Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά συγνώμη αλλά δεν συμφωνώ!

τι η Microsoft φτωχούλα έχει μόνο ένα σερβερ και δισεκατομμύρια συσκευές να αναβαθμιζει και δεν μπορεί; όχι καμία σχέση μία χαρά διαθέτει την τεχνολογία να το κάνει απο 20 server και απλά για ακόμα μία φορά έπεσε έξω λόγο ανετοιμοτητας.

και μιλώντας και για αριθμούς τι σιγά το πράγμα στα PC ούτε καν έχει πιάσει το στόχο του 1 δις! το 2018 και βλέπουμε όπως το είπαν πριν λίγες μέρες, μετά έχουμε τα Xbox που είναι κάποια εκατομμύρια και το τέλος έχουμε τα κινητά που δεν χρειάζεται να πω πως αντί να το λέμε σε αριθμούς καλύτερα το λέμε έχουμε μείνει 3 και ο κούκος......

Δεν εχει να κάνει με φτωχούλα και πλούσια. Εχει να ταιριάξει ενα λειτουργικό σε όλες τις συσκευές! Κατι που δεν εχει κάνει ποτε κανένας έως τώρα. Ούτε και η Microsoft φυσικά. Οποτε πρέπει να κάνει όσο προσεκτικά βήματα γίνετε! Λογικά θα κάνεις και λάθη! Δεν ειναι και το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο! Άσχετα με το μέγεθος της εταιρίας. Αυτο πιστεύω εγώ πάντως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eίχε το χρόνο να προλάβει μη λέμε χαζομάρες.

Η δεν θέλει να το δώσει μαζί με τα pc ή,το πιθανότερο,δεν της βγήκε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αφού έτσι που ήρθαν τα πράγματα είπα να περάσω μέσω του Windows Insider το οποίο δε κατεβαίνει και βγάζει σφάλμα. Μάλλον έχουν κάνει παύση για την ώρα;

 

Το βαζω τωρα και στην κύρια μου συσκευη με release preview. Ετσι και αλλιως αυτη την εκδοση θα δωσουν σε λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

@Chryssostomos που τον είχε τον χρόνο; Τα 10 μόλις τωρα έκλεισαν 1 χρόνο! Τα 7/8 δεν τα προγραμμάτιζαν για ενοποίηση! Εδώ μιλάμε για τα 10 μόνο... Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το βαζω τωρα και στην κύρια μου συσκευη με release preview. Ετσι και αλλιως αυτη την εκδοση θα δωσουν σε λιγες μερες.

 

Εμένα το insider δε κατεβαίνει.

 

Όσο αναφορά τις σπέκιουλες πιστεύω ότι δεν ειναι έτοιμα. Το να τα δωσουν στο 1% μεριδιο της αγοράς δεν ήταν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κάνει με φτωχούλα και πλούσια. Εχει να ταιριάξει ενα λειτουργικό σε όλες τις συσκευές!

 

συγνώμη αλλά αυτό που λες εδώ είναι λάθος! αυτό έγινε μήνες πριν με την πρώτη αναβάθμιση από 8,1 σε 10! τώρα θα ήταν μια μεγάλη αναβάθμιση του 10 και όχι αλλαγή στο λειτουργικό σύστημα απο 8,1 σε 10 universal!

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά τις σπέκιουλες πιστεύω ότι δεν ειναι έτοιμα. Το να τα δωσουν στο 1% μεριδιο της αγοράς δεν ήταν θέμα.

 

Όπως επίσης και να μη το δώσουν.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το insider δε κατεβαίνει.

 

Όσο αναφορά τις σπέκιουλες πιστεύω ότι δεν ειναι έτοιμα. Το να τα δωσουν στο 1% μεριδιο της αγοράς δεν ήταν θέμα.

 

Το ειχα ηδη περασμενο το ινσαιντερ. Και επειδη δεν ειχα πλεον κανενα θεμα στο 535 που τα τεσταρω τις τελευταιες εβδομαδες τα βαζω πλεον και στο 930. Ειναι στα γραναζια τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ηδη περασμενο το ινσαιντερ. Και επειδη δεν ειχα πλεον κανενα θεμα στο 535 που τα τεσταρω τις τελευταιες εβδομαδες τα βαζω πλεον και στο 930. Ειναι στα γραναζια τωρα.

