Jump to content

Τριχόπτωση/εμφύτευση μαλλιών


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ***

1.. Δεν σωζεστε με μινοξιδιλη ή με αμπουλες ή φαρμακα χαπια κρεμες αφρολουτρα και οτι παρομοιο εχουν βγαλει για την τριχοπτωση...

 

2.. και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ.. η μονη λυση φαινεται να ειναι η εμφυτευση... εχω διαβασει απο την αρχη ολες τισ παρατηρησεις και κανενας αναφερθηκε σ αυτο... ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ.... που πηγαν τωρα? γιατι δεν βγαινουν να πουν πως πηγε και πως φαινονται??? ΑΚΟΥΣΑΤΕ ποτε κανεναν να λεει : ναι ρε παιδια, πηγαιντε στον ταδε γιατρο ή στο ταδε ινστιτουτο?? τιποτα... ουτε φωτογραφια, ουτε συμβουλη... Εγω πιστευω οτι ολοι οι τρελαμενοι που εκαναν εμφυτευση αντι να χαρουν τα χασαν περισσοτερο απο το αθλιο αποτελεσμα τους και δεν εχουν διαθεση να μιλησουν... Εγω αν χαιρομουν τοσο πολυ με το αποτελεσμα θα εμπαινα και θα ελεγα σε ολους : πατε σ αυτο το γιατρο με εκανε τρομερη δουλεια... που ειναι?????????????? εχεις δει κανεις εμφυτευση??? τοσο καλα τισ κανουν και δεν φαινονται????

 

Συμφωνω απολυτα ! Δωστε απαντησεις καθαρες οσοι εχετε κανει μεταμοσχευση... Διαβαζοντας καποιος ολες αυτες τις απαντησεις νομιζω οτι μπερδευεται περισσοτερο παρα βγαζει καποια σωστα συμπερασματα... Δεν ειναι θεμα διαφημισης, ειναι θεμα να παρουμε καποιες καθαρες απαντησεις... Το μονο προβλημα ειναι οτι πιθανον να απαντησουν καποιοι απο τις εταιριες γιατι σιγουρα θα εχουν τα ματακια τους εδω μεσα...

 

Eπισης παιδια ειναι πολυ σημαντικο ο ιατρος ο οποιος θα κανει την επεμβαση να ειναι μελος της ISHRS (international society of hair restoration surgery). Ειναι ο μοναδικος φορεας με τον οποιο οι ιατροι μπορουν να ενημερωθουν σχετικα με τις νεες εξελιξεις στον χωρο της μεταμοσχευσης μαλλιων.

Στην ελλαδα (με βαση το site) υπαρχουν μονο 3!! ελληνες ιατροι σας τους παραθετω παρακατω.

 

Alexandros I. Santo, MD Athens εχει δικο του ιατρειο

 

Georgios E. Velimvasakis, MD δουλευει για την transmend

 

 

Theodoros G. Vernikos, MD δεν γνωριζω κατι!!

 

...

 

 

Δηλαδη οι 3 μεγαλες κλινικες της Ελλαδος δεν εχουν γιατρους που να εινε μελη της ISHRS ; Aν ειναι ετσι τοτε μονο αυτες οι 3 απιλογες που ειπες ακουγονται ως πιο αξιοπιστες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω απολυτα ! Δωστε απαντησεις καθαρες οσοι εχετε κανει μεταμοσχευση... Διαβαζοντας καποιος ολες αυτες τις απαντησεις νομιζω οτι μπερδευεται περισσοτερο παρα βγαζει καποια σωστα συμπερασματα... Δεν ειναι θεμα διαφημισης, ειναι θεμα να παρουμε καποιες καθαρες απαντησεις... Το μονο προβλημα ειναι οτι πιθανον να απαντησουν καποιοι απο τις εταιριες γιατι σιγουρα θα εχουν τα ματακια τους εδω μεσα...

 

ευλογη ερωτηση,τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Apo pou thn klhronomhses??Apo ton patera sou h apo to soi ths manas sou??Polu periergo mou fainetai na sou ksekinhse apo ta 14..

