Jump to content

LG G Pad 8.0 LTE


alesandro21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύεις ειλικρινά ότι λόγο του ότι εσύ έγραψες ένα κειμενάκι παραπόνου η LG έτρεξε να βγάλει update?

 

Προφανώς δεν θα εστειλε μονο η Ζαφείρα αλλα χιλιάδες άνθρωποι απο ολο τον κοσμο θα εξεφρασαν τα παραπονα τους. Ποσο νιονιο δηλαδη χρειάζεται για να καταλαβεις κατι τετοιο? Έτσι απαιτεις κατι που δικαιωματικα θα έπρεπε να έχεις, με μαζικη καταγγελία.

 

Εκτός φυσικά αν εσυ μπαινεις στο forum για να την πεις στον εναν και στον αλλον και να κανεις τον χαβαλε σου.

 

μα δεν είναι καν τα παράπονα. Η έκθεση τους πειράζει. Και πολύ καλά κάνει ο κόσμος που αγοράζει πανάκριβες συσκευές, να διαμαρτύρεται γιατί ΜΕ ΕΠΙΣΗΜΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ δεν λειτουργεί σωστά η συσκευή. Ή τη βγάζεις και λειτουργεί, ή δεν την βγάζεις καθόλου.

Τα νέα updates δεν βγαίνουν επειδή οι χρήστες κάνουν πολλά παράπονα. Βγαίνουν γιατί με τόσα μηνύματα στα social media, χαλάει η "εικόνα" της LG που μεταφράζεται σε λιγότερα μπικικίνια. Μην έχουμε αυταπάτες ότι νοιάζονται και πολύ για μας... Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν θα τους εκθέτουμε. Να υπενθυμίσω τον 1μιση χρόνο αναμονής για update στο Optimus 2x... αφού τους πρήξαμε μήνες ότι "η LG μπορεί να έχει καλές συσκευές, αλλά από υποστήριξη σε software είναι απαράδεκτη", έβγαλε και update και μέχρι κ πριν μερικούς μήνες ήταν OK (σ αυτό βοήθησε και η συνεργασία με την Google βεβαια - βλ Nexus).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανώς δεν θα εστειλε μονο η Ζαφείρα αλλα χιλιάδες άνθρωποι απο ολο τον κοσμο θα εξεφρασαν τα παραπονα τους. Ποσο νιονιο δηλαδη χρειάζεται για να καταλαβεις κατι τετοιο? Έτσι απαιτεις κατι που δικαιωματικα θα έπρεπε να έχεις, με μαζικη καταγγελία.

 

Εκτός φυσικά αν εσυ μπαινεις στο forum για να την πεις στον εναν και στον αλλον και να κανεις τον χαβαλε σου.

 

Στο συγκεκριμένο θέμα φίλε μου όσα παράπονα και να γίνουν πάλι την έκδοση 5 θα σου δώσει, που όσες ενημερώσεις και να κάνει πάλι θέμα θα έχει.. εδώ έχουν τα nexus εμείς θα αποτελέσουμε διαφορά? Το θέμα είναι ότι δεν θα δώσει την 5.1…

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο θέμα φίλε μου όσα παράπονα και να γίνουν πάλι την έκδοση 5 θα σου δώσει, που όσες ενημερώσεις και να κάνει πάλι θέμα θα έχει.. εδώ έχουν τα nexus εμείς θα αποτελέσουμε διαφορά? Το θέμα είναι ότι δεν θα δώσει την 5.1…

Μπες στο Facebook και έχει ένα κάρο παράπονα τα κοιτάζουν αυτά οι εταιρείες και μια χαρά τα είπε η ζαφειρα και εγώ έστειλα ξες ότι το Facebook είναι τεράστιο μέσο επικοινωνίας. Σε πληροφορώ ότι όταν έκανα το παράπονο μου μέσα σε μισή ωρα κατάφερα να μεταπεισω 200 άτομα που είπαν ότι δεν θα κάνουν αναβάθμιση στην λολλιποπ και ότι δεν θα παρουν άλλο lg ταμπλετ μάλιστα είχα και likes γιαυτό μην λες ότι δεν αλλάζει τίποτα αλλάζει αν θέλουν εικόνα εταιρείας καθαρή.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ειλικρινά ότι λόγο του ότι εσύ έγραψες ένα κειμενάκι παραπόνου η LG έτρεξε να βγάλει update?

Νομίζω τα παιδιά σου απάντησαν, έμενα μου περισσεύει. Εδώ ειμαστε για να ενημερωνομαστε, να παίρνουμε γνώμες, να μοιραζομαστε γνώσεις.

