Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου έκανε εγκατάσταση το pulsar όταν το έκανα εγκατάσταση . Ναι περιέχει 1080p ταινίες (Δεν είναι όλες ) . Ειναι σχετικα γρήγορο, είναι One click play (δεν σου επιτρέπει να επιλέξεις Provider,δεν είναι απαραίτητο κακό εφόσον σου δίνει απευθείας 1080p )

Προσωπικά το covenant με Alluc api το θεωρώ καλύτερο αλλά ο καθένας με ότι βολεύεται ..

Sorry, το plexus ήθελα να γράψω έκανε εγκατάσταση (το διόρθωσα και στο πάνω post). Στην κατηγορία πάντως hd movies όσες έπαιξα ήταν 1080p, μπορεί να έτυχε.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

To mediarepos.net τωρα που εχει κλεισει, εχει ανοιξει καπου αλλου η κατι παρομοιο?

Τι εννοείς ;; ....http://mediarepos.org/ ;;;;

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ;; ....http://mediarepos.org/ ;;;;

Ναι, κατι τετοιο. Εφαρμογες εκει να κατεβασεις υπαρχουν?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατι τετοιο. Εφαρμογες εκει να κατεβασεις υπαρχουν?

Όλα είναι στη θέση τους, απλώς το .net έγινε .org

Για εφαρμογές εδώ:

http://mediarepos.org/Apkz/

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το Kodi που έχει από το tv center? Αν ναι, εγώ θα σου έλεγα να το απενεργοποιήσεις γιατί είναι customized και έχει μέσα άχρηστα add ons. Καλύτερα να βάλεις το Kodi από το playstore και να το στησεις εσύ.

 

Στο covenant πριν λίγο είδα ταινία 1080p, τώρα αν δεν σου βγάζει 1080p αυτό εξαρτάται από την πηγή. Άλλη καλή εναλλακτική που παίζει 1080p είναι το Nemesis, πήγαινε στην κατηγορία hd movies, είναι όλες σε 1080p. Απλώς έχε υπόψη ότι κάνει p2p streaming. Δες επίσης και το metaliq. Το elysium για να παίξει θέλει να κάνεις μοντες με το ΑΡΙ που έχουν αναφερθεί πιο πάνω.

 

Μπορείς να βάλεις και το diamond build αν δεν θες να ψαχνεσαι συνέχεια, αλλά δεν σημαίνει ότι αν το βάλεις ότι θα σου παίζει πχ το covenant 1080p. Απλά τα έχει όλα έτοιμα και έχει πολλά addons για όλα τα γούστα. Όταν υπάρχει update του build σου βγάζει μήνυμα, ακολουθείς τα βήματα και αναβαθμίζεται.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις στο tv center του mecool το diamond build και να εγκαταστήσεις και το kodi και να το στήσεις εσύ με τα addons που χρειάζεσαι.

 

 

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

ναι ακριβως,αυτο εννοω,δηλ το kodi που εχει το tv center...

μαλλον θα προσθεσω το diamond build,

ευχαριστω για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Για να φτιάξει .βγάζει πολλές πηγές( λίγες HD πολλές sd )..σε κάποιες 600+

Το ίδιο api το βάζεις και στο covenant ...στο TMBb

alex αυτό το api για το elysium ξέρεις με ποιον τρόπο τρώει ban από το tmdb και θέλει αντικατάσταση? Ξέρω ότι το πρόβλημα του elysium είναι που χιλιάδες χρήστες χρησιμοποιούν το "default" api που από ένα σημείο και μετά μπανάρεται από το tmdb. Πότε πέφτει αυτό το ban? Αν υπερβείς έναν Χ αριθμό χρήσεων του api σε μια μέρα? Σε ένα μήνα? Ή κάτι άλλο? Σκέφτομαι να φτιάξω ένα api και να το βάλω στα kodi όλων των συγγενών/φίλων αλλά αν είναι μετά από κάποιο διάστημα να φάει ban και να με πρήζουν να το διορθώσω, καλύτερα να τους αφήσω μόνο με covenant.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Τωρα που δεν δουλευει το fusion τι χρησιμοποιειται;Τα σημαντικα βηματα που λέει ο οδηγος τα κανουμε ή εφοσον δεν δουλευει το fusion ειναι αχρηστα;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

