Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή σε λίγο θα ακολουθήσει και το Messenger να αφαιρεί δυνατότητες λόγο παλαιότητας, και όχι μόνο αυτή... :(
Εγώ δυστυχώς μόλις άλλαξα κινητό και πλατφόρμα μαζί στο xiaomi Mi A1 και νιώθω πως έχω μείνει πάρα πολύ πίσω.

Μάλιστα προτίμησα το Mi A1 γιατί με το android one νιώθω πολύ πιο κοντά στο καθαρό windows.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ δυστυχώς μόλις άλλαξα κινητό και πλατφόρμα μαζί στο xiaomi Mi A1 και νιώθω πως έχω μείνει πάρα πολύ πίσω.

Μάλιστα προτίμησα το Mi A1 γιατί με το android one νιώθω πολύ πιο κοντά στο καθαρό windows.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει Android One το συγκεκριμένο Xiaomi;;;; Εγώ νόμιζα μόνο η Nokia και το Pixel είχαν!

Πάντως κι εγώ το ίδιο νιώθω όταν βλέπω τους άλλους με Android να κάνουν περισσότερα πράγματα στο Messenger και Instagram!

Πολλές φορές τώρα τελευταία ορισμένα βίντεο που με στέλνουν σ' αυτές τις δύο εφαρμογές δεν τα βλέπω. Μου γράφει αναβαθμίστε στη τελευταία έκδοση για να δείτε το βίντεο ή το λινκ.

Πάτησα μια φορά εκεί να δω τι θα κάνει και με πήγε απευθείας στο play store! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει Android One το συγκεκριμένο Xiaomi;;;; Εγώ νόμιζα μόνο η Nokia και το Pixel είχαν!

Πάντως κι εγώ το ίδιο νιώθω όταν βλέπω τους άλλους με Android να κάνουν περισσότερα πράγματα στο Messenger και Instagram!

Πολλές φορές τώρα τελευταία ορισμένα βίντεο που με στέλνουν σ' αυτές τις δύο εφαρμογές δεν τα βλέπω. Μου γράφει αναβαθμίστε στη τελευταία έκδοση για να δείτε το βίντεο ή το λινκ.

Πάτησα μια φορά εκεί να δω τι θα κάνει και με πήγε απευθείας στο play store! :(

Ακριβώς.

Το Xiaomi Mi A1 είναι το μόνο xiaomi που έχει android one και θα βγει και δεύτερο μέσα στο καλοκαίρι.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει η νέα ενημέρωση....

 

Windows 10 Mobile: Υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

- 2018-06 - Ενημέρωση για Windows 10 Version 1709 για συσκευές Phone που βασίζονται σε arm.

 

June 12, 2018—KB4316692 Update for Windows 10 Mobile (OS Build 15254.489)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Samsungs-foldable-smartphone-could-go-on-sale-for-nearly-2000.jpg

 

"Να 'τανε η ζήλια ψώρα" :lol:

 

(Σχετικό με τις αναδιπλούμενες σε μας.)

 

Το foldable smartphone της Samsung θα κοστίζει ως και $2000.

 

Οι φήμες όσον αφορά το πρώτο αναδιπλούμενο smartphone της Samsung υπάρχουν εδώ και αρκετό καιρό, με τις πληροφορίες να θέλουν την εταιρεία να το ανακοινώνει επισήμως στην MWC 2019. Σύμφωνα με αναλυτές, το φημολογούμενο αναδιπλούμενο smartphone μπορεί να φθάνει σε κόστος ως και τα $1,850.

 

Οι αναλυτές επισημαίνουν, ότι οι προμήθειες για το smartphone θα ξεκινήσουν να φθάνουν στην Samsung μέσα στον Νοέμβριο, με την συναρμολόγηση να λαμβάνει χώρα στις αρχές Δεκεμβρίου για να φθάσει στα ράφια των καταστημάτων στις αρχές Φεβρουαρίου. Αναφέρεται μάλιστα, ότι η Samsung θα επιλέξει να μην παρουσιάσει την συσκευή αν θεωρήσει ότι δεν προσφέρει τα επιθυμητά επίπεδα εμπειρίας, επομένως δεν αποκλείεται να υπάρξουν και καθυστερήσεις. Αρχικά, θα κατασκευαστούν μόλις 300,000 με 500,000 μονάδες, όπως έγινε και με το Galaxy Note Edge το 2014, προκειμένου η Samsung να διαπιστώσει την αντίδραση του κοινού σε αυτό.

 

https://www.phonearena.com/news/Samsung-foldable-smartphone-price_id105736

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν την ολοκληρώνει την αναβάθμιση
σας ηρθε απντειτ ρε παιδια? εμενα τιποτα στο 950...
Link to comment
Share on other sites

Στο 635 που παίρνει updates μόνο της 14393, τη πιο πρόσφατη build 2312,

δε την περνούσε με τίποτα παρά μόνο μετά από hard reset.

