Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 ώρες πριν, ath156 said:

DNS έχεις αλλάξει? Να υποθέσω ότι δεν χρησιμοποιείς κάποιο έτοιμο μπίλντ?

Ευχαριστώ είχαν αλλάξει τα dns στο αυτόματο και τα επανέφερα. Όλα καλά. Δοκίμασα και το stremio, έχω να παρατηρήσω τα εξής

- Δεν παίζει πολυκαναλος ήχος προς τον ενισχυτή μου. 

- Σε όχι τόσο γνωστές ταινίες με το ζόρι βρίσκει πηγές να παίξει. 

Δυστυχώς με τίποτα δεν φτάνει το Kodi σε συνδιασμό με το Gaia και elementum. Το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια και δουλεύει άψογα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δείτε αυτό εδώ.Σε λίγο καιρό μας βλέπω ούτε kodi να μην μπορούμε να βλέπουμε.

https://www.moneyreview.gr/business-and-finance/125200/streaming-pos-tha-entopizontai-osoi-vlepoyn-paranoma-tileoptikes-platformes/

😉😉😉

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

καλησπέρα.Στο πρόσθετο world tv εκεί που έχει τις λίστες με τα κανάλια,υπάρχει τρόπος να γινει εναλλαγή καναλιών απο το τηλεχειριστήριο της tv η οχι;το ρωταω διοτι οταν θελω να αλλαξω καναλι,αναγκαστικά το σταματαω,και πηγαινω στο άλλο,κατι σαν βελακι ας πουμε που πηγαινει στο επομενο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Τέλη της χρονιάς αγόρασα τηλεόραση με Android TV, και θέλω να περάσω Kodi για να δω τους τελικούς των 3 ευρωπαϊκών διοργανώσεων αλλά και το Euro που έρχεται από ξένα κανάλια και όχι από την Cosmote/άλλα ελληνικά κανάλια. 

Ποια έκδοση να βάλω, και μετά να προσθέσω κάποια από τα γνωστά sport addons;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω την εξής απορία ,αν έχεις real debrid χρειάζεται και vpn κάποιες φορεςη όχι; Κατά δεύτερον υπάρχουν vpn που όταν το έχεις ανοιχτό να δουλεύει ταυτόχρονα και το realdebrid ;

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2024 at 6:14 ΜΜ, Hliasat said:

Έχω την εξής απορία ,αν έχεις real debrid χρειάζεται και vpn κάποιες φορεςη όχι;

Με real debrid δεν χρειάζεσαι vpn.

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2024 at 9:14 ΜΜ, Hliasat said:

για να καταλάβω ,το real debrid οταν κανεις χρηση,ειναι σαν να εχεις vpn ; εισαι αορατος δηλαδη;

Καμία σχέση με vpn. Κατεβάζεις το αρχείο από τους server του real debrid. Όποτε κανένας δεν μπορεί να δει τι κατεβάζεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό real debrid σε kodi και stremio.Θελω να ρωτήσω δύο περιπτώσεις:Πρώτη περίπτωση αν εγώ είμαι στο pc και βλέπω πχ μια ταινία στο kodi με κάποιο addon με ενεργό το real debrid,και η σύζυγός μου για παράδειγμα είναι στο δικό της λάπτοπ ,και το έχω περάσει και εκεί το kodi, ταυτόχρονα θα λειτουργήσει το real debrid η μόνο σε μια συσκευή θα παίζει; Μιλάμε τώρα για χρήση ίντερνετ από το ίδιο ρούτερ (ίδιο wifi). Περίπτωση δευτερη: Είμαι εγώ πχ εκτός σπιτιού και βλέπω ταινία στο κινητό με kodi με δεδομένα κινητής τηλεφωνίας,και η σύζυγός σπίτι επίσης βλέπει ταινία στο λάπτοπ από kodi,σε αυτή την δεύτερη περίπτωση λειτουργει ταυτόχρονα το real debrid ; Ευχαριστώ εκ το προτερων

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με Stremio και Torrentio add-on;

Έχω περάσει token με premium real debrid account στο configuration του Torrentio αλλά δεν μου εμφανίζει αποτελέσματα, υπάρχει περίπτωση να επηρεάζεται από άλλα εγκατεστημένα add-ons;

Link to comment
Share on other sites

 

On 18/8/2024 at 9:24 ΜΜ, Sofos_5 said:

Κάποιος με Stremio και Torrentio add-on;

Έχω περάσει token με premium real debrid account στο configuration του Torrentio αλλά δεν μου εμφανίζει αποτελέσματα, υπάρχει περίπτωση να επηρεάζεται από άλλα εγκατεστημένα add-ons;

Μάλλον κάτι δεν έχεις ρυθμίσει σωστά στο torrentio. Δεν επηρεάζεται από άλλα εγκατεστημένα add-ons

 

On 18/8/2024 at 3:54 ΜΜ, Hliasat said:

Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό real debrid σε kodi και stremio.Θελω να ρωτήσω δύο περιπτώσεις:Πρώτη περίπτωση αν εγώ είμαι στο pc και βλέπω πχ μια ταινία στο kodi με κάποιο addon με ενεργό το real debrid,και η σύζυγός μου για παράδειγμα είναι στο δικό της λάπτοπ ,και το έχω περάσει και εκεί το kodi, ταυτόχρονα θα λειτουργήσει το real debrid η μόνο σε μια συσκευή θα παίζει; Μιλάμε τώρα για χρήση ίντερνετ από το ίδιο ρούτερ (ίδιο wifi). Περίπτωση δευτερη: Είμαι εγώ πχ εκτός σπιτιού και βλέπω ταινία στο κινητό με kodi με δεδομένα κινητής τηλεφωνίας,και η σύζυγός σπίτι επίσης βλέπει ταινία στο λάπτοπ από kodi,σε αυτή την δεύτερη περίπτωση λειτουργει ταυτόχρονα το real debrid ; Ευχαριστώ εκ το προτερων

You can use your account from any public IP address but you can't use your account from more than one public IP address at the same time.


If your devices are connected through the same router, they are getting only one public IP address and you can use as many devices you want.

If you want to use Real-Debrid from two different IP addresses at a time, you have to sign up and pay for two different accounts. (with a different username and a different email address)

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2024 at 6:22 ΠΜ, enterhere said:

 

Μάλλον κάτι δεν έχεις ρυθμίσει σωστά στο torrentio. Δεν επηρεάζεται από άλλα εγκατεστημένα add-ons

 

You can use your account from any public IP address but you can't use your account from more than one public IP address at the same time.


If your devices are connected through the same router, they are getting only one public IP address and you can use as many devices you want.

If you want to use Real-Debrid from two different IP addresses at a time, you have to sign up and pay for two different accounts. (with a different username and a different email address)

Σωστός, είχα λάθος στο API token, το έστησα σωστά και έπαιξε.

Από περιέργεια, αν έχει βρει κάποιος τρόπο για προβολή/κατέβασμα ταινιών/σειρών σε υψηλή ποιότητα τύπου Remux please πείτε μας κι εμάς τους νέους!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 18/8/2024 at 3:54 ΜΜ, Hliasat said:

Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό real debrid σε kodi και stremio.Θελω να ρωτήσω δύο περιπτώσεις:Πρώτη περίπτωση αν εγώ είμαι στο pc και βλέπω πχ μια ταινία στο kodi με κάποιο addon με ενεργό το real debrid,και η σύζυγός μου για παράδειγμα είναι στο δικό της λάπτοπ ,και το έχω περάσει και εκεί το kodi, ταυτόχρονα θα λειτουργήσει το real debrid η μόνο σε μια συσκευή θα παίζει; Μιλάμε τώρα για χρήση ίντερνετ από το ίδιο ρούτερ (ίδιο wifi). Περίπτωση δευτερη: Είμαι εγώ πχ εκτός σπιτιού και βλέπω ταινία στο κινητό με kodi με δεδομένα κινητής τηλεφωνίας,και η σύζυγός σπίτι επίσης βλέπει ταινία στο λάπτοπ από kodi,σε αυτή την δεύτερη περίπτωση λειτουργει ταυτόχρονα το real debrid ; Ευχαριστώ εκ το προτερων

Χρησιμοποιώντας Real Debrid υπηρεσία μπορείς να παρακολουθείς ταυτόχρονα σε όσες συσκευές θέλεις αρκεί να είναι στο ίδιο δίκτυο/router (ίδια εξωτερική ip). 
Διαφορετικά αν η μία συσκευή είναι στο σπίτι σου κάτω από 1 ip και η άλλη είναι π.χ. σε άλλο σπίτι ή κινητής τηλεφωνίας (επίσης το VPN αλλάζει την ip σας), μπορείς να παρακολουθείς σε 1 ip ενεργή κάθε φορά, ειδάλλως σου μπλοκάρουν τον λογαριασμό σου στο RD.
Άρα στην 1η περίπτωση που αναφέρεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ενώ στην 2η θα έχεις πρόβλημα.

On 23/8/2024 at 11:02 ΜΜ, Sofos_5 said:

Από περιέργεια, αν έχει βρει κάποιος τρόπο για προβολή/κατέβασμα ταινιών/σειρών σε υψηλή ποιότητα τύπου Remux please πείτε μας κι εμάς τους νέους!

Η ερώτηση είναι πολύ γενική και αόριστη.
Μπορείς να κάνεις download μέσα από το Kodi σε πρόσθετα που το υποστηρίζουν κι έχει ενεργοποιηθεί αυτή η δυνατότητα στις ρυθμίσεις τους π.χ. Fen Light, Blacklodge, μέσα από το Stremio, μέσα από το Cloudstream, μέσα από browser με download manager από streaming ιστοσελίδες ή open directories π.χ. https://a.datadiff.us.kg/ ,  https://vadapav.mov/ ή Debrid Media Manager https://debridmediamanager.com/, από Android apps π.χ. Unchained κλπ. κλπ. 

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...