Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πληρώστε τότε αυτές τις υπηρεσίες τύπου νεφλιξ για να έχετε ταινίες δεκαετίας

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι εδώ μέσα που τα συζητάμε πάλι παράνομα δεν είναι τα apps?

Ναι είναι και πιθανότατα θα σβηστούν τα post .. άλλο να γράφουμε,κάνουμε post ένα app και άλλο να ανοίξουμε νήμα που αντιβαίνει στους κανόνες του forum ...(το kodi δεν είναι παράνομο λογισμικό ...).Τέλος πάντων κάντε ότι θέλετε

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Διευκρινησεις

- Το kodi δεν ειναι παρανομο σαν εφαρμογη (media player)υπαρχει νομιμα στο playstore.

- Καποια addons του ειναι (exodus,plexus klp ) γιαυτο κι η Ε.Ε εχει ζητησει τα tv box που πωλουνται στην Ευρωπη να ειναι χωρις αυτα τα addons(ετσι θα εχει την ευθυνη ο κατοχος που τα περνα ).Το ιδιο υποστηριζει και η πλατφορμα του kodi ζητωντας να μην ειναι σεταρισμενα τα tv box απο τους πωλητες .

- Η παρακολουθηση online ταινιων ανοικει πρς το παρον στην γριζα ζωνη.

- Το κατεβασμα ταινιων ,σειρων απο torrent και addons τυπου popkorn, plexus klp ειναι παρανομη .

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Διευκρινησεις

- Καποια addons του ειναι (exodus,plexus klp ) γιαυτο κι η Ε.Ε εχει ζητησει τα tv box που πωλουνται στην Ευρωπη να ειναι χωρις αυτα τα addons(ετσι θα εχει την ευθυνη ο κατοχος που τα περνα ).Το ιδιο υποστηριζει και η πλατφορμα του kodi ζητωντας να μην ειναι σεταρισμενα τα tv box απο τους πωλητες .

- Η παρακολουθηση online ταινιων ανοικει πρς το παρον στην γριζα ζωνη.

Αυτά τα δύο δεν κολλάνε. Εφόσον η ονλάιν παρακολούθηση ταινιών θεωρείται γκρίζα ζώνη τότε και η εγκατάσταση προσθέτων για ονλάιν παρακολούθηση θα πρέπει να θεωρείται επίσης γκρίζα ζώνη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο δεν κολλάνε. Εφόσον η ονλάιν παρακολούθηση ταινιών θεωρείται γκρίζα ζώνη τότε και η εγκατάσταση προσθέτων για ονλάιν παρακολούθηση θα πρέπει να θεωρείται επίσης γκρίζα ζώνη.

 

Με αυτα δεν βγαζεις ποτε ακρη. Υπαρχει περιπτωση στις μερες μας να θες να δεις ταινια online και να ειναι νομιμη? :wacko: Παντα θα υπαρχει κατι παρανομο. Ο καθενας ας κανει ο,τι νομιζει.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα δεν βγαζεις ποτε ακρη. Υπαρχει περιπτωση στις μερες μας να θες να δεις ταινια online και να ειναι νομιμη? :wacko: Παντα θα υπαρχει κατι παρανομο. Ο καθενας ας κανει ο,τι νομιζει.

 

 

 

 

 

Υπάρχει. Netflix, Hulu, Amazon Prime, HBO κλπ. Και στα καθ' ημάς Vodafone TV κλπ. Όλα τα VOD.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Lumia 950XL

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ποιο είναι στην τελική.. Αν θες να είσαι καθολα νόμιμος πλήρωνε υπηρεσίες..