Link to comment
Share on other sites

σας ηρθε απντειτ ρε παιδια? εμενα τιποτα στο 950...

 

Κανονικά και στα δύο 950XL...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

σε δυο 950 (εμενα και της κοπελας μου) τιποτα. μπορει καποιος να μου πει σε ποια βερσιον εισαστε? τι να κανω... απαραδεκτο ολο αυτο. πρωτη φορα μου συμβαινει. δεν καταλαβαινω γιατι δε μας δειχνει κανενα απντειτ

15254.489 μου γραφει. αποτι εψαξα αυτη ειναι η τελευταια. αλλα πως μπηκε χωρις να την βαλω εγω? θα τρελαθω

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

σε δυο 950 (εμενα και της κοπελας μου) τιποτα. μπορει καποιος να μου πει σε ποια βερσιον εισαστε? τι να κανω... απαραδεκτο ολο αυτο. πρωτη φορα μου συμβαινει. δεν καταλαβαινω γιατι δε μας δειχνει κανενα απντειτ

15254.489 μου γραφει. αποτι εψαξα αυτη ειναι η τελευταια. αλλα πως μπηκε χωρις να την βαλω εγω? θα τρελαθω

Η τελευταία είναι. Θα κατέβηκε κάποια στιγμή στη συσκευή σου και εγκαταστάθηκε. Λογικά τη νύχτα. Θα χρειάστηκε κάποια στιγμή να εισάγεις το pin (λόγω της επανεκκίνησης).

Κάπου στις ρυθμίσεις του update (restart options), βλέπω ότι υπάρχει μια ρύθμιση προς ενημέρωση. Ενεργοποίησέ την.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, δεν γράφω συχνά εδώ μιας και δεν είμαι πλέον κάτοχος windows smartphone. Το 950 XL που είχα για έναν χρόνο περίπου το πούλησα όταν άρχισαν οι εφαρμογές να «εγκαταλείπουν» την πλατφόρμα της Microsoft. Σε Android που έχω τώρα πάλι, όλες οι εφαρμογές της Microsoft λειτουργούν τέλεια. Όσο είχα το 950 XL το παράπονο μου, ανάμεσα σε άλλα, ήταν και το ότι δεν με βόλευε ο Edge. Τελευταία κατέβασα εδώ στο Lenovo K6 Note που έχω τον Edge browser και μου αρέσει πολύ. Καμία σχέση με τον Edge στο 950 XL. Δεν ξέρω εάν έχει βελτιωθεί στον έναν χρόνο περίπου που έχω το Lenovo, αλλά αν κρίνω από αυτά που διαβάζω εδώ (παρακολουθώ το νήμα) δεν πρέπει να είναι ικανοποιητικός για browser. Θα ήθελα και εγώ να δω να βγαίνει ένα καλό και προσιτό windows smartphone.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς παρατηρήσει αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας τον τελευταίο καιρό (δεν μπορώ ακριβώς να εντοπίσω πότε) ή πάλι τα έπαιξε η μπαταρία μου?

 

Soft, έχουν γίνει. 1-2 ύποπτες εφαρμογές βγήκαν και ξαναμπήκαν.

 

Με την τελευταία έκδοση πάντως, άλλαξε η συμπεριφορά της μπαταρίας προς το καλύτερο (+3-4 ώρες διάρκεια, τουλάχιστον).

 

Από την άλλη, ίσως να έγινε ένα ελάχιστο ποσοστό πιο αργό στην απόκριση το τηλέφωνο, δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση πάντως, άλλαξε η συμπεριφορά της μπαταρίας προς το καλύτερο (+3-4 ώρες διάρκεια, τουλάχιστον).

 

Από την άλλη, ίσως να έγινε ένα ελάχιστο ποσοστό πιο αργό στην απόκριση το τηλέφωνο, δεν είμαι σίγουρος.

Η μπαταρία όντως βελτιώθηκε λίγο και σε μένα!

Αλλά και ο Edge δεν κολλάει όπως πριν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία βλέπω ότι έχει μεγαλύτερη κατανάλωση.

 

Ομοίως σε 930 αλλά και 640. Στο 930 πιστεύω πως θα χρειαστεί να αλλάξω μπαταρία συντομότερα απ'όσο περίμενα.

 

Επίσης, το fb στον Edge ξεκίνησε να έχει ήχο. λ.χ. όταν πατώ Like.

Καλή προσθήκη μεν, αλλά επειδή η msft αποφάσισε να παρατήσει τα WM10 ο Edge δεν μπορεί να "παίξει" κάποιον ήχο δίχως να κλείσει τον ήχο από κάποια άλλη εφαρμογή που παίζει στο background.

Έτσι, όταν λ.χ. ακούω μουσική και πατήσω Like στο fb μέσω Edge, η μουσική σταματάει.

Όχι Pause αλλά Stop. Αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να ανοίξω πάλι το Groove και να πατήσω play.

Όχι κάτι σοβαρό, αλλά σπαστικό εν έτει 2018. :lol:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...