Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....................... @taliban αναφέρεις ότι σου δουλεύει χωρίς θέματα; Ποια πηγή χρησιμοποιείες..................

 

Σε δύο μηχανήματα με diamond το ένα και Gkobu στο άλλο και RD στα δύο το covenant μου δουλεύει άψογα, χτες το βράδυ η τελευταία φορά που το λειτούργησα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για nba replay εκτός kodi εγώ βλέπω εδώ

 

nbareplaytv.com

 

Όσο αντέξει...

 

Εισαι ο ανθρωπος μου!

Παρασκευη ή Σαββατο βραδυ που την επομενη μερα δεν δουλευω,προαπαθω να δω κανα ματσακι ,αλλα ματαια.Ειν;ι αργα για μενα και στο 10λεπτο με παιρνει ο υπνος...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. οι υπότιτλοι από subtitles.gr κατεβαίνουν σε σας; σε 17.6 που δοκίμασα χθες το βράδυ δεν κατέβαινε τίποτα (με λογαριασμό εννοείται)
Link to comment
Share on other sites

ναι με ποιον emulator το τρέχεις ; δοκίμασες με κανέναν άλλον; μπες αν θέλεις εδώ-osboxes και κατέβασε έτοιμα virtual box android machines και δοκίμασε και με αυτά , αν έχεις όρεξη. μπορεί με κάποιο να έχεις καλύτερα αποτελέσματα

 

καμια βοηθεια εδω ?

πως τα βαζεις ολα αυτα ?

υπαρχουν οδηγιες ?

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια εδω ?

πως τα βαζεις ολα αυτα ?

υπαρχουν οδηγιες ?

Είναι image os για το virtual box η vmware (δεν είναι για αρχάριους χρήστες)

Θα χρειαστείς ένα από τα δύο προγράμματα .Το κάθε πρόγραμμα χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις (ρύθμιση για σκληρό,μνήμη ..κτλ)

virtual box

η

vmware

Κατεβάσε από το ποιο πάνω site έτοιμα λειτουργικά,δεν χρειάζεται να κάνεις εσύ εγκατάσταση (σε ενδιαφέρει ότι είναι σε Android ...http://www.osboxes.org/?s=android&post_type=post )

και τα ανοίγεις με τα ποιο πάνω προγράμματα !

Καλύτερα για σένα είναι να κάνεις ένα από αυτά

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη προτίμηση. Πάνω πάνω βγαίνουν συνήθως τα 1080 και διαλέγω το πρώτο.

 

Δεν βλέπεις ποια έκδοση είναι? Hdtv και webdl έχουν διαφορετικό συγχρονισμό

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παιδεύομαι μέρες να ρωτήσω εκ νέου πως μπορώ να αποχαρακτηρίσω ένα εξωτερικό δίσκο που τον δήλωσα κατά λάθος εσωτερικό με αποτέλεσμα όταν πηγαίνω από τα βίντεο/αρχεία/πρόσθετα/αναζήτηση να μην μπορώ να τον δω. Θέλω για ένα φάκελο με ταινίες που έχω στον εξωτερικό να τον δηλώσω και μέσω φορέα tmdb να μου φορτώσει πληροφοριακό υλικό (δηλ. φωτογραφίες, υπόθεση κ.α.) για τις ταινίες που ήδη έχω. Ξέρει κανείς κάτι; μήπως το πρόβλημα είναι αλλού; ευχαριστώ.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παιδεύομαι μέρες να ρωτήσω εκ νέου πως μπορώ να αποχαρακτηρίσω ένα εξωτερικό δίσκο που τον δήλωσα κατά λάθος εσωτερικό με αποτέλεσμα όταν πηγαίνω από τα βίντεο/αρχεία/πρόσθετα/αναζήτηση να μην μπορώ να τον δω. Θέλω για ένα φάκελο με ταινίες που έχω στον εξωτερικό να τον δηλώσω και μέσω φορέα tmdb να μου φορτώσει πληροφοριακό υλικό (δηλ. φωτογραφίες, υπόθεση κ.α.) για τις ταινίες που ήδη έχω. Ξέρει κανείς κάτι; μήπως το πρόβλημα είναι αλλού; ευχαριστώ.
Πώς τον έχεις κάνει mount;

Εγώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα stickmount και όταν πάω στο Add files βγαίνει χωριστά ο δίσκος σαν άλλο partition.

