Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως κατάλαβες ότι το indigo ευθύνεται γι'αυτό???? Εγώ το χρησιμοποιώ συνεχώς το indigo και δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Σβήστηκαν και άλλα όπως το add on installer. Μόλις κοίταξα τη λίστα με τa add-ons είχε εμφανιστεί το indigo, οπότε υποθέτω ότι ευθύνεται αυτό μιας και διάβασα από το λινκ του φίλου πάνω ότι ένα από τα add-ons που σβήνει είναι το installer. Ίσως ήταν κάποιο bug και απεγκατεστησε το exodus, το ξανα έβαλα και όλα είναι ΟΚ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το script πως το κάνουμε εγκατάσταση;

 

 

Μέσα από kodi install from zip πρώτα το script και μετά τα άλλα δύο

Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκαν και άλλα όπως το add on installer. Μόλις κοίταξα τη λίστα με τa add-ons είχε εμφανιστεί το indigo, οπότε υποθέτω ότι ευθύνεται αυτό μιας και διάβασα από το λινκ του φίλου πάνω ότι ένα από τα add-ons που σβήνει είναι το installer.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

 

 

Αν δεν κάνω λάθος το indigo αντικαθιστά το installer

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Συχαρητήρια σε όσους ανέβασαν λινκ για τους υπότιτλους .Δουλευουν τέλεια μεχρι τωρα . Με απαλάξατε απο το να βλέπω κάθε απόγευμα ... survivor:lol:
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Πάλι δουλεύουν μια χαρά όλα τα addons υποτίτλων χωρίς να κάνω τίποτα από όσα προτάθηκαν. Περίεργα πράγματα...
Link to comment
Share on other sites

Ας το παρω απ την αρχη εγω....απο το λινκ που εδωσε φιλος παραπανω We are staying impartial on the debate over whether an add-on has the right to uninstall or install anything without user’s permission but we believe it is the right of everyone to know that Indigo deletes add-ons on your Kodi box and installs itself without your permission.

 

Και ρωτω παλι ειναι αυτο κατι που βαζει-βγαζει οτι γουσταρει λεει χωρις την αδεια κανενος και να μην ανχωνωμαι????:blink:

Και παρακατω.....

While not malicious at face value, this does raise a concern about how easy it is for a Kodi developer to install or alter your Kodi box without your permission.

Τωρα θα μου πειτε αν δε θες να το βλεπεις βγαλτο .....

Ειναι ομως τοσο ευκολο η θα ειναι σαν κατι malware και virus στο pc που ειχαν ριζες μεσα στο kernel???

Καλη συνεχεια παιδες.........

Link to comment
Share on other sites

Ας το παρω απ την αρχη εγω....απο το λινκ που εδωσε φιλος παραπανω We are staying impartial on the debate over whether an add-on has the right to uninstall or install anything without user’s permission but we believe it is the right of everyone to know that Indigo deletes add-ons on your Kodi box and installs itself without your permission.

 

Και ρωτω παλι ειναι αυτο κατι που βαζει-βγαζει οτι γουσταρει λεει χωρις την αδεια κανενος και να μην ανχωνωμαι????:blink:

Και παρακατω.....

While not malicious at face value, this does raise a concern about how easy it is for a Kodi developer to install or alter your Kodi box without your permission.

Τωρα θα μου πειτε αν δε θες να το βλεπεις βγαλτο .....

Ειναι ομως τοσο ευκολο η θα ειναι σαν κατι malware και virus στο pc που ειχαν ριζες μεσα στο kernel???

Καλη συνεχεια παιδες.........

Το kodi είναι open source λογισμικό !! To XBMC foundation Έχει πάρει απόσταση από τα Third party addon (μη επίσημα ,προωθούν την πειρατεία)

Επόμενος είναι Δική ευθύνη για το τι κάνεις Install !!! Ένα μείνεις στα επίσημα addon Φυσικα Δεν θα κινδυνέψεις

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα για υπότιτλους και τα υπόλοιπα του lamda

Μπηκανε στο AliveGr καθώς επίσης δουλεύουν και πάλι τα link στο AliveGr

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα για υπότιτλους και τα υπόλοιπα του lamda

Μπηκανε στο AliveGr καθώς επίσης δουλεύουν και πάλι τα link στο AliveGr

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Επίσης τα έκανε και Update ....Μόνο και μόνο γία να αλλάξει το Όνομα του δημιουργού ..Έβαλε το δικό του....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα έκανε και Update ....Μόνο και μόνο γία να αλλάξει το Όνομα του δημιουργού ..Έβαλε το δικό του....

 

 

 

Αναγκαστικά έπρεπε για να περάσουν στο repo του

Οπότε ας ελπίσουμε να υπάρχει πλέον σταθερότητα!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά έπρεπε για να περάσουν στο repo του

Οπότε ας ελπίσουμε να υπάρχει πλέον σταθερότητα!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ναι αλλά με το καλημέρα (χωρίς να αλλάξει ΤΊΠΟΤΑ στο κώδικα ) αλλάζει όνομα δημιουργού...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με το καλημέρα (χωρίς να αλλάξει ΤΊΠΟΤΑ στο κώδικα ) αλλάζει όνομα δημιουργού...

