Jump to content

ECOO Aurora


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρελαβα σημερα. Η πρωτη εντυπωση πολυ καλη. Μοιαζει στη συσκευασια και στο μενου με Elephone. περισσοτερες λεπτομερειες μολις το σεταρω και αρχισω να το δουλευω.

 

η ιδια εταιρεια ειναι ελεφονε και εκο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Value for money η δευτεράντζα? Αφού κάνει όσο και το Jiayu S3. Γιατί να ρισκάρω?

 

Έχει ίδια σχεδόν χαρακτηριστικά. Το fingerprint όχι μόνο δουλεύει αλλά ανοίγει και ξεχωριστή εφαρμογή με κάθε δάκτυλο. Δεν μένει παρά να διαβάσουμε τις εντυπώσεις απο όσους το αγοράσουν για να μπορέσουμε να το συγγρίνουμε με το jiayu s3 το οποίο δεν μ'αρέσει εμφανισιακά ούτε απο θέμα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

το περιμενω αυριο μεθαυριο... στο tracking μου βγαζει οτι εχει φτασει στο Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ). Οσο για το φιλο που με ρωτουσε, 12/2 το παρηγγειλα, 13/2 εφυγε απο Κινα. Απλα στο everbuying.net, οπως και σε ολα τα κινεζικα μαγαζια δεν εστελναν παραγγελεις απο 14-27/2 λογω των εορτων της δικης τους Πρωτοχρονιας.

 

Το παρελαβα σημερα. Η πρωτη εντυπωση πολυ καλη. Μοιαζει στη συσκευασια και στο μενου με Elephone. περισσοτερες λεπτομερειες μολις το σεταρω και αρχισω να το δουλευω.

Κάποια μινι παρουσίαση ετοίμασες??

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα μεχρι τωρα ουτε στο play store, ουτε στο browser. εκπληκτικη οθονη, με τρομερη ευκρινεια....μεχρι στιγμης ολα δουλευουν μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Το ECOO Aurora αναβαθμιζεται τελος του μηνα με 3GB RAM, ιδια τιμη και νεα ονομασια ECOO E04 PLUS :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ομως απο πλευρας προδιαγραφων το νεο ECOO E04 Plus και το JiayubS3 υπερεχουν ολων των προαναφερομερων !!!!! Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστά αυτά τα 2 είναι 3GB ενώ το ecoo φαίνετε να υπερέχει και σε ποιότητα κατασκευής και χαρακτηριστικά του S3 . Τα άλλα 2 βέβαια είναι και ποιο φτηνά.... μπέρδεμα............
Link to comment
Share on other sites

Ομως απο πλευρας προδιαγραφων το νεο ECOO E04 Plus και το JiayubS3 υπερεχουν ολων των προαναφερομερων !!!!!

ναι σωστά αυτά τα 2 είναι 3GB ενώ το ecoo φαίνετε να υπερέχει και σε ποιότητα κατασκευής και χαρακτηριστικά του S3 . Τα άλλα 2 βέβαια είναι και ποιο φτηνά.... μπέρδεμα............

Όχι μόνον αυτό. Το Ulefone είναι 4-πύρηνο (ενώ τα υπόλοιπα 8-πύρηνα - εξ ου και η διαφορά τιμής - *πολύ* τίμιο τηλέφωνο πάντως, το 'χω δει από κοντά).

Επίσης το ZTE φοράει τον Snapdragon 615, αισθητά χειρότερο σε επιδόσεις από τον ΜΤ6752 των υπολοίπων (από την άλλη όμως, το όνομα και η -δεδομένη- ποιότητα της ΖΤΕ το αντισταθμίζουν και με το παραπάνω!). Από specs το ZTE είναι άμεσα συγκρίσιμο με το Coolpad F2.

Στη... συνταγή προσθέστε επίσης και το νεοφερμένο Kingzone Z1!

 

Αλλά νομίζω ότι ξεφεύγουμε από το θέμα - που είναι το Aurora...

