Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τη βοήθειά σας! Μόλις παρέλαβα από geekbuying και διαπιστώνω ότι η 1η θέση sim που είναι και 4g LTE κάνει κλήσεις αλλά δεν λαμβάνει....όταν το καλώ φαίνεται πως είναι απενεργοποιημένο. Αναγκαστικά χρησιμοποιώ τη θέση της 2η sim. Έχετε καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χάνεις κάτι όταν το κάνεις επαναφορά στίς εργοστασιακές ρυθμίσεις?Πώς γίνεται σε παρακαλώ πές μου πού πάω και άν χάνονται οι επαφές εγκαταστημένα προγράμματα κλπ.?

 

Η επαναφορα εργοαστασιακων ρυθμισεως ειναι στις ρυμισεις, η τελευταια επιλογη σχετικα με το τηλεφωνο στο τελος.

Ναι χανονται ολα.

Γι αυτο, παρε πρωτα ενα μπακ απ απο οπου μπορεις και θες , με τις καταλληλες εφαρμογες που υπαρχουν γι αυτο στο play store.

Βγαλε aν εχεις την καρτουλα.

Και μην ανησυχεις. Οι επαφες σου υπαρχουν στον Γκουγκλ λογαριασμο σου. (βεβαιωσου πριν αν εχεις επιλεξει τον αυτοματο συγχρονισμο). Οι εφερμογες σου υπαρχουν κι αυτες στο play store, οι εφαρμογες μου.

Δεν ειναι κατι τρομερο για να προβληματιζεσε. Αρκει να διορθωθει αυτο που θες.:)

 

 

Έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος παραπάνω. Εγώ, αν και δεν το έκανα μόνος μου, πήρα back up σε μια κάρτα μνήμης όλων των επαφών μου και των εφαρμογών μου, αφού κράτησα τις απολύτως απαραίτητες, και προχώρησα σε επαναφορά.

Μετά, εγκαθιστώντας ξανά εφαρμογές και επαφές δεν είχα το πρόβλημα.

Πάντως η αλήθεια είναι πως έχω αποφασίσει με την πρώτη ευκαιρία να το στείλω στο service για ένα τσεκ.

 

Ελπίζω να βρεις λύση στο πρόβλημα και καλό είναι αν και κάποιος άλλος φίλος αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο, να μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η πιθανότητα να φτιάξει και το δικό μου πρόβλημα λήψης κλήσεων της sim 1, με τη επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις? Υπενθυμίζω ότι το ζήτημα προέκυψε out of the box, ενώ οι κλήσεις και τα δεδομένα λειτουργούν κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάποιο tempered το οποίο να εφαρμόζει τέλεια μέχρι τις άκρες και να μην αφήνει κενά;Έχω δοκιμάσει ήδη ένα τις vol-tel και ένα noname αλλά δεν...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η πιθανότητα να φτιάξει και το δικό μου πρόβλημα λήψης κλήσεων της sim 1, με τη επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις? Υπενθυμίζω ότι το ζήτημα προέκυψε out of the box, ενώ οι κλήσεις και τα δεδομένα λειτουργούν κανονικά

 

Δοκίμασέ το αδερφέ. Άλλωστε δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις...νομίζω!

 

Έχει βάλει κανείς κάποιο tempered το οποίο να εφαρμόζει τέλεια μέχρι τις άκρες και να μην αφήνει κενά;Έχω δοκιμάσει ήδη ένα τις vol-tel και ένα noname αλλά δεν...

 

Δε νομίζω να βρεις κάποιο να εφαρμόζει "τέλεια" λόγω της κυρτότητας της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ το αδερφέ. Άλλωστε δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις...νομίζω!

 

 

 

Δε νομίζω να βρεις κάποιο να εφαρμόζει "τέλεια" λόγω της κυρτότητας της οθόνης.

 

Ναι επιβεβαιώνω και ισχύει σε καθε τηλέφωνο με κυρτότητα της οθόνης στις άκρες

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το forum!κατοχος του κινητου εδω κ 10 μερες απολυτα ικανοποιημενος!

θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το ηχειο τι γνωμη εχετε?φανταζομαι οτι ακουγεται καπως χαμηλα ε?σημερα δοκιμασα κατι εφαρμογες απο το playstore γι'αυτο το θεμα αλλα καμια διαφορα!

εχετε τπτ να προτεινεται?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάποιο tempered το οποίο να εφαρμόζει τέλεια μέχρι τις άκρες και να μην αφήνει κενά;Έχω δοκιμάσει ήδη ένα τις vol-tel και ένα noname αλλά δεν...

 

...όντως λόγω της κυρτότητας δεν εφαρμόζει/εφάπτεται στις άκρες...αυτό επηρεάζει δυστυχώς και το touch όπου κοντά στα άκρα είναι λιγότερο ευαίσθητο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ισχύουν και για tempered glass και για τις απλές προστατευτικές ζελατίνες;

 

για ζελατινα οχι αρκει να εινα καλη δηλαδη να κολαει σωστα

Link to comment
Share on other sites

για ζελατινα οχι αρκει να εινα καλη δηλαδη να κολαει σωστα

 

Μάλλον με βλέπω για ζελατίνα λοιπόν. Το έχω και μέσα σε θήκη, οπότε πιστεύω ότι έχει επαρκή προστασία. Άλλωστε δεν έχει και gorilla glass ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον με βλέπω για ζελατίνα λοιπόν. Το έχω και μέσα σε θήκη, οπότε πιστεύω ότι έχει επαρκή προστασία. Άλλωστε δεν έχει και gorilla glass ή κάνω λάθος;

