Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτό που αναρωτιέμαι πάλι είναι αν όντως είναι η 63 η τελική επίσημη στο 950/950xl που έχει επίσημη 29 θα πάρει την 63?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ αυτό που αναρωτιέμαι πάλι είναι αν όντως είναι η 63 η τελική επίσημη στο 950/950xl που έχει επίσημη 29 θα πάρει την 63?

Σήμερα εγώ που "σκάλιζα" ένα στα public είχε την .29

3>4
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εγώ που "σκάλιζα" ένα στα public είχε την .29

Μα ναι το 950/950xl την 29 έχει και το δικό μου αυτή έχει το θέμα είναι αν βγει η 63 και όλα τα κινητά πάρουν την 63 το 950/950xl θα την πάρει η θα μείνει με την 29

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν και σε Λατινική Αμερική σε 535

http://wmpoweruser.com/windows-10-mobile-rolling-out-to-the-lumia-535-in-latin-america/

 

γενικά στο wmpoweruser.com γράφουν πολλά. αλλά αποτι διάβασα και εκεί και αλου κανείς δεν επιβεβαίωσε ότι ξεκίνησε το update στην Πολωνία! το λυπηρό είναι ότι η Microsoft δεν εμφανίζεται πουθενά επίσημα να λέει έστω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

γενικά στο wmpoweruser.com γράφουν πολλά. αλλά αποτι διάβασα και εκεί και αλου κανείς δεν επιβεβαίωσε ότι ξεκίνησε το update στην Πολωνία! το λυπηρό είναι ότι η Microsoft δεν εμφανίζεται πουθενά επίσημα να λέει έστω κάτι.

Δηλαδή και η αναβάθμιση της Πολωνίας και της Λατινικής Αμερικής 640/535 αντίστοιχα, φήμες ειναι μόνο; Δεν ειναι της Microsoft η ανακοίνωση; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πέρασα τα windows 10 στο τηλ μου lumia 640xl εχει τα 63.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και η αναβάθμιση της Πολωνίας και της Λατινικής Αμερικής 640/535 αντίστοιχα, φήμες ειναι μόνο; Δεν ειναι της Microsoft η ανακοίνωση; :confused:

 

για την λατινική Αμερική δεν ξέρω δεν έκατσα να δω τι λένε. αλλά κάτω από την ανακοίνωση της Πολωνίας όλοι λέγανε μέχρι και το μεσημέρι που κοίταξα ότι κανείς δεν έχει πάρει το update! ούτε το 640 4g ούτε άλλη συσκευή. όσο αφορά την Microsoft είδε κανείς καμία ανακοίνωση; εγώ όχι πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ που πέρασα τα windows 10 στο τηλ μου lumia 640xl εχει τα 63.

 

εισαι σε preview;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι το roll out ξεκίνησε. Δεν είναι δυνατόν μετά από τόση καθυστέρηση, να μην υπήρξε ένα tweet, μια επίσημη ανακοίνωση. Εκτός κι αν κάτι έγινε πολύ λάθος ή όντως, δώσουν την buggy .29 σε σύγκριση με την .63 που κυκλοφορεί ως TP.

Συμφωνώ με το άρθρο: http://wmpoweruser.com/wd-windows-10-mobile-rollout-begins-not/

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι το roll out ξεκίνησε. Δεν είναι δυνατόν μετά από τόση καθυστέρηση, να μην υπήρξε ένα tweet, μια επίσημη ανακοίνωση. Εκτός κι αν κάτι έγινε πολύ λάθος ή όντως, δώσουν την buggy .29 σε σύγκριση με την .63 που κυκλοφορεί ως TP.

Συμφωνώ με το άρθρο: http://wmpoweruser.com/wd-windows-10-mobile-rollout-begins-not/

 

εγώ θα την έλεγα πολύ ερασιτεχνική τακτική εκ μέρους της Microsoft. όχι χρονοδιάγραμμα! καθόλου επίσημη ενημέρωση! μόνο αερολογίες στο Twitter. ένας κολοσσός σαν την Microsoft φέρεται σαν μια startup εταιρεία που βγήκε μόλις εχτές.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα την έλεγα πολύ ερασιτεχνική τακτική εκ μέρους της Microsoft. όχι χρονοδιάγραμμα! καθόλου επίσημη ενημέρωση! μόνο αερολογίες στο Twitter. ένας κολοσσός σαν την Microsoft φέρεται σαν μια startup εταιρεία που βγήκε μόλις εχτές.

