Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Live Mix και UKTV Again σταμάτησαν να λειτουργούν, το είχε προανακοινώσει ο metalkettle. Δεν ξέρει τι θα κάνει με αυτά στο μέλλον. Ως τότε τα κανάλια αυτά λειτουργούν από ξεχωριστή εφαρμογή. Πας uktvnow.net και την κατεβάζεις. Εννοείται ότι τρέχει ανεξάρτητα από το Kodi. Τη δοκίμασα χτες και έπαιζε μια χαρά.

 

Ευχαριστω! Το υποψιαστηκα οτι κατι παιζει με αυτά τα δύο.

Όταν λες εφαρμογή κ κατεβάζω τι ακριβώς εννοείς; Στην επιλογή programs? μέσω browser? μέσω "app store"? (αν παιζει ρολο χρησιμοποιώ fire tv)

 

Έχω καιρό να δω, αλλά discovery κλπ έβλεπα από το live tv του sportsdevil. Αν θυμάμαι καλά έχει 2 επιλογές, ilive.to και world tv, εκεί τα είχε τα κανάλια που θες. Επίσης δες και το το cliq! θα το βρεις πχ από το add on installer στα VIDEO add ons αν έχεις βάλει fusion.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

 

Δοκιμασα καποια καναλια απο το ilive.to (worldtv) όσα δουλεύουν, παίζουν για 10 δευτερα και μετά πφφφ "σκάνε".

Το cliq, το εγκατεστησα, εκανα update κτλ, δεν παιζει κανενα λινκ, μου πεταει σε ολα error.

Το βγαλα το ξαναβαλα, εκλεισα ανοιξα ... Καμία διαφορά.

 

@mariel19 Discovery, Animal planet, National geo , για την ώρα μου παίζουν απο cCloud TV- κατηγορία English. Το cCloud το βρίσκεις απο το addon installer.

 

Το είχα προεγκατεστημένο, αλλά δεν δοκιμασα το english. Ειχα μπει στις αλλες επιλογες κ δεν ειχα καταφερει να δουλεψω πολλά.

Σου παιζει και το uk και το us?

Εμενα το animal planet uk ουτε καν φορτώνει.

discovery και animal παιζουν μονο us (τα αφησα να παιξουν κανα μισαωρο). Οποτε βολευομαι προς το παρον!

 

Ευχαριστώ παιδια για τη βοήθεια! :D

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστω! Το υποψιαστηκα οτι κατι παιζει με αυτά τα δύο.

Όταν λες εφαρμογή κ κατεβάζω τι ακριβώς εννοείς; Στην επιλογή programs? μέσω browser? μέσω "app store"? (αν παιζει ρολο χρησιμοποιώ fire tv)

Μέσω browser πας στη διεύθυνση uktvnow.net και κατεβάζεις το apk και την εγκαθιστάς.
Link to comment
Share on other sites

ζητω προκαταβολικα συγνωμη εχω ζητησει βοηθεια και απο το επισημο φορουμ του κοντι και απο τις κοινοτητες λινουξ αλλα κανεις δεν απαξιωσε να απαντησει

σε υπολογιστη με λινουξ μιντ εχει γιναι η εγκατασταση αλλα στο κοντι στις πληροφοριες συστηματος δειχν=νει οτι το ιντερνετ ερχεται και χανεται (φυσικα ο υπολογιστης εχει ιντερνετ.) οταν λεει disconected εμφανιζεται η mac addres ενω οταν δειχνει οτι ειναι συνδεδεμανο χανεται αυτη η εναλλαγη γινεται καθε 30 δευτερολεπατα περιπου δυστυχως για καποιο λογο δεν μου ανεβαζει τα screenshots

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι. Για καποιο λογο το salts δεν μου δουλευει πια (μπλοκαρει το kodi) και δεν καταλαβαινω γιατι. κριμα γιατι ηταν η μεγαλη μου συμπαθεια. Ποια ειναι τα καλυτερα addons για ταινιες? exodus και ποια αλλα ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι. Για καποιο λογο το salts δεν μου δουλευει πια (μπλοκαρει το kodi) και δεν καταλαβαινω γιατι. κριμα γιατι ηταν η μεγαλη μου συμπαθεια. Ποια ειναι τα καλυτερα addons για ταινιες? exodus και ποια αλλα ?

 

Specto, Exodus

Link to comment
Share on other sites

Μέσω browser πας στη διεύθυνση uktvnow.net και κατεβάζεις το apk και την εγκαθιστάς.

Για οσους παρακολουθουν τα καλα ξενα καναλια η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι μονοδρομος. Παιζουν ολα, χωρις σπασιματα αν και οχι παντα στην καλυτερη αναλυση.

Η τελευταια μου προσπάθειά για iptv(ξενα παντα) στο kodi εγινε μεσω του ivue tv guide ενος εξαιρετικου προσθετου στο ειδος του και πολυ παραμετροποιησιμου. Χρησιμοποιει ροες απο ftv και Phoenix καθως και απο οπου αλλου θελει ο χρηστης αρκει να τις βαλει στα Αγαπημενα. Νομιζω δεχεται και λιστες αποθηκευμενες τοπικα (αλλα δεν το εχω δοκιμασει αυτο).

Το μεγαλο προβλημα και εδω ειναι το γνωστο :η ασταθεια των ροων και το μονιμο κυνηγι για φρεσκιες λιστες. Πραγμα που απο ενα σημειο και μετα καταντα απολυτα εκνευριστικο.