 

ο αδερφος του πατερα μου στα 17 του ειχαν πεσει εντελως.δεν σου ειπα ρε παιδι μου οτι μου πεσαν στα 14.απλως τοτε αρχισα να βλεπω τουφες αλλα δεν εδινα βαση

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα ! Δωστε απαντησεις καθαρες οσοι εχετε κανει μεταμοσχευση... Διαβαζοντας καποιος ολες αυτες τις απαντησεις νομιζω οτι μπερδευεται περισσοτερο παρα βγαζει καποια σωστα συμπερασματα... Δεν ειναι θεμα διαφημισης, ειναι θεμα να παρουμε καποιες καθαρες απαντησεις... Το μονο προβλημα ειναι οτι πιθανον να απαντησουν καποιοι απο τις εταιριες γιατι σιγουρα θα εχουν τα ματακια τους εδω μεσα...

 

 

 

 

Δηλαδη οι 3 μεγαλες κλινικες της Ελλαδος δεν εχουν γιατρους που να εινε μελη της ISHRS ; Aν ειναι ετσι τοτε μονο αυτες οι 3 απιλογες που ειπες ακουγονται ως πιο αξιοπιστες...

 

Τα στοιχεια που σας εδωσα ειναι απο το official site του οργανισμου και οι ελληνες ιατροι ειναι ΜΟΝΟ αυτοι οι τρεις!! Τωρα απο ενημερωνονται οι αλλοι ιατροι δεν τον γνωριζω αλλα απο τον ISHRS σιγουρα οχι.

Προσοχη πολοι ιατροι λενε οτι ειναι μελη της ISAPS αλλα αυτος ειναι ο παγκοσμιος οργανισμος οπου οι ιατροι ενημερωνονται ειδικα για τις πλαστικες δεν περιλαμβανει την μελετη μεταμοσχευσης μαλλιων.

Link to comment
Share on other sites

Τα στοιχεια που σας εδωσα ειναι απο το official site του οργανισμου και οι ελληνες ιατροι ειναι ΜΟΝΟ αυτοι οι τρεις!! Τωρα απο ενημερωνονται οι αλλοι ιατροι δεν τον γνωριζω αλλα απο τον ISHRS σιγουρα οχι.

Προσοχη πολοι ιατροι λενε οτι ειναι μελη της ISAPS αλλα αυτος ειναι ο παγκοσμιος οργανισμος οπου οι ιατροι ενημερωνονται ειδικα για τις πλαστικες δεν περιλαμβανει την μελετη μεταμοσχευσης μαλλιων.

 

μικρη αλλα ουσιαστικη διαφορα,δε μενει παρα να ενημερωθει καποιος απο τα μεγαλα κεντρα στην ελλαδα εαν εχουν τους εξειδικευμενους επιστημονες αυτης της κατηγοριας.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα παιδιά,έχω και εγώ ενα πρόβλημα με το μαλλί.Πως μπορω να ανεβάσω φωτογραφία να δείτε το πρόβλημα και να μου πείτε ότι ξέρετε για τα απολέσματα τις εμφυτευσης που λέω να κανω?? Εχω λογαρισαμο στο facebook αν βολέυει γιατι εδω δεν ξερω να ανεβάζω. Ειμαι 22 χρονων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα παιδιά,έχω και εγώ ενα πρόβλημα με το μαλλί.Πως μπορω να ανεβάσω φωτογραφία να δείτε το πρόβλημα και να μου πείτε ότι ξέρετε για τα απολέσματα τις εμφυτευσης που λέω να κανω?? Εχω λογαρισαμο στο facebook αν βολέυει γιατι εδω δεν ξερω να ανεβάζω. Ειμαι 22 χρονων.

