Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά τι παίζει με τα 10ρια;

Βγήκε κάποια στάνταρ λίστα,για το πότε θα πάρει η κάθε συσκευή το update?

Έχω 435 DS Lumia.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί την έχουμε για να τη βάλουμε?? :p

 

Δεν υπάρχει κάποια λίστα... Τα περισσότερα που γράφονται είναι απλά φήμες...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί την έχουμε για να τη βάλουμε?? :p

 

Δεν υπάρχει κάποια λίστα... Τα περισσότερα που γράφονται είναι απλά φήμες...

 

Man,αν υπάρχει κάτι επίσημο ρώτησα.;)

Το ξέρω ότι είναι φήμες,ότι γράφεται μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Man,αν υπάρχει κάτι επίσημο ρώτησα.;)

Το ξέρω ότι είναι φήμες,ότι γράφεται μέχρι στιγμής.

 

Για το πρώτο "κύμα" συσκευών που αναφέρει η microsoft στο site της, η διάθεση θα ξεκινήσει μέσα στο Δεκέμβρη.

Πηγή, το σχόλιο.

Φαίνεται επίσημο. Όχι αρκετά όσο μία ανακοίνωση, αλλά και πάλι. Είναι κάτι. :rolleyes:

 

 

Lumia 430

Lumia 435

Lumia 532

Lumia 535

Lumia 540

Lumia 635 (1 GB RAM)

Lumia 640

Lumia 640 XL

Lumia 735

Lumia 830

Lumia 930

 

Τα λοιπά μοντέλα και variants των άνω [λ.χ. Icon] θα πάρουν τα Win10 στις αρχές του 16'

Βέβαια, αν συνυπολογίσουμε και την καθυστέρηση των παρόχων.... :X

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο "κύμα" συσκευών που αναφέρει η microsoft στο site της, η διάθεση θα ξεκινήσει μέσα στο Δεκέμβρη.

Πηγή, το σχόλιο.

Φαίνεται επίσημο. Όχι αρκετά όσο μία ανακοίνωση, αλλά και πάλι. Είναι κάτι. :rolleyes:

 

 

Lumia 430

Lumia 435

Lumia 532

Lumia 535

Lumia 540

Lumia 635 (1 GB RAM)

Lumia 640

Lumia 640 XL

Lumia 735

Lumia 830

Lumia 930

 

Τα λοιπά μοντέλα και variants των άνω [λ.χ. Icon] θα πάρουν τα Win10 στις αρχές του 16'

Βέβαια, αν συνυπολογίσουμε και την καθυστέρηση των παρόχων.... :X

Τα 630 και 730 γιατί λείπουν;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στη λίστα αναφέρεται το πρώτο κύμα αναβαθμίσεων σύμφωνα με τις φήμες...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο "κύμα" συσκευών που αναφέρει η microsoft στο site της, η διάθεση θα ξεκινήσει μέσα στο Δεκέμβρη.

Πηγή, το σχόλιο.

Φαίνεται επίσημο. Όχι αρκετά όσο μία ανακοίνωση, αλλά και πάλι. Είναι κάτι. :rolleyes:

 

 

Lumia 430

Lumia 435

Τα λοιπά μοντέλα και variants των άνω [λ.χ. Icon] θα πάρουν τα Win10 στις αρχές του 16'

Βέβαια, αν συνυπολογίσουμε και την καθυστέρηση των παρόχων.... :X

 

Thanks φίλος...:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στη λίστα αναφέρεται το πρώτο κύμα αναβαθμίσεων σύμφωνα με τις φήμες...

 

Δεν είναι φήμες. Τη λίστα με το πρώτο κύμα την έχει η ίδια η microsoft στο site για τα WM10

http://www.microsoft.com/en/mobile/windows10/

Φήμες και εικασίες υπάρχουν για την ακριβή ημερομηνία του rollαρίσματος.

Γνωρίζουμε από τη σελίδα στο fb Microsoft Lumia πως θα είναι μέσα στο Δεκέμβρη. Το πότε όμως.. :rolleyes:

 

Thanks φίλος...:D

 

Τίποτε! :up:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε από τη σελίδα στο fb Microsoft Lumia πως θα είναι μέσα στο Δεκέμβρη. Το πότε όμως.. :rolleyes:

Μπορεί να ξεκινήσουν απο την 1η του μήνα και μέχρι τις 31 να αναβαθμιστεί η πρώτη παρτίδα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου ηρθαν σημερα σε ενα 1020 και ενα 830 αναβαθμιση για το "προσθετα και πληροφοριες" με σχόλιο Συμβατοτητα με Windows 10 mobile
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου ηρθαν σημερα σε ενα 1020 και ενα 830 αναβαθμιση για το "προσθετα και πληροφοριες" με σχόλιο Συμβατοτητα με Windows 10 mobile

Το 830 έχω κι εγώ, αλλά μέχρι στιγμής τίποτα απο ενημέρωση! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το 830 έχω κι εγώ, αλλά μέχρι στιγμής τίποτα απο ενημέρωση! :(

 

Εμένα ήρθε κανονικά και με το νόμο..! Και αναμένουμε σιγά σιγά να πάρουμε και το Advanced info, που θα αντικαταστήσει το extras + info.