Μετά προσθέτω τον φάκελο με τις ταινίες, τον ορίζω Movies και παίρνει όλες τις πληροφορίες που λες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση. Έχω περασμένο το Jarvis 16.1 και κυρίως το έχω για ταινίες αλλά και ελληνικές παιδικές. Το Exodus δουλεύει ακόμη μια χαρά και το alivegr επίσης. Έχω απενεργοποιήσει όλες τις αναβαθμίσεις. Σκεφτόμουν να αναβαθμίσω σε 17.6 αλλά δεν ξέρω αν πρέπει ή όχι γιατί βλέπω ότι το ένα μετά το άλλο απενεργοποιούνται. Τη γνώμη σας θα ήθελα. Να αναβαθμίσω και να περάσω covenant ή και άλλα addons ή δεν υπάρχει λόγος αφού ακόμη παίζουν αυτά τα δύο και καλύπτομαι?

Επίσης στην 16.1 που είμαι τώρα για να βρω addons με hd ταινίες είναι εφικτό?

 

Τα παραπάνω όλα τα παίζει μια Sony Android tv. Έχω ακούσει επίσης για το popcorn time που κάνει streaming απο torrents. Θα έχει ελληνικούς υπότιτλους? Αξίζει να το κατεβάσω το apk? Τι γνώμη έχετε γι'αυτό?

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση. Έχω περασμένο το Jarvis 16.1 και κυρίως το έχω για ταινίες αλλά και ελληνικές παιδικές. Το Exodus δουλεύει ακόμη μια χαρά και το alivegr επίσης. Έχω απενεργοποιήσει όλες τις αναβαθμίσεις. Σκεφτόμουν να αναβαθμίσω σε 17.6 αλλά δεν ξέρω αν πρέπει ή όχι γιατί βλέπω ότι το ένα μετά το άλλο απενεργοποιούνται. Τη γνώμη σας θα ήθελα. Να αναβαθμίσω και να περάσω covenant ή και άλλα addons ή δεν υπάρχει λόγος αφού ακόμη παίζουν αυτά τα δύο και καλύπτομαι?

Επίσης στην 16.1 που είμαι τώρα για να βρω addons με hd ταινίες είναι εφικτό?

 

Τα παραπάνω όλα τα παίζει μια Sony Android tv. Έχω ακούσει επίσης για το popcorn time που κάνει streaming απο torrents. Θα έχει ελληνικούς υπότιτλους? Αξίζει να το κατεβάσω το apk? Τι γνώμη έχετε γι'αυτό?

Λόγο το ότι τα έχεις σε Sony Android tv κάνε εγκατάσταση καλύτερα μια ποιο ελαφρύ folk έκδοση SPMC η FTMC (ίσως με κάποιο build)

Επίσης Επιβάλλεται να κάνεις εγκατάσταση το Terrarium (για ταινίες,σειρες)

Link to comment
Share on other sites

?? .Δεν είναι κάτι καινούργιο . Προσωπικά δεν ...(θέλει δουλειά ακόμα )

Link to comment
Share on other sites

Μετά που μου το ανέφερες δίνω προσοχή. Δεν νομίζω ότι βλέπω βελτίωση. webdl βίντεο με webdl subs.

 

Περίεργο, πόσα fps είναι το βίντεο? Μερικές φορές μετατρέπουν τα 23.976 σε 50 και οι υπότιτλοι καθυστερούν σε σχέση με το βίντεο

Link to comment
Share on other sites

To mediarepos Apkz εχει παει σε αλλη διευθυνση? Αν ναι, ποια?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι εννοείς. Απλά είναι λες και τα source από real-debrid resolver δεν ειναι τόσο συμβατά με τους διαθέσιμους υπότιτλους.

 

Πρέπει να κοιτάξω ανά περίπτωση. Όμως αυτή η πληροφορία δεν φαίνεται στον τίτλο για να το ξέρεις από την αρχή.

 

Δεν ξέρω πως το δουλεύεις αλλά αν έχεις πληκτρολόγιο με το Ο εμφανίζεται η πληροφορία για τα fps του αρχείου που παίζει ή με ctrl shift o

Link to comment
Share on other sites

To repο του atlas εκλεισε η μεταφερθηκε αλλου?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα αυτό το πάνελ αλλά ποτέ δεν ήξερα το shortcut. Ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

χθες λοιπόν κοίταζα τα ονόματα των αρχείων, βίντεο και υπότιτλοι.

