Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ακριβώς έτσι και σε μένα, εχθές το βράδυ δεν δούλευε καμιά απο τις υπηρεσίες των υποτίτλων και σήμερα είναι κομπλέ και οι 2
Link to comment
Share on other sites

έχει ενδιαφέρον https://www.digitallife.gr/sosti-ipotitli-me-efkolo-tropo-to-caption-echi-ti-lisi-46727 και θέλω να πιστεύω ότι δεν θα αργήσει να εμφανιστεί και σε άλλα λειτουργικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

οκ μπηκανε οι φακελοι των υποτιτλων στο κρυφο φακελο με τα adons χειροκινητα ,πρπει να κανουμε και κατι αλλο μετα απο τις ρυθμισεις γιατι μπαινω μεσα προσθετα/υποτιτλοι αλλα παλι εκει δνε μου τους εμφανιζει,
Link to comment
Share on other sites

οκ μπηκανε οι φακελοι των υποτιτλων στο κρυφο φακελο με τα adons χειροκινητα ,πρπει να κανουμε και κατι αλλο μετα απο τις ρυθμισεις γιατι μπαινω μεσα προσθετα/υποτιτλοι αλλα παλι εκει δνε μου τους εμφανιζει,

 

restart το kodi

Link to comment
Share on other sites

ενοειται οτι το εκανα ρισταρτ.κανονικα δηλαδη επρεπε κατευθειαν να μου τους εβλεπε στα προσθετα?

 

ναι, τι όνομα έχει ο φάκελος που πέρασες? πρέπει να είναι service.subtitles.subtitles.gr ή service.subtitles.opensubtitles για το opensubtitles χωρίς το -master

Link to comment
Share on other sites

restart το kodi

 

Καλησπέρα φίλε μου το έκανα αυτό που λες,αφού πέρασα τους φακέλους των ζιπ μέσα στον ήδη υπάρχων κρυφό φάκελο του kodi,έκανα και ένα refresh καλού κακού τον φάκελο,μετά το πρώτο restart του kodi όντως έβλεπε και το subtitles.gr και το subs.tv.Τώρα όσα restart και να κάνω δεν τους ξανα εμφανίζει ενώ υπάρχουν ήδη στον κρυφό φάκελο....Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου το έκανα αυτό που λες,αφού πέρασα τους φακέλους των ζιπ μέσα στον ήδη υπάρχων κρυφό φάκελο του kodi,έκανα και ένα refresh καλού κακού τον φάκελο,μετά το πρώτο restart του kodi όντως έβλεπε και το subtitles.gr και το subs.tv.Τώρα όσα restart και να κάνω δεν τους ξανα εμφανίζει ενώ υπάρχουν ήδη στον κρυφό φάκελο....Καμιά ιδέα;

 

δες το προηγούμενο μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

μπηκα μεσα στον κρυφο φακελο ,το εκανα rename εσβησα δηλαδη το μαστερ και τωρα εχει την διευθυνση οπως ακριβως την λες.εκανα επανεκινηση παλι δνε φαινονται στους υποτιτλους,οπως λεει και το αλλο παιδι ποιο πανω που εκανε τα ιδια με εμενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης οι φακελου που θα περαστουν μεσα πρπει να εχουν αποσυμπιεστει ηδη,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

μπηκα μεσα στον κρυφο φακελο ,το εκανα rename εσβησα δηλαδη το μαστερ και τωρα εχει την διευθυνση οπως ακριβως την λες.εκανα επανεκινηση παλι δνε φαινονται στους υποτιτλους,οπως λεει και το αλλο παιδι ποιο πανω που εκανε τα ιδια με εμενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης οι φακελου που θα περαστουν μεσα πρπει να εχουν αποσυμπιεστει ηδη,σωστα?

 

ναι, κάνεις unzip αυτό που κατεβάσες και περνάς το φάκελο στα addons, δοκίμασα το opensubtitles και μια χαρά το βλέπει

Link to comment
Share on other sites

να σου πω τι κανω,αφου εβαλα τα αρχεια μεσα στον φακελο,επανεκινηση το προγραμμα,και μετα παω συστημα/ρυθμισεις/προσθετα/ολα τα αποθετηρια μου/υποτιτλους/ και λογικα εκει μεσα πρπει να μου εμφανιζε το subtitles.gr kai to tvsubs σωστα? ε εμενα ΔΕν!
Link to comment
Share on other sites

να σου πω τι κανω,αφου εβαλα τα αρχεια μεσα στον φακελο,επανεκινηση το προγραμμα,και μετα παω συστημα/ρυθμισεις/προσθετα/ολα τα αποθετηρια μου/υποτιτλους/ και λογικα εκει μεσα πρπει να μου εμφανιζε το subtitles.gr kai to tvsubs σωστα? ε εμενα ΔΕν!

 

ναι, εκεί πρέπει να είναι, τι να σου πω, εγώ το δοκίμασα και μετά από 3 ρεσταρτ συνεχίζουν να είναι εκεί, την πρώτη φορά που τους είδες τους έκανες enable?

Link to comment
Share on other sites

να σου πω τι κανω,αφου εβαλα τα αρχεια μεσα στον φακελο,επανεκινηση το προγραμμα,και μετα παω συστημα/ρυθμισεις/προσθετα/ολα τα αποθετηρια μου/υποτιτλους/ και λογικα εκει μεσα πρπει να μου εμφανιζε το subtitles.gr kai to tvsubs σωστα? ε εμενα ΔΕν!