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό και πολύ γρήγορο App (υπάρχει για Android, Pc,Mac) για ταινίες,σειρές .Υποστηρίζει και ελληνικούς υπότιτλους

https://freeflixhq.com/

Και η έκδοση 1.4.4 που ανέβασες και η νεώτερή της 1.4.4.1 έχουν πρόβλημα εμφάνισης Ελληνικών υπότιτλων. Σε αρκετές ταινίες ενώ υπάρχουν υπότιτλοι, η εφαρμογή λέει ότι δεν υπάρχουν κι εκεί που υπάρχουν τις περισσότερες φορές όποιους κι αν επιλέξεις από τυχόν λίστα που σου δίνει εμφανίζονται με ιερογλυφικά σύμβολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μια ερώτηση. Έχω στήσει τέλεια το kodi σε ένα tv box Android. Τώρα πήρα άλλο ένα. Υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο, να περάσω ακριβώς τα ίδια πράγματα στο καινούργιο; με κάποιο αρχείο εννοώ. Ή μόνο από την αρχή πάλι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο box πήγαινε με έναν file explorer στη διαδρομή android->data και θα βρεις έναν φάκελο με όνομα org.xbmc.kodi. Τον κάνεις copy σε ένα στικάκι, τον περνάς όπως είναι στο δεύτερο box (στην ίδια θέση στο android->data) και είσαι έτοιμος. Όταν ανοίξεις το kodi στο δεύτερο box θα δεις ότι θα είναι όλα ίδια όπως στο πρώτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μια ερώτηση. Έχω στήσει τέλεια το kodi σε ένα tv box Android. Τώρα πήρα άλλο ένα. Υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο, να περάσω ακριβώς τα ίδια πράγματα στο καινούργιο; με κάποιο αρχείο εννοώ. Ή μόνο από την αρχή πάλι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι ( δεν ειναι δύσκολο να ψάξεις ..το Google search και το youtube ΔΕΝ δαγκώνουν)

1:https://github.com/kodil/kodil/blob/master/repo/plugin.video.usbwizard/plugin.video.usbwizard-1.2.2.zip

πως δουλεύει...

2: https://www.tvaddons.ag/backup-kodi-jarvis/

3: http://pcguideplus.com/how-to-backup-kodi-data-and-setting/

4: copy paste όλου του φακέλου που έχει γίνει η εγκατάσταση ... /storage/emulated/0/Android/data/org.xbmc.kodi

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι ( δεν ειναι δύσκολο να ψάξεις ..το Google search και το youtube ΔΕΝ δαγκώνουν)

1:https://github.com/kodil/kodil/blob/master/repo/plugin.video.usbwizard/plugin.video.usbwizard-1.2.2.zip

πως δουλεύει...

2: https://www.tvaddons.ag/backup-kodi-jarvis/

3: http://pcguideplus.com/how-to-backup-kodi-data-and-setting/

4: copy paste όλου του φακέλου που έχει γίνει η εγκατάσταση ... /storage/emulated/0/Android/data/org.xbmc.kodi

Θα μπορούσες να μην απαντήσεις αν ήθελες. Δε χρειαζόταν να ειρωνευτεις.......

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μην απαντήσεις αν ήθελες. Δε χρειαζόταν να ειρωνευτεις.......

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ειρωνεύομαι ,καλοπροαίρετα γράφω πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο thread, αλλα θελω να αγορασω απο Ελλαδα ενα airmouse και στα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα ειναι εξανλημενα η πανακριβα. Εχετε καμμια προταση δικια σας?

Thanks

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο thread, αλλα θελω να αγορασω απο Ελλαδα ενα airmouse και στα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα ειναι εξανλημενα η πανακριβα. Εχετε καμμια προταση δικια σας?

Thanks

 

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_152934.html

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Το έχω και τα σπάει!

 

Δεν διαφωνω. Εχω το f10 και ειναι καλο αλλα το βιαζομαι οποτε ψαχνω κατι απο Ελλαδα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζεις affiliate link;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζεις affiliate link;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πως καταλαβαίνουμε εάν ένα link είναι affiliate ή όχι;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γράφει κάτι με member και έχει και κάποιον αριθμό - κωδικό στο τέλος. Χαμός γίνεται το τελευταίο καιρό με αυτά

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

 

Σωστός! Το έχω και τα σπάει!

