Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η παραγγελια εγινε απο HonorBuy στις 29/5 και εφτασε στα χερια μου με EMS 10/6 . Μου στοιχισε 615 ευρω περιπου .

Ηρθε με δωρο Tempered Glass , Screen Protector ,Θηκη S-View OEM.

 

H συσκευη εξωτερικα ειναι premium αισθητικα και οπτικα...Το ασπρο Glossy ειναι πολυ ομορφο στο χερι και το χρυσο περιμετρικα ( που το φοβομουν) ειναι το απαλο που του δινει το κατι παραπανω πραγματικα..Στο χερι ειναι παρα πολυ Handy και αφηνει πολυ ωραια αισθηση το κυρτο 2.5D στο πισω μερος της συσκευης.

 

Η Camera του ειναι εξαιρετικη , και εχει features S6,G4 (Θα δειτε 2 δειγματα στις Φωτο που θα βαλω).

Η οθονη 2Κ ειναι εκπλητικη με φοβερα χρωματα και εχει θεαση απο ολες τις γωνιες .

 

Απο τα 4GB RAM τις συσκευης μενουν ελευθερα για το χρηστη 2.5GB και οσες εφαρμογες και να ανοιξα δεν επεσε κατω απο το 1GB.

 

H μπαταρια με τη 2η φορτιση , μου εφτασε 4+ SOT οθονη με φουλ Auto Brightness και 3 συγχρονισμους email,Κλησεις καμμια ωρα περιπου,Messenger,FB,Viber,Browsing με Chrome, Gaming.

 

Aπο θεμα θερμοκρασιας δεν θερμανθηκε περα του κανονικου οπως ολες οι συσκευες και δεν εκανε κιχ..Δεν μου εκανε το παραμικρο Lag , δειχνει πολυ Smooth και ολα κυλανε πολυ γρηγορα πραγματικα.Στο antutu εβγαλε 62k+ για αυτους που ασχολουνται με αυτα .

 

Ηρθε με την Επισιμη V6 Stable Rom , και του περασα την Επισιμη Developer Rom PreRooted V6 , και το βραδυ θα του περασω την ελληνικη Prerooted.

 

Για να κλεισω η συσκευη αξιζει τα λεφτα της για αυτους αλλα και για μενα που μας αρεσει η MIUI κτλπ , ειναι Hi-End και ειναι απλα απιστευτη... Απο τις πολυ λιγες Συσκευες που εχω αγορασει και εχω ενθουσιαστει τοσο απο το ανοιγμα και μονο του κουτιου.​

 

Φωτογραφιες της συσκευης απο τη Camera , τη συσκευη και καποια Screenshot απο BenchMarks 3DMark,Vellamo,Geekbench3 και μεσα τη συσκευη .​

 

Ευχαριστουμε για το review, μια ερωτηση για την οθονη

Εχω παρει το ΜΙ ΝΟΤΕ με τη FHD αναλυση κ ειναι εξαιρετικη, πιστευεις οτι η 2Κ στο pro εχει διαφορά ,ας πουμε απο αλλα τηλεφωνα με FHD που εχεις δει η ειχες στο παρελθον?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Τα της συσκευής... ενδιαφέροντα. Τα περί τελωνείου όμως έφυγαν και καλό είναι να επικεντρωθούμε στα της συσκευής και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα της συσκευής... ενδιαφέροντα. Τα περί τελωνείου όμως έφυγαν και καλό είναι να επικεντρωθούμε στα της συσκευής και μόνο.

 

Τι εννοεις με τα του τελωνείου γιατί με ενδειαφέρει η αγορά του

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις με τα του τελωνείου γιατί με ενδειαφέρει η αγορά του

 

Απλα εννοει ότι οι συζητήσεις περι τελωνιου διαγραφικαν....

 

Καλο θα ηταν ο φιλος που το εχει παρει αν και εφόσον εχει χρονο να μας πει καποια πραγματακια περισσοτερα για την συσκευη....όπως για την μπαραρια του, το gps, το gsm-4g σημα, τον ηχο και γενικα αν εχει παρατηρησει κατι περιεργο μιας και είναι πολοι οι ενδιαφερόμενοι για αυτην την αρκετα ακριβη συσκευη (με 100$ παραπανω ειχα παρει το NOTE 4 DUAL SIM)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για κινητό που δεν έχει ουσιαστικά εγγύηση λίγοι θα το προτιμησουν. Αλλά δεν παύει να είναι ένας πραγματικός πύραυλος με εξαιρετικά Specs και εξαιρετική οθόνη και κάμερα. Συν το γεγονός της διπλής sim πιστεύω ότι το κάνει καλή επιλογή για όσους δεν τους νοιάζει και πολύ η εγγύηση. Περί ορέξεως λοιπόν!!!

