Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υ.Γ. Ποντάρω ότι πρώτος θα απαντήσει ο niotheros.....:lol::lol::lol:

 

Τι πάροχο έχεις;

Δεν πρόλαβα να πω ότι αν χάσεις θα δώσεις το 640.

Χαχαχαχαχα

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι πάροχο έχεις;

Δεν πρόλαβα να πω ότι αν χάσεις θα δώσεις το 640.

Χαχαχαχαχα

 

wind

Να πληρώσει ο niotheros που με πούλησε......:lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτα θα φλασαρεις τα 8.1 με το Windows Device Recovery Tool και μετά περνάς τα 10 με την εφαρμογή από το store upgrade advisor

 

Ευχαριστώ. Είπα μήπως υπάρχει κάτι πιο εύκολο/γρήγορο.

Ξεκινάω την διαδικασία.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

wind

Να πληρώσει ο niotheros που με πούλησε......:lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ. Είπα μήπως υπάρχει κάτι πιο εύκολο/γρήγορο.

Ξεκινάω την διαδικασία.....

Πριν περάσεις τα 10 περνα τα προγράμματα panorama,refocus,here maps για να τα έχεις και στα 10 γιιατί μετά δεν μπορείς να τα κατεβάσεις

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

panorama,refocus τα κατεβάζεις κανονικά.

τα here θα υπάρχουν αφού θα γυρίσει στα 8,1 και θα του μείνουν ακομα και αν κάνει hard reset μετά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

wind

Να πληρώσει ο niotheros που με πούλησε......:lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ. Είπα μήπως υπάρχει κάτι πιο εύκολο/γρήγορο.

Ξεκινάω την διαδικασία.....

 

Όχι και σε πούλησα! Ο φίλος andreas443 απάντησε πολύ γρήγορα! Πού να προλάβω;;;

Να θυμάσαι ότι έχεις 2 αναβαθμίσεις να κάνεις. Μόλις τελειώσεις και με την δεύτερη κάνε και ένα hard reset πριν σετάρεις τη συσκευή. ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

που σου βγάζει σφάλμα;

 

Αρχικά δεν έβλεπε με τίποτα το τηλέφωνο. Επανεκκίνηση pc και 640 και επιτέλους το είδε. Μετά δεν κατέβαζε πακέτο. Κολλούσε στο "προέκειψε πρόβλημα"...

Τώρα κάτι σαλεύει.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δεν έβλεπε με τίποτα το τηλέφωνο. Επανεκκίνηση pc και 640 και επιτέλους το είδε. Μετά δεν κατέβαζε πακέτο. Κολλούσε στο "προέκειψε πρόβλημα"...

Τώρα κάτι σαλεύει.....:)

 

Πάλι καλά...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι και σε πούλησα! Ο φίλος andreas443 απάντησε πολύ γρήγορα! Πού να προλάβω;;;

Να θυμάσαι ότι έχεις 2 αναβαθμίσεις να κάνεις. Μόλις τελειώσεις και με την δεύτερη κάνε και ένα hard reset πριν σετάρεις τη συσκευή. ;)

 

Το στοίχημα ποιος θα το πληρώσει????

Τις θυμάμαι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δεν έβλεπε με τίποτα το τηλέφωνο. Επανεκκίνηση pc και 640 και επιτέλους το είδε. Μετά δεν κατέβαζε πακέτο. Κολλούσε στο "προέκειψε πρόβλημα"...

Τώρα κάτι σαλεύει.....:)

 

Μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με ένα 640XL. Κατέβαζε τη Rom και μόλις πήγαινε να την φλασάρει πέταγε σφάλμα. Το ίδιο έγινε σε PC και με Windows 10 και με Windows 7. Με ένα hard reset έστρωσε και το φλάσαρε τελικά!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ακόμα παλεύω, δεν το φλασάρει.

Pc με windpws 10

Θαύμα, ξεκίνησε την εγκατάσταση.....

 

Ευχαριστώ Ανδρέα και Χρυσόστομε για την βοήθεια.

Α και σένα niothere....:p

Εγκαθιστά τα 10ρια. Θα κάνω και hard reset μετά?

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ανδρέα και Χρυσόστομε για την βοήθεια.

Α και σένα niothere....:p

Εγκαθιστά τα 10ρια. Θα κάνω και hard reset μετά?

 

Kαλό είναι να κάνεις,γιατί το στάνταρ που μου βγάζει εμένα χωρίς hard reset,είναι να μην κατεβάζει τα ελληνικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά...Έβαλα το upgrade adrisor και μου λέει ότι μιλάει η MS με το πάροχο και τον κατασκευαστή του κινητού για να πάρω τα 10άρια.

Πολωνικό 730 έχω.

Έμεινα με την χαρά στο χέρι!

Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που εκανα update se win10 δεν μπορω να λειτουργήσω το mail της otenet με το outlook του τηλεφωνου.

 

Πριν με τα 8,1 ηταν ολα οκ. Οταν ανοιγω το outlook βγαζει το μηνυμα , οι ρυθμισεις σας στο λογαριασμο οτενετ ειναι παλιες , και οταν παω να κανω συχρονισμο βγαζει σφαλμα με κωδικο 0x80072ee7.

 

 

 

Exει κανεις καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που εκανα update se win10 δεν μπορω να λειτουργήσω το mail της otenet με το outlook του τηλεφωνου.

 

Πριν με τα 8,1 ηταν ολα οκ. Οταν ανοιγω το outlook βγαζει το μηνυμα , οι ρυθμισεις σας στο λογαριασμο οτενετ ειναι παλιες , και οταν παω να κανω συχρονισμο βγαζει σφαλμα με κωδικο 0x80072ee7.

