Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο soulless ανέβασε βίντεο που εξηγεί τους λόγους που τα παράτησε, όσοι έχετε realdebrid κατεβάστε και το addon του realdebrid από το repo του ptom συνδεστε τον λογαριασμό σας στο addon και ότι τορρεντ βάζετε για κατέβασμα μπορείτε να το δείτε μέσα από το addon του realdebrid πολύ βολικό, προσωπική μου άποψη.
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δοκίμασες να βάλεις το terrarium που σου είχα προτείνει ;

 

Meizu m2 με Tapatalk

 

όχι ακόμα, αλλά μάλλον θα του δώσω μια ευκαιρία με όσα συμβαίνουν.

πάντως, σε υπολογιστή με 17.4 και τελευταία εκδοση simplicity είχα λίγο καλύτερα αποτελέσματα από οτι με fire tv.

όχι τίποτα τρελό, απλά κατάφερα έστω να φορτώσω μια σειρά για λίγο ..

 

Μου φαίνεται κ γω στο τέλος θα γυρίσω στο torrent (παλιά μου τέχνη κόσκινο) ή στα γνωστά site τύπου καρτούν για σειρές, κ θα κρατήσω το kodi για live greek tv κ ελληνικές σειρές (αφού αυτά παίζουν μια χαρά ακόμα).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

αρα πεθανε το poseidon ωρα θα βαλουμε ολοι rebirth:):):):):):)

καινουριο νεο επισης ο areswizard δεν δουλευει.

 

τεραριουμ στο tv box σταθερη αξια παιζει αμεσος απλα χωρις καμια ρυθμιση

το κοντι μονο για κανα αθλητικο τωρα γιατι να ασχοληθει καποιος με το κοντι για ταινιες σειρες πραγματικα ειναι αξιον αποριας :)

Link to comment
Share on other sites

αρα πεθανε το poseidon ωρα θα βαλουμε ολοι rebirth:):):):):):)

καινουριο νεο επισης ο areswizard δεν δουλευει.

 

Για κάποιο διάστημα θα δουλεύει αλλά αφού το παράτησε λόγο του cypher από ότι είπε σιγά σιγά θα σβήσει σαν addon κρίμα πάντως ήταν πολύ καλό.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Πώς τον έχεις κάνει mount;

Εγώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα stickmount και όταν πάω στο Add files βγαίνει χωριστά ο δίσκος σαν άλλο partition.

Μετά προσθέτω τον φάκελο με τις ταινίες, τον ορίζω Movies και παίρνει όλες τις πληροφορίες που λες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, τελικά τον βρήκα τον φάκελο με τις ταινίες όχι όμως στον εξωτερικό δίσκο αλλά σε μία άλλη υποκατηγορία, δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά δούλεψε ή για την ακρίβεια μισοδούλεψε αφού ενώ όρισα ότι ο φάκελος περιέχει "movies" και όρισα για τις πληροφορίες τον πάροχο "Τhe movie database" ενώ ξεκίνησε η ενημέρωση των φακέλων στα μισά σταμάτησε. Πως γίνεται κάθε φορά που ξεκινάει το KODI να γίνεται ενημερώση των φακέλων; επίσης στα πληροφοριακά στοιχεία δεν βλέπω τις βαθμολογίες του imdb, μήπως πρέπει να διαλέξω άλλο πάροχο για τις ταινίες;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, τελικά τον βρήκα τον φάκελο με τις ταινίες όχι όμως στον εξωτερικό δίσκο αλλά σε μία άλλη υποκατηγορία, δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά δούλεψε ή για την ακρίβεια μισοδούλεψε αφού ενώ όρισα ότι ο φάκελος περιέχει "movies" και όρισα για τις πληροφορίες τον πάροχο "Τhe movie database" ενώ ξεκίνησε η ενημέρωση των φακέλων στα μισά σταμάτησε. Πως γίνεται κάθε φορά που ξεκινάει το KODI να γίνεται ενημερώση των φακέλων; επίσης στα πληροφοριακά στοιχεία δεν βλέπω τις βαθμολογίες του imdb, μήπως πρέπει να διαλέξω άλλο πάροχο για τις ταινίες;

 

Settings-media-library-video library update library on startup

Οι βαθμολογίες έχουν να κάνουν και με το skin που χρησιμοποιείς, αν δεν εμφανίζονται δοκίμασε άλλο

Link to comment
Share on other sites

Settings-media-library-video library update library on startup

Οι βαθμολογίες έχουν να κάνουν και με το skin που χρησιμοποιείς, αν δεν εμφανίζονται δοκίμασε άλλο

 

Ευχαριστώ, το ενεργοποίησα :rolleyes:, ποια skins είναι αυτά που έχουν αρκετή πληροφορία και είναι προσεγμένα στην εμφάνιση;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το ενεργοποίησα :rolleyes:, ποια skins είναι αυτά που έχουν αρκετή πληροφορία και είναι προσεγμένα στην εμφάνιση;

 

Εγώ έχω αυτό https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=306757 αλλά είναι μόνο για 18, έχει και για 17 σχεδόν το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Είμαι με hol 24 που κλειδώνει σε 12.. Έχω σχετικά καλή ταχύτητα. Δώσε μου λίγο αν μπορείς οδηγίες για αυτό το downloading που λες με real de brid κτλ.. Πως το κάνεις; σε ευχαριστώ πολύ για την υπομονή και την απάντηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες στο site του realdebrid ποια host υποστηρίζει ..(supported hosted ) πχ uploaded,Openload κτλ

Από διάφορα site που έχουν Links με ταινιες σειρές με host που υποστηρίζει το realdebrid αντιγραφής τα Link αυτά που σε ενδιαφέρουν ...μετά τα κάνεις επικόλληση στο site του realdebrid και τα μετατρέπεις σε realdebrid Links ..τέλος κάνεις κλικ στο καινούργιο realdebrid Link που δημιουργήθηκε για να το κατεβάσεις .. νομιζω κάνει μετατραπεί σε realdebrid και Torrents Links .

