Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγκαθιστω το repo για το alivegr αλλα δεν το βρισκω μονο το greektv.Γιατι

Το exodus το έχει με τοkodi 17,δες στο youtube!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Το exodus το έχει με τοkodi 17,δες στο youtube!

 

?????????

Άσχετη απάντηση!Πας διαχείρηση αρχείων, βάλε το http://fusion.tvaddons.ag/ και ονόμασε το fusion.

Μετά πήγαινε εγκατάσταση απο .zip και διάλεξε το fusion.

Εκεί διαλέγεις την δεύτερη επιλογή κ μετά international. Ψαξε εκεί για το greek και εγκατεστησε το. Πας μετά εγκατάσταση από αποθετήριο και διαλέγεις twilight και πρόσθετα βίντεο. Εκεί θα βρεις το alivegr.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μπόρεσα να δω μια ταινία... Με το gt1 είμαι και στοκ ρομ. Δεν έχω εστιάσει άμα φταίει το ίντερνετ, το μποξ ή το kodi 17. Με πετούσε συνέχεια έξω κάθε λίγο και λιγάκι σε ότι addon έμπαινα, σε όποια ταινία επέλεγα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μιά βοήθεια ρε παιδιά γιατί εχω κολλήσει...Aνοiγω σήμερα το Kodi και οτι του βάζω να παίξει,παει και το κάνει αναπαραγωγή με τον VLC.

Πως το απενεργοποιώ;

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Μιά βοήθεια ρε παιδιά γιατί εχω κολλήσει...Aνοiγω σήμερα το Kodi και οτι του βάζω να παίξει,παει και το κάνει αναπαραγωγή με τον VLC.

Πως το απενεργοποιώ;

 

Εισαι σε android tv box?

Link to comment
Share on other sites

Ναι... :)

 

Θα πας ρυθμίσεις του tv box και όχι του kodi. Εκεί θα διαλέξεις, εφαρμογές, θα βρείς την εφαρμογή του vlc και θα πατήσεις επάνω του. Στις επιλογές που θα σου βγάλει πάτα διαγραφή προεπιλογών.

Ξαναδοκιμασε. Αν δε σου φτιάξει απεγκατέστησε τον vlc, και τρέξε το kodi να δεις αν παίζει πλεον με τον δικό του player. Αν ναι ξαναεγκατέστησε μετά πάλι τον vlc και λογικά θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις του tv box και όχι του kodi. Εκεί θα διαλέξεις, εφαρμογές, θα βρείς την εφαρμογή του vlc και θα πατήσεις επάνω του. Στις επιλογές που θα σου βγάλει πάτα διαγραφή προεπιλογών.

Ξαναδοκιμασε. Αν δε σου φτιάξει απεγκατέστησε τον vlc, και τρέξε το kodi να δεις αν παίζει πλεον με τον δικό του player. Αν ναι ξαναεγκατέστησε μετά πάλι τον vlc και λογικά θα είσαι οκ.

 

Τα έκανα τα παραπάνω αλλα μετά το kodi,απλά δεν εκανε αναπαραγωγή...Μάλλον κατι ειχε παρει στραβά,απο κανένα plugin φαντάζομαι,οπότε clean install και ξανά απο την αρχή...Ευχαριστώ παντως.:)

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα τα παραπάνω αλλα μετά το kodi,απλά δεν εκανε αναπαραγωγή...Μάλλον κατι ειχε παρει στραβά,απο κανένα plugin φαντάζομαι,οπότε clean install και ξανά απο την αρχή...Ευχαριστώ παντως.:)

Θα πας στον φάκελο Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ και θα σβήσεις το αρχείο playercorefactory.xml (λογικά θα βρεις εκεί αυτό το αρχείο). Για να βρεις το αρχείο αυτό θα πρέπει να χρηιμοποιήσεις έναν file manager που να έχει επιλογή που να εμφάνιζει τα κρυφά αρχεία όπως ο ES file manager

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα τα παραπάνω αλλα μετά το kodi,απλά δεν εκανε αναπαραγωγή...Μάλλον κατι ειχε παρει στραβά,απο κανένα plugin φαντάζομαι,οπότε clean install και ξανά απο την αρχή...Ευχαριστώ παντως.:)

Δε πειράζει κανένα clean install χρειάζεται που κ που. Αν στο ξανακάνει να ξέρεις ευθύνεται το vlc. Αντί αυτού βάλε τον τρομερό MX Player.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο θέμα το subtitles.gr; Μεχρι χτες μου έβγαζε ότι δεν βρίσκει υπότιτλους όσες φορές και αν προσπάθησα. Μετά στην ίδια ταινία μου εμφανίζει από μόνο του υπότιτλους από open παρόλο που το έχω απενεργοποιημένο για να βρίσκει μόνο από subtitles.gr. Τι κουλό είναι πάλι αυτό;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 17 έκδοση που είναι απίστευτα δύσκολη..ηρθε και το πρόβλημά με τους υπότιτλους,πάει και το kodi..βγήκε off

 

Στάλθηκε από το FIND7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 17 έκδοση που είναι απίστευτα δύσκολη..ηρθε και το πρόβλημά με τους υπότιτλους,πάει και το kodi..βγήκε off

 

Στάλθηκε από το FIND7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ε δεν μας βάζουν και με το ζορι να κάνουμε update την εφαρμογή.........

