Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην λιστα m3u για να μην ψαχνω ενα ενα τα λινκ πως βρισκω καποιο καναλι

πχ arenasports που βρισκετε;

Σε ποιο πρόσθετο αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα να σας ρωτήσω αν ξέρετε.Έκανα μια παραγγελία 27/05 από το banggood με Priority Direct Mail και το έστειλαν 28/05 αλλά ακόμα δεν μου έχουν δώσει κωδικό αποστολής.Υπάρχει περίπτωση να έρχεται χωρίς κωδικό αποστολής με αυτήν την επιλογή με Priority Direct Mail?Αν έχει κάποιος κάνει παραγγελία με αυτό τον τρόπο αποστολής ας με διαφωτίσει λίγο!!Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να σας ρωτήσω αν ξέρετε.Έκανα μια παραγγελία 27/05 από το banggood με Priority Direct Mail και το έστειλαν 28/05 αλλά ακόμα δεν μου έχουν δώσει κωδικό αποστολής.Υπάρχει περίπτωση να έρχεται χωρίς κωδικό αποστολής με αυτήν την επιλογή με Priority Direct Mail?Αν έχει κάποιος κάνει παραγγελία με αυτό τον τρόπο αποστολής ας με διαφωτίσει λίγο!!Ευχαριστώ!!

καλύτερα ρώτα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=1942

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους και καλη εβδομαδα,

 

Εχω ενα tv box alfawise s92 και ενα (mi8s).

Κατάφερα εστησα το tv box με Kodi 17.3 με το schism tv anniversary build (οδηγο pc steps) .

 

Γνωρίζετε καποιο add on για παιδικα (ελληνικα). Εαν ναι, παρακαλώ βοηθηστε με πως να το εγκαταστήσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε καποιο add on για παιδικα (ελληνικα). Εαν ναι, παρακαλώ βοηθηστε με πως να το εγκαταστήσω.

Γκούγκλαρε AliveGR, θα βρεις οδηγίες παντού. Έχει εκατοντάδες παιδικά μεταγλωττισμένα στα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους και καλη εβδομαδα,

 

Εχω ενα tv box alfawise s92 και ενα (mi8s).

Κατάφερα εστησα το tv box με Kodi 17.3 με το schism tv anniversary build (οδηγο pc steps) .

 

Γνωρίζετε καποιο add on για παιδικα (ελληνικα). Εαν ναι, παρακαλώ βοηθηστε με πως να το εγκαταστήσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

 

Το alive.gr .Το κάνεις εγκατάσταση εγκατάσταση από το fusion στα international addons.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

@letom & @zananiro Σας ευχαριστω πολυ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας αναφέρω ένα πρόβλημα δεν ξέρω που ευθύνεται εμένα αρχικά με τρομοκράτησε σε σημείο να διαγράψω το kodi αρχικά να αναφέρω ότι το κατέβασα αρχές Φεβρουαρίου με έναν οδηγό step by step που είχα βρει σε μια Ελληνική εξειδικευμένη ιστοσελίδα λοιπόν πάμε στο θέμα το πρώτο διάστημα που κράτησε κοντά στο δίμηνο δεν είχα κανένα απολύτως θέμα όλα λειτουργούσαν ρολόι λόγω δουλειάς όμως δεν είχα αρκετό χρόνο και είχα να το ανοίξω κοντά ένα και κάτι μήνα εχθές λοιπόν το ανοίγω και μου έκανε κάποια κόλπα λέω κάποιο bug θα είναι και δεν έδωσα σημασία σήμερα όμως καθώς το ανοίγω και το άφησα κανα πεντάλεπτο στην αναμονή γιατί κολλούσε αρκετά πρόσεξα ότι άρχισε να εναλλάσσει από ταινίες σε σειρές και παιδικά χωρίς να του δίνω εγώ τις εντολές δηλαδή σαν κάποιος άλλος να το χειρίζεται δεν ξέρω τι παίχτηκε εμένα με ανησύχησε πάντως
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και λίγες ημέρες δεν μπορώ να διαβάσω τα σχόλεια (πλοκή) των ταινιών στα ελληνικά, ενώ λίγες ημέρες πρίν μπορούσα (exodus, specto), εμφανίζονται πάντα στην αγγλική.

