Jump to content

Xiaomi Mi Note


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Xiaomi Mi Note

 

http://cdn.webtekno.com/article/4761/preview/xiaomi-den-iki-yeni-efsane-telefon-mi-note-ve-mi-note-pro-705x290.png

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Οθόνη NEGA LCD κατασκευής Sharp/JDI διαγωνίου 5,7 ιντσών και ανάλυσης Full HD (1920 x 1080, 387 ppi), Gorilla Glass 3
  • SoC Qualcomm Snapdragon 801 MSM8974AC με quad-core επεξεργαστή χρονισμένο στα 2,45 GΗz και Adreno 330 GPU
  • 3 GB LPDDR3 RAM
  • Χωρητικότητες 16/64 GB
  • Κύρια camera με αισθητήρα Sony Εxmor RS IMX214 ανάλυσης 13 Megapixel, φακό με εστιακό λόγο f/2, με OIS και dual tone LED Flash της Philips
  • Εμπρόσθια camera τεχνολογίας τύπου UltraPixel με αισθητήρα ανάλυσης 4 Megapixel
  • Dual SIM υποδοχή
  • Τεχνολογία ήχου 24 bit/192 KHz, Sabre ES9018K2M high-end DAC, Analog Devices ADA4896 and TI OPA1612 ενισχυτές
  • Android 5.0 Lollipop με MIUI 6.0
  • Μπαταρία φορτίου 3.000 mAh και τεχνολογία Quick Charge 2.0
  • Διαστάσεις 155,1 x 77,6 x 6,85 χιλιοστά
  • Βάρος 161 γραμμάρια

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

The reference of Xiaomi Note focus on these 4 features: 5.7-inch FHD screen, front and back glass, 13mp camera but with OIS and the HIFI system. Τι εννοεί με το OIS στο review;

Πηγή : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5894361#post5894361

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια είναι ένα note 3 με τον 801, και χωρίς slot για SD. Μάλιστα, τώρα βέβαια είναι θέμα γούστου.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια είναι ένα note 3 με τον 801, και χωρίς slot για SD. Μάλιστα, τώρα βέβαια είναι θέμα γούστου.

 

Είναι βασικα πιο ωραίο! Με καλύτερο επεξεργαστη. Καλύτερη μπροστινη κάμερα. Ois. Χωρις amoled οθονη. Χωρίς touchwiz, Android lollipop και απ οτι φαινεται θα είναι και κατιτις πιο φθηνο!

Link to comment
Share on other sites

Είναι βασικα πιο ωραίο! Με καλύτερο επεξεργαστη. Καλύτερη μπροστινη κάμερα. Ois. Χωρις amoled οθονη. Χωρίς touchwiz, Android lollipop και απ οτι φαινεται θα είναι και κατιτις πιο φθηνο!

 

Όπως φαίνεται τα 350€ θα τα πιασει χαλαρά.

Edited by johndrama
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται τα 350€ θα τα πιασει χαλαρά.

 

Η τιμή και πάλι καλή είναι.

Πότε θα μπορέσουμε να το έχουμε στα χέρια μας είναι το ερώτημα μου.

Για πότε το υπολογίζετε?

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή και πάλι καλή είναι.

Πότε θα μπορέσουμε να το έχουμε στα χέρια μας είναι το ερώτημα μου.

Για πότε το υπολογίζετε?

 

Πέρσι τέτοια εποχή ανακοινώθηκε το redmi note και απο Κίνα το πήρα ΙούνιοΟποτε κοντα στο Πασχα.

Link to comment
Share on other sites

Στη Κίνα λένε οτι ξεκινάει στις 27 Γενάρη.. Αν ισχύουν τα πραγματα και οι τιμες βλέπω να αποχωριζομαι το τίμιο γιγαντακι μου nexus 5

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Στη Κίνα λένε οτι ξεκινάει στις 27 Γενάρη.. Αν ισχύουν τα πραγματα και οι τιμες βλέπω να αποχωριζομαι το τίμιο γιγαντακι μου nexus 5

 

Κι εγώ έτοιμος είμαι να το παραγγειλω μόλις βγει.

Όμως ρε παιδιά που πάμε 5,7" ;;;;; χαχαχα

Σε σχέση με το note ποσο διάφορα έχει; υπολόγισε κανεις;Το επόμενο δηλαδή

θα είναι 6" ίντσες;;;χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτοιμος είμαι να το παραγγειλω μόλις βγει.