Για την έκδοση 1.2.2 δημιουργός είναι ο thgliwt. Ποιο είναι το πρόβλημα να γράψει ότι είναι ο δημιουργός. Εσύ θες να γράψει ότι είναι ο lambda? Τον lambda τον ρωτήσες αν θέλει να του χρεώνουν δουλειά αλλού?

Ανέλυσες των κώδικα των εκδόσεων και λες ότι είναι ίδιος?

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποια ταινία και να βάλω στο exodus είναι σε χάλια ανάλυση.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω να βελτιώσω την ποιότητα?

Δεν αναφέρομαι σε ταινίες τραβηγμένες με cam

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποια ταινία και να βάλω στο exodus είναι σε χάλια ανάλυση.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω να βελτιώσω την ποιότητα?

Δεν αναφέρομαι σε ταινίες τραβηγμένες με cam

 

Κάπου στους ρυθμίσεις του exodus έχει να διαλέξεις ποιότητα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Κάπου στους ρυθμίσεις του exodus έχει να διαλέξεις ποιότητα.

 

Ευχαριστω για την απάντηση. Έχω επιλέξει 1080p εκεί που ζητάει μέγιστη ανάλυση. Επίσης η σύνδεση μου είναι vdsl30. Δεν ξέρω αν πρέπει να αλλάξω κάτι άλλο κάπου άλλου

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποια ταινία και να βάλω στο exodus είναι σε χάλια ανάλυση.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω να βελτιώσω την ποιότητα?

Δεν αναφέρομαι σε ταινίες τραβηγμένες με cam

 

Επίσης άμα θες την καλύτερη ποιότητα (μέχρι και 4k) βάλε silent hunter από τα καλύτερα !!!!!!!

Edited by AkisZ
-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Πάλι δουλεύουν μια χαρά όλα τα addons υποτίτλων χωρίς να κάνω τίποτα από όσα προτάθηκαν. Περίεργα πράγματα...

Επιβεβαιώνω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα για υπότιτλους και τα υπόλοιπα του lamda

Μπηκανε στο AliveGr καθώς επίσης δουλεύουν και πάλι τα link στο AliveGr

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Θα πάρει και το exodus;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε αναβαθμιση σε 17 χωρις ερωτηση (ειχα βαλει ανανεωση ολων τον εφαρμογων απο google play) και το νεο περιβαλλον με ζοριζει.Μπορω να παω τουλαχιστον στο περιβαλλον το αρχικο της 16.1 και πως ?
Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε αναβαθμιση σε 17 χωρις ερωτηση (ειχα βαλει ανανεωση ολων τον εφαρμογων απο google play) και το νεο περιβαλλον με ζοριζει.Μπορω να παω τουλαχιστον στο περιβαλλον το αρχικο της 16.1 και πως ?

 

Μπορεις, επιλεγοντας από τα skins το confluence

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα για υπότιτλους και τα υπόλοιπα του lamda

Μπηκανε στο AliveGr καθώς επίσης δουλεύουν και πάλι τα link στο AliveGr

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

το hellenic tv πως και δεν το πηρε και αυτο ο lamda το εχει και το εχει παρατημενο, μπας και το σιαξει κιολας

κατα τα αλλα ο Twilight ειναι μονοπωλιο πλεον στο Ελληνικο ρεπερτοριο με οτι αυτο συνεπαγεται

Link to comment
Share on other sites

το hellenic tv πως και δεν το πηρε και αυτο ο lamda το εχει και το εχει παρατημενο, μπας και το σιαξει κιολας

κατα τα αλλα ο Twilight ειναι μονοπωλιο πλεον στο Ελληνικο ρεπερτοριο με οτι αυτο συνεπαγεται

Η συνέχεια του hellenic tv είναι το alivegr, δεν το είχες καταλάβει τόσο καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Η συνέχεια του hellenic tv είναι το alivegr, δεν το είχες καταλάβει τόσο καιρό?

 

φιλε μου ισως να μην καταλαβες το σκεπτικο μου

o τυπος εχει τοσα περιττα κατα την γνωμη μου οπως το greek voice το greek tv θα μπορουσε να παρει και το hellenic tv που ειναι πιο δημοφιλες εστω και παρατημενο και να κανει κατι με θεματικες ενοτητες οπως π.χ. να το εχει μονο για παιδικα η για σειρες αφου πλεον ετσι κι αλλιως ολα δικα του ειναι και δεν εχει ανταγωνισμο

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ισως να μην καταλαβες το σκεπτικο μου

o τυπος εχει τοσα περιττα κατα την γνωμη μου οπως το greek voice το greek tv θα μπορουσε να παρει και το hellenic tv που ειναι πιο δημοφιλες εστω και παρατημενο και να κανει κατι με θεματικες ενοτητες οπως π.χ. να το εχει μονο για παιδικα η για σειρες αφου πλεον ετσι κι αλλιως ολα δικα του ειναι και δεν εχει ανταγωνισμο

το hellenic tv είναι δημοφιλές σε όσους κάποια στιγμή πριν 2 χρόνια έμαθαν το kodi και 2 πρόσθετα και δεν ξανασχοληθηκαν ώστε να παρακολουθούν τις εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...