Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ τώρα έβλεπα το Apollo KODI Build v6. Το έχει κανείς σε android?

https://www.youtube.com/watch?v=V4z7Xj8ewNc

Είναι 1GB πλέον γιατί έχει όλα τα add-ons και φοβάμαι μην καταλήξει ασήκωτο για το zenfone (σε windows βέβαια στο βίντεο πάει σφαίρα, αλλά στο κινητό; )

Φοβερό.... Πιο πλήρες δύσκολο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν συνκοντίστες, εγκατέστησα το Apollo v6 στο Zenfone 5 (έχω lolipop) και στις δοκιμές που έκανα παίζει κανονικά, σαν την απλή έκδοση του KODI, δλδ θέλει λίγο υπομονή όταν ψάχνει για stream ή downloads και οι λειτουργίες του apollo wizard ναι μεν δεν πάνε σφαίρα, αλλά δεν λαγκάρουν κιόλας.

 

Η εγκατάσταση έκανε περίπου 20 λεπτά να ολοκληρωθεί, αλλά εάν έχετε καλύτερη σύνδεση και δυνατό σήμα Wi-Fi, μπορεί να χρειαστεί λιγότερη ώρα. Συνολικός όγκος της εφαρμογής είναι 1,27Gb

 

Φυσικά μόνο για να ψάξει κανείς μερικές απ'τις επιλογές που δίνει αυτό το build, εύκολα τρώει ένα 6ωρο-8ωρο.

Το μόνο να ξέρετε πως θέλει να επιλέξουμε Greek (ISO) στη γραμματοσειρά των υποτίτλων (στο μενού των ρυθμίσεων επιλέγουμε το υπομενού των υποτίτλων) καθώς και στην γλώσσα για τους υπότιτλους (έχει από default τα Αγγλικά).

 

Ένα καλό που μου άρεσε, είναι ότι η "ταινία" με τις λειτουργίες στο κύριο μενού είναι ατέρμονη, κάνει κύκλο δλδ -δεν έχει άκρα.

Επίσης, τα πλήκτρα ελέγχου (play-pause-stop) εμφανίζονται κατά την αναπαραγωγή στο πάνω μέρος της οθόνης και δεν κρύβουν τους υπότιτλους μέχρι να περάσουν τα δευτερόλεπτα που χρειάζονται για να εξαφανιστούν.

 

Οι βασικές μου δοκιμές έγιναν στο velocity (σειρές και ταινίες). Για ταχύτερο streaming επέλεξα πηγή με ανάλυση DVD.

 

Αυτά προς το παρών, αν εντοπίσω άλλα κολλήματα ή δυσλειτουργίες, θα ειδοποιήσω.

 

ρε παιδια το εβαλλα το apollo δεν με εξυπηρετει, πως το κανουμε uninstall?

Δοκίμασες από το μενού System-settings-Addons να κάνεις uninstall το apollo wizzard;

Edited by GVangos
Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνκοντίστες, εγκατέστησα το Apollo v6 στο Zenfone 5 (έχω lolipop) και στις δοκιμές που έκανα παίζει κανονικά, σαν την απλή έκδοση του KODI, δλδ θέλει λίγο υπομονή όταν ψάχνει για stream ή downloads και οι λειτουργίες του apollo wizard ναι μεν δεν πάνε σφαίρα, αλλά δεν λαγκάρουν κιόλας.

 

Η εγκατάσταση έκανε περίπου 20 λεπτά να ολοκληρωθεί, αλλά εάν έχετε καλύτερη σύνδεση και δυνατό σήμα Wi-Fi, μπορεί να χρειαστεί λιγότερη ώρα. Συνολικός όγκος της εφαρμογής είναι 1,27Gb

 

Φυσικά μόνο για να ψάξει κανείς μερικές απ'τις επιλογές που δίνει αυτό το build, εύκολα τρώει ένα 6ωρο-8ωρο.

Το μόνο να ξέρετε πως θέλει να επιλέξουμε Greek (ISO) στη γραμματοσειρά των υποτίτλων (στο μενού των ρυθμίσεων επιλέγουμε το υπομενού των υποτίτλων) καθώς και στην γλώσσα για τους υπότιτλους (έχει από default τα Αγγλικά).

 

Ένα καλό που μου άρεσε, είναι ότι η "ταινία" με τις λειτουργίες στο κύριο μενού είναι ατέρμονη, κάνει κύκλο δλδ -δεν έχει άκρα.

