Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν ήταν κλειστό..έχω χαμηλη μπαταρία το βάζω για φορτιση και γύρω στο 70% κάνει επανεκκίνηση. Σχεδόν κάθε φορά γινεται αυτο δεν έχει γίνει 1-2... Κανένας δεν έχει το ίδιο πρόβλημα :/ ???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι, ποτέ δεν μου έχει κάνει κάτι τέτοιο και το έχω φορτίσει πολλές φορές και ανοιχτό και κλειστό.

Φοβάμαι οτι έχει κάποιο πρόβλημα :(

Link to comment
Share on other sites

Oυτε το δικό μου κάνει κάτι τέτοιο ..........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει κι εμένα αυτό κανα δυό φορές αλλά λίγα λεπτά μετά τη σύνδεση στο ρεύμα οπότε του έβαλα και το pin κατευθείαν.

 

μου το εκανε στην αρχη 2-3 φορες μετα την αναβαθμιση δεν το ξαναεκανε ποτε

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν ήταν κλειστό..έχω χαμηλη μπαταρία το βάζω για φορτιση και γύρω στο 70% κάνει επανεκκίνηση. Σχεδόν κάθε φορά γινεται αυτο δεν έχει γίνει 1-2... Κανένας δεν έχει το ίδιο πρόβλημα :/ ???

 

μου το εκανε στην αρχη 2-3 φορες μετα την αναβαθμιση δεν το ξαναεκανε ποτε

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω την ερώτηση, κάποιος φίλος που έχει wind στην πρώτη θέση ώστε να μου πει αν έχει data και αν μπορεί να επέμβει στις apn ρυθμίσεις

 

λοιπον επαναφερω την κουβεντα μας για να σου πω πως ελυσα το προβλημα εγω... οπως σ ειχα πει γυρνωτας ελλαδα και βαζοντας την wind sim στην πρωτη θεση δεν ειχα και εγω data ουτε μπορουσα να επεμβω στις ρυθμισεις apn... εκανα ομως το εξης και μετα ''δουλεψε'' πηγα στις ρυθμισεις των sim και εκανα απενεργοποίηση (disable) την αλλη που παρεμπιπτόντως ειναι γερμανικη sim... μολις το εκανα πηρε τις ρυθμισεις αυτοματα και εχω data κανονικα.. μετα ξαναενεργοποιησα την αλλη sim και ολα ΟΚ... ελπιζω να βοηθησα..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επαναφερω την κουβεντα μας για να σου πω πως ελυσα το προβλημα εγω... οπως σ ειχα πει γυρνωτας ελλαδα και βαζοντας την wind sim στην πρωτη θεση δεν ειχα και εγω data ουτε μπορουσα να επεμβω στις ρυθμισεις apn... εκανα ομως το εξης και μετα ''δουλεψε'' πηγα στις ρυθμισεις των sim και εκανα απενεργοποίηση (disable) την αλλη που παρεμπιπτόντως ειναι γερμανικη sim... μολις το εκανα πηρε τις ρυθμισεις αυτοματα και εχω data κανονικα.. μετα ξαναενεργοποιησα την αλλη sim και ολα ΟΚ... ελπιζω να βοηθησα..

 

πολύ καλή σκέψη, θα την εφαρμόσω και θα ποστάρω αποτέλεσμα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

root γίνεται το κινητό? εχει υποστήριξη το κινητό π.χ στο xda? η στο modaco?

Τα πάντα όλα εδώ:http://forum.xda-developers.com/general/general/zte-blade-s6-to-t3018031

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

update version B12

Προσοχή αφορά συσκευές με firmware region "AS"

το αρχείο είναι εδώ https://drive.google.com/file/d/0BwRTVpjNQnsOV1hPNEg0M0VjMW8/view?pli=1

 

και οι διορθώσεις είναι :unlock scanning eyes and according to ZTE fixed GPS

μπορεί να υπάρχουν και άλλες.....

η μετάφραση είναι από εδώ......http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61659512&postcount=746

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό εδώ και ένα μήνα περίπου. Είχα κάποια θέματα με ρεσταρτ κατά την φόρτιση και κάποιες φορές ενώ δεν ήταν στο αθόρυβο δεν έβγαζε ήχο όταν με επερναν τηλ η μου έστελναν μήνυμα. Για καλή μου τύχη έχασα το φόρτιση εδώ και δέκα μέρες και χρησιμοποιώ έναν άλλο από άλλο κινητό που είχα. Δεν ξαναείδα ποτέ κανένα πρόβλημα. Πετάξτε τον φορτιστή ακόμα και αν φαίνεστε ότι είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

1. Πέρασε κάποιος τη Β12?

2. Τo site της zte (ztedevice/support) τι έπαθε και βγάζει ότι να' ναι ?

 

https://yadi.sk/d/rkwlRTPphcaB9

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπει τo update.zip... Όταν εγκατέστησα τη Β10 και Β11 το έβλεπε αμέσως... Μάλλον δεν κάνει για το δικό μου... Παρ όλο που έχει firmware AS.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπει τo update.zip... Όταν εγκατέστησα τη Β10 και Β11 το έβλεπε αμέσως... Μάλλον δεν κάνει για το δικό μου... Παρ όλο που έχει firmware AS.

Εγώ με την 11 είχα θέμα, το είδε με την Τρίτη.

