Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το kodi σε pc ,android tv box , και android τηλέφωνο.

Έχω βάλει το quasar και στα τρία, με τις ίδιες ρυθμίσεις.

Το θέμα είναι ότι μόνο στο pc είναι ok. Στα άλλα δύο μόλις ανοίγω το kodi βγάζει ένα μήνυμα "Δεν βρέθηκε το binary του quasar".

Ξέρει κανείς τι παίζει;

Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορεί να ενημερωθεί. Ξανακατέβασέ το και θα διορθωθεί (η τελευταία έκδοση είναι η 0.9.33) αλλά...

Θα σου πρότεινα να μην το απεγκαταστήσεις το addon παρά να σβήσεις το "Unofficial Quasar Repository" και να βάλεις το "Unofficial Quasar Repository Mirror" από εδώ (https://forums.tvaddons.ag/addon-releases/31572-pulsar-providers-unofficial-pulsar-repo.html)

Είχε προβλήματα το πρώτο repository με το να συνδεθεί, για δοκίμασε να δεις.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγω παλι θα σου προτεινα να το απεγκαταστησεις και να βαλεις manual αυτο

https://github.com/scakemyer/plugin.video.quasar/releases/download/v0.9.33/plugin.video.quasar-0.9.33.zip

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά .Το πέρασα απο το zip κατευθείαν ,χωρίς να σβήσω το προηγούμενο ,και δούλεψε.

Το περίεργο ειναι οτι στο PC δεν είχε κανένα προβλημα απο την αρχή ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

εχω αποκτήσει το mx3-g tv box με 2gb, το οποιο ειχε προεγκατεστημενο lollilop και εχω καποιες ερωτησεις μιας και τελειως αρχαριος

 

- με το mini neo a2, δε λειτουργουν αρκετα κουμπιά, όπως power, λιστα με ανοιχτα apps κλπ.

- δε μπορώ να ανοιξω το μενου στην αρχικη ωστε να αλλαξω τα widgets

- δε μπορώ να βρω ρυθμιση για ταχυτητα του air mouse

- δε λειτουργεί το ethernet και δε μπορώ να βρω πως να το ρυθμίσω

 

κατα τ'αλλα ειναι πολύ γρηγορο και σε browsing(με chrome) και στο kodi και παιζει απροβληματιστα οτι ταινια εχω δοκιμάσει και σε 1080p

 

οποιος μπορεί ας βοηθήσει στα παραπανω

ευχαριστω!

Edited by zto
Link to comment
Share on other sites

Εϊμαι νέος στο πρόγραμμα, και χτες που προσπάθησα να εγκαταστήσω την εφαρμογή τόσο στο ταμπλετ όσο και στο PC , κολλάω στα πρώτα κι όλας βήματα. Συγκεκριμμένα μόλις τοποθετήσω στην εισαγωγή διαδρομών το URL του fusion και μετά πάω στην εγκατάσταση από αρχείο ZIP , όταν κάνω κλικ πάνω στο όνομα fusion και μετά στο fusion -start here ή και στις άλλες επιλογές που έχει, δε γίνεται τίποτα. Έτσι δε μπορώ να εγκταστησω το plugin.video.hubwizard και να συνεχίσω το υπόλοιπο σετάρισμα σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες της πρώτης σελίδας αλλά και άλλες που βρήκα σε βίντεο.Μπορέι να με βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο διαστημα δεν καταφερνω να παρακολουθησω live αγωνες (ευρωπαικο ποδοσφαιρο και motogp) καθως σχεδον κανενα δεν κανει steraming :(

Ειχα βαλει το sportsdevil.

Υπαρχει καποιο προβλημα ή κατι νεοτερο ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανανεώνεις χειροκίνητα το sportsdevil ανά τακτά χρονικά διαστήματα, για να λειτουργούν όλα τα links

 

Στάλθηκε από το D5503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω στο από πάνω, εκτός από την χειροκίνητη ανανέωση που κάνουμε στο Sportsdevil (η τελευταία είναι 21-03-2016) πρέπει να εγκαταστήσουμε και Acestream - Sopcast (μέσω Plexus) αλλά και να ενημερώσουμε το αρχείο librtmp.so που είναι ο codec (22-12-2015) για να βλέπουμε το δυνατόν περισσότερα streams.
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω στο από πάνω, εκτός από την χειροκίνητη ανανέωση που κάνουμε στο Sportsdevil (η τελευταία είναι 21-03-2016) πρέπει να εγκαταστήσουμε και Acestream - Sopcast (μέσω Plexus) αλλά και να ενημερώσουμε το αρχείο librtmp.so που είναι ο codec (22-12-2015) για να βλέπουμε το δυνατόν περισσότερα streams.

Το τελευταίο Πως γίνεται;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πως μπορει να κανει κανεις χειροκινητη ανανεωση του sportsdevil?

 

βάζοντας το τελευταίο zip το οποίο είναι 21-3

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει τρόπος να παρακολουθούμε Ιταλικά κανάλια μέσω Kodi ; Δοκίμασα το Rai on demand και δεν ανοίγουν τα Rai...:(
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει τρόπος να παρακολουθούμε Ιταλικά κανάλια μέσω Kodi ; Δοκίμασα το Rai on demand και δεν ανοίγουν τα Rai...:(

 

Βαζεις Phoenix και απο κει μπαίνεις στην κατηγορία One242415 εκεί θα βρεις live italian television καθώς και πολλά άλλα ιταλικά (Cinema italiano, Italian series Italia on demand κτλ)

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το sports devil δεν ενημερωνεται αυτοματα ? Πρεπει να κανουμε χειροκινητη ενημερωση οποτε βγαινει νεα ενημερωση ?
Link to comment
Share on other sites

Το sports devil δεν ενημερωνεται αυτοματα ? Πρεπει να κανουμε χειροκινητη ενημερωση οποτε βγαινει νεα ενημερωση ?

Δυστυχώς ναι, έχει λίγο αγκαρία αλλά αξίζει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις Phoenix και απο κει μπαίνεις στην κατηγορία One242415 εκεί θα βρεις live italian television καθώς και πολλά άλλα ιταλικά (Cinema italiano, Italian series Italia on demand κτλ)

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι, έχει λίγο αγκαρία αλλά αξίζει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και πώς ξέρουμε ότι υπάρχε καινούρια έκδοση; Σταματάει να παίζει το παλιό;

Link to comment
Share on other sites

Ή περιμένεις να σου λιγοστέψουν τα link που δουλεύουν και που χρησιμοποιείς ή ελέγχεις κάθε τόσο την σελίδα...

 

Στάλθηκε από το D5503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πώς ξέρουμε ότι υπάρχε καινούρια έκδοση; Σταματάει να παίζει το παλιό;
Κάθε μήνα βγαίνει update. Κάποιες φορές και 2 φορές μέσα στο μήνα. Βέβαια αν τα λινκ που σε ενδιαφέρουν παίζουν κανονικά, νο πρόμπλεμ. Αλλιώς τσεκάρεις το addons forum μία στο τόσο και κατεβάζεις την πιο πρόσφατη έκδοση. Εναλλακτικά, αν χρησιμοποιείς rss πρόσθεσε αυτό:

http://koditips.com/kodi-addons/

και θα βλέπεις σε τίτλους όλα τα νέα από τα addons. Όταν ανανεώνεται το sportsdevil πάντα υπάρχει ενημέρωση, πχ. http://koditips.com/sportsdevil-kodi-addon-latest-version/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...