 

ειναι πολυ νωρις εαν δεν ειναι κατι παθολογικο,δοκιμασε πρωτα σε εναν εξειδικευμενο δερματολογο πανω στο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω,και ο πατέρας μου εχει καράφλα.Εμένα άρχισαν να πέφτουν απο 18 λιγα λίγα......Τώρα βάζω regaine αλλά πάλι πέφτουν σε κάθε αλλαγή εποχής και φοβάμαι οτι στα 25 θα είμαι χαλια....Αξίζει να κανω εμφύτευση??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.dhiglobal.com/images/patient_cases/patient_94/p60b1b.jpg

 

εγω ρε παιδια ειμαι σαν τον κυριο αυτον.ποσα περιπου πρεπει να πληρωσω?για μεταμοσχευση

 

 

 

an pas dhi, 4000 eurw mesa sto nero.

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε gathan και γω καπως ετσι ειμαι οταν σταματησω το regaine(τωρα ειμαι καπως καλυτερα):rolleyes:

 

στη dhi μου ειπαν γυρω στα 3,500 ευρω για 1500-1700 τριχες.

 

πιστευω θα εχει καλο αποτελεσμα.

θα παω το χειμωνα να το κανω, απλα τοσο καιρο ψαχνω να δω καμια φωτογραφια και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ποσταρει (οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω)

 

ρε παιδια δεν ειναι κακο να βαλετε καμια φωτο να δουμε και εμεις τι παιζει (ΠΡΙΝ να ειναι αργα;))

καντε κανενα μονταζ στο προσωπο αν ντρεπεστε.εμεις τα μαλλια θελουμε να δουμε

 

ημαρτον :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια λοιπον... μιλησα με ατομο που επι 15 χρονια κανει αυτο το επαγγελμα.. ηταν ειλικρινεστατος. μου ειπε πως και η πιο καλη μεταμοσχευση στον κοσμο ''φαινεται''.. λογω του κοντραστ που υπαρχει αναμεσα στις εμπρος τριχες με τις τριχες τις δοτριας περιοχης λογω του οτι ειναι πιο παχιες.. απλα η προσπαθεια τους ειναι να το κρυψουν οσο το δυνατον περισσοτερο.. ενα ειναι σιγουρο και το ξαναλεω και τωρα... παλιοτερα το κεφαλι μας που ηταν τιγκα στις τριχες, ετσι??? αυτο δεν θα το ξαναδειτε οσες τριχες και αν βαλετε.. το μονο επαναλαμβανω που μας σωζει ειναι μια μερα να βγει ο δρυιδης μαλλιοραμιξ ειτε λεγεται κοτσαρελης ειτε καποιος αλλος επιστημονας και να βγαλει το μαγικο φιλτρο που θα ξαναδινει ζωη στον πεθαμενο θυλακα.. η μινοξιδιλη ισως λεω ισως να σωσει καποιον οταν την ξεκινησει απο μικρος..... μην περιμενετε καποιος γιατρος να σας την συστησει ξεκινηστε οσοι φαβαστε την φαλακρα πριν ειναι αργα γιατι ο χρονος ειναι υπουλος και αλλαζει την μαπα μας σε χρονο μηδεν... κοιταζα το κεφαλι μου και παντα καταλαβαινα ποιες τριχες θα την κανουν απο το κεφαλι μου.. επαληθευτηκα αν και ακομα δεν τελειωσε η τριχοπτωση... σκεφτομαι λοιπον να παω στον γιατρο που μιλησα και να την κανω... 800 τριχοθυλακια περιπου = 3500 ευρω. **** το μπελα μου... αν ειστε απο αυτους που δεν περιμεναν να την πατησουν ετσι με τα μαλλια καντε κατι πριν ειναι αργα..... μετα γεια σας και περαστικα σας....
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι λοιπον να παω στον γιατρο που μιλησα και να την κανω... 800 τριχοθυλακια περιπου = 3500 ευρω. **** το μπελα μου.......

στην dhi να υποθεσουμε ?