 

Βασικά η η Microsoft τα έχει κάνει μαντάρα δεν γίνετε να βαίνουν τα windows 10 σε συσκευές και η microsoft να μην βγάζει ούτε μια ανακοίνωση λογικά η απλά άφησε 1-2 εταιρείες να βγάλουν το λογισμικό για να δοκιμαστεί ή δε ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμη κάποιοι που επιμένουν πως η MS δεν τα έκανε στ@τ@;

Εκτός και αν ισχύει το "καλύτερα να καθυστερήσει να βγάλει έτοιμη έκδοση, παρά μια μισό τελειωμένη όπως με το 950"; και ακόμη και αν δεν μπορεί, ας μην βγάλει ποτέ;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμη κάποιοι που επιμένουν πως η MS δεν τα έκανε στ@τ@;

Εκτός και αν ισχύει το "καλύτερα να καθυστερήσει να βγάλει έτοιμη έκδοση, παρά μια μισό τελειωμένη όπως με το 950"; και ακόμη και αν δεν μπορεί, ας μην βγάλει ποτέ;

 

όπως το βλέπει ο καθένας! αλλά αν το βλέπεις συνολικά και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό όλοι την κράζουν!

και ναι δεν έχει κανενα ελαφρυντικό γιατί είσαι απλά η Microsoft!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, ολόκληρος κολοσσός που αγωνίζεται να πείσει το κοινό και να εμπιστεύτει το όνομα, το λειτουργικό και τις συσκευές της.

Αμ δε

Θα βγει τώρα στο Twitter ο πως τον λένε Gabe aul και θα μας λέει πως είναι και μάγκες από πάνω.

Εμένα δεν με πείθουν

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμη κάποιοι που επιμένουν πως η MS δεν τα έκανε στ@τ@;

Εκτός και αν ισχύει το "καλύτερα να καθυστερήσει να βγάλει έτοιμη έκδοση, παρά μια μισό τελειωμένη όπως με το 950"; και ακόμη και αν δεν μπορεί, ας μην βγάλει ποτέ;

 

Προσωπικά έχω απογοητευτεί όχι μόνο από την καθυστέρηση, αλλά από το γεγονός ότι πολλά features που θεωρούνται αυτονόητα και το Android τα έχει εδώ και χρόνια (μιας και Androidοποιείται με τα hamburger menu κ.α), όπως τον music player στo notification center, τα 10 θα τα πάρουν στο πρώτο μεγάλο update. Πραγματικά, είναι πολύ δύσκολο, MSFT να το κάνεις αυτό εξ'αρχής! Εκεί όμως που είναι αδικαιολόγητη είναι ότι τα interactive tiles θα έρθουν στο δεύτερο update! Ένα πράγμα διαφορετικό είχαν τα WP από την αρχή και περιμένουμε 3 χρόνια από την κυκλοφορία τους (για να μην υπολογίσουμε και τα 7,5 - 7,8 και μας πουν κακούς) και ακόμα έχουμε τα tiles να λειτουργούν σαν shortcuts παρά σαν widgets.

 

Πιο αργά, MSFT, μπορείς! :down:

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει καλοδεχούμενος. :rolleyes:

 

1) Μπορούμε (και αν ναι, πως γίνεται) στις Dual Sim συσκευές να βάλουμε διαφορετικό ήχο κλήσης (Ringtone) στην κάθε τηλεφωνική γραμμή ???

 

2) Στην Glance Screen έχει καταφέρει κανείς να φαίνεται πέρα από ώρα-ημερομηνία-ειδοποιήσεις και κάποια εφαρμογή (πχ Καιρός) με φόντο ή φωτογραφία όπως γινόταν στα 8.1 ???

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μεταξύ μας, με το πότε θα κυκλοφορήσουν τα 10άρια ασχολούνται κάτι καμμένοι σαν εμάς στα φόρουμ. Ο περισσότερος κόσμος ούτε καν ξέρει ότι το κινητό που κρατάει στα χέρια του θα αναβαθμιστεί σε λίγες ημέρες σε νέο λειτουργικό. Το ίδιο όπως συμβαίνει με το iOS που το 99% δεν ξέρει τι έκδοση φοράει, όπως συμβαίνει και στο Android παρόλο που μερικοί πιστεύουν ότι όποιος έχει Android είναι πυρηνικός επιστήμονας που στον ελεύθερο χρόνο του γράφει custom ROM.

 

Είμαι από τους πρώτους που έχει κράξει την MS χρόνια τώρα, διότι το ίδιο τροπάριο υπάρχει από τα WP7. Αλλά όσο και αν η κάθε νέα αναβάθμιση δεν επηρεάζει όπως προείπα την συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου, από την στιγμή που η MS προσπαθεί να ξεκολλήσει από το 2.5%, θα ήταν μαγκιά της να έβγαζε ένα χρονοδιάγραμμα να το δουν ΟΛΟΙ. Διότι αυτή τη στιγμή δεν μπορεί ούτε καν να βγάλει μία διαφήμιση με τα W10. Να πει τι; Ότι έρχονται σε κάποια στιγμή; Από την μία έχει ανάγκη όσο ποτέ το marketing και από την άλλη δεν μπορεί καν να διαφημίσει το προϊόν της.

