Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το κοίταξα αυτό, αλλά στον υπολογιστή δεν το έχω ενεργοποιημένο και υπέθεσα ότι δεν είναι αυτή η ρύθμιση...

 

Θα κάνω μια δοκιμή και βλέπουμε, σε εσένα χρειάζεται να διαλέξεις πηγή?

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

geia sas, tha hthela na rwthsw an leitourgei kanonika to kodi sto ekswteriko dioti eimai sto ekswteriko kai ekana akribws thn diadikasia pou leei gia na egkatastisw to genesis kai to hellenic tv alla sto shmeio pou egkathistw to to arxeio lambda kai paw na psaksw to genesis kai to hellenic tv den mou ta bgazei.euxaristw

gia ta win 8!!

basika akolouthisa auto to videaki

Edited by baha
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγκαταστήσεις το kodi στο λάπτοπ!
αυτο το ξερω απλα ελεγα π.χ οτι ειμαι στο χωριο και μεσω του δικου μου μοντεμ στην πολη να μπορεσω να μπαινω στο χωριο στο αλλο μοντεμ και να στριμαρω εναν αγωνα και να τον βλεπω εκει σε σταθερο υπολογιστη...για αυτο ρωταω αν γινεται,,,
Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα αυτό, αλλά στον υπολογιστή δεν το έχω ενεργοποιημένο και υπέθεσα ότι δεν είναι αυτή η ρύθμιση...

 

Θα κάνω μια δοκιμή και βλέπουμε, σε εσένα χρειάζεται να διαλέξεις πηγή?

Με ενεργοποιημένο το autostart (ή autoplay, δεν θυμάμαι πως λέγεται) δεν χρειάζεται να διαλέξω πηγή. Επιλέγω μόνο την ταινία και αρχίζει να παίζει κατευθείαν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για backup με το dropbox,

κάθε φορά που προσθέτω,ή αφαιρώ κάτι στο kodi. Γίνεται αυτόματα συγχρονισμός

ή το κάνω χειροκινητα?

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημένο το autostart (ή autoplay, δεν θυμάμαι πως λέγεται) δεν χρειάζεται να διαλέξω πηγή. Επιλέγω μόνο την ταινία και αρχίζει να παίζει κατευθείαν.

 

Οκ...Θα κάνω αυτό αν και στον υπολογιστή σαν πρώτη επιλογή έχει την αυτόματη αναπαραγωγή, αυτό έψαχνα, αλλά λογικά με καλύπτει και αυτό που πρότεινες! Ευχαριστώ :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αργεί να φορτώσει σειρές- ταινίες απο Genesis τώρα τελευταία;

 

Παλια streamare νερό με τη 12άρα που έχω το 720 και τώρα κολλάει παντού και απο όλες τις πηγές..

 

Συμβαίνει συνέχεια τον τελευταίο καιρό .

 

Δοκιμάζω απο phoenix 1080 τέλεια το streaming.. !

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

O lambda έχει εδώ και καιρό εγκαταλέιψει το Genesis.
δηλαδη latom αυτο που ελεγα με το stream δεν γνεται τελικα???σε ρωταω γιατι διαβαζω οτι π.χ σε smart tv γινεται αρα λογικα γινεται και σε υπολογιστη απομακρυσμενα μεσω δικτυου montem σε αλλο σημειο...αλλα δεν βρισκω καποιο οδηγο..
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη latom αυτο που ελεγα με το stream δεν γνεται τελικα???σε ρωταω γιατι διαβαζω οτι π.χ σε smart tv γινεται αρα λογικα γινεται και σε υπολογιστη απομακρυσμενα μεσω δικτυου montem σε αλλο σημειο...αλλα δεν βρισκω καποιο οδηγο..
Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό. Πάντως αν γίνεται σε smart tv σίγουρα θα γίνεται και σε υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

Στο genesis οπου εχει ηχο 5.1 κολλαει και αργει να το φορτωσει...Δεν ξερω αν συμβαινει μονο σε μενα!Ισως φταιει αυτο που λεει ο φιλος παραπανω οτι παρατησαν την υποστηριξη του.
Link to comment
Share on other sites

O lambda έχει εδώ και καιρό εγκαταλέιψει το Genesis.