 

 

 

Exει κανεις καμια ιδέα?

 

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα πατα για δυο τρια δευτερα πανω παρατεταμενα και εκει ισως ανοιξουν κανονικα οι ρυθμiσεις

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

Καλά...Έβαλα το upgrade adrisor και μου λέει ότι μιλάει η MS με το πάροχο και τον κατασκευαστή του κινητού για να πάρω τα 10άρια.

Πολωνικό 730 έχω.

Έμεινα με την χαρά στο χέρι!

 

είναι Πολωνικό ελεύθερο η μήπως είναι Orange Πολωνία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κατεβάσει τα windows 10 mobile μέσω insider και τώρα έχω την τελευταία επίσημη, η οποία δε έχει δοθεί ακόμη στους εκτός insider program, την 10.0.10586.242. Πριν από λίγο έφυγα από το πρόγραμμα των insider. Θα ήθελα να ρωτήσω, μήπως τώρα θα πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή upgrade advisor για να έχω στο μέλλον τις επίσημες πλέον αναβαθμίσεις, μιας και τα 10άρια δεν έχουν κατέβει επίσημα αλλά μέσω insider, ή δε χρειάζεται και απλώς οι επόμενες επίσημες αναβαθμίσεις θα μου έρχονται κανονικά ΟΤΑ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κατεβάσει τα windows 10 mobile μέσω insider και τώρα έχω την τελευταία επίσημη, η οποία δε έχει δοθεί ακόμη στους εκτός insider program, την 10.0.10586.242. Πριν από λίγο έφυγα από το πρόγραμμα των insider. Θα ήθελα να ρωτήσω, μήπως τώρα θα πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή upgrade advisor για να έχω στο μέλλον τις επίσημες πλέον αναβαθμίσεις, μιας και τα 10άρια δεν έχουν κατέβει επίσημα αλλά μέσω insider, ή δε χρειάζεται και απλώς οι επόμενες επίσημες αναβαθμίσεις θα μου έρχονται κανονικά ΟΤΑ;

 

Εφόσον έκανες roll out, δεν χρειάζεται τίποτα να κάνεις. Όταν θα βγαίνουν οι επίσημες θα σε ειδοποιεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγαίνεις από insider πριν το τελικό accept σε ενημερώνει με αυτό :

 

confirm

 

Your device will no longer receive future Windows Insider Preview builds. If your device currently has Windows 10 Version 1511 build 10586, you will continue to receive production updates as they are available. IF YOUR DEVICE HAS ANY BUILD OTHER THAN 10586, YOUR DEVICE MAY NO LONGER RECEIVE UPDATES WITHOUT ACTION! Please be advised in the case where you device has a build other than 10586, the device must be recovered by using the Windows Device Recovery Tool or re-opting your device back into Windows 10 Insider Preview flights.

 

 

 

Δεν ξέρω αν γράφει πάντα για τις ίδιες versions ...

Edited by portomarko
Link to comment
Share on other sites

Πολωνικό σκέτο!

 

για τα no branded δεν το ήξερα ότι δεν πήραν ακόμα την επίσημη. απλά ξέρω και ισχύει ότι τα μοντέλα της orange pl. δεν πήραν τίποτα και ούτε ξέρει κανείς γιατί ορισμένοι επικοινώνησαν με την orange μέσω mail και απλά είπαν δεν γνωρίζουμε αν θα γίνει και πότε,λέγοντας στο τέλος ότι ίσως να τα αναβαθμίσουν το καλοκαίρι με την Redstone......

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγαίνεις από insider πριν το τελικό accept σε ενημερώνει με αυτό :

 

confirm

 

Your device will no longer receive future Windows Insider Preview builds. If your device currently has Windows 10 Version 1511 build 10586, you will continue to receive production updates as they are available. IF YOUR DEVICE HAS ANY BUILD OTHER THAN 10586, YOUR DEVICE MAY NO LONGER RECEIVE UPDATES WITHOUT ACTION! Please be advised in the case where you device has a build other than 10586, the device must be recovered by using the Windows Device Recovery Tool or re-opting your device back into Windows 10 Insider Preview flights.

 

 

 

Δεν ξέρω αν γράφει πάντα για τις ίδιες versions ...

Έφυγα και εγώ πριν από λίγες ημέρες από το insider program και μου το εμφάνισε και μένα, αλλά μόνο για το ότι από εδώ και πέρα, θα παίρνω μόνο τις επίσημες αναβαθμίσεις. Ήμουν όμως στη release preview, που σημαίνει πως έχω την 10586, η οποία είναι πλέον και η επίσημη, απλώς δεν θα παίρνω πρώτα τις εκάστοτε αναβαθμίσεις όπως οι insiders, Μήπως είχες περάσει τη Redstone, δηλαδή ήσουν σε fast ή slow preview πριν φύγεις από το πρόγραμμα; Εάν έχεις Redstone, έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος, ότι θα πρέπει να γυρίσεις πίσω στην επίσημη, που είναι η σειρά 10586.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά σε σελίδες που δίνουν τη δυνατότητα λήψης copyrighted περιεχομένων, στα οποία περιλαμβάνονται και τα firmwares των συσκευών, δεν επιτρέπεται στις σελίδες του φόρουμ.

Συνεπώς η τελευταία συζήτηση ανάλογου περιεχομένου αφαιρέθηκε.

Συνεχίζουμε στο θέμα μας. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου λίγο, πως ενεργοποιούμε την απάντηση με δόνηση στα 10 γιατί δεν μπορώ να το βρω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...