Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά είχες δίκιο τα έβγαλα όλα ,εγκατέστησα μόνο το opensubtitles κ όλα δουλεύουν ρολόι σε 2δτλπτα εμφανίζονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα έχω ενεργοποίηση από εκεί φίλε μου κ τίποτα, έχω κάποια μουσικά add-on κ θέλω να παίζουν συνεχόμενα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378116&page=140 #2087

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προσπαθω να κανω εγκατασταση τα αρχεια zip αλλα μου βγαζει το μήνυμα "Dependencies not meet. Please contact add-on author"

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω εγκατασταση τα αρχεια zip αλλα μου βγαζει το μήνυμα "Dependencies not meet. Please contact add-on author"

Aπαντηθηκες και αλλου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανε το Exodus παρατήρησα πως πλέον δεν μπορώ να δώ τις πληροφορίες τις ταινίας ούτε το τρέιλερ της ταινίας. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε εκτός από τη φώτο της ταινίας να μπορώ να δω και τις πληροφορίες για αυτήν?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανε το Exodus παρατήρησα πως πλέον δεν μπορώ να δώ τις πληροφορίες τις ταινίας ούτε το τρέιλερ της ταινίας. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε εκτός από τη φώτο της ταινίας να μπορώ να δω και τις πληροφορίες για αυτήν?

Όντως δεν έχει πλέον τρέιλερ ..αλλά για τις πληροφορίες της ταινίας επέλεξε προβολή fanart ...

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει πλέον τρέιλερ ..αλλά για τις πληροφορίες της ταινίας επέλεξε προβολή fanart ...

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις του πρόσθετου είδα ότι το fanart είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν μπόρεσα να δώ από που βλέπω τις πληροφορίες της ταινίας. Γενικότερα μπορώ να πω ότι το τελευταίο διάστημα το Exodus δείχνει να παίρνει το δρόμο του Genesis. Μακάρι να διαψευστώ. Γενικότερα θα μπορούσε κάποιος να αξιολογήσει τα top5 πρόσθετα για σειρές και ταινίες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανε το Exodus παρατήρησα πως πλέον δεν μπορώ να δώ τις πληροφορίες τις ταινίας ούτε το τρέιλερ της ταινίας. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε εκτός από τη φώτο της ταινίας να μπορώ να δω και τις πληροφορίες για αυτήν?

 

Επίσης, παρατήρησα πως όταν τελειώσει το playback του όποιου video επιλεχθεί, δεν τα μαρκάρει πλέον αυτόματα ως "WATCHED IN EXODUS"

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις του πρόσθετου είδα ότι το fanart είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν μπόρεσα να δώ από που βλέπω τις πληροφορίες της ταινίας. Γενικότερα μπορώ να πω ότι το τελευταίο διάστημα το Exodus δείχνει να παίρνει το δρόμο του Genesis. Μακάρι να διαψευστώ. Γενικότερα θα μπορούσε κάποιος να αξιολογήσει τα top5 πρόσθετα για σειρές και ταινίες?

Όχι από τις ρυθμίσεις του exodus το fanart...Αλλά από τη λειτουργία του kodi , όπως είσαι στο exodus πας τον κέρσορα πάνω αριστερά και σου έχει επιλογή πως θες να φαίνεται το πρόσθετο ..εσύ απλά επιλέγεις προβολή fanart...Για όλα τα addons ισχύει αυτό.. Αυτήν την επιλογή την έχει στο μαμά skin..Δεν ισχύει για όλα τα θέματα .

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξηγείστε μου κάτι, γιατί έχω καεί εδώ και 3 ώρες και δεν βγάζω άκρη.

Σε fire stick έχω βάλει kodi, έχω βάλει exodus, έχω ενεργοποιήσει και 3-4 add-ons για ελληνικούς υπότιτλους.

Ό,τι όμως και να βάλω, δεν μου βρίσκει υπότιτλους σε καμιά ταινία (σειρές δεν έχω καν ασχοληθεί ακόμα).

Κάνω κάτι λάθος;

κι αν δεν κάνω κάτι λάθος, τότε υπάρχει καμιά συνταγή ως προς το ποιο αρχείο ταινίας να επιλέγω;

κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει τα βήματα του προτού ποστ για τους υπότιτλους?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει τα βήματα του προτού ποστ για τους υπότιτλους?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, Εχω κανει ολες τις ρυθμισεις κτλ οπως λεει στην αρχή. Μπορώ να φορτώσω ελληνικους (εχω επιλεξει open&subtitles.gr). Το προβλημα μου ειναι με το συγχρονισμό.

Εχω δοκιμασει καμιά 10αριά ταινίες και μόνο 1 πετυχα να τους παιζει κ να ειναι σωστά συγχρονισμένοι...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αλλάζει το θέμα γιατί στην αρχή είπες ότι δεν κατεβάζει.

Λοιπόν βάλε την ταινία που θες να παίζει, κατέβασε τους υπότιτλους, αν πας τώρα ξανά στη λήψη των υποτίτλων θα δεις ότι έχει βγάλει και άλλες επιλογές, μια από αυτές είναι και η "μετατόπιση υποτίτλων......." πατάς εκεί και ανοίγει στο κέντρο και επάνω ένα παράθυρο με έναν κέρσορα, προς τα δεξιά πάνε οι υπότιτλοι μπροστά, προς τα αριστερά πίσω, μην κάνεις μεγάλες κινήσεις συνήθως δεν θέλει πολύ για να συντονιστή.