Κριμα...

Απο το Hellenic tv επισης ειδα οτι εχουν χαθει τα back up απο σειρες που εχανα οπως Αλ τσαντιρ, Φως στο τουνελ κτλ, και δυστυχως δεν υπαρχει τιποτα πια ανεβασμενο στο σερβερ!.... :(

Link to comment
Share on other sites

Κριμα...

Απο το Hellenic tv επισης ειδα οτι εχουν χαθει τα back up απο σειρες που εχανα οπως Αλ τσαντιρ, Φως στο τουνελ κτλ, και δυστυχως δεν υπαρχει τιποτα πια ανεβασμενο στο σερβερ!.... :(

 

Επίσης στο Hellenic TV δεν δουλεύει το Star και ΣΚΑΙ, τουλάχιστον στο εξωτερικό. Στην Ελλάδα δουλεύουν;

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο Hellenic TV δεν δουλεύει το Star και ΣΚΑΙ, τουλάχιστον στο εξωτερικό. Στην Ελλάδα δουλεύουν;

Μια από τα ίδια και Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω την διαφορά μεταξύ host και source με βάση τα άρθρα για best practises.

 

Εγώ έχω καταλάβει ότι το πιο σημαντικό είναι το host.

Μούφα host βγάζει μούφα source.

Αυτή την στιγμή μόνο το dizilab ότι source βγάζει είναι σούπερ.

Στα άρθρα που διάβασα αναφέρονται μόνο στις ρυθμίσεις priority στα sources.

Τι ακριβώς υπονοούν? Όλα τα host?

Και αυτό το auto play τι θα κάνει; από ποιο host θα διαλέξει source με βάση την λίστα προτεραιότητας.

 

Αλλά καλά host εκτός από dizilab?

Μετεξεταστέος...Να ξανάρθεις του χρόνου με τον κηδεμόνα σου ...(κατα βάση σε ενδιαφέρουν μόνο τα host και ένας τύπος σαν το λάμδα που να ξέρει από κώδικα και να μαζεύει από διάφορα source site ... τα host ...για να τα έχεις όλα στο πιάτο...) ...άφησε τα όπως είναι .... τα source....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα remote control για raspberry pi 2 από eBay. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα φθηνό που να δουλεύει σίγουρα? Έχω osmc..
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα remote control για raspberry pi 2 από eBay. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα φθηνό που να δουλεύει σίγουρα? Έχω osmc..

ρίξε μια ματιά σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω την διαφορά μεταξύ host και source με βάση τα άρθρα για best practises.

 

Εγώ έχω καταλάβει ότι το πιο σημαντικό είναι το host.

Μούφα host βγάζει μούφα source.

Αυτή την στιγμή μόνο το dizilab ότι source βγάζει είναι σούπερ.

Στα άρθρα που διάβασα αναφέρονται μόνο στις ρυθμίσεις priority στα sources.

Τι ακριβώς υπονοούν? Όλα τα host?

Και αυτό το auto play τι θα κάνει; από ποιο host θα διαλέξει source με βάση την λίστα προτεραιότητας.

 

Αλλά καλά host εκτός από dizilab?

 

+1 για dizilab. Ξεκίνησα supernatural φετινή σαιζόν. Έχω δει τα 3 πρώτα επεισόδια από εκεί σε 720p χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1 για dizilab. Ξεκίνησα supernatural φετινή σαιζόν. Έχω δει τα 3 πρώτα επεισόδια από εκεί σε 720p χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

τι είναι ρε παιδιά το dizilab ? για δώστε λεπτομέρειες ...........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σελίδα που φιλοξενεί ταινίες,σειρες (τουρκική)

 

μόνο τούρκικα? Ιστοσελίδα είναι ή addon ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μόνο τούρκικα? Ιστοσελίδα είναι ή addon ?

σελίδα που το χρησιμοποιούν αρκετά addon ...πήγαινε ρυθμίσεις του genessis στο tv (δες τις σελίδες που χρησιμοποιεί ο λάμδα )

http://dizilab.com/ η org (έχει αλλάξει αρκετά)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...