Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες δοκιμάστε για HD ταινίες το ak47 https://seo-michael.co.uk/how-to-install-ak-47-kodi/ Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

MetalliQ . Ένα must addon για όποιον σέβεται το εαυτό του ,και βαριέται να ψάξει ένα ένα addon για ταινίες (για αυτούς που έχουν πολλά video addon )

https://youtu.be/FrnWsBvc8mA

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω ενα mxq pro+ εφαγε ενα σκαλωμα το kodi 16 που ειχε προεγκατεστημενο κ με πετουσε συνεχεια εξω, ετσι κατεβασα σε apk το kodi 16.1 κ την ωρα που κανει εγκατάσταση μου βγαζει αν θελω να πεταξω καποια αρχεια που δεν χρειάζονται πλεον απο :!:το kodi, οτι κ αν πατησω ειτε ναι ειτε ακυρωση συνεχίζει να μου το βγαζει κ να δειχνει η μπαρα πανω οτι γινεται εγκατασταση εις αεί. Τελος κανω εππανεκινηση το box κ παλι προσπαθει αλλα δεν ανοιγει το kodi? Καμια ιδεα ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να το κάνεις πρώτα απεγκατάσταση από μέσα από το μηχάνημα ? εφαρμογές- >kodi

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση και εγω με την σειρα μου,διοτι πρωτη επαφη με kodi και τα εχω κανει....

Εγκατεστησα το fusion,μεχρι εκει ολα τα αλλα genesis κτλ δεν εχω βρει τιποτα,ασε που το προφιλ της εκδοσης μαλλον ειναι διαφορετικο.Για υποτιτλους καμμια τυχη.Υπαρχη κατι ποιο καινουργιο η να συνεχισω την προσπαθεια με το πρωτο post.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση και εγω με την σειρα μου,διοτι πρωτη επαφη με kodi και τα εχω κανει....

Εγκατεστησα το fusion,μεχρι εκει ολα τα αλλα genesis κτλ δεν εχω βρει τιποτα,ασε που το προφιλ της εκδοσης μαλλον ειναι διαφορετικο.Για υποτιτλους καμμια τυχη.Υπαρχη κατι ποιο καινουργιο η να συνεχισω την προσπαθεια με το πρωτο post.

Ευχαριστω.

To Genesis έγινε Exodus πλέον. Εφόσον έβαλες το fusion, για να εγκαταστήσεις το Exodus ακολούθα τα παρακάτω (είναι όσο πιο αναλυτικά γίνεται):

 

1)Από την αρχική οθόνη πας System->Addons->Install from zip file->fusion->xbmc_repos->english, επιλέγεις το repository exodus, πατάς install και περιμένεις κάτω δεξιά να σου δείξει ότι έγινε enabled.

 

2) Από αρχική πάλι πας System->Addons->Get Addons->Exodus Repository->Video Addons, επιλέγεις Exodus και πατάς install. Κλασικά κάτω δεξιά θα σου βγάλει ότι έγινε enabled.

 

3) Για addon υποτίτλων πας System->Addons->Get Addons->Kodi Addon Repository->Subtitles και επιλέγεις subtitles.gr (install) και opensubtitles.org (install και αυτό).

 

4) Τέλος για ρύθμιση ελληνικών υποτίτλων πας System->Video->Subtitles και βάζεις πάνω πάνω στο LANGUAGE TO DOWNLOAD SUBTITLES FOR: GREEK, από κάτω PREFERRED SUBTITLE LANGUAGE: GREEK, πιο κάτω CHARACTER SET: GREEK (WINDOWS) και κάτω κάτω DEFAULT MOVIE SERVICE και DEFAULT TV SHOW SERVICE πατάς πάνω στο καθένα και επιλέγεις και στα δύο το SUBTITLES.GR.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση και εγω με την σειρα μου,διοτι πρωτη επαφη με kodi και τα εχω κανει....

Εγκατεστησα το fusion,μεχρι εκει ολα τα αλλα genesis κτλ δεν εχω βρει τιποτα,ασε που το προφιλ της εκδοσης μαλλον ειναι διαφορετικο.Για υποτιτλους καμμια τυχη.Υπαρχη κατι ποιο καινουργιο η να συνεχισω την προσπαθεια με το πρωτο post.

Ευχαριστω.

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-exodus-for-kodi/ exodus εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

MetalliQ . Ένα must addon για όποιον σέβεται το εαυτό του ,και βαριέται να ψάξει ένα ένα addon για ταινίες (για αυτούς που έχουν πολλά video addon )

https://youtu.be/FrnWsBvc8mA

Πολυ καλο alex! Νασαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

ισως λίγο off topic

την νέα σειρά του Mega

KARA SEVDA μπορώ να την βρω κάπου?

Δεν ξέρω πως αντέχεις να βλέπεις τέτοιου είδους σειρές Αλλα ψάξε στα γνωστά torrent site (όχι στο kodi ) ....Kara Sevda dvd-01 greek-subs.avi ++++++++++

υπάρχουν λίγα επεισόδια στα ελληνικά + πολλά με αγγλικούς υπότιτλους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει πάνω στο kodi 16.1 subtitles.gr opensubtitles.org και greeksubtitles.eu και όταν κάνω αναζήτηση δεν βγάζει τίποτα ενώ τα έχει δεξιά στις υπηρεσίες, ξέρει κανένας τι παίζει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως αντέχεις να βλέπεις τέτοιου είδους σειρές Αλλα ψάξε στα γνωστά torrent site (όχι στο kodi ) ....Kara Sevda dvd-01 greek-subs.avi ++++++++++

υπάρχουν λίγα επεισόδια στα ελληνικά + πολλά με αγγλικούς υπότιτλους

 

Αυτο πες το στην γυναικα μου(και οχι μονο...)εδω μαζευονται καθε απογευμα σπιτι ολες μαζι οι φιλες της και το βλεπουν......αστα ζω ενα δραμα.......και να πεις οτι το παιζαμε εμεις........:lol::lol::lol::lol:

@ALL.........