Καλή θέαση!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αλλάζει το θέμα γιατί στην αρχή είπες ότι δεν κατεβάζει.

Λοιπόν βάλε την ταινία που θες να παίζει, κατέβασε τους υπότιτλους, αν πας τώρα ξανά στη λήψη των υποτίτλων θα δεις ότι έχει βγάλει και άλλες επιλογές, μια από αυτές είναι και η "μετατόπιση υποτίτλων......." πατάς εκεί και ανοίγει στο κέντρο και επάνω ένα παράθυρο με έναν κέρσορα, προς τα δεξιά πάνε οι υπότιτλοι μπροστά, προς τα αριστερά πίσω, μην κάνεις μεγάλες κινήσεις συνήθως δεν θέλει πολύ για να συντονιστή.

Καλή θέαση!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχα! Ναι τα ειπα λιγο μπερδεμενα, ισχύει!

Ευχαριστώ. Νομιζω οτι απλα το προβλημα ειναι στις πιο προσφατες ταινίες και κυρίως σε αυτές που ειναι ακομα camera / ts κτλ (καποιες εχουν κινεζικους από κατω)

Σε καποιες λιγο παλιοτερες, ο συγχρονισμος ειναι καλυτερος, κι απ' οτι επαιξα καποιες σειρές, επίσης, όλες επαιξαν μεχρι στιγμής άψογα (και ηταν πρόσφατες,κυκλοφορίες).

Ευχαριστώ παντως για το trick, αυτό το ήξερα ηδη και το χα βρει και στο μενού!

 

Και γενικά ευχαριστώ για τη γρήγορη ανταπόκριση - βοήθεια!

 

Υ.Γ. Τωρα μενει να ασχοληθώ κ με τα αθλητικά κανάλια & ειμαι κομπλέ! Χαχ

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, εγκατέστησα το πρόσθετο Quasar στο kodi 16,1 και ενώ μου βρίσκει τις ταινίες που κάνω αναζήτηση, δεν τις παίζει. Παλιότερα με το pulsar δεν είχα θέματα. Υπάρχει λύση; Edited by tass_p
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος ο οδηγος....

μηπως υπαρχει και καποιος οδηγος για εγκατασταση του kodi σε smart tv LG?

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ !! (Η εγκατάσταση γίνεται μόνο σε Smart tv με λειτουργικό Android ...όπως Sony)

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ !! (Η εγκατάσταση γίνεται μόνο σε Smart tv με λειτουργικό Android ...όπως Sony)

 

ή παιρνεις ενα android tv box ή usb και το συνδεεις στην τηλεοραση . http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_339984.html το εχω εδω και ενα χρονο, αρκετα καλο.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

ή παιρνεις ενα android tv box ή usb και το συνδεεις στην τηλεοραση . http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_339984.html το εχω εδω και ενα χρονο, αρκετα καλο.

 

Το TV box το εχω ακουσει, εχει ενα κοστος .... usb πως γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Έκανα τις ρυθμίσεις για το live tv που περιγράφονται στο πρώτο post. Υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες πιο ενημερωμένες λίστες που μπορώ να προσθέσω?
Link to comment
Share on other sites

ή παιρνεις ενα android tv box ή usb και το συνδεεις στην τηλεοραση . http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_339984.html το εχω εδω και ενα χρονο, αρκετα καλο.

Ρώτησε εάν μπορεί απευθείας από την LG....χωρίς να παρέμβει κάποια συσκευή (εννοείται με κάποιο box,usb stick )

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε εάν μπορεί απευθείας από την LG....χωρίς να παρέμβει κάποια συσκευή (εννοείται με κάποιο box,usb stick )

 

Θα ρωτησω ,αλλα μην νομιζεις οτι θα ξερουν. Το site που πηρες εσυ ειναι αξιοπιστο? Σε ποσο χρονο το στελνει?

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω ,αλλα μην νομιζεις οτι θα ξερουν. Το site που πηρες εσυ ειναι αξιοπιστο? Σε ποσο χρονο το στελνει?

Για αγορά Android BOX θα ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω ,αλλα μην νομιζεις οτι θα ξερουν. Το site που πηρες εσυ ειναι αξιοπιστο? Σε ποσο χρονο το στελνει?

 

θεωρειται αξιοπιστο, εχει πληρωμη μεσω paypal, το πολυ σε ενα μηνα το εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε εάν μπορεί απευθείας από την LG....χωρίς να παρέμβει κάποια συσκευή (εννοείται με κάποιο box,usb stick )

 

Ρωτησα και δυστυχως δεν το δεχετε. Μονοδρομος το tvbox

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θεωρειται αξιοπιστο, εχει πληρωμη μεσω paypal, το πολυ σε ενα μηνα το εχεις.

 

paypal? Πως γινετε αφου δεν δεχετε τις ελληνικες καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και δυστυχως δεν το δεχετε. Μονοδρομος το tvbox

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

paypal? Πως γινετε αφου δεν δεχετε τις ελληνικες καρτες.

Μπορείς και με ελληνικές κάρτες...πριν 2 μήνες αγόρασα από banggood με e prepaid Visa Eurobank

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...