Επειδή κάποιες ταινίες (μεγάλης χωρητικότητας πχ 20gb ) μπορεί να είναι χωρισμένη σε πχ 20 κομμάτια (20 links) καλό είναι να χρησιμοποιήσεις το JDownloader η idm .Το πλεονέκτημα είναι ότι πάντα κατεβάζεις από server (full ταχύτητα ) και δεν εξαρτάται η ταχύτητα download από άλλους παράγοντες ..πχ seeders στα torrent . Υπάρχουν διάφορα Video στο YouTube για το πως . Για να κάνει τη ζωή σου ποιο εύκολα έχει και Firefox, Chrome and Jdownloader Plugins

 

Εάν μπορεί κάποιος που έχει realdebrid να μου μετατρέψει 2 Links απο uploaded (3 gb το link) γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω μια ταινία από εκεί (2 λεπτά υπόθεση ειναι ) ..δεν χρειάζεται να κατεβάσετε τίποτα! Μια απλη μετατροπή των Links είναι ! Δεν χρεωνεστε Τίποτα επιπλέον ! Όποιος μπορεί και θέλει ας μου στείλει PM ..ευχαριστώ

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δες στο site του realdebrid ποια host υποστηρίζει ..(supported hosted ) πχ uploaded,Openload κτλ

Από διάφορα site που έχουν Links με ταινιες σειρές με host που υποστηρίζει το realdebrid αντιγραφής τα Link αυτά που σε ενδιαφέρουν ...μετά τα κάνεις επικόλληση στο site του realdebrid και τα μετατρέπεις σε realdebrid Links ..τέλος κάνεις κλικ στο καινούργιο realdebrid Link που δημιουργήθηκε για να το κατεβάσεις .. νομιζω κάνει μετατραπεί σε realdebrid και Torrents Links .

Επειδή κάποιες ταινίες (μεγάλης χωρητικότητας πχ 20gb ) μπορεί να είναι χωρισμένη σε πχ 20 κομμάτια (20 links) καλό είναι να χρησιμοποιήσεις το JDownloader η idm .Το πλεονέκτημα είναι ότι πάντα κατεβάζεις από server (full ταχύτητα ) και δεν εξαρτάται η ταχύτητα download από άλλους παράγοντες ..πχ seeders στα torrent . Υπάρχουν διάφορα Video στο YouTube για το πως . Για να κάνει τη ζωή σου ποιο εύκολα έχει και Firefox, Chrome and Jdownloader Plugins

 

σε ευχαριστώ πολυ ..απο αυριο που θα εχω αδεια θα το κοιταξω ...

πολυ ενδιαφέρον ολα αυτα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Νομίζω οτι εδω είναι το σωστό τοπικ

με ενδιαφέρουν τα κανάλια που έχει η nova ή η cosmote τα Παιδικά . disney HD, κλπ.

Όποιος ξέρει ας δωσει τα φώτα του .

ευχαριστώ

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

βλεπω και ο φακελος kodistuff ειναι αδειος γιατι αραγε;

επισης στο adryan list εκει στα acestream εχει καναλια

aljazera sport arena vision beinsport κλπ

τιποτα δεν παιζει ομως λεει torrrent no available.

θελει κατι να κανω εγω;

 

 

 

Kodistuff,τέλος

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

To repos του atlas υπαρχει καπου?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω αλλά εν τω μεταξύ με μπερδεύεις. Από read debrid βρίσκεται και υπότιτλους; Δηλαδή πέραν του opensubtitles και subscene πχ, εγκατιθαστάς και άλλο provider που μπορεί να κάνει authorize & resolve real debrid subtitle sources;

Οχι δεν έχει σχέση με τους υπότιτλους !

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ο ανθρωπος μου!

Παρασκευη ή Σαββατο βραδυ που την επομενη μερα δεν δουλευω,προαπαθω να δω κανα ματσακι ,αλλα ματαια.Ειν;ι αργα για μενα και στο 10λεπτο με παιρνει ο υπνος...

Για nba...επαναλήψεις βάλε αυτό το repo .. http://repo.lookingglass.rocks/

μετά εγκατάσταση το addon Project D

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το Atlas 0.2.2 ; Έχω ΤΟ ATLAS 0.2 ..μου δουλεύει σε SPMC αλλά όταν αντίγραφο το φάκελο στο kodi 17.6 δεν δουλεύει ...

Alex έχω το atlas 0.2.3. Σου κάνει ή θες οπωσδήποτε 0.2.2?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει πολυ καλα βιντεακια για ταινιες προσθετα κ ρυθμισεις για το kodi καντε κ μια εγγραφη στο καναλι να βοηθησουμε!!

 

https://www.youtube.com/user/agelos372

 

 

 

Θα κάτσω να το δω ευχαριστούμε φίλε.

Επίσης οποίος ξέρει καλό add για ξενες ταινίες και σειρες με υπότιτλους και αθλητικά σάιτ με αγώνες ποδοσφαίρου ειδικά αν έχει και ελληνικούς ας προσθέσει εδώ να τα ψάξουμε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό addon περιέχει τα πάντα!!

 

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=mYuJ_36TjKU

 

 

 

Ποιο είναι,δε νου ανοίγει το βίντεο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...