Τι έκδοση του kodi εχεις ;

Link to comment
Share on other sites

να σου πω τι κανω,αφου εβαλα τα αρχεια μεσα στον φακελο,επανεκινηση το προγραμμα,και μετα παω συστημα/ρυθμισεις/προσθετα/ολα τα αποθετηρια μου/υποτιτλους/ και λογικα εκει μεσα πρπει να μου εμφανιζε το subtitles.gr kai to tvsubs σωστα? ε εμενα ΔΕν!

Λάθος !! Πας Ρυθμίσεις - Προσθετα - Τα προσθετά μου - Υποτιτλοί , εκεί θα είναι αν τα έχεις βάλει σωστά

 

 

edit: και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Αυτό που έκανες είναι σαν να έκανες το install from zip με τον manual τρόπο.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

οκ τους βρηκα ητανε στα "προσθετα μου" ανεξαρτητα απο τους υπολοιπους υποτιτλους.Το προβλημα ομως τωρα ειναι αλλο....ΔΕν κατεβαζει κανενα απο τα 2 site Υποτιτλους....ωραιο αυτο να πεδευεσαι 2 μερες να βαλεις τα ANTONS και μολις τα βαλεις να μην δουλευουν!δεν εχουμε κανενα νεο ακομα απο τους χακαρισμενους σερβερς ε?
Link to comment
Share on other sites

οκ τους βρηκα ητανε στα "προσθετα μου" ανεξαρτητα απο τους υπολοιπους υποτιτλους.Το προβλημα ομως τωρα ειναι αλλο....ΔΕν κατεβαζει κανενα απο τα 2 site Υποτιτλους....ωραιο αυτο να πεδευεσαι 2 μερες να βαλεις τα ANTONS και μολις τα βαλεις να μην δουλευουν!δεν εχουμε κανενα νεο ακομα απο τους χακαρισμενους σερβερς ε?

Το subtitles.gr "τραβάει" υπότιτλους από 3 site .Το ότι ένα από τα τρία έχει πρόβλημα δεν σημαίνει ότι δεν λειτουργεί καθόλου!

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μου έχει μείνει στο τάμπλετ το πρόσθετο του ant1 και του alpha και θέλω να τα περασω και στο λάπτοπ μου όμως πλέον δεν μπορώ να τα βρω σε κάποια πηγή. Μπορώ μήπως να τα πάρω από το τάμπλετ για να τα κάνω μετα εγκατάσταση στο λαπτοπ; αν ναι πως γίνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει παιδιά το βρήκα τελικά μόνος δεν ήταν κάτι δύσκολο.. το βρήκα μέσω explorer από το tablet και το έκανα extract.. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το subtitles.gr "τραβάει" υπότιτλους από 3 site .Το ότι ένα από τα τρία έχει πρόβλημα δεν σημαίνει ότι δεν λειτουργεί καθόλου!

 

πραγματικα εμενα και στο πισι που το εχω ρυθμιζμενο δεν κατεβαζει κανεναν υποτιτλο εδω και μερες...

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

No Subtitles found

Στο SubzTV & Subtitles.gr

Έκανα ακριβως αυτό που γράψατε. Τα έβαλα στον κρυφό φάκελλο και πράγματι τα είδε αλλά δεν βρίσκει υπότιτλο και βγάζει error κάτω δεξιά.

Edited by netswim
Link to comment
Share on other sites

Για μας που εχουμε android tv και τα substv και subtitles.gr δεν δουλευουν εδω και καιρο υπαρχει καμια λυση ?

(εκδοση kodi 16.1)

 

edit : περασα σε kodi 17 και σε καποιες καινουργιες ταινιες ολες οι πηγες ευρισκαν υποτιτλους. Στις πιο παλιες τιποτα. Τουλαχιστον κατι βελτιωθηκε.

Edited by nodasz
Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ που εχω δεν εχει android 5

 

την 16.1 την παιρνει το ταμπλετ σου, μονο η 17 θελει android 5 και πανω. εγω την εχω σε κινητο με android 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο προβληματα:

1. Εβαλα την ελληνική diamond σε ενα firetv, τα "καναλια" για μπαλα βγαζουν συνεχως error - web request failed.

Μου βγαζει ενα fresh install τις προαλλες, και κατα την εγκατασταση αρχζει κ πεταει διαφορα τυπου "προσθετο μη συμβατο, κτλ".

Μηπως αυτο το built που εχω βαλει ειναι για κλαμματα; Να το γυρισω στα γνωστά τα ξένα, να τελειωνω;

2. Σε ενα ipad, εχω βαλει τελευταια εκδοση 17 (δε μαρεσει το μενού, αλλά τεσπα). Βαζω το ελληνικό alivetv και δεν μου φορτωνει τις παιδικες ταινιες με τπτ. Κανει loading, και μετα απο λιγο σταματάει κ μενει στο κεντρικο μενού. Ολα τ' αλλα παιζουν. Αλλα το θελω το συγκεκριμενο μονο για τα παιδικα του.. Τι κανω; Εχω κανει ισαμε 10 uninstall/install ολο το kodi και παλι απο την αρχη.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...