alex αυτό το api για το elysium ξέρεις με ποιον τρόπο τρώει ban από το tmdb και θέλει αντικατάσταση? Ξέρω ότι το πρόβλημα του elysium είναι που χιλιάδες χρήστες χρησιμοποιούν το "default" api που από ένα σημείο και μετά μπανάρεται από το tmdb. Πότε πέφτει αυτό το ban? Αν υπερβείς έναν Χ αριθμό χρήσεων του api σε μια μέρα? Σε ένα μήνα? Ή κάτι άλλο? Σκέφτομαι να φτιάξω ένα api και να το βάλω στα kodi όλων των συγγενών/φίλων αλλά αν είναι μετά από κάποιο διάστημα να φάει ban και να με πρήζουν να το διορθώσω, καλύτερα να τους αφήσω μόνο με covenant.

Δεν ξέρω να σου απαντήσω ,το api είναι μοναδικό .Εάν ένας φτιάξει και το δώσει σε χιλιάδες χρήστες πιστεύω ότι μάλλον θα υπάρξει Ban .. (καλό είναι το ίδιο api να μην υπάρχει σε πάρα πολλές συσκευές)... Μια μικρή συμβουλή ...Για συγγενείς και φίλους μην περιπλεκεις τα πράγματα ! ΠΑΝΤΑ τους να τους φτιαχνεις ,να δώσεις κάτι που θα δουλεύει διαχρονικά(λίγα και καλα) χωρίς να χρειάζεται να το σκαλίζεις,να διορθώνεις σε συνεχή βάση ! Στο τέλος θα στην πούνε κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Τωρα που δεν δουλευει το fusion τι χρησιμοποιειται;Τα σημαντικα βηματα που λέει ο οδηγος τα κανουμε ή εφοσον δεν δουλευει το fusion ειναι αχρηστα;

 

Ευχαριστω.

Αν θες να τα έχεις όλα έτοιμα βάλε το diamond build που έχει στην πρώτη σελίδα.

Αν θες να το στήσεις γρήγορα Εσύ χωρίς περιττά πράγματα κατέβασε το kdil repo http://kdil.co/repo , Κάνε install from zip file το zip file όπως γράφει στην πρώτη σελίδα και μέσα εκεί σχεδόν τα πάντα.

Για ταινίες, σειρές, live tv βάλε το covenant, Nemesis και bennu, για Αθλητικά και live tv το sportsdevil. Για ελληνικούς υπότιτλους το subtitles.gr από το alive.gr. Από το kdil βάλε και τα repo twilight, colossus, nooobsandnerds για να παίρνεις Ίσως πιο γρήγορα updates για κάποια add-ons. Από το τελευταίο μπορείς να βλέπεις και Ελληνική tv και παιδικά. Νομίζω αυτά σε καλύπτουν αν δεν θες πολλά add-ons. Από εκεί και πέρα ανάλογα με τις ανάγκες σου ψάχνεσαι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω ,το api είναι μοναδικό .Εάν ένας φτιάξει και το δώσει σε χιλιάδες χρήστες πιστεύω ότι μάλλον θα υπάρξει Ban .. (καλό είναι το ίδιο api να μην υπάρχει σε πάρα πολλές συσκευές)... Μια μικρή συμβουλή ...Για συγγενείς και φίλους μην περιπλεκεις τα πράγματα ! ΠΑΝΤΑ τους να τους φτιαχνεις ,να δώσεις κάτι που θα δουλεύει διαχρονικά(λίγα και καλα) χωρίς να χρειάζεται να το σκαλίζεις,να διορθώνεις σε συνεχή βάση ! Στο τέλος θα στην πούνε κιόλας...
Με τους χιλιάδες χρήστες σίγουρα πέφτει ban. Εγώ μιλάω πχ για 20 άτομα. Πόσες θεωρούνται "πολλές συσκευές"? Αν πχ ο λόγος του ban ειναι επειδή η πολλαπλή (ή ταυτόχρονη) χρήση ενός api εκλαμβάνεται ως ddos τότε η λογική λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να έχουν ένα api 20 άτομα, ουτε καν 200 ή 1000 καθώς σίγουρα οι σέρβερς του tmdb δέχονται χιλιάδες κλήσεις παραπάνω από αυτά τα νούμερα. Αν το ban είναι για άλλο λόγο τότε ίσως και εγώ που έχω το api μου σε 5 συσκευές (box, pc, tablet, κινητό κλπ) μπορεί να φάω ban. Αν κάποιος έχει γνώσεις πάνω σε αυτό ας μας διαφωτίσει λίγο.

