Jump to content

LG G Pad 8.0 LTE


alesandro21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως εμενα με την 20c εχει στρωσει και δεν εχω κανει επαναφορα. Δεν λαγκαρει και μπαταρια ειναι στο 90% περιπου της κιτκατ...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μεχρι και η κιτκατ κανει προβληματα....μαλλον η ρομ του xda ειναι λιγο προβληματικη...το conectivity με εχει φαει σε μερικες εφαρμογες και δεν λεει να φτιαξει. Clean install by the way!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μεχρι και η κιτκατ κανει προβληματα....μαλλον η ρομ του xda ειναι λιγο προβληματικη...το conectivity με εχει φαει σε μερικες εφαρμογες και δεν λεει να φτιαξει. Clean install by the way!

 

Άμα σου πω ότι αυτό είχα στο μυαλό μου να γράψω... Το ίδιο έπαθα και εγώ!

Νομίζω λύση είναι να βάλω την αναβάθμιση OTA όπως μου την βγάζει, αν δεν στρώσει; Θα κάνω το τελευταίο, θα το στείλω στην LG.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε που μπορώ να βρω tempered glass για το tablet από Ελλάδα γιατί ψάχνω και δε μπορώ να βρω κάτι. Αλλιώς αν ξέρετε από που μπορώ να παραγγείλω από εξωτερικό. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα custom roms δεν υπαρχει περιπτωση να βρουμε ετσι?

 

 

Eγώ πάντως δεν βρήκα. Ανέφερα σε προηγούμενα ποστ οτι ένας που ασχολείται(δεν ξέρω ακόμη) είχε κολλήσει στο να βάλει στο lollipop--> Recovery. Δεν μπόρεσε. Το να φθάσεις όμως να διορθώσεις την lollipop θέλει γνώσεις από Developer όπως ονομάζονται και δεν υπάρχει κάποιος που να το έχει ή να ενδιαφέρεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε που μπορώ να βρω tempered glass για το tablet από Ελλάδα γιατί ψάχνω και δε μπορώ να βρω κάτι. Αλλιώς αν ξέρετε από που μπορώ να παραγγείλω από εξωτερικό. Ευχαριστώ.

 

Από ebay μπορείς να αγοράσεις (δεν ξέρω εάν γίνεται λόγω τραπεζών, εκτός έαν έχεις λεφτά σε paypal)

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xtempered+glass+lg+g+pad+8+v480.TRS0&_nkw=tempered+glass+lg+g+pad+8+v480&_sacat=0

 

{είναι για το lg g pad8(v480) είναι το ίδιο τάμπλετ χωρίς 4G}

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να προτείνει κανείς μεμβράνη που χρησιμοποιεί και είναι ικανοποιητική γιατί από ebay δεν γίνεται αυτή τη στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το αγόρασα σημερα μαλλον αναβαθμιση δεν κανω απο οτι καταλαβαινω ειναι στην 4.4.2 . Σαν τηλ μπορει να χρησιμοποιηθει και αν ναι με ποιο τρόπο; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Σαν τηλέφωνο απ'ότι ξέρω δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Μόνο sms μπορείς να στείλεις αν βάλεις sim. Με Viber όμως κτλ από internet πιστεύω ότι θα μπορείς να κάνεις κλήσεις, δεν το έχω δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η 4.4.2 δεν παιζεται στην μπαταρια. 4 ωρες χρηση ειναι κολλημενο στο 100% συμπτωση; Και βιντεο ειδα και ενημερωση εφαρμογων μια χαρα. Στις ενημερωσεις δινει ΟΤΑ v49020a Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ. ..... ΤΗΝ v49020c πως μπαινει΄Αν και νομιζω οτι την 4.4.2 δεν την αλλαζω με τιποτα . Τι γνωμη εχεται;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την καινούργια αναβάθμιση ουδέν παράπονο διορθωθηκαν όλα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Kit kat πιο σπαστικη απο ποτε...μαλλον η ρομ που βαλαμε δεν ειναι η official η τουλαχιστον αυτη που ειχα βαλει εγω.δεν εξηγειται αυτο το πραγμα με το connectivity....
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε please αν η εκδοση c ειναι πιο σταθερη για να το κανουμε κ εμεις...!

 

Σε εμενα λειτουργουν ολα σφαιρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ποια με Α H v49020c

 

Ναι με αυτην ειναι ολα καλα σε εμενα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ωραία παρέα σας.

Επειδή σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του μπορείτε να μου πείτε πόση ελεύθερη ραμ έχετε και αν το xposed δουλεύει;

Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε please αν η εκδοση c ειναι πιο σταθερη για να το κανουμε κ εμεις...!

 

Eίναι λίγο καλύτερη από την a αλλά μην φανταστείς ότι είναι καλύτερη από την ΚΚ. Mε τίποτα....