Επίσης αναβαθμίστηκε το touch σε touch & gestures. Μπαίνουν όλα, ένα ένα σε σειρά..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε κανονικά και με το νόμο..! Και αναμένουμε σιγά σιγά να πάρουμε και το Advanced info, που θα αντικαταστήσει το extras + info.

Επίσης αναβαθμίστηκε το touch σε touch & gestures. Μπαίνουν όλα, ένα ένα σε σειρά..!

 

Απο μόνο του έρχεται ή χειροκίνητα; Εμένα τίποτα ακόμα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απο μόνο του έρχεται ή χειροκίνητα; Εμένα τίποτα ακόμα!

 

Προς το παρόν παρών μπαίνω και κάνω χειροκίνητα τις αναβαθμίσεις. Πατάω έλεγχο και μου τα βγάζει. Βέβαια από σήμερα πρόσεξα ότι μου τα είχε έτοιμα σαν αποτυχία όμως, και απλά πατάω επανάληψη και συνεχίζουν.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κατι άλλο; κατ' αρχήν με τα 10 tp γίνετε η ενημέρωση ή με τα 8.1; Εγώ εχω τα τελευταία!!! :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κατι άλλο; κατ' αρχήν με τα 10 tp γίνετε η ενημέρωση ή με τα 8.1; Εγώ εχω τα τελευταία!!! :confused:

 

Μπορώ να σου πω για τα 10. Φαντάζομαι όμως ότι και για τα 8,1 θα γίνει

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ενημέρωση που λέτε για την ετοιμασία προς τα wondows 10 γίνεται από το " ενημέρωση τηλεφώνου ";

 

Γιατί στο 830 vodafone ακόμα δεν έχει έρθει κάποιο update

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ενημέρωση που λέτε για την ετοιμασία προς τα wondows 10 γίνεται από το " ενημέρωση τηλεφώνου ";

 

Γιατί στο 830 vodafone ακόμα δεν έχει έρθει κάποιο update

Αν έχεις 8.1 δεν έρχεται ενημέρωση.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θα μπορούσε να ανοίξει μία συζήτηση για το μέλλον των windows phone ή windows 10 mobile αν θέλετε. Διαβάζω ήδη σε κάποια τεχνολογικά σάιτς ότι δεν υπάρχει μέλλον, ότι το ενδιαφέρον για το 950 και το 950 xl είναι ελάχιστο, εκεί που έχουν κυκλοφορήσει κι ότι δεν υπάρχει στον ορίζοντα ενδιαφέρον για universal apps. Μέχρι που σε ένα τεχνολογικό blog, μικρής εμβέλειας, καλούν τον Nadella να βάλει τέλος σταν τομέα των τηλεφώνων της microsoft.

 

Για του λόγου το αληθές: http://betanews.com/2015/11/22/dear-satya-nadella-the-pitiful-lumia-950-signals-microsoft-should-give-up-on-mobile/

Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

Τα 950/950XL και τα Windows 10 Mobile είναι το τελευταίο χαρτί της MSFT, μόνο άνοδο ή αφανισμό θα έχει. Ξεκίνησα από στα 8 από το 920 και έφτασα μέχρι προ ολίγον ημερών να δίνω το 930, τη ναυαρχίδα της εταιρείας για ένα λόγο: το Store. Δυστυχώς, με τα ποσοστά του λειτουργικού, κανείς δεν ενδιαφέρεται όχι να βγάλει εφαρμογές, αλλά ακόμα και να τις συντηρήσει. Διαφημίζει η εταιρεία στα κινητά της ότι εν έτει 2014/2015 έχει Instagram, Vine, Twitter και μπαίνεις στο Store και βλέπεις ένα Instagram Beta που είχε να πάρει αναβάθμιση απ'όταν βγήκε, ένα Vine κ ένα Twitter με τις μισές δυνατότητες των Android/iOS και μετά πανηγυρίζει!

 

Με τα 8.1 κάπως φάνηκε πως πήγε να ακούσει τους χρήστες κι έδωσε το πιο σημαντικό, ένα notification center αλλά αυτό ήταν. Τα παράτησε όλα για τα 10 (Static IP, USB OTG etc) και τρέχει και δεν φτάνει. Ακόμα και slow motion τώρα δίνει στη Lumia Camera που το Ativ S το έχει στην Ativ Camera από τα 8.1 και οι άλλες εταιρείες out of the box.