Επίσης, τα πλήκτρα ελέγχου (play-pause-stop) εμφανίζονται κατά την αναπαραγωγή στο πάνω μέρος της οθόνης και δεν κρύβουν τους υπότιτλους μέχρι να περάσουν τα δευτερόλεπτα που χρειάζονται για να εξαφανιστούν.

 

Οι βασικές μου δοκιμές έγιναν στο velocity (σειρές και ταινίες). Για ταχύτερο streaming επέλεξα πηγή με ανάλυση DVD.

 

Αυτά προς το παρών, αν εντοπίσω άλλα κολλήματα ή δυσλειτουργίες, θα ειδοποιήσω.

 

 

Δοκίμασες από το μενού System-settings-Addons να κάνεις uninstall το apollo wizzard;

εκανα uninstall ολο το kodi τελικα και το ξαναστησα απ την αρχη, παρολο που εκανα αυτο που λες ειχαν παραμεινει ολες οι κατηγοριες π.χ. κατω απο movies videos tvshows programs κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, κατάλαβα.

Προφανώς θέλει μια-μια επιλογή κι απεγκατάσταση στα repos-libraries κτλ. αλλά και διαγραφή της cache και των packages, για να μείνει "σκέτο".

Άρα καλύτερη, γρηγορότερη κι ευκολότερη επιλογή είναι αυτό που έκανες, πλήρη απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της έκδοσης που προτιμά ο καθένας (είτε την τελευταία σταθερή, είτε κάποια άλλη beta/build δλδ).

 

Σήμερα πάντως, θα δοκιμάσω το apollo v6 και στο παλιό μου λαπτοπ με windows (7άρια) να δω τι λέει.

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι κάνεις πρώτα ενα fresh, μετά ενα delete cache και delete packages μετα επανεκκίνηση γίνεται σαν το αρχικό απλό.Εγω σημερα πέρασα το beast 14.1 εξ αρχης,ρολαρει κανονικά χωρίς κολλήματα μέχρι στιγμής το spartan έτρωγε κατι κολλήματα μερικές φόρες.,και κατι αλλο καπου ειδα και ενα "μικρο τερατακι" τι διαφορά έχει απο το κανονικό beast???το έχει τεστάρει κάνεις??
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3-4 επαναλαμβανόμενες απόπειρες εγκατάστασης του απόλλο σε "clean" KODI στα windows, δεν τα κατάφερα τελικά.

Ενώ κατεβάζει τα tool 100% κανονικά, πριν να συμπληρωθεί το 10% στο install εμφανίζει την επιλογή force close και στην επανεκκίνηση βγάζει notification δεξιά κάτω "Χ" apollo wizzard not installed κτλ.

 

Δεν ξέρω τι δεν πάει καλά, αφού ακολουθώ τα βήματα κανονικά...

 

Το beast δεν το έχω δοκιμάσει, ίσως άλλη φορά που θα έχω το χρόνο.

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με windows κανω την εγκατάσταση ολα καλα .αλλα καμία σχέση με το το video για το Apollo v6.ειναι το ίδιο skin απλά προστέθηκε το tv show στο αρχικό μενού.
Link to comment
Share on other sites

raspberry δεν το σηκωνει;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάποιος να προτείνει κάποια λίστα mu3 με Ελληνικά κανάλια γιατί οι 2 που έχω στο iptv app είναι απο τον Μαΐο 2015 και τα περισσότερα δεν παίζουν πια...
Link to comment
Share on other sites

ε παιδια υπαρχει κατι για τουρκικες σειρες?

Ρίξτε μια ματιά στο ukturk addon. Δεν το έχω τσεκάρει προσωπικά αλλά μπορεί να έχει αυτό που θέλετε..

Link to comment
Share on other sites

ε παιδια υπαρχει κατι για τουρκικες σειρες?

 

Υπάρχουν πολλά στα τούρκικα addons, αλλά φυσικά χωρίς υπότιτλους. Σου κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Περάστε το exodus βγ'ηκε σήμερα και έχει ακυκλοφόρητες ταινίες σε 1080p. Το κακό είναι πως δεν υπάρχουν υπότιτλοι αφού είναι τόσο καινούργιο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απανησεις θα δοκιμασω το ukturk addon, τωρα για τα αλλα χωρις υποτιτλους... βλεπουμε Edited by laniel
Link to comment
Share on other sites

Περάστε το exodus βγ'ηκε σήμερα και έχει ακυκλοφόρητες ταινίες σε 1080p. Το κακό είναι πως δεν υπάρχουν υπότιτλοι αφού είναι τόσο καινούργιο

Είναι νέο video addon?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...