Στα βίντεο αναφέρεται το 1080, WebDL κτλ αλλά όχι το framerate. Υπάρχει κάποια λογική που συνδέει αυτά με το fps;

Μετά κοίταζα στους υπότιτλους. Παρόμοια κατάσταση. Διάλεξα κάποια από το ίδιο source type και κάποιες φορές ήταν οκ, και κάποιες φορές πάλι λάθος. Πρέπει να δοκιμάσω περισσότερο.

 

Γενικά γνωρίζοντας πες τα fps, υπάρχει κάποια λογική στην επιλογή των υποτίτλων;

Ναι έχει λογική Αλλά να μην παιδεύεσαι ,το 90% είναι σε 23.987 (Τα περισσότερα video συμπιέζονται σε 23.987 !!!) .Kάποια dvd rip μπορεί να είναι σε 25 fps λίγες σε 29.97 fps (σε youtube video θα δεις και σε 60 fps)

Όταν γράφει Web (δεν έχει σημασία εάν γράφει 720p η 1080p) απλά επιλέγεις υπότιτλους που γράφουν Web

Br rip (Blue Ray) επιλέγεις κάτι το αντίστοιχο ...να γράφει br

hd ότι γράφει σε hd...(μην κολλάς εάν γράφει 720p η 1080p συνήθως η πηγή συμπίεσης είναι ίδια)

hc (είναι ταινίες ,σειρές με ενσωματωμενους υπότιτλους ,hardcode ) ότι γράφει hc..

dvd rip ότι γράφει dvd .....

και πολλές φορές οι υπότιτλοι απλά έχουν την ίδιο όνομα με το Video ...

Εάν τηρησεις τα ποιο πάνω η ζωή σου θα γίνει ποιο εύκολη

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα το έχω υπόψη. Γενικά ήταν εύκολη απλά παρατήρησα ότι δυσκόλεψε όταν άρχισα να χρησιμοποιώ sources του real debrid. Ίσως και να ειναι η ιδέα μου αλλά κάτι έμαθα από τις απαντήσεις σου!

Από real debrid μπορείς να βρεις καλύτερα Links . Ισα ίσα λόγω των Link από εκεί θα βρεις ποιο εύκολα υπότιτλους σε συμβατότητα ,να ταιριάζουν...

Βάλε αυτό το repo ..http://repo.lookingglass.rocks/ και από εκεί το suprabox (υπάρχουν και άλλα πολυ αξιόλογα που μπορείς να δοκιμάσεις από το repo αυτο)

one click σε 1080p,4κ , dts ήχο με real debrid όσοι δεν έχουν realdebrid 1080p One click ....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα αυτό το πάνελ αλλά ποτέ δεν ήξερα το shortcut. Ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

χθες λοιπόν κοίταζα τα ονόματα των αρχείων, βίντεο και υπότιτλοι.

Στα βίντεο αναφέρεται το 1080, WebDL κτλ αλλά όχι το framerate. Υπάρχει κάποια λογική που συνδέει αυτά με το fps;

Μετά κοίταζα στους υπότιτλους. Παρόμοια κατάσταση. Διάλεξα κάποια από το ίδιο source type και κάποιες φορές ήταν οκ, και κάποιες φορές πάλι λάθος. Πρέπει να δοκιμάσω περισσότερο.

 

Γενικά γνωρίζοντας πες τα fps, υπάρχει κάποια λογική στην επιλογή των υποτίτλων;

 

Οι περισσότερες σειρές είναι 23.976, κάποιες σειρές από ευρωπαϊκά δίκτυα είναι στα 25, οι webdl εκδόσεις ταιριάζουν με webdl υπότιτλους και είναι στα 23.976 (μπορείς να το δεις με τον τρόπο που σου έγραψα παραπάνω) αλλά μπορεί να πετύχεις και κάποια επεισόδια που είτε από λάθος είτε επιλογή έχουν αλλαχτεί, πχ το 6 επεισόδιο από το lethal weapon στην έκδοση megusta είχε αλλαχτεί σε 29 κάτι, ε αυτό δεν ταίριαζε με κανένα υπότιτλο και ο ήχος δεν ήταν συγχρονισμενος

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόβλημα τελευταία βρε παιδιά;

 

εδω και 3 βδομάδες, δεν μπορώ να δώ τίποτα!

Εχω κανει uninstall/install kodi, έχω βάλει την πιο τελευταία έκδοση που υπάρχει, έχω δοκιμάσει κάθε build που υπάρχει (diamond, simplicity, ds, κτλ).