 

Επειδή ίσως δε το διευκρίνισα σωστά μιλάω για την εφαρμογή insider του store και όχι ότι ενώ το έχω εγκατεστημένο δε μου κατεβάζει τη build.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά αυτό που λες εδώ είναι λάθος! αυτό έγινε μήνες πριν με την πρώτη αναβάθμιση από 8,1 σε 10! τώρα θα ήταν μια μεγάλη αναβάθμιση του 10 και όχι αλλαγή στο λειτουργικό σύστημα απο 8,1 σε 10 universal!

Ναι αλλά κι αυτό και οι επόμενες θα περάσουν απο όλες τις συσκευές και όχι στα κινητά μονο! Ταυτόχρονα εξετάζουν και την προσαρμογή τους για όλες τις συσκευές!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@Chryssostomos που τον είχε τον χρόνο; Τα 10 μόλις τωρα έκλεισαν 1 χρόνο! Τα 7/8 δεν τα προγραμμάτιζαν για ενοποίηση! Εδώ μιλάμε για τα 10 μόνο...

 

δεν φτάνει ένας χρόνος;

δεν είναι κανα μαγαζάκι...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν φτάνει ένας χρόνος;

δεν είναι κανα μαγαζάκι...

Ούτε μιλάμε για μια απλή αναβαθμισούλα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μιλάμε για μια απλή αναβαθμισούλα! ;)

 

Μαλλον δεν θυμάσαι ότι όταν ανακοίνωσαν τα 10άρια για όλες τις πλατφόρμες,είχαν ανακοινώσει πως η μεγάλη ενημέρωση θα έρθει ένα χρόνο μετά.

Ε δεν τους βγήκε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας γιατί έχω δει το Redstone είναι τα 10 με λίφτινγκ! δεν το βλέπεις και λες τι είναι τούτο! απλά τα 10 με κάποιες αλλαγές και ούτε καν τεράστιες. ελάτε τώρα μην λέμε και δικαιολογίες λες ότι γράψανε το λειτουργικό από το 0 ξανά. δείτε hands on στο YouTube
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας γιατί έχω δει το Redstone είναι τα 10 με λίφτινγκ! δεν το βλέπεις και λες τι είναι τούτο! απλά τα 10 με κάποιες αλλαγές και ούτε καν τεράστιες. ελάτε τώρα μην λέμε και δικαιολογίες λες ότι γράψανε το λειτουργικό από το 0 ξανά. δείτε hands on στο YouTube

 

Εχει γινει πολυ δουλεια στην διαχειρηση μνημης πχ. Δεν αφορα μονο κοσμητικες αλλαγες. Αν εγραψε καποιος σε hands on οτι εχει μονο κοσμητικες αλλαγες ειναι ασχετος απο προγραμματισμο.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα τα πράγματα είναι απλά. Θεωρώ ότι η MSFT, λόγω της χαμηλότερης προτεραιότητας που έχουν για αυτή τα κινητά, προτίμησε να χρησιμοποιήσει τους πόρους της για την έκδοση των pc/Xbox και έμειναν πιο πίσω τα mobile. Είναι όμως σφάλμα της και απλά δείχνει ότι για φέτος δεν ποντάρει στα κινητα καθόλου.....

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν θυμάσαι ότι όταν ανακοίνωσαν τα 10άρια για όλες τις πλατφόρμες,είχαν ανακοινώσει πως η μεγάλη ενημέρωση θα έρθει ένα χρόνο μετά.

Ε δεν τους βγήκε.

Δεν είπαν οτι θα ειναι και πανέτοιμη! ;) Εδώ οι απλες δεν ειναι, θα ειναι αυτη;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω την ινσαιντερ ριλις πριβιου μονο ντραιβερς θα μου λειπουν σε σχεση με την επισημη που θα ερθει? 950. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε δε παλεύεται η γκρίνια σας...
εισαι λιγο αδικος. η μαικροσοφτ μας εχει πουλησει ουκ ολιγες φορες. μαι με το 1020 μια με τα δεκαρια που αργησαν κανα εξαμηνο, μια με την μη υποστηριξη σκαιπ στα 8.1 πλεον, τωρα αργει το απντειτ, ε νισαφι. ας εβγαινε να πει εδω και μερες πως τα τηλεφωνα θα το παρουν λιγο πιο μετα. οχι την μερα που ειναι να τα δωσει να βγαζει τοτε την ανακοινωση....και εγω που ειμαι φαν (μαλλον πιο πολυ αντιαντροιντ και αντ αιφον ειμαι) νευριασα....
Link to comment
Share on other sites

