Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει η αγορά στα 440 ευρώ, τι πιστεύετε; απο vickmall ξερετε αν θα υπαρχει θεμα με το τελωνείο; ξέρετε περιπου ποσες μερες θελει να ερθει ελλαδα;
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει η αγορά στα 440 ευρώ, τι πιστεύετε; απο vickmall ξερετε αν θα υπαρχει θεμα με το τελωνείο; ξέρετε περιπου ποσες μερες θελει να ερθει ελλαδα;

Περίεργη κατάσταση. Το είχα το τηλέφωνο αλλά κάτι με χάλαγε στην καθημερινότητα μαζί του. Το είχα μαζί με το note 4 και σχεδόν όλη την ημέρα έπαιζα και δούλευα το note. Ίσως το imitation Android εμένα δεν μου ταιριάζει τελικά παιδιά. Κατά τα άλλα σίγουρα για τα λεφτά του πολύ καλή υλοποίηση ωραίο design γρήγορο απροβλημάτιστο, αν και εμένα ζεσταινοταν, από τότε βέβαια έχουν βγει Update που είδα από χρήστες εδώ που βελτιωναν και την θερμοκρασία αλλά και την μπαταρία του.

Είναι dual sim, η κάμερα του είναι πολύ καλή.

Αυτά από μένα. Νομίζω στα λεφτά αυτά είναι μια πολύ καλή αγορά.

Θα σου έλεγα βέβαια να δεις και το x style από Motorola που σε λίγο κυκλοφορεί και πάνω κάτω στα ίδια λεφτά θα έρθει. Νομίζω ότι θα είναι πολύ καλό.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Περίεργη κατάσταση. Το είχα το τηλέφωνο αλλά κάτι με χάλαγε στην καθημερινότητα μαζί του. Το είχα μαζί με το note 4 και σχεδόν όλη την ημέρα έπαιζα και δούλευα το note. Ίσως το imitation Android εμένα δεν μου ταιριάζει τελικά παιδιά. Κατά τα άλλα σίγουρα για τα λεφτά του πολύ καλή υλοποίηση ωραίο design γρήγορο απροβλημάτιστο, αν και εμένα ζεσταινοταν, από τότε βέβαια έχουν βγει Update που είδα από χρήστες εδώ που βελτιωναν και την θερμοκρασία αλλά και την μπαταρία του.

Είναι dual sim, η κάμερα του είναι πολύ καλή.

Αυτά από μένα. Νομίζω στα λεφτά αυτά είναι μια πολύ καλή αγορά.

Θα σου έλεγα βέβαια να δεις και το x style από Motorola που σε λίγο κυκλοφορεί και πάνω κάτω στα ίδια λεφτά θα έρθει. Νομίζω ότι θα είναι πολύ καλό.

Ευχαριστώ πολύ για την εκτενή απάντηση!

Η φωτογραφική του σε συγκριση με το Note 4 πως ηταν;

Επίσης το mi note pro δεν πιστευεις πως θα ειναι καλυτερο overall από το x style της Motorola;

Για καποιο λόγο εχω στο μυαλο μου το mi note pro πιο κοντα στο note 5 ή δεν ειναι τοσο κοντα τελικα;

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Η συσκευή απο Κίνα έρχεται rooted και χωρίς κινέζικες εφαρμογές..;; Ή πρέπει να περάσουμε εμείς την Ελληνική ρόμ και τα σχετικά..;;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Η συσκευή απο Κίνα έρχεται rooted και χωρίς κινέζικες εφαρμογές..;; Ή πρέπει να περάσουμε εμείς την Ελληνική ρόμ και τα σχετικά..;;

 

για root δεν πρόσεξα να σου πω, αλλά κινέζικες εφαρμογές είχε... οπότε έκανα ενα clear cache από recovery, πέρασα την ελληνική v5.9.17 developer rom (παρόλο που χρησιμοποιώ αγγλικό Menu) και όλα κομπλέ (εκτός απο το music app Που κρασάρει και θα φτιαχτεί στο επόμενο Build)!

Link to comment
Share on other sites

Θεενξ..!! Η παραγγελία έγινε σήμερα και το αναμένω σε κανα 2-3 εβδομάδες..!!