Καλό είναι αυτό δηλαδή; Μόλις το χτύπησα από το συγκεκριμένο κατάστημα κι εγώ....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Demelene. Ήθελα να τα γράψω κι αυτά τις προάλλες που είπα ότι δεν στέκει να λέμε παράνομα τα addons και γκρίζα ζώνη την ονλάιν παρακολούθηση. Όπως τα είπες φίλε είναι. Και παραδείγματα υπάρχουν πολλά. Πες ότι ανεβάζω εγώ τώρα στο youtube ένα βίντεο που υπόκειται σε πνευμ. δικαιώματα και εγώ το ανεβάζω παράνομα. Το youtube αργά ή γρήγορα θα το πάρει χαμπάρι και θα το διαγράψει. Μέχρι τότε όμως θα το έχουν δει πολλοί. Θα έχουν παρανομήσει αυτοί? Όχι βέβαια. Γκουγκλάρω champions league και βλεπω στα πρώτα αποτελεσματα να λέει πατήστε εδώ για λάιβ μετάδοση των αγώνων. Πατάω και βλέπω. Λεει πουθενά ότι το συγκεκριμένο στρημ είναι παράνομο και το βλέπω με δική μου ευθύνη? Όχι. Είμαι παράνομος? Πάλι όχι. Γιατί να πρέπει να θεωρήσω ότι το σάιτ είναι παράνομο και δεν πληρώνει κάποιο ποσό στην UEFA για να μεταδίδει? Από έσοδα διαφημίσεων κλπ. Γκουγκλάρω free movies και βρίσκω οδηγίες σε ένα σάιτ που λέει κατέβασε το τάδε πρόγραμμα, βάλε και το τάδε πρόσθετο και βλέπεις δωρεάν τα πάντα. Πουθενά δεν προειδοποιεί ότι είναι παράνομο. Το κατεβάζω και βλέπω. Πρέπει να αναρωτηθώ πως γίνεται να μην πληρώνω τίποτα και να βλέπω ό,τι θέλω? Όχι. Όπως δεν αναρωτιέμαι πως γίνεται να μην πληρώνω τίποτα και να έχω δέκα λογαριασμούς εμαιλ, δέκα λογαριασμούς σε cloud υπηρεσίες με πολλά δωρεάν γίγα, χιλιάδες δωρεάν εφαρμογες για το κινητό μου κλπ κλπ. Αν έπρεπε να ψάχνουμε να βρουμε για κάθε δωρεάν πράγμα αν αποτελεί ή όχι προϊόν παρανομίας τότε δεν θα κάναμε τίποτα άλλο στη ζωή μας από το να ψάχνουμε αποδείξεις. Ακόμα και τηλεόραση και ραδιόφωνο που βλέπουμε δεν ξέρουμε αν το κανάλι ή ο σταθμός έχουν πληρώσει τα δικαιώματα και δεν έχουν κλέψει ή κατεβάσει παράνομα κόπιες της ταινίας ή του τραγουδιού. Έχει προβληματιστεί ποτέ κανείς για κάτι τέτοιο? Μάλιστα το Αντ1 ή το Σταρ αν θυμάμαι κάποτε είχε παίξει ταινία με υπότιτλους από γνωστό ελληνικό team του παλιού greek tracker. Όντως δηλαδή είχε παίξει ταινία κατεβασμένη από τόρρεντ. Όσοι την είδαν εκείνο το βράδυ παρανόμησαν? Δεν γίνονται αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση όμως σειρών του καναλιού CW(Arrow,Flash,κ.α) και άλλων αντίστοιχων περιπτώσεων,ποιός νόμιμος τρόπος υπάρχει για την παρακολούθηση τους εφόσον καμία νόμιμη πηγή στην ελλάδα δεν την προβάλει?Δεν μιλάω για το netflix που έχει μόνο τι παλιές σεζόν και όχι τα τελευταία επισόδεια :/

 

Να συμπληρώσω ότι έχω συνδρομή netflix,spotify και πάω και στο δίπλα σπίτι του θείου μου που έχει cosmote TV.Δεν είμαι τελείως υπέρ της πειρατίας.

