Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.Ενδιαφέρομαι για την αγορά του ZTE blade για τον 11χρονο γιο μου.Πιστεύετε πως είναι καλή επιλογη;

Στο gearbest και στο minideals δεν είναι σε στοκ και μιας και δεν εχω εμπειρια απο κινεζομάγαζα δεν ξερω πού αλλου να ψάξω.Μήπως μπορεί καποιος να με βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπου και αν το βρεις, ειναι παλιο και προκειται για ξεστοκαρισμα, καλυτερα ενα redmi 3 απο banggood που περναει και η καρτουλα χωρις capital control κλπ. http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3-5-Inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon616-Octa-core-1_5GHz-4G-Smartphone-p-1029236.html
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οπου και αν το βρεις, ειναι παλιο και προκειται για ξεστοκαρισμα, καλυτερα ενα redmi 3 απο banggood που περναει και η καρτουλα χωρις capital control κλπ. http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3-5-Inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon616-Octa-core-1_5GHz-4G-Smartphone-p-1029236.html

 

Αν δεν σε πειράζει η έλλειψη των 800MHz σε 4G, καθώς και ότι το 2ο slot των SIM καρτών παίρνει ή 2η SIM ή κάρτα μνήμης. Όχι και τα 2...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει η έλλειψη των 800MHz σε 4G, καθώς και ότι το 2ο slot των SIM καρτών παίρνει ή 2η SIM ή κάρτα μνήμης. Όχι και τα 2...

 

Μιλάει για τον 11 χρόνο γιο της, όχι για businessman, και με τις επιδόσεις του snapdragon ο μικρός θα τρελαθεί στο παιχνίδι. Τα 800mhz αφορούν μόνο το δίκτυο της wind και μόνο για το 4g κάτι το οποίο το 99%των κινεζικών κινητών δεν υποστηρίζει, ή ύπαρξη sd για τον μικρό είναι χρησιμη, ας μην μιλήσω για την μπαταρία του redmi3, τα μικρά έχουν την τάση να μετατρέπουν τα κινητά σε mp3 mp4 players, μάλλον δεν έχεις παιδιά φίλε μου!!!

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει η έλλειψη των 800MHz σε 4G, καθώς και ότι το 2ο slot των SIM καρτών παίρνει ή 2η SIM ή κάρτα μνήμης. Όχι και τα 2...

Η συσκευή δέχεται κανονικά δύο sim και sd ταυτόχρονα

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Aπό το Αli, ψωνίζουμε ελεύθερα παιδιά ή έχουμε θέμα με τα cc;

 

cc rules εκει εγω μονο με revolut εχω κανει αγορές απο εκει και με American express που εβγαλα δεν εγινε τίποτα.

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλοι, ενημερώσεις εφαρμογών...κάνουν κανονικά τα δικά σας ΖΤΕ ή έχουμε κάποιο θέμα γενικότερα?

Τον τελευταίο καιρό μου βγάζει "αυτή η συσκευή ΔΕΝ διαθέτει αρκετό χώρο για την λήψη της εφαρμογής"!!!

Μου το είχε κάνει ξανά στο παρελθόν αλλά έστρωσε μόνο του... ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, ενημερώσεις εφαρμογών...κάνουν κανονικά τα δικά σας ΖΤΕ ή έχουμε κάποιο θέμα γενικότερα?

Τον τελευταίο καιρό μου βγάζει "αυτή η συσκευή ΔΕΝ διαθέτει αρκετό χώρο για την λήψη της εφαρμογής"!!!

Μου το είχε κάνει ξανά στο παρελθόν αλλά έστρωσε μόνο του... ;)

Λογικά σου έχει μειωθεί ο διαθέσιμος χώρος για εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη. Κάνε ένα καθαρισμό της προσωρινής μνήμης από τον αποθηκευτικό χώρο και μετέφερε κάποιες εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα. Επίσης μπορείς να βάλεις την εφαρμογη sd maid και να κάνεις έναν καθαρισμό άχρηστων αρχείων που και που.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σου έχει μειωθεί ο διαθέσιμος χώρος για εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη. Κάνε ένα καθαρισμό της προσωρινής μνήμης από τον αποθηκευτικό χώρο και μετέφερε κάποιες εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα. Επίσης μπορείς να βάλεις την εφαρμογη sd maid και να κάνεις έναν καθαρισμό άχρηστων αρχείων που και που.

 

Thanks man! I will try it.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες άψογης λειτουργίας...εδώ και μια εβδομάδα δεν μπορεί με τίποτα να κλειδώσει δορυφόρους το gps. Δοκίμασα 2-3 εφαρμογές πλοήγησης...σε καμία δεν βρίσκει σήμα!

Εγκατέστησα και κάποια προγράμματα που τεστάρουν το gps στα οποία έδειχνε οτι βλέπει τους δορυφόρους αλλά δεν μπορεί να 'κλειδώσει'!!

