Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιες εφαρμογές μιλάς; Για τις εφαρμογές του συστήματος ή τρίτων; Οι εφαρμογές τρίτων δεν αλλάζουν με τα updates. Τι σχέση έχει αν η Facebook θα αναβαθμίσει την εφαρμογή της ή αν το scapchat θα κυκλοφορήσει την δική του, με το εκάστοτε update;

 

Σε ότι έχει να κάνει με εφαρμογές του συστήματος, δεν έχεις καταλάβει ότι ο τρόπος λειτουργίας στα WP είναι εντελώς διαφορετικός. Οι εφαρμογές αυτές αναβαθμίζονται συνεχώς χωρίς να απαιτείται αναβάθμιση του λογισμικού. Και συνεχώς μπαίνουν νέα χαρακτηριστικά και ίσως γι' αυτό να σου φαίνονται όλα τόσο στάσιμα. Για παράδειγμα, στο iOS για να αλλάξει ο music player περιμένεις ένα και δύο χρόνια. Στα WP το groove music δέχεται updates κάθε εβδομάδα. Σήμερα για παράδειγμα μπήκε η λειτουργία να αλλάζεις το metadata στα τραγούδια, και αυτό δεν απαίτησε καμία αναβάθμιση ολόκληρου του λειτουργικού, αλλά απλά της εφαρμογής.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχεις δικιο σε αυτο που λες απλα εστιαζω κυριως στην προσθηκη νεων εφαρμογων.. και επισης λεω οτι με ενα νεο update πολλες φορες ενημερωνονται και οι ειδη υπαρχουσες αλλα συμφωνω απολυτα και με τα λεγομενα σου
Link to comment
Share on other sites

Από εφαρμογές συστήματος θεωρώ ότι τα WP έχουν υπεραρκετές. Και κακά τα ψέματα θα πρέπει να αφήνεις και λίγο χώρο και για τους developers. Δεν έχω εμπειρία από android παρά μόνο από iOS, και δεν βλέπω κάποια μαμίσια εφαρμογή η οποία να λείπει. Τι είναι δηλαδή αυτό που θεωρείς ότι θα έπρεπε η MS να προσθέσει ως εφαρμογή;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

ε ρε γ@@ πάλι μου κλαταρε το ημερολόγιο! βαρέθηκα με αυτό συνέχεια να τρώει κολλήματα και να μην δείχνει την ημερομηνία στο πλακακι!

δυστυχώς πολλοί έχουν μπερδευτεί με την anniversary update. ορισμένοι περίμεναν μια επανάσταση,άλλοι τίποτα το ιδιαίτερο (και εγώ) αλλά...μερικοί νόμιζαν ότι θα έρθει κάτι σαν κλώνος τον android.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω αποτι θυμαμαι ηθελα να εχει κυριως wpa finder το οποιο ναι μεν το εβαλε αλλα επι πληρωμη και δεν ξερω αν ειναι η ιδια οπως το ανδροιδ..επισης πριν αρκετο καιρο ειμουν σε φιλο και ελεγα να μπω να βρω εφαρμογη για μια συγκεκριμενη πιτσαρια που δεν θυμαμαι τ ονομα τωρα κια δεν τη βρηκα αλλα τεσπα...και θα ηθελα στην κατηγορια που λεει made by microsoft να εχει πιο πολλες...!!!κοιτα γενικα αν το πολυψαξεις υπαρχουν ελλειψεις αλλα ελπιζω να γινουν καλυτερα τα πραγματα
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω αποτι θυμαμαι ηθελα να εχει κυριως wpa finder το οποιο ναι μεν το εβαλε αλλα επι πληρωμη και δεν ξερω αν ειναι η ιδια οπως το ανδροιδ..επισης πριν αρκετο καιρο ειμουν σε φιλο και ελεγα να μπω να βρω εφαρμογη για μια συγκεκριμενη πιτσαρια που δεν θυμαμαι τ ονομα τωρα κια δεν τη βρηκα αλλα τεσπα...και θα ηθελα στην κατηγορια που λεει made by microsoft να εχει πιο πολλες...!!!κοιτα γενικα αν το πολυψαξεις υπαρχουν ελλειψεις αλλα ελπιζω να γινουν καλυτερα τα πραγματα

 

στο θέμα με της εφαρμογές έχεις δίκιο και ας είναι για πίτσα η σουβλάκι! το ξέρω ότι στο android έχουν 20 εφαρμογές που κάνουν την ίδια δουλεία και είναι τσάμπα και σε μας μπορεί να μην έχει καθόλου η να είναι 1-2 με πληρωμή. καταλαβαίνω να υπάρχει γκρίνια,δυσαρέσκειά,ζήλια ότι δεν έχουμε εφαρμογές όπως το android/ios αλλά έχουμε και επιλογές δεν μας έχουν με χειροπέδες. ακόμα και για μένα το είπα και δεν αλλάζει όταν θα έχω τα λεφτά γυρνάω στο android μέχρι τοτε συμβιβάζομαι με ότι έχω και το παλεύω να κόψω την γκρίνια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δε βλέπω το πανόραμα στην κάμερα...

 

το πανόραμα είναι διαθέσιμο μόνο γιαυτους που έχουν το anniversary και για τους insiders fast/slow.

αν έχεις το anniversary και δεν σού ήρθε τσέκαρε εδώ με το QR

Link to comment
Share on other sites

το πανόραμα είναι διαθέσιμο μόνο γιαυτους που έχουν το anniversary και για τους insiders fast/slow.