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το ECOO AURORΑ PLUS (3GB) .... από geekbuying και το περιμένω τέλη Απρίλη ... Είναι σίγουρα Value for Money ακόμη και στα τέλη Απρίλη ... 182 ευρώ μαζί με την προμήθεια Paypal ... μοναδικός αντίπαλος είναι το JIAYU S3 .... αλλά το μόνο καλύτερο που έχει είναι η SONY camera και ας έχει λιγότερα mp ... κατά τα άλλα το ECOO υπερέχει 1ον σε τιμή (30ευρω) , 2ον σε εμφάνιση 3ον έχει Fingerprint lock !!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να αναφέρει την αυτονομία της μπαταρίας με μεικτή χρήση?

 

με εξαντλητικη χρηση (συνεχεια παιχνιδια,ενεργοποιημενο το 4G, wifi, GPS) και την οθονη σε φουλ φωτεινοτητα η μπαταρια βγαζει σχεδον 24ωρες. φανταζομαι οτι με πιο λελογισμενη χρηση η αυτονομια θα αυξανεται. Παντως μεχρι στιγμης (σχεδον ενα μηνα στην κατοχη μου) ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος. Δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα, πολυ καλη καμερα, πολυ καλη αποδοση ηχου. Ηδη εχω παραγγειλει και περιμενω να μου ερθει και 2η συσκευη για ενα φιλο.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το ECOO AURORΑ PLUS (3GB) .... από geekbuying και το περιμένω τέλη Απρίλη ... Είναι σίγουρα Value for Money ακόμη και στα τέλη Απρίλη ... 182 ευρώ μαζί με την προμήθεια Paypal ... μοναδικός αντίπαλος είναι το JIAYU S3 .... αλλά το μόνο καλύτερο που έχει είναι η SONY camera και ας έχει λιγότερα mp ... κατά τα άλλα το ECOO υπερέχει 1ον σε τιμή (30ευρω) , 2ον σε εμφάνιση 3ον έχει Fingerprint lock !!!

 

172.7€ έχει αυτή την στιγμή βλέπω στο coolicool, σε pre order φυσικά όπως και αλλού, αλλά ένα 10€ πιο φθηνά! ;)

Η αλήθεια πάντως είναι ότι έχει δυνατά χαρακτηριστικά και σε αυτά τα λεφτά κάτι τόσο αξιόλογο δεν βλέπω να υπάρχει αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Σε προπώληση και από το Gearbest , με κουπόνι στα $180.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το δικό μου ECOO E04 2GB RAΜ από το Everbuying.com. Με τα κουπόνια που μου έδωσαν έφτασε στην τελική τιμή των 147 ευρώ!!!! Το κινητό από πρώτη ματιά που το κοίταξα είναι άψογο κ πολύ όμορφο εξωτερικά. Στο Antutu που έκανα πήρε 42171 ποντους που το κατατασσει στην ίδια κατηγορία με το SAMSUNG GALAXY S5..

Η κάμερα του φαίνεται πολύ καλή όως κ το βίντεο. Best value for money ανεπιφύλαχτα παίδες.:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εψαξα και βρηκα την επίσημη ιστοσελίδα της ECOO, και πέθανα στα γέλια: http://www.ecoo.hk/about.html

Διαβάστε προς το τέλος τι γράφει: we have strong teams of conduct propaganda !!! :lol:

 

Βεβαια η προπαγάνδα σαν λέξη δεν είχε πάντα κακιά χροιά και αντικαταστάθηκε απο τις λέξεις <δημόσιες σχέσεις>.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το δικό μου ECOO E04 2GB RAΜ από το Everbuying.com. Με τα κουπόνια που μου έδωσαν έφτασε στην τελική τιμή των 147 ευρώ!!!! Το κινητό από πρώτη ματιά που το κοίταξα είναι άψογο κ πολύ όμορφο εξωτερικά. Στο Antutu που έκανα πήρε 42171 ποντους που το κατατασσει στην ίδια κατηγορία με το SAMSUNG GALAXY S5..

