Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ. Στο kodi που θα τα βάλω ομως τα στοιχεία για να με αναγνωρίσει σαν registered member???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Που αλλού ;;; στο πρόσθετο του subtitles. gr

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάω εκεί αλλά δεν έχει άνοιγμα. Μόνο , διαμόρφωση, καταργηση έχει.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στις ρυθμίσεις του έχει λογαριασμό και το έβαλα εκεί ψάξε το

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έψαχνα,τις ρυθμίσεις του συγκεκριμένου addon. Τέλος πάντων το βρήκα, έπρεπε να πατήσω "διαμόρφωση" για να μου το εμφανίσει. Νόμιζα διαμόρφωση σήμαινε πως θα έκανε κάτι σαν reset.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έψαχνα,τις ρυθμίσεις του συγκεκριμένου addon. Τέλος πάντων το βρήκα, έπρεπε να πατήσω "διαμόρφωση" για να μου το εμφανίσει. Νόμιζα διαμόρφωση σήμαινε πως θα έκανε κάτι σαν reset.Ευχαριστώ.

 

 

 

Γενικα,σε ολα τα addons η διαμορφωση σημαινει καποιες προδθετες επιγογες

Οποτε μην φοβασαι

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

θελω να εγκαταστήσω σε tv box το autosubs αλλά ενω επιλεγω install δε γινεται τίποτα, τι μπορεί να φταίει; επίσης το ίδιο κάνει στις ρυθμισεις ενω επιλέγω τα ελληνικά σα γλώσσα δε την κάνει εγκατάσταση, μένει στα αγγλικά. υπόψιν ότι εχω το kodi 17.1
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το πρόσθετο autosubs και όταν ανοίγεις ταινία θα πετάγονται αυτόματα.

Καλησπέρα, που το βρίσκουμε το πρόσθετο autosubs ?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, που το βρίσκουμε το πρόσθετο autosubs ?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πολύ δύσκολο ....https://www.google.gr/search?hl=el-GR&ie=UTF-8&source=android-browser&q=autosubs+kodi&gfe_rd=cr&ei=-8XfWKWWHabs8wei17bICw&gws_rd=ssl

Link to comment
Share on other sites

θελω να εγκαταστήσω σε tv box το autosubs αλλά ενω επιλεγω install δε γινεται τίποτα, τι μπορεί να φταίει; επίσης το ίδιο κάνει στις ρυθμισεις ενω επιλέγω τα ελληνικά σα γλώσσα δε την κάνει εγκατάσταση, μένει στα αγγλικά. υπόψιν ότι εχω το kodi 17.1

 

Υπομονή μέχρι να τελειώσει το ηλιθιο πρωταπριλιάτικο αστείο στο kodi και ανοίξουν τα downloads.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξακολουθώ να θεωρώ το Ζen κορυφαίο.

Αυτό σε συνδυασμό με το pop corn time με έχει κάνει να ξεχάσω το Exodus που την μία παίζει την άλλη όχι.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο pop corn κατεβάζουμε ;;; Επειδή διάβασα ότι υπάρχουν 2-3.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία λαλακια πριν λίγο, κατά λάθος έσβησα το μενού ρυθμίσεις από εκεί που αλλάζουν τα ονόματα, δημιούργησα νέο μενού ρυθμίσεις αλλά εννοείται είναι άδειο, το πατάω και δεν ανοίγει, τι κάνω τώρα, καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία λαλακια πριν λίγο, κατά λάθος έσβησα το μενού ρυθμίσεις από εκεί που αλλάζουν τα ονόματα, δημιούργησα νέο μενού ρυθμίσεις αλλά εννοείται είναι άδειο, το πατάω και δεν ανοίγει, τι κάνω τώρα, καμία ιδέα;

 

Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες....σε ποια έκδοση είσαι, ποιό θέμα χρησιμοποιείς, έχεις εγκαταστήσει κάποιο build;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απεγκατεστησα το kodi(spmc) και μολις το ξαναεβαλα εχει μονο Αγγλικη γλωσσα γιατι;

 

Σαν default επιλογή είναι τα αγγλικά. Στις ρυθμίσεις δε σου βγάζει καθόλου τα ελληνικά; Πήγαινε settings/region/language

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω. Το autosubs, μολις αρχισει η ταινια, ψαχνει και κατεβαζει καποια τυχαια εκδοση του υποτιτλου για την συγκεκριμενη ταινια η κανει κατι αλλο? Διοτι στο kodi, υπαρχει η ρυθμιση , αν θελει καποιος, να παιζει αυτοματα ο ΠΡΩΤΟΣ υποτιτλος που βρισκει στην υπηρεσια που εχεις δηλωσει π.χ subtitles.gr

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω. Το autosubs, μολις αρχισει η ταινια, ψαχνει και κατεβαζει καποια τυχαια εκδοση του υποτιτλου για την συγκεκριμενη ταινια η κανει κατι αλλο? Διοτι στο kodi, υπαρχει η ρυθμιση , αν θελει καποιος, να παιζει αυτοματα ο ΠΡΩΤΟΣ υποτιτλος που βρισκει στην υπηρεσια που εχεις δηλωσει π.χ subtitles.gr

 

Δε κατεβάζει υπότιτλους. Απλά ενεργοποιεί την υπηρεσία υποτίτλων να ψάχνει για υπότιτλους όταν ξεκινάει η ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες....σε ποια έκδοση είσαι, ποιό θέμα χρησιμοποιείς, έχεις εγκαταστήσει κάποιο build;;;

 

Την 17.1 μέσω osmc σε raspberry, έχω το Schism, γίνεται τίποτα ή ξεκινάω απ' την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!