Την 12 δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, μέσα στην εβδομάδα θα κάνω κίνηση και θα ενημερώσω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τελικά τη Β12 μέσω recovery mode.. Το ξεκλειδωμα με τα μάτια δεν δουλεύει καλά, αφού το σεταρισα σε εξωτερικό χώρο, κι ενώ έξω δουλεύει κανονικά σε εσωτερικό χώρο δεν αναγνωρίζει... Άλλες αλλαγές δεν παράτησα..
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τελικά τη Β12 μέσω recovery mode.. Το ξεκλειδωμα με τα μάτια δεν δουλεύει καλά, αφού το σεταρισα σε εξωτερικό χώρο, κι ενώ έξω δουλεύει κανονικά σε εσωτερικό χώρο δεν αναγνωρίζει... Άλλες αλλαγές δεν παράτησα..

Έχεις custom recovery?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω custom recovery... Έχει το κινητό δικό του recovery, .... απλά κλείνεις το κινητό και πατάς το πλήκτρο on/off συγχρόνως με το volume+ και σε βάζει στο recovery mode... Εκεί πας στο install zip from sd.... Και κανείς την εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα παρέλαβα το κινητό, πολυ ομορφο αν και με ξενερώνει η αίσθηση πλαστικού στα χέρια μου, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος αντιμετώπισε πρόβλημα στην σύνδεση στο ιντερνετ του κινητού όχι απο το wifi αλλα τa δεδομενα του, δεν μπορώ να συνδεθώ για κανενα λογο, πήγα στις ρυθμισεις κλπ που ειναι το ΑPN κλπ εκανα καινουργιο σημειο προσβασης αλλά τίποτα ακόμα, αν κάποιος ξέρει ας μου πει τι έκανε για να το φτιάξει, επίσης για να πιάσει 4g δίκτυα θελει αλλαγη καρτας ΣΙΜ γαιατι προς το παρον δεν εχει πιάσει παρα μονο 3G...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω custom recovery... Έχει το κινητό δικό του recovery, .... απλά κλείνεις το κινητό και πατάς το πλήκτρο on/off συγχρόνως με το volume+ και σε βάζει στο recovery mode... Εκεί πας στο install zip from sd.... Και κανείς την εγκατάσταση

 

το ρουτ στο κράτησε ?

εκανες backup εφαρμογές κλπ μέσω της εφαρμογής που έχει η συσκευή?

 

edit

Τελικά σε εμένα πέρασε η αναβάθμιση μέσω της κλασσικής οδού, το root χάθηκε αλλά μέσω kingroot 4.0 το έκανα ξανά, βέβαια εξακολουθεί να μην μπορώ να περάσω το SU.

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει root. Προφανως και δε θα το κρατούσε γιατί στην ουσία περνάς καινούργια ρομ.. Είχα κάνειbuckup μέσω της εφαρμογής... Το θέμα είναι αν με το ρουτ δουλεύει τοtitanum για να περνάς τις εφαρμογές με όλα τα δεδομένα τους
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επαναφερω την κουβεντα μας για να σου πω πως ελυσα το προβλημα εγω... οπως σ ειχα πει γυρνωτας ελλαδα και βαζοντας την wind sim στην πρωτη θεση δεν ειχα και εγω data ουτε μπορουσα να επεμβω στις ρυθμισεις apn... εκανα ομως το εξης και μετα ''δουλεψε'' πηγα στις ρυθμισεις των sim και εκανα απενεργοποίηση (disable) την αλλη που παρεμπιπτόντως ειναι γερμανικη sim... μολις το εκανα πηρε τις ρυθμισεις αυτοματα και εχω data κανονικα.. μετα ξαναενεργοποιησα την αλλη sim και ολα ΟΚ... ελπιζω να βοηθησα..

Δούλεψε και σε μένα το κόλπο σου, όλα οκ λοιπόν, thanks! :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται.......

με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=darkslide.com.supersume&hl=en μπορείτε να κάνετε εγκατάσταση του supersu και αναβάθμιση των binaries και αυτόματα να γίνει απεγκατάσταση των κινεζίων ( kingoot-kinguser ).

Η μόνη προϋπόθεση όπως καταλαβένεται είναι να είναι ρουτ το τηλ, η διαδικασία πανεύκολη, εγκατάσταση της παραπάνω εφαρμογής, της δίνεις δικαιώματα ρουτ και αυτή αυτόματα πέρνει την θέση των κινέζικων και τις σβήνει, μετά αναβάθμιση των binaries και τέλος :lol:

Μόλις το έκανα με επιτυχια !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται.......

με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=darkslide.com.supersume&hl=en μπορείτε να κάνετε εγκατάσταση του supersu και αναβάθμιση των binaries και αυτόματα να γίνει απεγκατάσταση των κινεζίων ( kingoot-kinguser ).

Η μόνη προϋπόθεση όπως καταλαβένεται είναι να είναι ρουτ το τηλ, η διαδικασία πανεύκολη, εγκατάσταση της παραπάνω εφαρμογής, της δίνεις δικαιώματα ρουτ και αυτή αυτόματα πέρνει την θέση των κινέζικων και τις σβήνει, μετά αναβάθμιση των binaries και τέλος :lol:

Μόλις το έκανα με επιτυχια !

Το δοκίμασα και εγώ αυτό το κολπάκι σε ένα blade s6, που το είχα ροοτάρει με kingroot πιο παλιά και πέτυχε ... Μπράβο taliban :rolleyes:

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ αυτό το κολπάκι σε ένα blade s6, που το είχα ροοτάρει με kingroot πιο παλιά και πέτυχε ... Μπράβο taliban :rolleyes:

Ας είναι καλά οι φίλοι μας οι Ρώσοι στο 4pda :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...