Sorry γαι το εκτος θεματος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πες το στην γυναικα μου(και οχι μονο...)εδω μαζευονται καθε απογευμα σπιτι ολες μαζι οι φιλες της και το βλεπουν......αστα ζω ενα δραμα.......και να πεις οτι το παιζαμε εμεις........:lol::lol::lol::lol:

@ALL.........

Sorry γαι το εκτος θεματος.

Για εκτός θέματος (για να μην σε ενοχλούν ....)

http://www.greek-movies.com/series.php

http://www.ant1iwo.com/webtv/show-page/episodes/?show=99755# (χρειάζεται vpn πχ hola ) ....είναι κάνα 30- 40 επεισόδια μπροστά ,για download μπορείς με Internet download manager για pc (υπάρχουν και σε 720p)

γενικά υπάρχουν και άλλες σειρες πχ χωρίς εσένα

Link to comment
Share on other sites

Για εκτός θέματος (για να μην σε ενοχλούν ....)

http://www.greek-movies.com/series.php

http://www.ant1iwo.com/webtv/show-page/episodes/?show=99755# (χρειάζεται vpn πχ hola ) ....είναι κάνα 30- 40 επεισόδια μπροστά ,για download μπορείς με Internet download manager για pc (υπάρχουν και σε 720p)

γενικά υπάρχουν και άλλες σειρες πχ χωρίς εσένα

Δεν υπαρχει καμια,μα καμια περιπτωση να το κανω αυτο.............(ναι τα ξερω τα παραπανω,οι αλλες μην τα μαθουν ειναι το θεμα......):lol::lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει πάνω στο kodi 16.1 subtitles.gr opensubtitles.org και greeksubtitles.eu και όταν κάνω αναζήτηση δεν βγάζει τίποτα ενώ τα έχει δεξιά στις υπηρεσίες, ξέρει κανένας τι παίζει?

Ευχαριστώ

 

Τελικά στις ταινίες βγάζει κανονικά αλλά όχι στις σειρες, αντιμετώπισε κανένας αλλος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στις ταινίες βγάζει κανονικά αλλά όχι στις σειρες, αντιμετώπισε κανένας αλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Καποιες φορες καθυστερει η αναζητηση υποτιτλων. Δωστε του λιγο χρονο μολις πατησετε αναζητηση και μετα θα εμφανιστουν τα αποτελεσματα. Μπορει να κανει και κανα 2-3 λεπτο να εμφανιστουν τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες καθυστερει η αναζητηση υποτιτλων. Δωστε του λιγο χρονο μολις πατησετε αναζητηση και μετα θα εμφανιστουν τα αποτελεσματα. Μπορει να κανει και κανα 2-3 λεπτο να εμφανιστουν τα αποτελεσματα.

 

Το έχω αφήσει αρκετές φορές κ παραπάνω από 2-3 λεπτα αλλα τίποτα.

Πως μπορώ να δώσω εντολή να παίζει το αμέσως επόμενο βιντεάκι αυτόματα γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Το subtitles.gr αργεί υπερβολικά, απενεργοποιήσε το ή βάλε προεπιλογή το opensubtitles.org Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Το subtitles.gr αργεί υπερβολικά, απενεργοποιήσει το ή βάλε προεπιλογή το opensubtitles.org

Πως το κάνουμε αυτό;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνουμε αυτό;

 

Sent from my 1+1

system/setting/addons/ my addons/subtitles και μετά απενεργοποιησε οποία δεν θέλεις ...

για προεπιλογή ...ρυθμίσεις /video/subtitles μετα επιλογή default tv και movie service

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αφήσει αρκετές φορές κ παραπάνω από 2-3 λεπτα αλλα τίποτα.

Πως μπορώ να δώσω εντολή να παίζει το αμέσως επόμενο βιντεάκι αυτόματα γνωρίζει κανείς?

settings-videos-playback-play next video automatically

Link to comment
Share on other sites

σε android tv box (mini m8s), εκανα απεγκατασταση το kodi 15.1 που είχε κ κατέβασα από google play το 16.1 αλλά με πετάει ορισμένες φορές όταν το ενεργοποιω να παίξει . λέτε να φταίει που το έκανα εγκατάσταση από google play. μήπως να το βάλω από .apk αρχείο? thanx
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας

εχω προβλημα στο kodi το εγκατεστησα κανονικα με οδηγιες εβαλα τα ελληνικα καναλια, και μεχρι εκει.

παω ΣΥΣΤΗΜΑ-ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ και μετα προσπαθω να ανοιξω το ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΠΗΓΗΣ (abb source)

η ΦΑΚΕΛΟΣ ΠΡΟΦΙΛ και οσες φορες προσπαθησα δεν ανοιγουν, μεχρι 2 φορες απεγκατεστησα το kodi

και το ξανα εγκατεστησα το προβλημα παραμενη, υπαρχει καποια λυση? εχω τα windows 10

σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Το subtitles.gr αργεί υπερβολικά, απενεργοποιήσει το ή βάλε προεπιλογή το opensubtitles.org

 

Τελικά είχες δίκιο τα έβγαλα όλα ,εγκατέστησα μόνο το opensubtitles κ όλα δουλεύουν ρολόι σε 2δτλπτα εμφανίζονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

settings-videos-playback-play next video automatically

Τα έχω ενεργοποίηση από εκεί φίλε μου κ τίποτα, έχω κάποια μουσικά add-on κ θέλω να παίζουν συνεχόμενα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...