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Demelene. Ήθελα να τα γράψω κι αυτά τις προάλλες που είπα ότι δεν στέκει να λέμε παράνομα τα addons και γκρίζα ζώνη την ονλάιν παρακολούθηση. Όπως τα είπες φίλε είναι. Και παραδείγματα υπάρχουν πολλά. Πες ότι ανεβάζω εγώ τώρα στο youtube ένα βίντεο που υπόκειται σε πνευμ. δικαιώματα και εγώ το ανεβάζω παράνομα. Το youtube αργά ή γρήγορα θα το πάρει χαμπάρι και θα το διαγράψει. Μέχρι τότε όμως θα το έχουν δει πολλοί. Θα έχουν παρανομήσει αυτοί? Όχι βέβαια. Γκουγκλάρω champions league και βλεπω στα πρώτα αποτελεσματα να λέει πατήστε εδώ για λάιβ μετάδοση των αγώνων. Πατάω και βλέπω. Λεει πουθενά ότι το συγκεκριμένο στρημ είναι παράνομο και το βλέπω με δική μου ευθύνη? Όχι. Είμαι παράνομος? Πάλι όχι. Γιατί να πρέπει να θεωρήσω ότι το σάιτ είναι παράνομο και δεν πληρώνει κάποιο ποσό στην UEFA για να μεταδίδει? Από έσοδα διαφημίσεων κλπ. Γκουγκλάρω free movies και βρίσκω οδηγίες σε ένα σάιτ που λέει κατέβασε το τάδε πρόγραμμα, βάλε και το τάδε πρόσθετο και βλέπεις δωρεάν τα πάντα. Πουθενά δεν προειδοποιεί ότι είναι παράνομο. Το κατεβάζω και βλέπω. Πρέπει να αναρωτηθώ πως γίνεται να μην πληρώνω τίποτα και να βλέπω ό,τι θέλω? Όχι. Όπως δεν αναρωτιέμαι πως γίνεται να μην πληρώνω τίποτα και να έχω δέκα λογαριασμούς εμαιλ, δέκα λογαριασμούς σε cloud υπηρεσίες με πολλά δωρεάν γίγα, χιλιάδες δωρεάν εφαρμογες για το κινητό μου κλπ κλπ. Αν έπρεπε να ψάχνουμε να βρουμε για κάθε δωρεάν πράγμα αν αποτελεί ή όχι προϊόν παρανομίας τότε δεν θα κάναμε τίποτα άλλο στη ζωή μας από το να ψάχνουμε αποδείξεις. Ακόμα και τηλεόραση και ραδιόφωνο που βλέπουμε δεν ξέρουμε αν το κανάλι ή ο σταθμός έχουν πληρώσει τα δικαιώματα και δεν έχουν κλέψει ή κατεβάσει παράνομα κόπιες της ταινίας ή του τραγουδιού. Έχει προβληματιστεί ποτέ κανείς για κάτι τέτοιο? Μάλιστα το Αντ1 ή το Σταρ αν θυμάμαι κάποτε είχε παίξει ταινία με υπότιτλους από γνωστό ελληνικό team του παλιού greek tracker. Όντως δηλαδή είχε παίξει ταινία κατεβασμένη από τόρρεντ. Όσοι την είδαν εκείνο το βράδυ παρανόμησαν? Δεν γίνονται αυτά.

Συγνωμη αλλα αν βλεπεις απο spordevil klp αγωνα ελληνικου ποδοοσφαιρου που τοχει αποκλειστικοτητα η nova η ο ote (μαλιστα με ελληνικο σχολιασμο) λες " α δεν ειναι παρανομο"σιγουρα θα πληρωσε πνευματικα δικαιωματα αρα το δω . Ειναι σαν να λες οτι ο αλλοδαπος που πουλα τα dvd και cd 1-2-3 € συγουρα θα πληρωσε πνευματικα δικαιωματα .Αν βεβαια το κανει ο επιχειρηματιας τοτε ειναι παρανομος 100% και κλεφτης γιατι σου πουλα μαιμου στην αξια του γνησιου.Ξερουμε οτι δεν ειναι νομιμο 100% η παρακολουθηση ταινιων ,σειρων, αγωνων online Αλλα οσο αυτο ειναι δωρεαν και χωρις συνεπειες για μας το κανουμε και θεωρουμε κοροιδα οσους πληρωνουν για κατι που εμεις απολαμβανουμε δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...