Εχω νεα σχετικα με το θεμα που ειχα στην εξοδο του kodi!

Λοιπον το θεμα λυθηκε μετα την αναβαθμιση που εκανε το sportsdevil κ το istream,τωρα κλεινει κανονικα χωρις να αργει και να κολλαει.

Σημερα το πρωι ανοιξα το kodi και εκανε καποιες αναβαθμισεις,μεσα σε αυτες ηταν και του ιδιου του kodi,μετα το τελος των αναβαθμισεων μου εβγαλε μυνημα οτι εχει βγει η 17.1 stable version του kodi(εχω περασμενη την rc) κ θα πρεπει να αναβαθμισω το kodi στην stable version.

Πως γινεται το upgrade σε stable version?

Πρεπει να ξαναστησω το kodi απο την αρχη αν κανω upgrade ή γινεται μεσα απο το ιδιο το kodi χωρις να πειραζει τα προσθετα?

Αν παραμεινω σε αυτην την εκδοση (17 RC) θα χω θεμα με το φορτωμα των links ή δεν αλλαζει κατι?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!:)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες....σε ποια έκδοση είσαι, ποιό θέμα χρησιμοποιείς, έχεις εγκαταστήσει κάποιο build;;;

 

Την 17.1 μέσω osmc σε raspberry, έχω το Schism, γίνεται τίποτα ή ξεκινάω απ' την αρχή;

Μάλλον απο την αρχή φίλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλημερα σε ολους!

Εχω νεα σχετικα με το θεμα που ειχα στην εξοδο του kodi!

Λοιπον το θεμα λυθηκε μετα την αναβαθμιση που εκανε το sportsdevil κ το istream,τωρα κλεινει κανονικα χωρις να αργει και να κολλαει.

Σημερα το πρωι ανοιξα το kodi και εκανε καποιες αναβαθμισεις,μεσα σε αυτες ηταν και του ιδιου του kodi,μετα το τελος των αναβαθμισεων μου εβγαλε μυνημα οτι εχει βγει η 17.1 stable version του kodi(εχω περασμενη την rc) κ θα πρεπει να αναβαθμισω το kodi στην stable version.

Πως γινεται το upgrade σε stable version?

Πρεπει να ξαναστησω το kodi απο την αρχη αν κανω upgrade ή γινεται μεσα απο το ιδιο το kodi χωρις να πειραζει τα προσθετα?

Αν παραμεινω σε αυτην την εκδοση (17 RC) θα χω θεμα με το φορτωμα των links ή δεν αλλαζει κατι?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!:)

 

Απλά πάρε ένα backup απεγκατέστησε το. Μετά εγκατέστησε την stable και ξαναεπανέφερε το backup. Δε ξέρω όμως αν έτσι όπως είσαι απλά να εγκαταστήσεις απ'ευθείας την stable. Η πιο ασφαλής μέθοδος ειναι η πρωτη που σου περιέγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά πάρε ένα backup απεγκατέστησε το. Μετά εγκατέστησε την stable και ξαναεπανέφερε το backup. Δε ξέρω όμως αν έτσι όπως είσαι απλά να εγκαταστήσεις απ'ευθείας την stable. Η πιο ασφαλής μέθοδος ειναι η πρωτη που σου περιέγραψα.

 

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Πως κανουμε back up στο kodi δεν εχω κανει ποτε?!?

Edited by LenovoUser
Link to comment
Share on other sites

Σε android, ποια ειναι τα fork του kodi που μπορουμε να εχουμε συγχρονως εγκατεστημενα? Εγω ξερω kodi-spmc και ftmc - spmc

Ειναι παραπανω απο δυο περιπτωσεις? Και φυσικα μιλαω για συγχρονες εκδοσεις. Οχι π.χ το tvmc που ειναι ακομα στην 14.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγώ παντως αρχίζω να καταθέτω τα όπλα, exodus - zen - specto και με spmc και με kodi μου έβγαλαν την πίστη απόψε σε σειρές, για να φορτώσει κάτι 20 ΄ τουλάχιστον :mad:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα επεισόδιο person of interest στο exodus και πήγαινε νερό.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα επεισόδιο person of interest στο exodus και πήγαινε νερό.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

 

wtf !!!!!

Να φταίει το diamond build που έχω (διαφορετικές εκδόσεις) και στα δύο ????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απλά πάρε ένα backup απεγκατέστησε το. Μετά εγκατέστησε την stable και ξαναεπανέφερε το backup. Δε ξέρω όμως αν έτσι όπως είσαι απλά να εγκαταστήσεις απ'ευθείας την stable. Η πιο ασφαλής μέθοδος ειναι η πρωτη που σου περιέγραψα.

 

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Πως κανουμε back up στο kodi δεν εχω κανει ποτε?!?

 

https://youtu.be/5o1rLu6TbdY

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...