Προς το παρον βρηκα την υγεια μου απο την εφαρμογη UKTVNow και ευχαριστω το φιλο letom που μου την εκανε γνωστη.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους παρακολουθουν τα καλα ξενα καναλια η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι μονοδρομος. Παιζουν ολα, χωρις σπασιματα αν και οχι παντα στην καλυτερη αναλυση.

Η τελευταια μου προσπάθειά για iptv(ξενα παντα) στο kodi εγινε μεσω του ivue tv guide ενος εξαιρετικου προσθετου στο ειδος του και πολυ παραμετροποιησιμου. Χρησιμοποιει ροες απο ftv και Phoenix καθως και απο οπου αλλου θελει ο χρηστης αρκει να τις βαλει στα Αγαπημενα. Νομιζω δεχεται και λιστες αποθηκευμενες τοπικα (αλλα δεν το εχω δοκιμασει αυτο).

Το μεγαλο προβλημα και εδω ειναι το γνωστο :η ασταθεια των ροων και το μονιμο κυνηγι για φρεσκιες λιστες. Πραγμα που απο ενα σημειο και μετα καταντα απολυτα εκνευριστικο.

Προς το παρον βρηκα την υγεια μου απο την εφαρμογη UKTVNow και ευχαριστω το φιλο letom που μου την εκανε γνωστη.

Πες αν θες από αθλητικά έχει κάτι το αξιοσημείωτο?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Bein,arena,sky κτλ

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι μόλις τα τσέκαρα, μια χαρά :) και εικόνα σούπερ.

Το μόνο θέμα είναι πως θα βρούμε το πρόγραμμα των καναλιών τουρς ημέρες των παιχνιδιών

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις από το liveonsat.com το παιχνίδι που σε ενδιαφέρει ποιο κανάλι το δείχνει...
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις από το liveonsat.com το παιχνίδι που σε ενδιαφέρει ποιο κανάλι το δείχνει...

ΠΟΛΎ χρήσιμο. Thanks!

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωστοσο μπορεις να την τρεξεις και μεσα απο το kodi. Σαν android εφαρμογη φυσικα, οχι σαν προσθετο. Καποιες φορες ειναι βολικο αυτο. Δεν ξερω αν γινεται σε ολα τα σκιν αλλα στο δικο μου σκιν (box) μια χαρα την εχω ενσωματωσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχετε παρατήρησει Battery Drain με το kodi στο κινητό ; 1)Πόσοι μπαταρία χαλάει περίπου; δηλαδή σαν το YouTube που είναι εφαρμογή βίντεο; 2)Αν το έχω στο κινητό και δεν το ανοίγω, θα τρέχει κάποια λειτουργία στο παρασκήνιο... Κλπ και θα μου τρώει μπαταρία ; Το έχω στο pc και σκέφτομαι να το βάλω στο κινητο.

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια για να περασω το trakt code σε beelink mini mxiii.

Οταν πηγαινω στο trakt εξουσιοδοτηση και πατω επανω για να βαλω τον κωδικο , παντα μου λεει να παω στο trakt/activasion.

Πως γινετε να εχω ανοικτο και τον browser στο trakt και το kodi συγχρονως?

Link to comment
Share on other sites

Το trakt activation στον browser μπορείς να τo ανοίξεις και σε άλλη συσκεύη πχ στο κινητό ή στο pc. Και μετά απλώς βάλε τον κωδικό στο kodi στο tv box.
Link to comment
Share on other sites

Το trakt activation στον browser μπορείς να τo ανοίξεις και σε άλλη συσκεύη πχ στο κινητό ή στο pc. Και μετά απλώς βάλε τον κωδικό στο kodi στο tv box.

 

Ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας απλός και κατανοητός οδηγός για να βλέπω acestreams και sopstreams τόσο σε openelec και rpi2 όσο και σε android TV box? Όσο και να έχω προσπαθήσει δεν τα έχω καταφέρει..
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν έχω ήχο στο kodi ενώ όλα τα άλλα apps στο Android box δουλεύουν κανονικά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να άλλαξε κατά λάθος και πρέπει να την κοιταξω;
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν έχω ήχο στο kodi ενώ όλα τα άλλα apps στο Android box δουλεύουν κανονικά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να άλλαξε κατά λάθος και πρέπει να την κοιταξω;

Πάνω πάνω στο kodi ακόμα και στην homescreen σου εμφανίζει το σήμα του mute κόκκινο;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν έχω ήχο στο kodi ενώ όλα τα άλλα apps στο Android box δουλεύουν κανονικά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να άλλαξε κατά λάθος και πρέπει να την κοιταξω;

 

Πάνω πάνω στο kodi ακόμα και στην homescreen σου εμφανίζει το σήμα του mute κόκκινο;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι οτι ειναι το ιδιο αλλα ετσι ηταν και ενος φιλου το kodi αλλα σε raspberry pi και το εστειλε πισω και του το αλλαξανε.ισως δεν εχει και καμια σχεση αλλα.....

Link to comment
Share on other sites

Zen ...γρήγορο,πηγές 1080p,720p για σειρές,ταινίες ,εμφανίζει,ψαχνει γρήγορα και σωστά τους υπότιτλους

Το πως για τους καινούριους,άπειρους,δεν ξέρουν,βαριούνται ....

https://tutorial-iptv-xbmc.blogspot.gr/2016/09/zen-kodi-new-movie-addon-for-kodi.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...