Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέμε exe εννουμε αυτα που δουλεουμε στους υπολογιστές?παίζουν και σε w10 kινητα?πέρασα την 164 σε 535 και το κινητό πάω σφαιρα

 

Στα κινητά δεν δουλεύουν τα exe που φτιάχνουν για τους υπολογιστές με windows παλιότερα από τα 10. Μπορούν να τρέξουν μόνο εκτελέσιμα αρχεία που φτιάχνονται ειδικά για windows 10. Έχουν άλλη κατάληξη (.appxbundle) και ανάλογα με τις επιλογές που έχει κάνει ο προγραμματιστής κατά την δημιουργία τους τρέχουν σε όποια συσκευή έχει windows 10.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή αν βρω αρχείο με την κατάληξη που είπες παίζει κανονικά στο κινητό?αν βρω έχε που υποστηρίζει win 10 παίζει κανονικά ?συγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις μου απλα με έκανε εντύπωση αυτό που ειπες
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βρω αρχείο με την κατάληξη που είπες παίζει κανονικά στο κινητό?αν βρω έχε που υποστηρίζει win 10 παίζει κανονικά ?συγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις μου απλα με έκανε εντύπωση αυτό που ειπες

 

Ότι έχει κατάληξη exe δεν παίζει στο κινητό. Στο κινητό παίζουν προγράμματα που φτιάχνονται μόνο για να λειτουργούν σε windows 10. Αυτά τα προγράμματα όταν τα κάνουν εκτελέσιμο αρχείο έχουν ένα όνομα πχ πρόγραμμα_x86_x64_arm.appxbundle και μπορεί να εγκατασταθεί σε κάθε συσκευή που τρέχει windows 10 με δυο τρόπους. Ο πρώτος είναι να το ανεβάσεις στο store και να το κατεβάζουν οι χρήστες από εκεί. Ο δεύτερος είναι να το κατεβάσεις κατευθείαν στην συσκευή σου, να πας στα settings - update and security και να ενεργοποιήσεις την επιλογή ασφαλείας να αφήνουν τα windows να εγκαθιστάς εφαρμογές εκτός store.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για store, συνεχίζει στα 10 να μην αναφέρεται κάπου η ημερομηνία της τελευταίας ενημέρωσης μέσα στις εφαρμογές;

 

What? Στα 8.1 γραφει κανονικα ποτε εγινε η τελευταια ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

What? Στα 8.1 γραφει κανονικα ποτε εγινε η τελευταια ενημερωση.

 

Στα 10 το βγάζει μόνο αν το δηλώσει στην περιγραφή o developer. Τους δίνει ένα πεδίο που μπορείς να συμπληρώσεις τι νέο έχει η καινούργια έκδοση και εκεί μπορείς να βάλεις και την ημερομηνία. Από μόνο του το store πάντως δεν δείχνει την ημερομηνία. Το έχουν αφαιρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορα μου στο HERE ηταν εντελως ενδεικτικη (αρκει να μπορει καποιος να το καταλαβει),και θα μπορουσα να αναφερω αλλες 100 εφαρμογες που υστερουν τραγικα.

 

1. Μίλησες για τους χάρτες και σου επεσήμανα το μεγάλο σου λάθος. Οι χάρτες της ns είναι ίδιοι με τους HERE. Διαβασε επίσης τις εξελίξεις όπου έρχεται μεγάλο update για την εφαρμογή των χαρτών της ms. Άρα δεν χρειάζεται να πας σε κινητό δεκαετίας.

2. Αν σε ενοχλούν 100 πράγματα στο λειτουργικό τότε πολυ απλά αυτό δεν κάνει για σένα. Τι ζορίζεσαι με αυτό. Ασχολήσου με αυτά που σε κάνουν χαρούμενο. Δεν χρειάζεται να ειμαι μέτοχος της κάθε ms για να σου το πω αυτο. Κι εμένα με ενοχλούν κάποια πράγματα στο IOS και αλλα στο android. Δεν χαλιέμαι με αυτά ούτε και ασχολούμαι μαζί τους. Ασχολουμε με αυτά που με ενδιαφέρουν. Σε διαφορετική περίπτωση θα είχα αλλου είδους θέματα (ως χαρακτήρας).

Edited by niotheros

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικές αντιπαραθέσεις δεν έχουν θέση στις σελίδες του φόρουμ. Χαλαρώστε μερικοί please!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο, ο κάθε ένας έχει το δικαίωμα να πει την γνώμη του, τι πέφτετε να τον φάτε. Κι εγώ αν είχα (που έχω) θέματα με λειτουργικό ή συσκευή εδώ θα ήθελα να τα πω ή να τα χώσω. Και εσείς που δεν έχετε θέματα με το λειτουργικό ή με συσκευή, σεβαστείτε τον άλλον που έχει δώσει ένα σωρό χρήματα αλλα ανταπόκριση μηδέν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο, ο κάθε ένας έχει το δικαίωμα να πει την γνώμη του, τι πέφτετε να τον φάτε. Κι εγώ αν είχα (που έχω) θέματα με λειτουργικό ή συσκευή εδώ θα ήθελα να τα πω ή να τα χώσω. Και εσείς που δεν έχετε θέματα με το λειτουργικό ή με συσκευή, σεβαστείτε τον άλλον που έχει δώσει ένα σωρό χρήματα αλλα ανταπόκριση μηδέν.