 

edit: Έγραψα χθες παράπονα στην lg global και μου απάντησαν να απευθυνθώ στην lg greece. Τους έστειλα μήνυμα εδώ στην Ελλάδα και τους τα ψιλοέχωσα. Μου απάντησαν ως εξής:

Αγαπητή κυρία #%$%^,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως σε πρώτο στάδιο προτείνουμε να διατηρήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων που δεν επιθυμείτε να διαγραφούν οριστικά από την μνήμη της συσκευής σας, ώστε να πραγματοποιήσετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων της, από τις Ρυθμίσεις -> Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας & επαναφορά -> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Σε περίπτωση που το πρόβλημα επιμένει ακόμα και κατόπιν της επαναφοράς, είμαστε στη διάθεση σας για να δρομολογήσουμε τον τεχνικό έλεγχο της συσκευής σας.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

Βέβαια τους ζήτησα τι γίνεται με το update που έβγαλαν γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα, αν θα βγάλουν τίποτα καινούργιο για να το διορθώσουν και μου απάντησαν τα καθέκαστα.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τα παιδια¡ Τυχαινει να εχω το ιδιο tablet και δυστυχως την πατησα με την lolipop. Πιστευετε αξιζει να γυρσω στην kitkat η να φλασαρω την αναβαθμισμενη δευτερη εκδοση της lolipop? ΚΑι αν ναι, στο site του xda θα ακολουθησω μονο την διαδικασια για flash kdz files ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τα παιδια¡ Τυχαινει να εχω το ιδιο tablet και δυστυχως την πατησα με την lolipop. Πιστευετε αξιζει να γυρσω στην kitkat η να φλασαρω την αναβαθμισμενη δευτερη εκδοση της lolipop? ΚΑι αν ναι, στο site του xda θα ακολουθησω μονο την διαδικασια για flash kdz files ετσι?

 

Ίδια προβλήματα με την προηγούμενη έχει και η 2η lollipop. Τo multitasking ξέχασε το, ανοίγεις την μια και κλείνει η άλλη. Μέχρι και τα tabs στον browser κάνουν rerender όταν πας από το ένα στο άλλο. Βάλε την KitKat να σωθείς. Είναι σαν να πηγαίνει από Zastava σε Ferrari.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια προβλήματα με την προηγούμενη έχει και η 2η lollipop. Τo multitasking ξέχασε το, ανοίγεις την μια και κλείνει η άλλη. Μέχρι και τα tabs στον browser κάνουν rerender όταν πας από το ένα στο άλλο. Βάλε την KitKat να σωθείς. Είναι σαν να πηγαίνει από Zastava σε Ferrari.

 

 

Σε εσένα μπορεί να μένουν τα προβλήματα αλλά σε εμενα με την καινούργια αναβάθμιση πάει σφαίρα ούτε κολλάει ούτε ζεσταίνεται γρήγορο multitasking διορθωθηκαν όλα σε εμενα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως, είναι λαχείο το θέμα. Και με εργοστασιακές ρυθμίσεις και με το να την ξαναπεράσω βελτίωση δεν είδα με lollipop, προτείνω και εγώ να έχει την Kitkat όπως την έβαλα και εγώ και ηρέμησα με το άθλιο λαγκάρισμα που είχε.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως, είναι λαχείο το θέμα. Και με εργοστασιακές ρυθμίσεις και με το να την ξαναπεράσω βελτίωση δεν είδα με lollipop, προτείνω και εγώ να έχει την Kitkat όπως την έβαλα και εγώ και ηρέμησα με το άθλιο λαγκάρισμα που είχε.

 

Έχεις δίκιο και σε εμένα μετά την αναβάθμιση αν δεν πήγαινε καλά θα έβαζα κιτ κατ

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κιτ κατ θα βαλω και αν βγει μετα επισημα η νεα εκδοση με lolipop θα πραξω αναλογα με τα reviews. Στα του downgrade ομως...Μονο φλασαρισμα τη ρομ για το 4.4 πρεπει να κανω? Με τους drivers δεν θα εχω προβλημα? Βοηθηστε βρε παιδια επειδη το εργαλειο γινεται εκνευριατικο πλεον!

 

Σοσ παιδια! Εκςι που κανω φλασ τη νεα ρομ μου πεταει μηνυμα οτι εχω αποσυνδεσει την usb. Τι διαολο φταιει τωρα?