Όμως ρε παιδιά που πάμε 5,7" ;;;;; χαχαχα

Σε σχέση με το note ποσο διάφορα έχει; υπολόγισε κανεις;Το επόμενο δηλαδή

θα είναι 6" ίντσες;;;χαχαχαχαχ

 

Έχεις δίκιο 5,7" είναι δύσχρηστο. Ρώτα και εμάς με το note 3/4 να δεις πως την παλεύουμε. Πάντως εμένα αν δεν υπήρχε το πενάκι που με έχει βολέψει τρελά δεν θα ξανά περνά πάνω από 5.2"!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο 5,7" είναι δύσχρηστο. Ρώτα και εμάς με το note 3/4 να δεις πως την παλεύουμε. Πάντως εμένα αν δεν υπήρχε το πενάκι που με έχει βολέψει τρελά δεν θα ξανά περνά πάνω από 5.2"!

Βέβαια παιζει πολύ ρολο τα bezels και βέβαια ξεχνάς τη χρηση με το ενα χερι εκτός αν εχεις παλάμη μισο μέτρο. Αν και έχει τη μαγκια που με το ενα χέρι μικραίνει η οθόνη χρησης. Νομίζω πρεπει να εχεις τη τρέλα σου για να πας σε τετοια μεγέθη. Και εγώ περίμενα το nexus 6 αλλά με τη τιμή του και το μέγεθος του δεν το σκέφτηκα καν. Ακόμα και εδώ κοιτάζω το απλό και όχι το προ λόγω τιμής.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,παιδια ειναι διαθέσιμο στο xiaomishop - http://www.xiaomishop.com/211--xiaomi-mi-note-smartphone.html

Για εμένα ειναι Τσουχτερή η τιμουλα του.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,παιδια ειναι διαθέσιμο στο xiaomishop - http://www.xiaomishop.com/211--xiaomi-mi-note-smartphone.html

Για εμένα ειναι Τσουχτερή η τιμουλα του.

 

Στα 350€ το συζητάω, αλλά στα 450€ ούτε που το βλέπω. Είναι πολλά τα λεφτά!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ακριβό μαγαζί συνήθως

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να φτασει τα 450 ευρώ.. Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα κυμανθεί στα 350 περιπου όσο το.έχει και το oppomart μαζί με τα μεταφορικά. Εγώ προσωπικά περιμένω να το φέρουν τα γνωστά κινεζομαγαζα για δωρεάν μεταφορά και χαμηλότερη τιμή.

 

http://www.cnet.com/products/xiaomi-mi-note/

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,παιδια ειναι διαθέσιμο στο xiaomishop - http://www.xiaomishop.com/211--xiaomi-mi-note-smartphone.html

Για εμένα ειναι Τσουχτερή η τιμουλα του.

 

και η εκδοση με τα 16GB ειναι ακυρη κιολας δεδομενου οτι δεν εχει καν SD. Ενα angry birds να βαλεις παει ο χωρος... :lol:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

και η εκδοση με τα 16GB ειναι ακυρη κιολας δεδομενου οτι δεν εχει καν SD. Ενα angry birds να βαλεις παει ο χωρος... :lol:

Πολυ σχετικό για τον καθενα.. Εγώ εχω nexus 16 και ποτε δεν μου έλειψε χωρος γιατί πολύ απλα δεν παίζω παιχνίδια. Φωτογραφιες και xbmc να χαζευω. Αν βγει στα 350 ευρώ και όχι 450-500 που έχουν βάλει κάτι κινεζομαγαζα preorder τοτε ναι θεωρώ οτι θα είναι μια πολύ τίμια αγορά.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βγήκε και η πρώτη επίσημη τιμή από κινεζομάγαζο. Το Ibuygou έβγαλε το εξής στο FB -> Xiaomi Mi Note 16GB starts from $479.99 . Βέβαια η τιμή που είχε ανακοινωθεί από την Mi ήταν 370$, άρα 109.99$ παραπάνω :mad:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56200&stc=1&d=1422613575

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βγήκε και η πρώτη επίσημη τιμή από κινεζομάγαζο. Το Ibuygou έβγαλε το εξής στο FB -> Xiaomi Mi Note 16GB starts from $479.99 . Βέβαια η τιμή που είχε ανακοινωθεί από την Mi ήταν 370$, άρα 109.99$ παραπάνω :mad:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56200&stc=1&d=1422613575

Και στο oppomart και στο fastcardtech θα το βρεις στα 399 δολλάρια = 350 ευρώ περιπου. Στο δεύτερο μάλιστα λέει έχει και στοκ. Σε αλλά κινέζικα επίσης θα το βρεις αλλά σε διάφορες τιμές. Όταν σταθεροποιηθεί το στοκ απο αρχές Φλεβάρη θα φτιαξει και η τιμή.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Μόνο? Τζάμπα πράγμα!850€ :lol::lol:

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...