Και το παράξενο είναι που αυτό το πρόβλημα δεν το αντιμετωπίζει ούτε το covenant τώρα, ούτε πιο πριν τα exodus, genesis κλπ. Έχουν άλλο site ως indexer?

Συμφωνώ απόλυτα για φίλους/συγγενείς. Alivegr, sportsdevil, covenant και άντε γεια. Απλώς θα ήθελα να βάζω και το elysium ως εναλλακτική για ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Με τους χιλιάδες χρήστες σίγουρα πέφτει ban. Εγώ μιλάω πχ για 20 άτομα. Πόσες θεωρούνται "πολλές συσκευές"? Αν πχ ο λόγος του ban ειναι επειδή η πολλαπλή (ή ταυτόχρονη) χρήση ενός api εκλαμβάνεται ως ddos τότε η λογική λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να έχουν ένα api 20 άτομα, ουτε καν 200 ή 1000 καθώς σίγουρα οι σέρβερς του tmdb δέχονται χιλιάδες κλήσεις παραπάνω από αυτά τα νούμερα. Αν το ban είναι για άλλο λόγο τότε ίσως και εγώ που έχω το api μου σε 5 συσκευές (box, pc, tablet, κινητό κλπ) μπορεί να φάω ban. Αν κάποιος έχει γνώσεις πάνω σε αυτό ας μας διαφωτίσει λίγο.

Και το παράξενο είναι που αυτό το πρόβλημα δεν το αντιμετωπίζει ούτε το covenant τώρα, ούτε πιο πριν τα exodus, genesis κλπ. Έχουν άλλο site ως indexer?

Συμφωνώ απόλυτα για φίλους/συγγενείς. Alivegr, sportsdevil, covenant και άντε γεια. Απλώς θα ήθελα να βάζω και το elysium ως εναλλακτική για ταινίες.

Δεν ξέρω .. εγώ το έχω σε 3 συσκευές ..μου δουλεύει . Σε συγγενείς και φίλοι εάν έχουν κουτιά Android .. ούτε καν kodi ...Terrarium και τέλος...ας δούμε τώρα λίγο το ντέρμπι..

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τώρα που δεν υπάρχει το zem πως μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στα κανάλια arena sports, bein sports κλπ? Επίσης, πως μπορούμε να μπαίνουμε στο sport365live?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τώρα που δεν υπάρχει το zem πως μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στα κανάλια arena sports, bein sports κλπ? Επίσης, πως μπορούμε να μπαίνουμε στο sport365live?

 

Ευχαριστώ.

Τα ελληνικά builds έχουν λειτουργικό sport365.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βάζουμε υπότιτλους, και ποιος είναι ενεργός έχει χαθεί η μπάλα, υπάρχει καινούργιο zip ? addons ??

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τώρα που δεν υπάρχει το zem πως μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στα κανάλια arena sports, bein sports κλπ? Επίσης, πως μπορούμε να μπαίνουμε στο sport365live?

 

Ευχαριστώ.

To zem ζει αυτό μας οδηγεί: https://yadi.sk/d/mMFDQ-jJ3NaFMR

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βλέπουμε τα national Georgafic κανάλια στο kodi με ελληνικούς υπότιτλους;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι στο sport 365 οταν βλεπω ματσ παιζει μονο 2 λεπα και μετα σε πεταει εξω;

θελει κατι αλο να κανω;

πρέπει να κάνεις pair ..http://www.sport365.live/en/home

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βλέπουμε τα national Georgafic κανάλια στο kodi με ελληνικούς υπότιτλους;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα άλλο θέλουμε; Να ήμαστε λιγάκι λογική....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι ακριβως φιλε pair οταν εννοεις;

δεν το καταλαβα ειναι η αληθεια.εννοεις εγγραφη;

Όταν μπαίνεις στο ΖΕΜ στο sport365 στο γράφει πάνω πάνω με κόκκινα γράμματα. Πάνω από τη λίστα με τα ματς. Πάτα στα κόκκινα γράμματα και ακολούθα τις οδηγίες που θα λέει το μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι ακριβως φιλε pair οταν εννοεις;

δεν το καταλαβα ειναι η αληθεια.εννοεις εγγραφη;

Απλά ανοίγεις την σελίδα από κάποιο Browser (δεν έχει σημασία με ποιο )..πάτα στο live ...έτοιμος ..

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...