αν βαλω την ινσαιντερ ριλις πριβιου μονο ντραιβερς θα μου λειπουν σε σχεση με την επισημη που θα ερθει? 950. ευχαριστω

 

Οχι δεν εχει διαφορα. Τα firmware δινονται ξεχωριστα. Η 14393.χχ ειναι ιδια παντα ανεξαρτητα πως την εβαλες στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω. θελω να στησω το τηλεφωνο απο την αρχη. και σκεφτομαι μηπως δεν περιμενω την επισημη....νασαι καλα
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα τα πράγματα είναι απλά. Θεωρώ ότι η MSFT, λόγω της χαμηλότερης προτεραιότητας που έχουν για αυτή τα κινητά, προτίμησε να χρησιμοποιήσει τους πόρους της για την έκδοση των pc/Xbox και έμειναν πιο πίσω τα mobile. Είναι όμως σφάλμα της και απλά δείχνει ότι για φέτος δεν ποντάρει στα κινητα καθόλου.....

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχεις άδικο αλλά μόνο εγώ πήρα χαλαρα το όλο θέμα και δεν θεωρώ καταστροφή το να παρω το update πχ σε 15 ημερες;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε δε παλεύεται η γκρίνια σας...

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Χαλαρώστε λίγο μερικοί. Εννοείται ότι θα δώσει βάση η Microsoft στα προϊόντα που πουλάει και τελευταία σε ένα προϊόν της τάξεως του 1%. Και στην τελική δεν είπε ότι δεν θα την δώσει. Δεν έχετε άλλα πιο σοβαρα προβλήματα για να γκρινιαξετε; Χαλιέστε επειδή θα πάρει το κινητό σας την αναβάθμιση 10-15 μέρες μετά; Αν είναι δυνατόν.:wacko:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο αλλά μόνο εγώ πήρα χαλαρα το όλο θέμα και δεν θεωρώ καταστροφή το να παρω το update πχ σε 15 ημερες;

Φυσικα και δεν εγινε τιποτα να το δωσει 2-3 εβδομαδες μετα. απλα δεν ειναι συνεπης. Δηλαδη τα εδωσε τα 10αρια ακομα και για το HoloLens και για τα κινητα με καθυστερηση.

Επισης μου εκανε και εμενα πολυ αρνητικη εντυπωση οτι κοβει την υποστηριξη skype στα 8.1 κινητα. Απαραδεκτο. Πιο πολυ πουλημα δεν μπορουσε να δωσει με δεδομενο οτι τελικα πολλες συσκευες της προηγουμενης γενιας δεν θα παρουν 10αρια.

Εμαθα επισης απο καπου οτι υπαρχει συμφωνια μεταξυ MSFT και HDM (η νεα εταρεια που θα βγαλει τα ΝΟΚΙΑ smartphones) για αποροφηση προσωπικου ex-Nokia_ex-MSFT απο την HDM.....δεν ξερω σε τι βαθμο.

 

Γενικα νομιζω οτι το κομματι του mobile ειναι πλεον 3η προτεραιοτητα. Ακομα και στα wmpoweruser.com και windowscentral.com πλεον διαβαζεις πιο πολλες ειδησεις για εφαρμογες και παιχνιδια που βγαινουν μονο για τα 10αρια PC και για το Xbox.

Μακαρι να κανω λαθος γιατι τολειτουργικο το αγαπω και το θεωρω απο αποψη ευχρηστιας παρα πολυ καλο. Αν ομως η MSFT το εχει προαποφασισει οτι θα το εξελιξει μονο για το business τοτε θεωρω οτι θα πεσει ακομα περισσοτερο το ποσοστο της στα κινητα.

Επισης το γεγονος οτι εχει κανει πολυ καλη δουλεια στο integration της cortana app στο android ωστε να βλεπεις ειδοποιησεις του κινητου στα pc κατι λεει....μονο ο χρονος θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...