Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατάω registrate βάζω το mail και μου λέει Internal error... Τι κάνω λάθος;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πρώτα το κατεβάζεις και μετά κάνεις login

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το έχω κατεβάσει και έχω κάνει install. Τρέχει στο παρασκήνιο...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατάφερα. Έκανα login. Το θέμα είναι από που μπορώ να δω αγώνα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατάφερα. Έκανα login. Το θέμα είναι από που μπορώ να δω αγώνα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.acesoplisting.in/

 

http://www.livefootballol.me/live-football-streaming-2016.html

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αγορίνα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αγορίνα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρακαλώ !

( ο επόμενος που θα ρωτήσει τα ίδια πράγματα χωρίς να έχει κάνει πρώτα search θα ΄΄φάει ιντερνετικό Bullying΄΄ ) :lol::lol::lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο Kodi πήγαινε sportsdevil-live sports-livetv.ru εκεί έχει πολλά acestream (στους καλούς αγώνες εννοείται, όχι σε όλους).

Και φυσικά και σε άλλες κατηγορίες του live sport εχει acestreams, αν τις σκαλίσεις θα βρεις.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα και εγω το acestream το θεμα ειναι αυτα τα 2 λινκ που εχεις πανω υπαρχουνστα addon

του kodi ;αν ναι σε ποιο piugin εχω την εντυπωση μονο απο εκει βλεπεις σε hd βιντεο stream ;

 

Ποιος ο λόγος να παίξει μέσω kodi ?

Προσωπικά εδώ και κάτι μήνες βλέπω εκτός kodi, νομίζω ότι είναι πιο εύχρηστο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

στο tablet που το κατεβασα δεν εκανα login θελει και εκει να κανεις login για να λειτουργισει;μιλαω

για το acestream παντα.

 

Όχι δε χρειάζεται. Και εγώ απλά ανοίγω το acestream, περιμενω να μου βγαλει την ενδειξη "start succeeded" και μετά μέσω του kodi βρίσκω τα links.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να παίξει μέσω kodi ?

Προσωπικά εδώ και κάτι μήνες βλέπω εκτός kodi, νομίζω ότι είναι πιο εύχρηστο

+1.... λιγότερα κλικ ,αλλά απο την άλλη όμως με ότι βολεύεται ο καθένας

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια ειπα να περασω το popcorn time.

Για να φωρτοσει μια ταινια περιμενω κανα 8 λεπτα

Ειναι σαν να κατεβαζεις απο torrent οτι χειροτερο που εχω δει

ΔΕΝ είναι ΣΑΝ ..TORRENT είναι !! Πάντα θα εξαρτάσαι από του άλλους !!

Δοκίμασε το tirranium tv (κάνε search στο Google )

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια ειπα να περασω το popcorn time.

Για να φωρτοσει μια ταινια περιμενω κανα 8 λεπτα

Ειναι σαν να κατεβαζεις απο torrent οτι χειροτερο που εχω δει

Μια απο τα ίδια...Στο 10λεπτο είχε φύγει!

Όντως,το terrarium tv,είναι αρκετά καλό και αξίζει να το δοκιμάσεις.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως 8 λεπτά είναι πάρα πολλά ακόμα και για τόρρεντ. Υπάρχει και addon popcorn στο kodi που επίσης παίζει με τόρρεντ και δεν θυμάμαι ποτέ να έχω περιμένει πάνω από 1-2 λεπτά για να παίξει. Τo ίδιο και με quasar και πρόσφατα με bubbles.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως 8 λεπτά είναι πάρα πολλά ακόμα και για τόρρεντ. Υπάρχει και addon popcorn στο kodi που επίσης παίζει με τόρρεντ και δεν θυμάμαι ποτέ να έχω περιμένει πάνω από 1-2 λεπτά για να παίξει. Τo ίδιο και με quasar και πρόσφατα με bubbles.

Το οποίο popcorn στο kodi έχει την πιο τέλεια ποιότητα σε σχέση με κάτι exodus και λοιπά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα p2p (torrent) ...ΠΆΝΤΑ υπάρχει η αμφίδρομη σχέση με τους Seeder με του Leecher !!Μπορεί να ξεκινήσει το stream σε 10 δεύτερα (εάν υπάρχουν πολλοί seeder και ανεβάζουν με καλή ταχύτητα) Αλλά μπορεί και σε 5 ,10 λεπτά ή μπορεί και να μην ξεκινήσει Πότε ! Οι καινούργιες,δημοφιλές ταινίες,σειρές συνήθως έχουν αρκετούς Seeder το πρόβλημα είναι με τις λίγο πιο παλιές ταινίες,σειρές (όχι τόσο δημοφιλές)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το οποίο popcorn στο kodi έχει την πιο τέλεια ποιότητα σε σχέση με κάτι exodus και λοιπά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

Φυσικα και έχεις ,Είναι torrent αρχεία που σημαίνει ότι δεν εχουν υποστεί περαιτέρω συμπίεση !! Συνήθως οι ταινίες που ανεβαίνουν σε διάφορα site (από εκεί περνούν τις πηγές κάτι exodus και λοιπά ) συμπιέζοται και άλλο από τα ίδια τα site !! (χάνουν επιπλέον ποιότητα!!)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια χαζη ερωτηση. Στο Kodi 17 που φαινεται στην αναπαραγωγη η ποιοτητα της ταινιας που βλεπουμε ? Στο 16 φαινοταν στην κατω μπαρα το 720 , το SD κλπ. Στην καινουργια εκδοση γιατι δεν το βλεπω ?
Link to comment
Share on other sites

Ποσο λογικο ειναι , μια ταινια σημερα στο kodi να ακουω μονο ηχο με μαυρη οθονηκαι στο exodus και στο specto ?
Link to comment
Share on other sites

Ποσο λογικο ειναι , μια ταινια σημερα στο kodi να ακουω μονο ηχο με μαυρη οθονηκαι στο exodus και στο specto ?