Εγώ πάντως με 17 έκδοση σε android μέσα στο Σ/Κ/Δ ότι είδα δεν είχα θέμα με τους υπότιτλους

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στον φάκελο Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ και θα σβήσεις το αρχείο playercorefactory.xml (λογικά θα βρεις εκεί αυτό το αρχείο). Για να βρεις το αρχείο αυτό θα πρέπει να χρηιμοποιήσεις έναν file manager που να έχει επιλογή που να εμφάνιζει τα κρυφά αρχεία όπως ο ES file manager

 

Βασικά του εκανα clean install πριν δω το μήνυμά σου,αλλα ευχαριστώ γιατι μπορεί να χρειαστεί αν το ξανακάνει.;)

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο θέμα το subtitles.gr; Μεχρι χτες μου έβγαζε ότι δεν βρίσκει υπότιτλους όσες φορές και αν προσπάθησα. Μετά στην ίδια ταινία μου εμφανίζει από μόνο του υπότιτλους από open παρόλο που το έχω απενεργοποιημένο για να βρίσκει μόνο από subtitles.gr. Τι κουλό είναι πάλι αυτό;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Έχει ξαναγραφτεί πως στο exodus είναι γραμμένο στον κώδικα του να βγάζει ένα μήνυμα opensubtitbles για να διαφημισεις το προιον σου. Οι υπότιτλοι όμως είναι κατεβασμένοι από εκεί που του όρισες να κατεβάζει. Στη δική σου περίπτωση το subtitles.gr.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 17 έκδοση που είναι απίστευτα δύσκολη..ηρθε και το πρόβλημά με τους υπότιτλους,πάει και το kodi..βγήκε off

 

Στάλθηκε από το FIND7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Αν δε σας βολεύει το νέο περιβάλλον του 17,πολυ απλά μπορείτε να έχετε την 17 με περιβάλλον 16.1 με το confluence οπότε δεν είναι πρόβλημα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι απο τοτε που εβαλα το 17. ειναι ποιο αργο!!!

 

Την ίδια εντύπωση έχω και εγώ.

Τουλάχιστον σε τηλεόραση αντρόιντ που το τρέχω.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ρε παιδιά οτι είναι πιο αργό. Για android συστήματα εγκαταστήστε το spmc απο το play store... Σούπερ γρήγορο και χωρίς bugs για τους amlogic κατόχους και οχι μονο. Τρέχουν κανονικά ολα τα addons.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει ασχοληθεί κανείς με το πρόβλημα που υπάρχει εδώ και χρόνια με το frame rate? Οτι παίζω και ειναι σε 23.9 ή 24 κτλ, πρέπει πάντα να αλλάζω το audio offset σε +200 εως +400ms και πλεον επειδή σχεδόν τα πάντα είναι σε τέτοια frames, έχει καταντήσει εκνευριστικό.
off / d.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση η 17 να παιξει καποια στιγμη σε λειτουργικο android 5 και κατω δηλαδη και 4 και κατι;

Για android χρησιμοποιείται το spmc αντί του kodi.Ειναι πιο γρήγορο και είναι φτιαγμενο μονο για android συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Στο Kodi 17 είτε σε windows είτε σε android σε συγκεκριμένα addons όταν είμαι με ποντίκι και πάω να κάνω scroll down σε μια λίστα μου "πηδάει" 4-5 θέσεις. Παρατήρησα ότι συμβαίνει στα sportsdevil, castaway και zem. Πχ στο sportsdevil όταν είμαι στο live sports και πάω να κατέβω τη λίστα με πάει από το firstrowsports κατευθείαν στο Lshunter. Είναι αδύνατο να επιλέξω κάτι από τα ενδιάμεσα. Το ίδιο και στο zem στο pi sports μου κατεβαίνει τη λίστα με τα κανάλια δέκα-δέκα. Ενώ αν μπω στο Adryanlist και επιλέξω μέσα από εκεί το zem sports όπου εμφανίζεται η ίδια λίστα καναλιών, εκεί κάνω scroll κανονικά. Αυτό το πρόβλημα συμβαίνει στο pc και σε 2 διαφορετικά tv box, δηλαδή 3 συσκευές και 3 διαφορετικά ποντίκια άρα μάλλον έιναι θέμα του Kodi και όχι συσκευής ή ποντικιού.

 

Συμβαίνει αυτό και σε κανέναν άλλο? Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει ασχοληθεί κανείς με το πρόβλημα που υπάρχει εδώ και χρόνια με το frame rate? Οτι παίζω και ειναι σε 23.9 ή 24 κτλ, πρέπει πάντα να αλλάζω το audio offset σε +200 εως +400ms και πλεον επειδή σχεδόν τα πάντα είναι σε τέτοια frames, έχει καταντήσει εκνευριστικό.

 

Χθες μόλις το κοιτούσα τυχαία.. δες εδώ.

Αν το κάνεις, πες μας κι εμάς εντυπώσεις. Βλέπω αρκετά θετικά σχόλια εκεί ήδη.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...