Έχω δοκιμάσει όλα τα add-ons, όπως metalliq, covenant, ellysium, κτλ. και δεν μπορώ να δω ούτε ταινία ούτε σειρά.

Το μονο που παίζει ειναι το ελληνικό add-ons με σειρές, live tv, κτλ.

 

Τι προτείνετε; όλα αυτά σε firetv (αν παίζει ρόλο).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Τα ίδια και εδώ χθες με real debird λογαριασμό.. Σειρές έβλεπα κανονικά αλλά ταινίες μου βγήκε η ψυχή.. Όλα τα αρχεία κολλούσαν υπερβολικά σε δύο ταινίες που δοκίμασα να δω με αποτέλεσμα να την κατεβάσω στο τέλος με τορεντ (η πιο σίγουρη λύση τελικά ακόμη και σήμερα)..

Το terrarium σε PC επισης οτι και αν δοκίμασα δεν.. Απίστευτα κολλήματα..επίσης..

Δυστυχώς εγώ μάλλον θα καταλήξω στο τορεντ και πάλι.. Καλά ήταν όσο κράτησε άλλα τόσο πονοκέφαλο και ψάξιμο άρχισα να το βαριέμαι..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Τα ίδια και εδώ χθες με real debird λογαριασμό.. Σειρές έβλεπα κανονικά αλλά ταινίες μου βγήκε η ψυχή.. Όλα τα αρχεία κολλούσαν υπερβολικά σε δύο ταινίες που δοκίμασα να δω με αποτέλεσμα να την κατεβάσω στο τέλος με τορεντ (η πιο σίγουρη λύση τελικά ακόμη και σήμερα)..

Το terrarium σε PC επισης οτι και αν δοκίμασα δεν.. Απίστευτα κολλήματα..επίσης..

Δυστυχώς εγώ μάλλον θα καταλήξω στο τορεντ και πάλι.. Καλά ήταν όσο κράτησε άλλα τόσο πονοκέφαλο και ψάξιμο άρχισα να το βαριέμαι..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ταχύτητα Internet; Σε real debird σου βγάζει πηγές για ταινίες με υψηλό bitrate ! Εάν η ταινία είναι πχ 10gb με dts ήχο κτλ και δεν έχεις καλή γραμμή Φυσικά και θα σου κολλάει ...

Για downloading αφού έχεις real debird λογαριασμό να το προτιμήσεις για κατέβασμα! Απλά θα σου δώσει όλη την ταχύτητα της γραμμής σου ! Δεν εξαρτάσαι από τους seeder !!

Link to comment
Share on other sites

Ταχύτητα Internet; Σε real debird σου βγάζει πηγές για ταινίες με υψηλό bitrate ! Εάν η ταινία είναι πχ 10gb με dts ήχο κτλ και δεν έχεις καλή γραμμή Φυσικά και θα σου κολλάει ...

Για downloading αφού έχεις real debird λογαριασμό να το προτιμήσεις για κατέβασμα! Απλά θα σου δώσει όλη την ταχύτητα της γραμμής σου ! Δεν εξαρτάσαι από τους seeder !!

Καλημερα.. Είμαι με hol 24 που κλειδώνει σε 12.. Έχω σχετικά καλή ταχύτητα. Δώσε μου λίγο αν μπορείς οδηγίες για αυτό το downloading που λες με real de brid κτλ.. Πως το κάνεις; σε ευχαριστώ πολύ για την υπομονή και την απάντηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Είμαι με hol 24 που κλειδώνει σε 12.. Έχω σχετικά καλή ταχύτητα. Δώσε μου λίγο αν μπορείς οδηγίες για αυτό το downloading που λες με real de brid κτλ.. Πως το κάνεις; σε ευχαριστώ πολύ για την υπομονή και την απάντηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θέλει μηνιαία συνδρομή το Real Debrid.

 

Γενικά πάντως το Terrarium σταθερή αξία όλο αυτόν τον καιρό.

720/1080p και το πρώτο λινκ πάντα παίζει χωρίς διακοπές

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλει μηνιαία συνδρομή το Real Debrid.

 

Γενικά πάντως το Terrarium σταθερή αξία όλο αυτόν τον καιρό.

720/1080p και το πρώτο λινκ πάντα παίζει χωρίς διακοπές

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Έχω μηνιαία συνδρομή στο real de brid.. Έχω άλλες τριάντα μέρες.. Τερανιουμ στο PC δεν μπόρεσα να το δουλέψω.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...