Η ερώτηση σου έχει απαντηθεί δεκάδες φορές ...Ξανά .... για kodi 17 https://youtu.be/g1TBuNf85J0 για kodi 16 ψάξε η εδώ η στο youtube (υπαρχουν πολλά video )..βασικά τα ίδια κάνεις ...

Link to comment
Share on other sites

απο το kodi περασα το popcorn να σας διευκρινησω.

και στο σταθερο pc αργει παλι .το παλιο το popcorn

παντως ηταν ποιο γρηγορο.επι ευκαιριας το terranioum tv στο

Kodi που το βρησκουμε;

 

Ειναι εκτος kodi .ειναι android εφαρμογη μονη της .ψαξε στο google κατεβαζεις το apk κι κανεις εγκατασταση.

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εκτος kodi .ειναι android εφαρμογη μονη της .ψαξε στο google κατεβαζεις το apk κι κανεις εγκατασταση.

+ υπάρχει και σαν addon στο kodi

Link to comment
Share on other sites

έχω kodi 16.1 σε android box και σκέφτομαι να δοκιμάσω το spmc.

μπορώ να του κάνω restore backup του Kodi από echo ή άλλο?είναι απόλυτα συμβατά?

μπορεί να εγκατασταθεί ανεξάρτητα ώστε να τα συγκρίνω?

Link to comment
Share on other sites

έχω kodi 16.1 σε android box και σκέφτομαι να δοκιμάσω το spmc.

 

μπορώ να του κάνω restore backup του Kodi από echo ή άλλο?είναι απόλυτα συμβατά?

 

μπορεί να εγκατασταθεί ανεξάρτητα ώστε να τα συγκρίνω?

 

 

 

Μπορεις ταυτοχρονα,απλα αν δεν εχεις πολυ μνημη,θα σου σερνονται και τα δυο ουτως ή αλλως

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω kodi 16.1 σε android box και σκέφτομαι να δοκιμάσω το spmc.

μπορώ να του κάνω restore backup του Kodi από echo ή άλλο?είναι απόλυτα συμβατά?

μπορεί να εγκατασταθεί ανεξάρτητα ώστε να τα συγκρίνω?

Στο δικο μου beelink x2 που ετρεχε kodi 16.1 οταν εβαλα spmc για να τα εχω και τα δυο ωστε να κανω συγκριση το kodi επαψε να λειτουργει. Πραγμα που δεν με χαλασε καθολου στην τελικη μιας και το spmc αποδειχτηκε πολυ πιο ελαφρυ, γρηγορο και χωρις κανενα μα κανενα κολλημα μεχρι τωρα. Εβαλα καπακι και το Diamond build και το μηχανακι μου πεταει. Σου συνιστω ανεπιφυλακτα να κανεις το ιδιο.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φίλε sakisv το ότι πέρασες το Spmc (το οποίο χρησιμοποιώ από τις πρώτες εκδόσεις) και ότι δεν δουλεύει το kodi είναι τελείως άσχετα γιατί απλά είναι τελείως διαφορετικά προγράμματα με δαφορετικά directories κλπ. από την άλλη αν χρησιμοποιήσεις το FTMC (freaktab comunity port από το kodi) εκεί ναι δεν θα δουλεύει . όσο για φίλο xnikos, μπορείς άνετα να έχεις και τα δυο εγκατεστημένα δεν θα έχεις πρόβλημα με την μνήμη , γιατί ένα καλό του android είναι ότι όταν χρειαστεί μνήμη σταματάει προγράμματα που δεν χρησιμοποιεί , αλλά αν έχεις μηχάνημα με 2gb τότε καλό είναι να ενεργοποιήσεις το advancedsettings.xml,

το backup που θα πάρεις απλά θα πρέπει να είναι από τις ίδιες εκδόσεις , πχ το spmc δεν ακολουθεί τις Stable εκδόσεις του kodi οπότε θα έχεις μερικά θεματάκια με το restrore, πάντως πολύ καλή δουλειά κάνουν και με το FTMC (το οποίο το βγάζουν και για έκδοση με Rockchip cpu) μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες εδώ FTMC link

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου beelink x2 που ετρεχε kodi 16.1 οταν εβαλα spmc για να τα εχω και τα δυο ωστε να κανω συγκριση το kodi επαψε να λειτουργει. Πραγμα που δεν με χαλασε καθολου στην τελικη μιας και το spmc αποδειχτηκε πολυ πιο ελαφρυ, γρηγορο και χωρις κανενα μα κανενα κολλημα μεχρι τωρα. Εβαλα καπακι και το Diamond build και το μηχανακι μου πεταει. Σου συνιστω ανεπιφυλακτα να κανεις το ιδιο.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα έχω ενα tvbox με 1kg ram στο κουτί με το kodi δεν μπορείς να κάνεις δουλειά ,και το έχω στα άχρηστα?Mε το spmc λέτε να δουλέψει ;αν πετάει καλύτερα!.Κι επειδή δεν έχω ιδέα για kodi κτλ.Το Diamond build τι είναι: θα μπορέσω να δω καμμία ταινία με ελληνικού υπότιτλους αξιοπρεπώς και αν ναι πως !Υπαρχουν οδηγιες στο γουtube ;Ευχαριστώ ...των προτέρων!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...