Εγώ πάντως το περιμένω από μέρα σε μέρα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για κινητό που δεν έχει ουσιαστικά εγγύηση λίγοι θα το προτιμησουν. Αλλά δεν παύει να είναι ένας πραγματικός πύραυλος με εξαιρετικά Specs και εξαιρετική οθόνη και κάμερα. Συν το γεγονός της διπλής sim πιστεύω ότι το κάνει καλή επιλογή για όσους δεν τους νοιάζει και πολύ η εγγύηση. Περί ορέξεως λοιπόν!!!

Εγώ πάντως το περιμένω από μέρα σε μέρα.

Το Mi Note Pro δεν είναι δίκαρτο.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Για κινητό που δεν έχει ουσιαστικά εγγύηση λίγοι θα το προτιμησουν. Αλλά δεν παύει να είναι ένας πραγματικός πύραυλος με εξαιρετικά Specs και εξαιρετική οθόνη και κάμερα. Συν το γεγονός της διπλής sim πιστεύω ότι το κάνει καλή επιλογή για όσους δεν τους νοιάζει και πολύ η εγγύηση. Περί ορέξεως λοιπόν!!!

Εγώ πάντως το περιμένω από μέρα σε μέρα.

 

Νικολα το παρηγγειλα κι εγω. Για να δουμε τι θα δουμε. Θα μας κρατησει λες μεχρι την ελευση του note 5???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι τούμπανο, από ποιότητα κατασκευής είναι ότι καλύτερο έχω δεί μέχρι. Το μεγάλο του θεμα όμως το οποίο διαπίστωσα και στην πράξη είναι ότι ζεματάει πολύ εύκολα. Λίγα λεπτά με 3G είναι αρκετά για να ανεβάσει θερμοκρασία άνω των 40 βαθμών και το νιώθεις πολύ. Ήταν ο κύριος λόγος που δεν το κράτησα. Κατά τα άλλα είναι τρομερό το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Θαναση αξιζει τον κοπο λες η να το καψουμε απο τα αποδυτηρια?

Μπαταρια? οθονη? Καμερα?

ΥΓ Η θηκη sview που δινουν ειναι της προκοπης η να ψαχτουμε απο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Θαναση αξιζει τον κοπο λες η να το καψουμε απο τα αποδυτηρια?

Μπαταρια? οθονη? Καμερα?

ΥΓ Η θηκη sview που δινουν ειναι της προκοπης η να ψαχτουμε απο ebay?

Θα το κρατήσεις σίγουρα. Είναι πραγματικά απίστευτο. Οπωσδήποτε όμως θήκη γιατί γλυστραει λόγω γυαλιού πολύ. Η θήκη που δίνει είναι καλή αλλά εγώ δεν θέλω να το κρύβω. Ψάχνω κάτι άλλο αλλά δεν έχω δει κάτι που να μου αρέσει.

Η κάμερα και η οθόνη είναι ευχάριστες εκπλήξεις. Για μπαταρία θα δούμε, αλλά παιδιά που το έχουν μιλάνε για επίπεδο νοτελι 4. Αυτό βέβαια έχει δύο κάρτες sim επίσης πολύ σημαντικό.

Εμπειρία χρήσης απίστευτη. Έδωσαν τρομερό τηλ οι Κινέζοι φίλε.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θα το κρατήσεις σίγουρα. Είναι πραγματικά απίστευτο. Οπωσδήποτε όμως θήκη γιατί γλυστραει λόγω γυαλιού πολύ. Η θήκη που δίνει είναι καλή αλλά εγώ δεν θέλω να το κρύβω. Ψάχνω κάτι άλλο αλλά δεν έχω δει κάτι που να μου αρέσει.

Η κάμερα και η οθόνη είναι ευχάριστες εκπλήξεις. Για μπαταρία θα δούμε, αλλά παιδιά που το έχουν μιλάνε για επίπεδο νοτελι 4. Αυτό βέβαια έχει δύο κάρτες sim επίσης πολύ σημαντικό.

Εμπειρία χρήσης απίστευτη. Έδωσαν τρομερό τηλ οι Κινέζοι φίλε.

 

Νικολα μου εχουν κολλησει την παραγγελια γιατι δεν εχουν tempered glass σε stock λεει. Ο,τι να'΄ναι..

Ακουω. Το καιω και ακυρωνω η προχωραω? Αξιζει τον κοπο? Πως το βλέπεις συγκριτικα με τις κορυφαιες ναυαρχιδες σημερα (note edge, s6, m9, g4)?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το αγορά οπωσδήποτε. Τουλάχιστον μέχρι την έλευση του νοτε 5 Δεν θα θέλεις να το αποχωριστείς. Απίστευτο πραγματικά τηλ με κορυφή κάμερα οθόνη μπαταρία και Premium λόγω γυαλιού.

Εκεί που θέλει προσοχή είναι ότι γλυστραει αρκετά λόγω γυαλιού μπρος και πίσω. Οπότε θήκη και είσαι οκ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θαναση αξιζει τον κοπο λες η να το καψουμε απο τα αποδυτηρια?