 

Και στην τελική ελάχιστα με απασχολεί αν θα γίνει λειτουργικό του 3% ή του 53%. Αυτά είναι για όσους δεν έχουν να κάνουν τίποτε άλλο στην ζωή τους. Δεν θέλω όμως μεθαύριο η MS να το κλείσει το μαγαζάκι, διότι το λειτουργικό με έχει βολέψει όσο κανένα άλλο και δεν έχω καμία διάθεση να αλλάζω συνήθειες.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μεταξύ μας, με το πότε θα κυκλοφορήσουν τα 10άρια ασχολούνται κάτι καμμένοι σαν εμάς στα φόρουμ. Ο περισσότερος κόσμος ούτε καν ξέρει ότι το κινητό που κρατάει στα χέρια του θα αναβαθμιστεί σε λίγες ημέρες σε νέο λειτουργικό. Το ίδιο όπως συμβαίνει με το iOS που το 99% δεν ξέρει τι έκδοση φοράει, όπως συμβαίνει και στο Android παρόλο που μερικοί πιστεύουν ότι όποιος έχει Android είναι πυρηνικός επιστήμονας που στον ελεύθερο χρόνο του γράφει custom ROM.

 

Είμαι από τους πρώτους που έχει κράξει την MS χρόνια τώρα, διότι το ίδιο τροπάριο υπάρχει από τα WP7. Αλλά όσο και αν η κάθε νέα αναβάθμιση δεν επηρεάζει όπως προείπα την συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου, από την στιγμή που η MS προσπαθεί να ξεκολλήσει από το 2.5%, θα ήταν μαγκιά της να έβγαζε ένα χρονοδιάγραμμα να το δουν ΟΛΟΙ. Διότι αυτή τη στιγμή δεν μπορεί ούτε καν να βγάλει μία διαφήμιση με τα W10. Να πει τι; Ότι έρχονται σε κάποια στιγμή; Από την μία έχει ανάγκη όσο ποτέ το marketing και από την άλλη δεν μπορεί καν να διαφημίσει το προϊόν της.

 

Και στην τελική ελάχιστα με απασχολεί αν θα γίνει λειτουργικό του 3% ή του 53%. Αυτά είναι για όσους δεν έχουν να κάνουν τίποτε άλλο στην ζωή τους. Δεν θέλω όμως μεθαύριο η MS να το κλείσει το μαγαζάκι, διότι το λειτουργικό με έχει βολέψει όσο κανένα άλλο και δεν έχω καμία διάθεση να αλλάζω συνήθειες.

 

πάνω κάτω συμφωνώ σε όλα. απλά πρέπει να δούμε και την πιθανότητα να κλείσει το μαγαζί όπως το λες γιατί αν θα πάει και αλλο κάτω με αυτό το λίγο ποσοστό που έχει δεν θα το έχουν για χασούρα μόνο. με 1% δεν επιβιώνει κανένα OS! αρα αν δεν θα ανέβει καθόλου λογικό είναι το λουκέτο!

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μπει λουκέτο από την στιγμή που το λειτουργικό είναι ουσιαστικά το ίδιο σε όλες τις συσκευές της (PC , tablet, laptop , κινητά ,xbox) και το ίδιο ακριβώς λειτουργικό θα μπαίνει και σε όποια άλλη μελλοντική εφαρμογή αναπτύξουν στο μέλλον. Η δουλειά που έχει γίνει σε επίπεδο λειτουργικού και εργαλείων προγραμματισμού (visual studio κτλ) είναι έτη φωτός μπροστά από οτιδήποτε έχει αναπτύξει ο ανταγωνισμός. Αν το πρόβλημα της microsoft είναι ότι η έκδοση των δεκαριών για τα κινητά δεν είναι ακόμα λουστραρισμένη, οι υπόλοιποι που δεν έχουν καν μια στρατηγική ενοποίησης στα χαρτιά για το ορατό μέλλον, πόσο μεγαλύτερο πρόβλημα έχουν?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μπει λουκέτο από την στιγμή που το λειτουργικό είναι ουσιαστικά το ίδιο σε όλες τις συσκευές της (PC , tablet, laptop , κινητά ,xbox) και το ίδιο ακριβώς λειτουργικό θα μπαίνει και σε όποια άλλη μελλοντική εφαρμογή αναπτύξουν στο μέλλον. Η δουλειά που έχει γίνει σε επίπεδο λειτουργικού και εργαλείων προγραμματισμού (visual studio κτλ) είναι έτη φωτός μπροστά από οτιδήποτε έχει αναπτύξει ο ανταγωνισμός. Αν το πρόβλημα της microsoft είναι ότι η έκδοση των δεκαριών για τα κινητά δεν είναι ακόμα λουστραρισμένη, οι υπόλοιποι που δεν έχουν καν μια στρατηγική ενοποίησης στα χαρτιά για το ορατό μέλλον, πόσο μεγαλύτερο πρόβλημα έχουν?