Εγώ να φανταστείς δοκίμασα από δυο φορές και την v49020a και την v49020c τίποτα... απλά η δεύτερη λίγο καλύτερη.

Γύρισα στην ΚΚ από λινκ (xda) αλλά δεν ήταν όπως όταν το πρωτοπήρα. Τώρα βρήκα λινκ από εδώ-->http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G+Pad+8.0-Tutti-115.html για ΚΚ και ίσως την δοκιμάσω.

Πιθανότατα όμως, από αρχές Αυγούστου (λόγω άδειας!) θα το στείλω στην procordia να δω τι στο καλό έχει. Ας μου βάλουν αυτοί στην τελική ένα firmware που να είναι όπως ήταν εξαρχής όταν το είχα αγοράσει.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Είχα πάρει Tablet ένα ipad 2 το 2010 αλλά λόγο που ήταν μόνο wifi και Apple λογισμικό στης τότε εποχές δεν με συγκήνησε και το πούλησα.

Τώρα πλεόν από τον χειμώνα με ένα LG G3 είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά έχει κάποια θεματάκια όπως να τελειώνει η μπαταρία του γρήγορα.

Θέλω να πάρω ένα tablet για να το παίρνω μαζί μου και κοιτούσα να έχει οθόνη 7 η 8 ώστε να χωράει στην παλάμη μου.

Τα tablet πολλά και αρκετά έχουν bezzels μεγάλα και γίνονται ακόμα πιο μεγάλα εξαιτίας του.

Το LG δεν έχει μεγάλα bezels και είναι πιο άνετο.

Οι απορίες που έχω είναι το έχει κανείς σαν μοναδική συσκευή δλδ να μιλάει και στο τηλέφωνο και να το έχει πάντα μαζί του.

Η μπαταρία του βγάζει την μέρα; Εδώ με το G3 πρέπει να έχει κλειστα δεδομενα και να μην το άκουμπας για να μην πέφτει αλλιώς σε 4-5 ώρες έμεινες...

Στα 200 ευρώ που κάνει αξίζει σε σχέση με το Samsung galaxy tab 4 8';

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Είχα πάρει Tablet ένα ipad 2 το 2010 αλλά λόγο που ήταν μόνο wifi και Apple λογισμικό στης τότε εποχές δεν με συγκήνησε και το πούλησα.

Τώρα πλεόν από τον χειμώνα με ένα LG G3 είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά έχει κάποια θεματάκια όπως να τελειώνει η μπαταρία του γρήγορα.

Θέλω να πάρω ένα tablet για να το παίρνω μαζί μου και κοιτούσα να έχει οθόνη 7 η 8 ώστε να χωράει στην παλάμη μου.

Τα tablet πολλά και αρκετά έχουν bezzels μεγάλα και γίνονται ακόμα πιο μεγάλα εξαιτίας του.

Το LG δεν έχει μεγάλα bezels και είναι πιο άνετο.

Οι απορίες που έχω είναι το έχει κανείς σαν μοναδική συσκευή δλδ να μιλάει και στο τηλέφωνο και να το έχει πάντα μαζί του.

Η μπαταρία του βγάζει την μέρα; Εδώ με το G3 πρέπει να έχει κλειστα δεδομενα και να μην το άκουμπας για να μην πέφτει αλλιώς σε 4-5 ώρες έμεινες...

Στα 200 ευρώ που κάνει αξίζει σε σχέση με το Samsung galaxy tab 4 8';

 

 

Δεν περνει τηλέφωνο φίλε μου μονο για ίντερνετ είναι.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

1ον: Δεν λειτουργεί σαν τηλέφωνο.

2ον: Μην το σκέφτεσαι καν. Μετά το update του Lollipop το tablet αυτό έχει καταστραφεί τελείως.

Link to comment
Share on other sites

1ον: Δεν λειτουργεί σαν τηλέφωνο.

2ον: Μην το σκέφτεσαι καν. Μετά το update του Lollipop το tablet αυτό έχει καταστραφεί τελείως.

 

Για εσένα καταστροφή εμένα πετάει το εργαλείο μου μπαταρία 3 μέρες.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Για εσένα καταστροφή εμένα πετάει το εργαλείο μου μπαταρία 3 μέρες.

 

Ναι, ξέρουμε ρε Πάνο... Αν μετρήσουμε τα post σου πρέπει να το έχεις πει 10 φορές μέχρι τώρα! Έχει βουίξει όλος ο κόσμος με το συγκεκριμένο tablet και εσύ πρέπει να είσαι ο μοναδικός κάτοχος παγκοσμίως που ισχυρίζεται το αντίθετο. Έχεις γίνει λιγάκι κουραστικός θα το έλεγα ευγενικά είναι η αλήθεια.. Το θέμα είναι ότι παραπληροφορείς και τον κόσμο που ενδιαφέρεται και θα πάει να δώσει τα λεφτάκια του και μετά θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...