αν έχεις το anniversary και δεν σού ήρθε τσέκαρε εδώ με το QR

 

Είναι μόνο για τους Insiders

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το πανόραμα είναι διαθέσιμο μόνο γιαυτους που έχουν το anniversary και για τους insiders fast/slow.

αν έχεις το anniversary και δεν σού ήρθε τσέκαρε εδώ με το QR

 

Για να το γράφω,προφανώς και έχω RS στην συσκευή μου.

Εν το μεταξύ,το άρθρο γράφει για insiders εσύ πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι δίνεται και σε εμάς που δεν είμαστε;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο για τους Insiders

 

λάθος μου τοτε! απλά είχα την εντύπωση πως σήμερα ήρθε σαν ενημέρωση και στους anniversary!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρκεί που έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο η κάμερα. Ουτε καν με ενδιαφέρει αν έρθει το πανόραμα.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... δεν είμαι insider και η αναβάθμιση στην κάμερα μου ήρθε το πρωί. Το ξαναείπα και στην προηγούμενη σελίδα...

 

δείτε και εδώ όπου αναφέρει ότι ήρθε η αναβάθμιση για τους insider αλλά στα σχόλια κάτω λένε ότι έχει έρθει και στις official releases...

http://mspoweruser.com/__trashed-22/

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... δεν είμαι insider και η αναβάθμιση στην κάμερα μου ήρθε το πρωί. Το ξαναείπα και στην προηγούμενη σελίδα...

 

δείτε και εδώ όπου αναφέρει ότι ήρθε η αναβάθμιση για τους insider αλλά στα σχόλια κάτω λένε ότι έχει έρθει και στις official releases...

http://mspoweruser.com/__trashed-22/

 

μπράβο ρε φίλε γιατί τώρα σκεφτόμουν τόσο ούφο είμαι και μπερδεύτηκα!και πριν το είδα και σε άλλα σαιτ ότι ήρθε και στους official...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... δεν είμαι insider και η αναβάθμιση στην κάμερα μου ήρθε το πρωί. Το ξαναείπα και στην προηγούμενη σελίδα...

 

δείτε και εδώ όπου αναφέρει ότι ήρθε η αναβάθμιση για τους insider αλλά στα σχόλια κάτω λένε ότι έχει έρθει και στις official releases...

http://mspoweruser.com/__trashed-22/

 

Τι region έχεις;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, μου ήρθε και μένα στο 635 που ναι μεν είμαι insider(για έναν παράξενο λόγο δεν μπορώ να βγω) αλλά έχω κολλήσει σε εκδόσεις χωρίς να πάρω την redstone.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με Threshold (545), έχω ενημερώσεις για την κάμερα και τη μουσική. Λογικά διέθεσαν την ενημέρωση σε όλους.

Το σωστό θέμα για τις εφαρμογές είναι αυτό πάντως.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρκεί που έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο η κάμερα. Ουτε καν με ενδιαφέρει αν έρθει το πανόραμα.

 

Έχεις δει κάποια πρακτική βελτίωση στην κάμερα (π.χ. ποιότητα εικόνας ή ταχύτητα) ? :confused:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει κάποια πρακτική βελτίωση στην κάμερα (π.χ. ποιότητα εικόνας ή ταχύτητα) ? :confused:

 

Τη κάμερα τη δοκιμάζω ακόμα, αλλά ήδη βλέπω βελτίωση στη ποιότητα. Ταχύτητα είχα πάντα στο 950. Περιμένω και το τελευταίο update της εφαρμογής ακόμα δε μου ήρθε.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Lumia 720 σαν δεύτερη συσκευή και είμαι Insider. Η τελευταία build που μπόρεσα να εγκαταστήσω είναι η 10586.494.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν αυτή είναι η τελευταία build που θα είναι διαθέσιμη στις παλιότερες συσκευές (όπως το 720) και αν ναι, αν υπάρχει τρόπος να περάσω κάποια νεώτερη.

 

Τη κάμερα τη δοκιμάζω ακόμα, αλλά ήδη βλέπω βελτίωση στη ποιότητα. Ταχύτητα είχα πάντα στο 950. Περιμένω και το τελευταίο update της εφαρμογής ακόμα δε μου ήρθε.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση - ρωτάω επειδή παρά τα διαδοχικά updates δεν έχω δει και εγώ κάποια σημαντική διαφορά στην κάμερα του 735 μου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε το Groove ούτε η κάμερα αναβαθμίστηκε με την .545 που ειμαι.

Μονο οι 6 εφαρμογές παραπάνω που ανέφερα αναβαθμίστηκαν!

Η Anniversary ακόμα στο δρόμο ειναι....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

για τσεκάρετε τα γιατί μόλις μου ήρθε τώρα το Anniversary! έχω πολωνέζικο branded. Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε η αναβάθμιση ενημερώστε το όλοι έχω branded COSMOTE ήρθε η .67

 

θεός βοηθός να πάνε όλα καλά γιατί πολλοι είχαν προβλήματα και δεν θέλω HR

Link to comment
Share on other sites

θεός βοηθός να πάνε όλα καλά γιατί πολλοι είχαν προβλήματα και δεν θέλω HR

Λογικά θα ήρθε και σε μένα. Θα το τσεκάρω αργότερα!

 

Edit: Ήρθε και σε μένα η .67! Θα την περάσω αργότερα που θα έχω και χρόνο. Δεν ξέρω και πόση ώρα κρατάει η αναβάθμιση. Άλλοι λένε 1ωρα και 25 λεπτά, άλλοι 40 λεπτά μονο. Δεν βγάζω άκρη!!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...