Η κάμερα του φαίνεται πολύ καλή όως κ το βίντεο. Best value for money ανεπιφύλαχτα παίδες.:)

 

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από εκεί κι εγώ... Θέμα με το τελωνείο δεν είχες;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από εκεί κι εγώ... Θέμα με το τελωνείο δεν είχες;

 

δεν επιτρεπεται να συζηταμε στο φορουμ τετοια θεματα,μονο με pm

Link to comment
Share on other sites

166.66 στο Everbuying presale η έκδοση με 3GB http://www.everbuying.com/product838938.html

 

Και εδώ βρήκα και κάτι coupons για 8-11% έκπτωση. http://www.coupons.com/coupon-codes/everbuying/?cid=603190_2&pos=20&ver=alertsignup&utm_expid=87900937-11.0Ha6YdkUTNiUxHO1p8Ce1Q.1&utm_referrer=http%3A%2F%2Fwww.google.gr%2Furl%3Fsa%3Dt%26rct%3Dj%26q%3D%26esrc%3Ds%26source%3Dweb%26cd%3D1%26ved%3D0CCkQFjAA%26url%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.coupons.com%252Fcoupon-codes%252Feverbuying%252F%26ei%3DgQEWVYGFIsL1aoyygvAL%26usg%3DAFQjCNELDqvSrx5u5eIkJdIwmOa3rswMwg%26bvm%3Dbv.89381419%2Cd.d2s&ccti=e6d6603f49f44944866236d3924b13ea&lbox=1

 

Έχει δοκιμάσει κανείς αγορά του συγγεκριμένου απο Everbuying?

 

***Μόλις δοκίμασα να βάλω τα κουπόνια τις παραπάνω σελίδας και δεν μου επιτρέπει γιατί είναι ήδη σε προσφορά το τηλέφωνο. Μήπως βρήκατε εσείς κάποιο κουπόνι που δουλεύει? γιατί ένας φίλος ποιο πάνω αναφέρετε σε κάποιο κουπόνι....

 

Ποια είναι η γνώμη σας γενικά?

Edited by PhoneKiller
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου πειτε παρακαλω αν εχει καλη ποιοτητα ηχου στις κλησεις οπως και καλο σημα ειδικα με την vodafone και γενικα αν ας εχει βγαλει προβληματα το κινητο ?
Link to comment
Share on other sites

166.66 στο Everbuying presale η έκδοση με 3GB http://www.everbuying.com/product838938.html

 

Και εδώ βρήκα και κάτι coupons για 8-11% έκπτωση. http://www.coupons.com/coupon-codes/everbuying/?cid=603190_2&pos=20&ver=alertsignup&utm_expid=87900937-11.0Ha6YdkUTNiUxHO1p8Ce1Q.1&utm_referrer=http%3A%2F%2Fwww.google.gr%2Furl%3Fsa%3Dt%26rct%3Dj%26q%3D%26esrc%3Ds%26source%3Dweb%26cd%3D1%26ved%3D0CCkQFjAA%26url%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.coupons.com%252Fcoupon-codes%252Feverbuying%252F%26ei%3DgQEWVYGFIsL1aoyygvAL%26usg%3DAFQjCNELDqvSrx5u5eIkJdIwmOa3rswMwg%26bvm%3Dbv.89381419%2Cd.d2s&ccti=e6d6603f49f44944866236d3924b13ea&lbox=1

 

Έχει δοκιμάσει κανείς αγορά του συγγεκριμένου απο Everbuying?

 

***Μόλις δοκίμασα να βάλω τα κουπόνια τις παραπάνω σελίδας και δεν μου επιτρέπει γιατί είναι ήδη σε προσφορά το τηλέφωνο. Μήπως βρήκατε εσείς κάποιο κουπόνι που δουλεύει? γιατί ένας φίλος ποιο πάνω αναφέρετε σε κάποιο κουπόνι....

 

Ποια είναι η γνώμη σας γενικά?

 

 

Σε αγορές από Κίνα , κοιτάμε πάντα τις τιμές σε US dollars. Η ισοτιμία (USD to Euro) που βγάζει στο link που αναφέρεις , απλά δεν υπάρχει. 199.73 USD = 186.074 EUR

 

Το κουπόνι από gearbest ισχύει κανονικά.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου πειτε παρακαλω αν εχει καλη ποιοτητα ηχου στις κλησεις οπως και καλο σημα ειδικα με την vodafone και γενικα αν ας εχει βγαλει προβληματα το κινητο ?

εχουμε κανενα νεο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...