Edited by _Sotiris_
Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν κανω το update και επειτα το downgrade ειχα κανει με το lg pc suite εγκατάσταση τα drivers. Δεν ξέρω αν φταιει αυτό που σου δημιούργησε πρόβλημα. Δοκιμασε να ξανακάνεις την διαδικασία απο την αρχή, δεν μπορείς?
Link to comment
Share on other sites

ΞΑναδοκιμασα και μου λεει παλι το ιδιο. Ποιους drivers εκανες install ακριβως? Δεν περασα καθολου drivers εγω!
Link to comment
Share on other sites

Θα με αρρωστησει παναθεμα το. Περασα το suite, ξεκινησα παλι την διαδικασια και τωρα η ρομ δεν μου βγαζει τις επιλογες για την γλωσσα! ΜΑλλον κατι θα εχει παθει το kdz file, αλλη εξηγηση δεν μπορω να δωσω! Ευχαριστω για την μεχρι τωρα βοηθεια παιδια!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εξηγησα σωστα παναθεμα με! Οταν επιλεγω τις παραμετρους που θα εχει η ρομ (πχ χωρα και γλωσσα) στο lg flash tool,δεν μου εμφανιζει καθολου τις διαθεσιμες γλωσσες! Ενω στην αρχη που προσπαθουσα να κανω το φλασαρισμα μου τις εβγαζε! Μαλλον το antivirus θα μας την εκανε την δουλεια!
Link to comment
Share on other sites

Οτι γλωσσα και να επιλεξεις στην εγκατασταση δεν εχει σημασια, η rom ειναι multilunguage. Μπορεις μετα στο setup του tablet να επιλέξεις όποια γλωσσα θες. Και εγώ ετσι το εκανα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτους εδω τους drivers:http://www.mediafire.com/download/g31hbcdmh14io89/LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3.exe

 

Αυτους ειχα βαλει εγω και το αναγνωρισε κανονικα το ταμπλετ.Χωρις αυτους εβγαζε σφαλμα το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι έχετε πρόβλημα με τους driver? Εγώ έχω τα Windows 10 επάνω και μόνο το lg suite πέρασα και εκανε Update μια χαρά

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το LG Suite κρατάει και saves/settings σαν το Titanium, ή σκέτες τις εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Το LG Suite κρατάει και saves/settings σαν το Titanium, ή σκέτες τις εφαρμογές;

 

Δεν έχω δοκιμάσει να κάνω back up ποτέ με το Pc suite. Ίσως αν κάποιο παιδί το έχει δοκιμάσει, να μπορέσει να σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Το LG flashtool εχει δυο επιλογες.Μια(cse flash) κανει εγκατασταση απο την αρχη και μια(normal flash) που κανει update κρατωντας τις ρυθμισεις.Οπως κανει update μεσω OTA δλδ.Εννοειτε ομως update κανουμε μονο αν ειμαστε στην ιδια εκδοση android,οχι να κανεις update απο ΚΚ σε Lollipop γιατι θα πεσει σε bootloop η συσκευη. Edited by LouCi4er
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Εχω το Lg gpad 8 το απλο wifi περιπου 2 μηνες. Εχω κανει και την αναβαθμιση σε lolipop και ολα πανε μια χαρα. Εχω ενα θεμα με την αυτονομια ενω τυχαινει σε ενα 24ωρο που το ταμπλετ θα καθετε να καψει 2-3% , μερικες φορες μπορει να καψει 20%!! Οταν παω στην χρηση μπαταριας βλεπω οτι το λειτουργικο συστημα android ειναι ψηλα... Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει. Εχω απενεργοποιησει σχεδον ολα τα αχρηστα google apps.

Δεν μπορω να ξερω αν το ειχε παντα το θεμα γιατι οταν το ειχα παρει καινουργιο το ελιωνα οποτε δεν το καταλαβαινα.

 

Καμια ιδεα για να βελτιωσω την αναμονη;

 

 

ps.Τωρα δηλαδη οπως ειναι μου βγαζει 100ωρες αναμονη και κανα 6 ωρες οθονη.

 

ps2. Εφαρμογες ανοιχτες δεν μενουν το εχω τσεκαρει.

Edited by johnys5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Εχω το Lg gpad 8 το απλο wifi περιπου 2 μηνες. Εχω κανει και την αναβαθμιση σε lolipop και ολα πανε μια χαρα. Εχω ενα θεμα με την αυτονομια ενω τυχαινει σε ενα 24ωρο που το ταμπλετ θα καθετε να καψει 2-3% , μερικες φορες μπορει να καψει 20%!! Οταν παω στην χρηση μπαταριας βλεπω οτι το λειτουργικο συστημα android ειναι ψηλα... Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει. Εχω απενεργοποιησει σχεδον ολα τα αχρηστα google apps.

Δεν μπορω να ξερω αν το ειχε παντα το θεμα γιατι οταν το ειχα παρει καινουργιο το ελιωνα οποτε δεν το καταλαβαινα.

 

Καμια ιδεα για να βελτιωσω την αναμονη;

 

 

ps.Τωρα δηλαδη οπως ειναι μου βγαζει 100ωρες αναμονη και κανα 6 ωρες οθονη.

 

ps2. Εφαρμογες ανοιχτες δεν μενουν το εχω τσεκαρει.

 

Έχεις Viber? Είναι ένας πολύ συνήθης λόγος για battery drain. Αν έχεις, έλεγξε στις ρυθμίσεις το wifi policy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...