Γνωρίζει κανένας κάτι σχετικά με αυτό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας αναφέρω ένα πρόβλημα δεν ξέρω που ευθύνεται εμένα αρχικά με τρομοκράτησε σε σημείο να διαγράψω το kodi αρχικά να αναφέρω ότι το κατέβασα αρχές Φεβρουαρίου με έναν οδηγό step by step που είχα βρει σε μια Ελληνική εξειδικευμένη ιστοσελίδα λοιπόν πάμε στο θέμα το πρώτο διάστημα που κράτησε κοντά στο δίμηνο δεν είχα κανένα απολύτως θέμα όλα λειτουργούσαν ρολόι λόγω δουλειάς όμως δεν είχα αρκετό χρόνο και είχα να το ανοίξω κοντά ένα και κάτι μήνα εχθές λοιπόν το ανοίγω και μου έκανε κάποια κόλπα λέω κάποιο bug θα είναι και δεν έδωσα σημασία σήμερα όμως καθώς το ανοίγω και το άφησα κανα πεντάλεπτο στην αναμονή γιατί κολλούσε αρκετά πρόσεξα ότι άρχισε να εναλλάσσει από ταινίες σε σειρές και παιδικά χωρίς να του δίνω εγώ τις εντολές δηλαδή σαν κάποιος άλλος να το χειρίζεται δεν ξέρω τι παίχτηκε εμένα με ανησύχησε πάντως

Πάντως μια φορά εμένα είχε πέσει νερό στο τηλεχειριστήριο , βραχυκύκλωσε και μέχρι να στεγνώσει και να φύγει η υγρασία , έδινε συνέχεια εντολές εναλλάσσοντας όλα τα μενού του Kodi

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας αναφέρω ένα πρόβλημα δεν ξέρω που ευθύνεται εμένα αρχικά με τρομοκράτησε σε σημείο να διαγράψω το kodi αρχικά να αναφέρω ότι το κατέβασα αρχές Φεβρουαρίου με έναν οδηγό step by step που είχα βρει σε μια Ελληνική εξειδικευμένη ιστοσελίδα λοιπόν πάμε στο θέμα το πρώτο διάστημα που κράτησε κοντά στο δίμηνο δεν είχα κανένα απολύτως θέμα όλα λειτουργούσαν ρολόι λόγω δουλειάς όμως δεν είχα αρκετό χρόνο και είχα να το ανοίξω κοντά ένα και κάτι μήνα εχθές λοιπόν το ανοίγω και μου έκανε κάποια κόλπα λέω κάποιο bug θα είναι και δεν έδωσα σημασία σήμερα όμως καθώς το ανοίγω και το άφησα κανα πεντάλεπτο στην αναμονή γιατί κολλούσε αρκετά πρόσεξα ότι άρχισε να εναλλάσσει από ταινίες σε σειρές και παιδικά χωρίς να του δίνω εγώ τις εντολές δηλαδή σαν κάποιος άλλος να το χειρίζεται δεν ξέρω τι παίχτηκε εμένα με ανησύχησε πάντως

Ποια έκδοση του kodi έχεις? Είδες ταινία και κατέβασες υπότιτλους? Πιθανόν να έγιναν κάτι από τα παρακάτω:

Χάλασε το τηλεκοντρόλ και έκανε τα δικά του, κάποιος είχε δεύτερο τηλεκοντρόλ και σε τρολαρε, κάποιος χακαρε το μηχάνημα αν κατέβασες υπότιτλους και έχεις έκδοση διαφορετική της 17.3.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και λίγες ημέρες δεν μπορώ να διαβάσω τα σχόλεια (πλοκή) των ταινιών στα ελληνικά, ενώ λίγες ημέρες πρίν μπορούσα (exodus, specto), εμφανίζονται πάντα στην αγγλική.

Γνωρίζει κανένας κάτι σχετικά με αυτό. Ευχαριστώ

Το είχα κι εγώ αυτό το θέμα και χθες παρατήρησα ότι στο exodus λύθηκε ενώ στο specto παραμένει (εκτός από την πλοκή στα ελληνικά δεν εμφανίζει ούτε τα εξώφυλλα των περισσότερων ταινιών).
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του kodi έχεις? Είδες ταινία και κατέβασες υπότιτλους? Πιθανόν να έγιναν κάτι από τα παρακάτω:

Χάλασε το τηλεκοντρόλ και έκανε τα δικά του, κάποιος είχε δεύτερο τηλεκοντρόλ και σε τρολαρε, κάποιος χακαρε το μηχάνημα αν κατέβασες υπότιτλους και έχεις έκδοση διαφορετική της 17.3.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Αυτήν την έκδοση είχα Kodi V17.0 Krypton.... είχα κατεβάσει κάποια adds on και μου έβγαζε μια λίστα με υπότιτλους πριν ξεκινήσει η ταινία μάλλον χακάρισμα έπαιζε ας ελπίζω να ήταν μόνο στο πρόγραμμα του kodi και να μην πρόλαβε να επεκταθεί και αλλού

Link to comment
Share on other sites

Αν σε χάκαρε κάποιος δεν θα καθόταν να παίζει με υπότιτλους. θα έκλεβε τίποτα κωδικούς paypal κλπ και θα σου σήκωνε κάνα φράγκο. Μάλλον ο "χάκερ" ήταν το πρόσθετο autosubs που όταν αρχίζει η ταινία σου φορτώνει αυτόματα λίστα με υπότιτλους για να κατεβασεις.
Link to comment
Share on other sites

To SPMC ενημερώθηκε στην έκδοση 16.7.0 . Για όσους επιθυμούν να παραμείνουν σε Jarvis στην android συσκευή τους.

16.7.0 (2017/05/29)

CHG: Bump python to 2.7

FIX: transversal zip security vulnerability

Link to comment
Share on other sites

To SPMC ενημερώθηκε στην έκδοση 16.7.0 . Για όσους επιθυμούν να παραμείνουν σε Jarvis στην android συσκευή τους.

16.7.0 (2017/05/29)

CHG: Bump python to 2.7

FIX: transversal zip security vulnerability

 

Τι ειναι το SPMC ?

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση από το playstore δεν είναι ενημερωμένη.

Την κατεβάζετε από το http://spmc.semperpax.com/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στις ρυθμισεις βιντεο εκει που λεει επιταχυνση υλικου DXVA 2

αν το ξετσεκαρουμε κερδιζουμε κατι;

Αν κατά την αναπαραγωγή βίντεο συμβαίνει να σου παίζει μόνο ήχο χωρίς εικόνα ή γενικότερα προβλήματα με την εικόνα τότε δοκίμασε να το απενεργοποιησεις. Διαφορετικά το σωστό είναι να το αφήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση από το playstore δεν είναι ενημερωμένη.

Την κατεβάζετε από το http://spmc.semperpax.com/

Προσπάθησα να την εγκαταστήσω αλλά δεν .....

και οι δύο εκδόσεις SPMC-16.7.0-spmc-1e54f91-aarch64.apk

SPMC-16.7.0-spmc-1e54f91-aarch64_launcher.apk μου βγάζουν αποτυχία εγκατάστασης σε προσπάθεια αναβάθμισης πάντα .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να την εγκαταστήσω αλλά δεν .....

και οι δύο εκδόσεις SPMC-16.7.0-spmc-1e54f91-aarch64.apk

SPMC-16.7.0-spmc-1e54f91-aarch64_launcher.apk μου βγάζουν αποτυχία εγκατάστασης σε προσπάθεια αναβάθμισης πάντα .

Έχεις 64bit rom στην συσκευή σου? Αυτό που πας να βάλεις είναι για 64bit. Δοκίμασε με αυτό https://github.com/koying/SPMC/releases/download/16.7.0-spmc/SPMC-16.7.0-spmc-1e54f91-armeabi-v7a.apk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις 64bit rom στην συσκευή σου? Αυτό που πας να βάλεις είναι για 64bit. Δοκίμασε με αυτό https://github.com/koying/SPMC/releases/download/16.7.0-spmc/SPMC-16.7.0-spmc-1e54f91-armeabi-v7a.apk

 

στα details του kernel έκανε αναφορά για aarch64 και για αυτό κατέβασα αυτές τι εκδόσεις.

Το μηχάνημα είναι Mini mx 2/16

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

aarch64 είναι για όσους έχουν το shield.αν και στο info του spmc γράφει ότι ο cpu του GT1-μου είναι based aarch.

 

Υπομονή να πάρουμε την N για να τρέξουν τα κουτιά σε 64

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

aarch64 είναι για όσους έχουν το shield.αν και στο info του spmc γράφει ότι ο cpu του GT1-μου είναι based aarch

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks,

το βράδυ λοιπόν θα δοκιμάσω την σωστή έκδοση:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...