 

Το 930 ήταν ένα από τα καλύτερα κινητά (ασχέτως των προβλημάτων) που είχα κρατήσει και σε απόδοση και σε hardware, αλλά το χαντάκωσε η MSFT με τις επιλογές της. Μισές εφαρμογές, μισά παιχνίδια και ο 800άρης διακοσμητικός κάτω από το καπό του κινητού μαζί με τα 2Gb RAM και από την άλλη, η εταιρεία να ανακοινώνει ότι βγάζει και το VM Android που έτρεχε από κάτω στην TP και σταματάει και το Project Astoria για εφαρμογές από τα Android, αλλά συνεχίζει το port των iOS. Μακάρι να γίνει έστω κι αυτό, είχα iOS και παρ'όλο που είναι το ίδιο κλειστό με τα WP, η πληρότητα των εφαρμογών το κάνει άξιο του Android για επιλογή συσκευής, κάτι που λείπει από τα WP. Ας αλλάξει τακτική κι ας αφήσει το slideload και να περνάει ο καθένας ό,τι θέλει ή ας πείσει τους άλλους να την δουν πιο σοβαρά. Για να γίνει αυτό , πρέπει να ξεκολλήσει από το 2% (με πτωτικές τάσεις). Μέχρι στιγμής είναι σα να ρίχνει χρήματα μέσα σ'ένα βαρέλι δίχως πάτο.

Μην με παρεξηγείται, κι εμένα μου αρέσει να μείνει εκεί και να παίρνω ναυαρχίδες σε μισή τιμή με 2ετή εγγύηση κτλ σα να παίρνω "κινεζιά", αλλά ο ανταγωνισμός έχει φουντώσει ακόμα και στα εγχώρια (260 το G3 16Gb/290-32Gb etc) και η MSFT ακόμα φέρνει τα 950.

 

Μακάρι να μπορέσει να το ανατρέψει όλο αυτό, αλλά από τα 8 δεν βλέπω μεγάλη βελτίωση και σαν πρώην κάτοχο δεν με πείθει πλέον με τα 10 της. Το ίδιο έλεγε και στους 7.5, το ίδιο μας έλεγε και με τον ερχομό των 8.1 και τα ίδια μας λέει και με τα 10.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση στην τελευταία σου παράγραφο... Το project Astoria είχε νομικά προβλήματα και δεν έκανε ακριβώς port τις Android εφαρμογές... Για να μην ξεφεύγουμε μάλλον θα γίνεται port από Android, ενώ το Project Astoria για το Android έκανε περισσότερο αναπαράσταση της Android εφαρμογής όπου εκτός από τα νομικά θέματα, προκαλούσε και μικροlag σε κάποια WP... Επίσης δεν μπορεί να αφήσει το sideload όπως λες πάλι για νομικούς λόγους, άλλα και για άλλους..
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση στην τελευταία σου παράγραφο... Το project Astoria είχε νομικά προβλήματα και δεν έκανε ακριβώς port τις Android εφαρμογές... Για να μην ξεφεύγουμε μάλλον θα γίνεται port από Android, ενώ το Project Astoria για το Android έκανε περισσότερο αναπαράσταση της Android εφαρμογής όπου εκτός από τα νομικά θέματα, προκαλούσε και μικροlag σε κάποια WP... Επίσης δεν μπορεί να αφήσει το sideload όπως λες πάλι για νομικούς λόγους, άλλα και για άλλους..

Το θέμα ειναι να μην αφήσει και τα 10 γενικώς και μας κρεμάσει όλους τελικά! Όπως λέει το λινκ ενός φίλου πιο πάνω! :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα αν εταιρείες κολοσσοί άκουγαν τον κάθε (wannabe) blogger... Θα είχαν κόψει και το Surface εδώ και 2-3, απλά ήταν άλλη αγορά κι άλλο το momentum και το γύρισαν.

 

Στο μόνο που διαφωνώ με τον Παράφρονα, είναι ότι δεν νομίζω ότι το 950 είναι η τελευταία ευκαιρία/προσπάθεια/χαρτί της MS. Θα προσπαθήσει να εκμεταλευτεί το momentum των Windows 10 και tablet PCs...

Για να δούμε.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα αν εταιρείες κολοσσοί άκουγαν τον κάθε (wannabe) blogger... Θα είχαν κόψει και το Surface εδώ και 2-3, απλά ήταν άλλη αγορά κι άλλο το momentum και το γύρισαν.

 

Στο μόνο που διαφωνώ με τον Παράφρονα, είναι ότι δεν νομίζω ότι το 950 είναι η τελευταία ευκαιρία/προσπάθεια/χαρτί της MS. Θα προσπαθήσει να εκμεταλευτεί το momentum των Windows 10 και tablet PCs...

Για να δούμε.

 

Μακάρι να γίνει έτσι! Ειναι κρίμα να τα αφήσει όλα αυτά πίσω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...