 

προσωπικά δεν είπα γενικά στο win10! αλλά σε ότι αφορά τα smartphones,γιατί είμαστε παρά πολύ λίγοι. και αυτό αφορά της μικρές συσκευές κάτω από 10 inches. και αν το ξέρεις τα notebook/laptop πέφτουν παρά πολύ τελευταία. αρα σύντομα μπορεί να γίνει το αντίστοιχο του Android που έχει το μερίδιο στα μικρά και ποτέ δεν μπόρεσε να μπει στα PC/Laptop.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω για ποιο πράγμα υπάρχει γκρίνια... Αλήθεια δεν ειρωνεύομαι... Επειδή η MS δεν ανακοίνωσε επισημα αν κυκλοφορεί ή όχι τα W10... Έχετε δει κάποια εταιρεία να το κάνει? Δεν νομίζω... Τουλάχιστον ούτε σε προηγούμενες αναβαθμίσεις..

 

για την λατινική Αμερική δεν ξέρω δεν έκατσα να δω τι λένε. αλλά κάτω από την ανακοίνωση της Πολωνίας όλοι λέγανε μέχρι και το μεσημέρι που κοίταξα ότι κανείς δεν έχει πάρει το update! ούτε το 640 4g ούτε άλλη συσκευή. όσο αφορά την Microsoft είδε κανείς καμία ανακοίνωση; εγώ όχι πάντως.

 

Αν όλα τα sites λένε ψέμματα σχετικά με την αναβάθμιση (το WC που έγραψε και αυτό συνήθως δεν βγάζει μούφες) δεν μπορούμε να το ξέρουμε.. Εκτός αν κάποιος έχει φίλο/γνωστό σε Πολωνία ή Λατινική Αμερική? :p

 

Δεν πιστεύω ότι το roll out ξεκίνησε. Δεν είναι δυνατόν μετά από τόση καθυστέρηση, να μην υπήρξε ένα tweet, μια επίσημη ανακοίνωση.

 

Δεν βγάζει ποτέ ανακοίνωση για αναβάθμιση... Από ότι θυμάμαι και στις προηγούμενες βγαίνει δειλά σε 2-3 μέρη για να δοκιμαστεί και μετά από λίγες μέρες ξεκινά το μαζικό roll out...

 

Υπάρχουν ακόμη κάποιοι που επιμένουν πως η MS δεν τα έκανε στ@τ@;

Εκτός και αν ισχύει το "καλύτερα να καθυστερήσει να βγάλει έτοιμη έκδοση, παρά μια μισό τελειωμένη όπως με το 950"; και ακόμη και αν δεν μπορεί, ας μην βγάλει ποτέ;

 

Σε ποιο πράγμα τα έκανε σκατά? Στο ότι δεν ανακοινώνει αν βγήκαν ή όχι?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κατά κάποιο τρόπο -ίσως όχι ακόμη αλλά μελλοντικά- η MS θα σε υποχρεώνει να αγοράζεις WP συσκευή. Θα έχεις βολευτεί τα Windows στο pc, laptop θα έχεις βολευτεί το Xbox και τις λειτουργίες του και κουτσά κουτσά θα ακολουθήσεις. Εδώ είναι το deal. Είναι νωρίς όμως ακόμη αλλά όχι πολύ.
3>4
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή ήδη το λειτουργικό έχει την δυνατότητα να τρέχεις πχ την universal εφαρμογή "wifi tool" που έδινε χθες τσαμπέ ο δημιουργός της τόσο στο desktop όσο και στο κινητό με τον ίδιο ακριβώς κώδικα και συμπεριφορά. Αύριο που θα έχει το κινητό ακόμα μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύ θα σου κοτσάρουν ένα update και θα μπορείς να φορτώσεις το add-in που είχες φτιάξει για την δουλειά σου το 2008 στην έκδοση του excel που έχεις στο κινητό σου. Έχουν μια βάση που μπορούν να πατήσουν σταθερά πλέον συν έχουν άπειρα χρήματα να μην καίγονται να δουν άμεσα αποτελέσματα στην mobile πλατφόρμα. Σαν αρχιτεκτονική εγώ αυτό το βλέπω να είναι ανώτερο και ο ανταγωνισμός θα πρέπει να επανασχεδιάσει το λειτουργικό του από την αρχή για να μπορεί να το συναγωνιστεί. Θα είναι εύκολο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...