 

Νομίζω πως έχει...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον με βλέπω για ζελατίνα λοιπόν. Το έχω και μέσα σε θήκη, οπότε πιστεύω ότι έχει επαρκή προστασία. Άλλωστε δεν έχει και gorilla glass ή κάνω λάθος;

 

νομιζω εχει αλλα το gorilla προστατευει μονο γρατζουνιες σπαει κανονικα αμα πεσει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον με βλέπω για ζελατίνα λοιπόν. Το έχω και μέσα σε θήκη, οπότε πιστεύω ότι έχει επαρκή προστασία. Άλλωστε δεν έχει και gorilla glass ή κάνω λάθος;

 

...ακόμα και να ισχύει το gorilla glass 3, δε σε σώζει από πτώσεις και σοβαρά χτυπήματα...κυρίως antiscratch είναι...εγώ το tempered glass το θεωρώ πλέον δεδομένο σε οποιοδήποτε κινητό διατίθεται...

Link to comment
Share on other sites

...ακόμα και να ισχύει το gorilla glass 3, δε σε σώζει από πτώσεις και σοβαρά χτυπήματα...κυρίως antiscratch είναι...εγώ το tempered glass το θεωρώ πλέον δεδομένο σε οποιοδήποτε κινητό διατίθεται...

 

Δε διαφωνώ, αλλά αν φαίνεται τόσο άσχημο όπως μια φωτογραφία που είχα δει, είπα ότι δεν αξίζει. Επιπλέον το έχω μέσα σε θήκη και είμαι αρκετά προσεκτικός γενικά. Ως τώρα όλα τα τηλέφωνά μου με ζελατίνες τα είχα... Με αυτή τη λογική το είπα ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ μήπως ξέρει κανείς πώς γίνεται στο backup&επαναφορά να μήν βλέπει την micro sd card Kingstone 58,2 gb το τηλέφωνο? Στο laptop μου την βλέπει κανονικά βάζοντάς την στόν αντάπτορα της.Θέλω να αποθηκεύσω τα δεδομένα,εφαρμογές και αφού το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις να τα επαναφέρω στό τηλέφωνο.Μήπως υπάρχει κάτι πού πρέπει να ενεργοποιήσω στο τηλέφωνο για να την δεί?Πάντως γράφει πώς μπορώ να την αφαιρέσω με ασφάλεια όταν την βάζω στην θήκη της στο zte.
Link to comment
Share on other sites

τελικά κατάφερα να ενεργοποιήσω την micro sd αλλά κατά την επαναφορά πού έκανα έχασα ΟΛΟΥΣ τους αριθμούς επαφές μου...Εχει κανείς κάποιο πρόγραμμα για να επαναφέρω αυτές όπως ήτανε πρίν την επανεκκίνηση?Πάντως ενημερώνω πώς το θέμα ήχου φαίνεται πώς έχει διορθωθεί!
Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρέσει κανείς το TouchPal; Δε με βόλεψε τελικά. Το έχω απενεργοποιήσει μεν, αλλά αφού δεν το χρειάζομαι, αν μπορώ να το βγάλω, καλό θα ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρέσει κανείς το TouchPal; Δε με βόλεψε τελικά. Το έχω απενεργοποιήσει μεν, αλλά αφού δεν το χρειάζομαι, αν μπορώ να το βγάλω, καλό θα ήταν.

 

αν είσαι ρουτ πάγωσε το αρχικά και αν δεις ότι δεν σου κάνει ιστορίες ξήλωσέ το σε βου χρόνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει κανείς το χρώμα το οποίο αντιστοιχεί σε κάθε SIM;

 

μέσω xposed σίγουρα μπορείς

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι ρουτ πάγωσε το αρχικά και αν δεις ότι δεν σου κάνει ιστορίες ξήλωσέ το σε βου χρόνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μέσω xposed σίγουρα μπορείς

 

Ευχαριστώ! Νόμιζα ότι θα υπήρχε κάποια σχετική ρύθμιση στις επιλογές για τις SIM, όπως είχε το παλιό μου με android 4.2... Δεν το έχω κάνει root, οπότε μάλλον τίποτε από τα δύο δε θα κάνω προς το παρόν. Το touchpal παραμένει disabled τώρα, χωρίς κανένα απολύτως θέμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,θα μπορούσε κάποιος να γράψει αναλυτικά πως μπορούμε να το κάνουμε ρουτ; ευχαριστώ:help:!

Κάνε ένα search, Υπάρχει εδώ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται.......

με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=darkslide.com.supersume&hl=en μπορείτε να κάνετε εγκατάσταση του supersu και αναβάθμιση των binaries και αυτόματα να γίνει απεγκατάσταση των κινεζίων ( kingoot-kinguser ).

Η μόνη προϋπόθεση όπως καταλαβένεται είναι να είναι ρουτ το τηλ, η διαδικασία πανεύκολη, εγκατάσταση της παραπάνω εφαρμογής, της δίνεις δικαιώματα ρουτ και αυτή αυτόματα πέρνει την θέση των κινέζικων και τις σβήνει, μετά αναβάθμιση των binaries και τέλος :lol:

Μόλις το έκανα με επιτυχια !

 

Ποια είναι ρε παιδιά η εφαρμογή γιατί βγάζει οτι δεν είναι διαθέσιμη στην χώρα μας:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι ρε παιδιά η εφαρμογή γιατί βγάζει οτι δεν είναι διαθέσιμη στην χώρα μας:confused:

supersu Me λέγεται

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...