Μπαταρια? οθονη? Καμερα?

ΥΓ Η θηκη sview που δινουν ειναι της προκοπης η να ψαχτουμε απο ebay?

 

Βαγγέλη αξίζει τον κόπο αν δεν σε ενοχλεί το θέμα της θερμοκρασίας. Εγώ δεν μπόρεσα να το παλέψω.

Για την ποιότητα υλικών, οθόνη και κάμερα θα συμφωνήσω. Για την μπαταρία περίμενα καλύτερα αλλά την μέρα την βγάζει έστω και δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αξίζει τον κόπο αν δεν σε ενοχλεί το θέμα της θερμοκρασίας. Εγώ δεν μπόρεσα να το παλέψω.

Για την ποιότητα υλικών, οθόνη και κάμερα θα συμφωνήσω. Για την μπαταρία περίμενα καλύτερα αλλά την μέρα την βγάζει έστω και δύσκολα.

Με χρήση αποκλειστικά wifi, είμαι στην πρώτη φόρτιση από χθες το απόγευμα, με δύο κάρτες μέσα (sim) με σετάρισμα κατέβασμα εφαρμογών από play store πολύ browsing fb tapatalk είναι στο 60% και έχει γράψει σε 14 ώρες που είναι ενεργοποιημένο 2:30 ώρες οθόνη. Επίσης δεν το είδα να ανεβάζει θερμοκρασία πάνω από 36 βαθμούς.

Θα το δω και με 3g πως συμπεριφέρεται τώρα που θα βγω από το σπίτι. Πάντως η αίσθηση μου είναι πως πάει καλύτερα από το νοτελι 4 και στην μπαταρία. Θέλω όμως ακόμα κάποιες φορτίσεις για να πω με σιγουριά.

Όλη νύχτα με όλα ανοικτά έχασε 1%.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βγάλτε μερικές φώτο να δούμε τί λέει η κάμερα ?? Να δούμε αν είναι καλύτερη απο το s6 που λέτε.Μου κάνει εντύπωση που δεν ακούστηκε.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi note pro 2

Xiaomi mi note pro 3

Xiaomi mi note pro 1

Αυτες είναι από το xiaomi mi note pro.

Xiaomi mi note pro 1

Note 4 2

Note 4 3

Και αυτές από το Noteli 4.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ στα χέρια μου από χθες! Τα πολλά δλδ κάμερα, ποιότητα κατασκευής, σήμα και άλλα πολλά τα ήξερα από το "μικρό" αλλά είναι και πανέμορφο το ρημάδι το λευκό! :P
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ στα χέρια μου από χθες! Τα πολλά δλδ κάμερα, ποιότητα κατασκευής, σήμα και άλλα πολλά τα ήξερα από το "μικρό" αλλά είναι και πανέμορφο το ρημάδι το λευκό! :P

Φιλέ miketra τι γίνεται; δεν ξέρω αν με θυμάσαι ...τα λεγαμε παλια. Μεταξύ του mx4 και αυτού σε φωτο βιντεο τι λες;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εφαρμογές όπως το fb και άλλες τρέχουν λες και είναι εφαρμογές του συστήματος και όχι τρίτων. Τόσο ομαλά και σμουθ είναι τα πράγματα εδώ παιδιά. Μπράβο τους. Είναι υψηλού επιπέδου το τηλέφωνο. Η κάμερα που αναφέρει ένας φίλος πιο πάνω νομίζω πως είναι πολύ μα πολύ δυνατή. Έβαλα και φωτογραφίες σε σύγκριση με το νοτελι 4. Ελπίζω να φαίνονται.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εφαρμογές όπως το fb και άλλες τρέχουν λες και είναι εφαρμογές του συστήματος και όχι τρίτων. Τόσο ομαλά και σμουθ είναι τα πράγματα εδώ παιδιά. Μπράβο τους. Είναι υψηλού επιπέδου το τηλέφωνο. Η κάμερα που αναφέρει ένας φίλος πιο πάνω νομίζω πως είναι πολύ μα πολύ δυνατή. Έβαλα και φωτογραφίες σε σύγκριση με το νοτελι 4. Ελπίζω να φαίνονται.

 

Νομίζω όμως ότι το νοτελι έχει καλύτερα πιο πιστά χρωματα απο ότι βλέπω στις φωτο σου.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Νικολα, Θαναση, το ειχα ακυρωσει γιατι δε μου το έστελναν με το πρόσχημα ότι δεν ειχαν διαθεσιμο το tempered glass.

Λεω να κανω άλλη μια αποπειρα, μπας και το εχω αυτή την εβδομαδα.

Ερωτηση: Το θεμα με τη θερμοκρασια είναι τοσο τραγικο τελικα? Επισης, το λευκο της οθονης πως είναι? Αγγιζει επίπεδα lg g4 πχ (που εχει το λευκο του tide) η εχουμε ικτερο εδώ (όπως φαινεται πχ στη φωτο του fraris παραπανω); :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...