 

μια λεπτομέρεια βασικά κάνει την διαφορά.

Το να πεις ότι οι χάρτες της Here είναι καλύτεροι πχ από τα maps είναι γνώμη και σεβαστή όποια και αν είναι.

Όμως η φράση,ότι αφού φεύγει η Here,δεν έχεις καλούς χάρτες ακόμα και αν πληρώσεις είναι παραπληροφόρηση.

Όπως παραπληροφόρηση είναι ότι δεν μπορείς να δεις βίντεο στο yt που ακούω συχνά από φίλους μου.

Αυτό είναι παραπληροφόρηση πχ.Γιατί μπορείς και από τον browser και από άλλη αντίστοιχη εφαρμογή.Τσάμπα ή με πληρωμή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε αναβάθμιση πάντως τις εφαρμογές πλοήγησης maps και drive..win 8.1 Lumia 730 εν αναμονή win10.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο, ο κάθε ένας έχει το δικαίωμα να πει την γνώμη του, τι πέφτετε να τον φάτε. Κι εγώ αν είχα (που έχω) θέματα με λειτουργικό ή συσκευή εδώ θα ήθελα να τα πω ή να τα χώσω. Και εσείς που δεν έχετε θέματα με το λειτουργικό ή με συσκευή, σεβαστείτε τον άλλον που έχει δώσει ένα σωρό χρήματα αλλα ανταπόκριση μηδέν.

 

Όπως με ξαναπρολαβε ο Χρυσόστομος. Άλλο να πω την γνώμη μου και άλλο να σε παραπληροφορήσω. Θα μπορούσε κάποιος να τον διαβάσει και να έτρεχε να αγοράσει πχ το sigic 30€....

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικές αντιπαραθέσεις δεν έχουν θέση στις σελίδες του φόρουμ. Χαλαρώστε μερικοί please!

 

Sorry, παρασύρθηκα λόγω νεότητας.....γκου χου - γκου χου :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

το λεπόν.

Δεν ξέρω αν είναι νωρίς ακόμα,αλλά έτρεξα την εφαρμογή και προφανώς δεν βρήκε ενημέρωση.

ίσως σε εμάς τους insiders δεν δώσει τίποτα σήμερα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το λεπόν.

Δεν ξέρω αν είναι νωρίς ακόμα,αλλά έτρεξα την εφαρμογή και προφανώς δεν βρήκε ενημέρωση.

ίσως σε εμάς τους insiders δεν δώσει τίποτα σήμερα.

 

έμενα γιατί δεν μου την βγάζει το store?

 

edit: ακυρο το βρηκα

Edited by vasilismf
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τα 8.1;;μήπως δεν είναι στο πρώτο κύμα;

 

We're excited to announce that Windows 10 is being made available to the following Lumia smartphones running Windows Phone 8.1 Denim: Lumia 1520, Lumia 930, Lumia 830, Lumia 735, Lumia 730, Lumia 640 XL, Lumia 640, Lumia 638 (1 GB RAM), Lumia 636 (1 GB RAM), Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 540, Lumia 535, Lumia 532, Lumia 435, and Lumia 430.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τα 8.1;;μήπως δεν είναι στο πρώτο κύμα;

 

Ναι σε 8.1 είμαι. Σίγουρα δεν είμαι στο πρώτο κύμα, αλλά από το μήνυμα καταλαβαίνω ότι η συσκευή μάλλον δεν τα έχει τα 10άρια.

 

Επίσης από το επίσημο blog της mocrosoft: "As Windows 10 delivers significant new innovations, many older devices are not able to successfully upgrade without an impact on the customer experience. Our goal is to only offer the Windows 10 upgrade to devices that we are confident can continue to deliver a good customer experience."

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/03/17/upgrading-existing-windows-phone-8-1-devices-to-windows-10-mobile/

Link to comment
Share on other sites

Roll-back στα 8.1 πρεπει να κανουμε εμεις! Παιρνω καλώδιο...

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Roll-back στα 8.1 πρεπει να κανουμε εμεις! Παιρνω καλώδιο...

 

 

 

Αυτό το πρέπει,δε το έχουμε ακούσει ακόμα ψιλοεπισημα....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/16/03/17/f2c5912bc2c586ea89bb46ee301e449b.png

εμένα μου έβγαλε αυτό

Edited by alex_gate_7
Αφαίρεση μεγάλης εικόνας
Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/16/03/17/f5dd72b8672b87eec56c50904a2461b2.png

Και τώρα κάνω αυτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

930 με 8.1

Edited by alex_gate_7
Αφαίρεση μεγάλης εικόνας
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μου την έβγαλε..λεω να ξεκινήσω μα περνάω τα10. Lumia 730 operator

000-33 ευρωπαϊκό..

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...