Καμία ιδέα κανείς...???

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες άψογης λειτουργίας...εδώ και μια εβδομάδα δεν μπορεί με τίποτα να κλειδώσει δορυφόρους το gps. Δοκίμασα 2-3 εφαρμογές πλοήγησης...σε καμία δεν βρίσκει σήμα!

Εγκατέστησα και κάποια προγράμματα που τεστάρουν το gps στα οποία έδειχνε οτι βλέπει τους δορυφόρους αλλά δεν μπορεί να 'κλειδώσει'!!

Καμία ιδέα κανείς...???

Μήπως έφαγε Κανένα τράνταγμα και κουνήθηκε η κεραία;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που το βρισκουμε πλεον για αγορα..;;; ενδιαφερεται ενας φιλος αλλα δεν το βρισκω

Σε κατάστημα δεν νομίζω να το βρεις, τουλάχιστον σε λογική τιμή, οπότε κοίτα και στο eBay. Για εμένα δες το ZTE BLADE A2 http://m.geekbuying.com/item/ZTE-Blade-A2-BV0720-5-0inch-HD-VoLTE-4G-Android-5-1-Smartphone-64bit-MT6750-Octa-Core-2GB-16GB-5-0MP-13-0MP-Touch-ID-OTG-Metal-Body---Silver-369627.html

Νομίζω εχει και κουπόνι αυτή την περίοδο ZTEA2E και βγαίνει στα 129$.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το έχει η ξαδέρφη μου και μου λέει ότι έχει κάνα δυο μέρες που δεν ανοίγει το wifi. Από την μπάρα δεν ανοίγει καθόλου και από τις ρυθμίσεις δείχνει να ανοίγει αλλά μετά κλείνει απευθείας.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που το βρισκουμε πλεον για αγορα..;;; ενδιαφερεται ενας φιλος αλλα δεν το βρισκω

 

Κυκλοφορεί ξανα ως zteblade s6 flex.Η μόνη διαφορά οτι παίρνει μια κάρτα sim.Το έχουν public και κωτσοβολος . δες http://www.skroutz.gr/s/6666490/ZTE-Blade-S6-Flex-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα! το εχω βαλει στο ματι το κινητο..το Flex διαφερει μονο στο οτι παιρνει μια σιμ ? επισης οι αναβαθμισεις πλεον ολες γινονται μεσω ιντερνετ ετσι?( κι οχι μεσω της sd καρτας ..στο eshop αναφερει οτι η συσκευη εχει αγγλικο μενου, ενω σε αλλες συσκευες αναφερει και ελληνικα, παιζει με τις αναβαθμισεις να μου ρθει το ελληνικο μενου? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εχει φαει 2-3 πεσιματα! Τι να πω...

Θα το δώσω σε κανένα μαγαζί να το κοιτάξουν αν συνεχίσει το πρόβλημα...

Thanks !

 

καλησπέρα, επειδή έχω και εγω τα ίδια προβληματα με το gps + ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες+με παίρνουν τηλ πατάω να απαντήσω και δεν πατιέται και έχω ξενερώσει αφάνταστα:rocket::rocket::rocket::rocket: βρήκες κάποια λύση;το πήγες τελικά σε κάποιο μαγαζί ;

αν κάποιος άλλος ,έχει κανένα τρόπο να ξεμπλοκάρει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ξέρετε πως αλλάζω το wallpaper στην lock screen?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

οταν ενεργοποιω το τλφ, δεν με ενημερωνει για τις κλησεις που ειχα ενοσω ηταν απενεργοποιημενο. τι ρυθμισεις πρεπει να κανω? Edited by Triphon
Link to comment
Share on other sites

εχετε θεμα με την καρτα Sd? δε μου τις αναγνωριζει.. εχω δοκιμασει 3ς! στην αρχη οταν ειχα βαλει τη πρωτη ηταν ολα καλα, μετα ομως απο μεταφορα αρχειων μουσικης κυριως μου ηρθε ειδοποιηση οτι αποσυνδεθηκε..απο τοτε δε μου την διαβαζει, ουτε τις αλλες δυο βεβαια
Link to comment
Share on other sites

εχετε θεμα με την καρτα Sd? δε μου τις αναγνωριζει.. εχω δοκιμασει 3ς! στην αρχη οταν ειχα βαλει τη πρωτη ηταν ολα καλα, μετα ομως απο μεταφορα αρχειων μουσικης κυριως μου ηρθε ειδοποιηση οτι αποσυνδεθηκε..απο τοτε δε μου την διαβαζει, ουτε τις αλλες δυο βεβαια

 

Κανένα θέμα από την πρώτη στιγμή που μπήκε η κάρτα. Δοκίμασε να κάνεις format fat 32 την κάρτα και μετα βάλτη στο κινητό.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...