Φιλε μου πως το πληρωσες μεσω visa-prepaid-paypall???Γιατι στην EUROBANK ακομα μου λενε ότι δεν μπορεις να κανεις αγορες μεσο Internet στο εξωτερικο....τι γινεται.....γιατι ακουω πολλους να κανουν αγορες!!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πως το πληρωσες μεσω visa-prepaid-paypall???Γιατι στην EUROBANK ακομα μου λενε ότι δεν μπορεις να κανεις αγορες μεσο Internet στο εξωτερικο....τι γινεται.....γιατι ακουω πολλους να κανουν αγορες!!!!

 

Εμένα με άφησε να κάνω μια αγορά με mastercard prepaid Πειραιώς (webuy) - paypal, πήρα δύο redmi note 2 (vickmall) και τώρα δεν με αφήνει να κάνω δεύτερη (δοκίμασα 2 φορές). Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Την 7 που την βρίσκουμε? Η τελευταία ελληνική που έχει το ελληνικό miui φόρουμ νομίζω είναι 6.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Την 7 που την βρίσκουμε? Η τελευταία ελληνική που έχει το ελληνικό miui φόρουμ νομίζω είναι 6.

 

επειδή πήρε update σε android 5.1.1 δεν έχει αυτή την εβδομάδα,περίμενε την επόμενη

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα πρέπει να περιμένεις περισσότερο αφού την επόμενη εβδομάδα δεν θα έχει update λόγο εθνικής εορτής στην κινα
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε μπερδευτικα. Εγώ έχω τώρα την 5.9.17 την ελληνική. 6 η 7 είναι?

 

7 είναι,η stable είναι v6

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Σε ευχαριστώ.. Η μπαταρία στην τελευταία developer που έχω βάλει είναι τραγική. Μήπως η stable είναι καλύτερη σε αυτό τον τομέα? Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

έχω την 5.9.17 developer... δεν ξέρω αν φταίει η rom (αν και δεν το νομίζω) αλλά το video που τραβάει η συσκευή είναι επιεικώς απαράδεκτο... έχει σπασίματα, OIS ούτε για πλάκα και ξεθωριασμένα χρώματα... Ενώ στις φωτογραφίες η ρύθμιση HDR Pro συμπεριφέρεται πολύ καλά και κάνει τις φωτογραφίες πολύ πιο ζωντανές...
Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονη για την νεο ρομ ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το εχω στα χερια μου 5 μερες τωρα ..... δεν μπορουσαν να το κανουν λιγο μικροτερο οι ατιμοι? ειναι φανταστικο ομως.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος/η που να το έχει, να μου πει αν στο θέμα ήχου, γενικά, είναι καλό? (ηχεία, output, ένταση κ.λπ.)
Link to comment
Share on other sites

Μακράν το καλύτερο κινητό που είχα από πλευράς ηχείου... πολύ πολύ πολύ δυνατό και καθαρό... το είχα μόνιμα στο ~80-85% και πάλι ήταν πιο δυνατό από το νοτε5 στα φουλ του... το ίδιο και η έξοδος των ακουστικών μιας και το είχα συνδεδεμένο στο αμάξι (aux in)... έπαιζε εξαιρετικά....
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι όντως εκπληκτικό. Και γω κάτοχος 2 εβδομάδες τώρα. Αντιμετώπιζω όμως τα εξής. Μια τρομερή ευαισθησία στην οθόνη. Παταω και κάνει ζουμ από μόνο του και επίσης όταν κάνω σκρολ πατιουνται συνδέσεις και ανοίγουν χωρίς να το έχω ζητήσει. Επίσης δεν μπορώ να στείλω 160 χαρακτήρες sms. Έχετε καμμία ιδέα τι να κάνω ; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της ευαισθησίας της οθόνης δεν μπορώ να σου απαντήσω καθώς δεν έχω την συσκευή. Δεν ξέρω αν αφαιρούσες την γνωστή λειτουργία γαντιού, ίσως βελτιωνόταν η κατάσταση.

 

Για τους 160 χαρακτήρες υπάρχει ένα mod από ένα παλικάρι στο miui.gr, dnomikos. Βέβαια το mod παίζει με τις ελληνικές gtv. Βγάζει ένα με κάθε rom (προσοχή mod για άλλη rom θα σου χαλάσει την εφαρμογή mi message και θα χρειαστεί να ξαναφλασάρεις από πάνω την rom για να διορθωθεί). Το θέμα είναι εδώ

Αν έχεις παλαιότερη rom ζήτα με μήνυμα στον dnomiko να σου δώσει το αντίστοιχο αρχείο.

 

Αλλιώς, αν πχ χρησιμοποιείς άλλη rom (eu κλπ) θα πρέπει να βρεις κάποια εφαρμογή από το Playstore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...