρύθμιση από το update.

Εντάξει ήρθαν όλες οι ειδοποιήσεις τώρα! ;)

 

κάνε ότι είπα στον @kakos να κάνει και θα τα βλέπεις όλα στης ειδοποιήσεις.

α...αργα την νύχτα μου ήρθε κάμερα!

Τι εννοείς αργά τη νύχτα σου ήρθε η κάμερα; Ποια κάμερα;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι η εφαρμογή MSPowerUser κάνει χρήση των chaseable Live Tiles, δηλαδή ανοίγει κατευθείαν το άρθρο που δείχνει το Live Tile. Δεν έχω παρατηρήσει άλλες εφαρμογές να χρησιμοποιούν αυτό το καινούργιο χαρακτηριστικό της anniversary αλλά δεν είμαι και πολύ παρατηρητικός :lol: .
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αργά τη νύχτα σου ήρθε η κάμερα; Ποια κάμερα;

 

ενημερωση για την καμερα και πρόσθεσαν και το panorama!

 

μόλις ανακάλυψα κάτι! δεν μπορώ να κάνω soft reset με power button και volume down!!! άλλαξε; κανείς καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτόν τον συνδυασμό έχουν βάλει το Feedback Hub, αλλά άμα τα κρατήσεις πατημένα για 5-10 δευτερόλεπτα κάνει soft reset. Έκανα σήμερα το πρωί...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτόν τον συνδυασμό έχουν βάλει το Feedback Hub, αλλά άμα τα κρατήσεις πατημένα για 5-10 δευτερόλεπτα κάνει soft reset. Έκανα σήμερα το πρωί...

 

το ξέρω ότι έτσι ήταν, μέχρι εχθές! τώρα απλά τραβάει screenshot!

Link to comment
Share on other sites

Αν τραβάει screenshot τότε πατάς το Volume Up...

 

Όταν παίζει μουσική το Volume Down κατεβάζει τον ήχο; Το ρωτάω μήπως και έχει χαλάσει το κουμπί σου...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του fb δεν υπάρχει επιλογή να μην λειτουργεί το live tile; Όχι τίποτα άλλο σκαλώνει μερικές φορές και δείχνει το ίδιο πράγμα συνέχεια.;Eχει έρθει μια ειδοποίηση πριν πόση ώρα και μου δείχνει την φάτσα μιας άσχετης όλη την ώρα,κόλλησε στην ειδοποίηση αυτή,τι επανεκκίνηση έχω κάνει τίποτα για πέταμα από το παράθυρο είναι. Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...