 

 

αντε εμαθα να βαζω και παραθεση :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια λοιπον... μιλησα με ατομο που επι 15 χρονια κανει αυτο το επαγγελμα.. ηταν ειλικρινεστατος. μου ειπε πως και η πιο καλη μεταμοσχευση στον κοσμο ''φαινεται''.. λογω του κοντραστ που υπαρχει αναμεσα στις εμπρος τριχες με τις τριχες τις δοτριας περιοχης λογω του οτι ειναι πιο παχιες.. απλα η προσπαθεια τους ειναι να το κρυψουν οσο το δυνατον περισσοτερο.. ενα ειναι σιγουρο και το ξαναλεω και τωρα... παλιοτερα το κεφαλι μας που ηταν τιγκα στις τριχες, ετσι??? αυτο δεν θα το ξαναδειτε οσες τριχες και αν βαλετε.. το μονο επαναλαμβανω που μας σωζει ειναι μια μερα να βγει ο δρυιδης μαλλιοραμιξ ειτε λεγεται κοτσαρελης ειτε καποιος αλλος επιστημονας και να βγαλει το μαγικο φιλτρο που θα ξαναδινει ζωη στον πεθαμενο θυλακα.. η μινοξιδιλη ισως λεω ισως να σωσει καποιον οταν την ξεκινησει απο μικρος..... μην περιμενετε καποιος γιατρος να σας την συστησει ξεκινηστε οσοι φαβαστε την φαλακρα πριν ειναι αργα γιατι ο χρονος ειναι υπουλος και αλλαζει την μαπα μας σε χρονο μηδεν... κοιταζα το κεφαλι μου και παντα καταλαβαινα ποιες τριχες θα την κανουν απο το κεφαλι μου.. επαληθευτηκα αν και ακομα δεν τελειωσε η τριχοπτωση... σκεφτομαι λοιπον να παω στον γιατρο που μιλησα και να την κανω... 800 τριχοθυλακια περιπου = 3500 ευρω. **** το μπελα μου... αν ειστε απο αυτους που δεν περιμεναν να την πατησουν ετσι με τα μαλλια καντε κατι πριν ειναι αργα..... μετα γεια σας και περαστικα σας....

 

 

το επομενο σταδιο και σεπειραματικο επιπεδο ειναι με την χρηση βλαστικων κυτταρων αλλα ειναι μακρια ακομα.ναι δεν ειναι παρα νησιδες που μεταμοσχευονται εστω και λιγες τριχες αλλα δεν ειναι φυσικο

Link to comment
Share on other sites

στην dhi να υποθεσουμε ?

 

 

αντε εμαθα να βαζω και παραθεση :D

 

οχι φιλε μου δεν ειναι dhi... αλλα ειναι απο τα μεγαλα ινστιτουτα.... σκεφτομαι πλεον να μπω και να το κανω... ο μονος μου ενδιασμοσ ειναι για το αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Διάβασα αρκετά απ όσα έχουν ειπωθεί για το συγκεκριμένο θέμα. (όσα μπορούσα δηλαδή, γιατί θα ήθελα μια μέρα σε διαφορετική περίπτωση). Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα...δόξα το θεό δηλαδή γιατί γυναίκα φαλακρή, θα ξεχώριζα σίγουρα..:D

Το πρόβλημα όμως το έχει ο αδερφός μου, ο οποίος είναι πλεόν 33 χρονών και ακόμα βασανίζεται από κάτι που κατά την γνώμη μου, είναι ψυχοφθόρο και ΓΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ δεν υπάρχει λύση. Το για ορισμένους θα το εξηγήσω στην πορεία.

 

Εφόσον έχετε ασχοληθεί με το θέμα απ όσο βλέπω, θα γνωρίζετε ότι ο σημαντικότερος λόγος της φαλάκρας είναι η γενετική προδιάθεση. (Κληρονομικότητα). Αυτό μεταφράζεται για να μην σας κουράζω με επιστημονικές αναλύσεις σε DHT.

Ο αδερφός μου, από τα 19 του μέχρι κ σήμερα (33) δεν έχει σταματήσει να χρησιμοποιεί το regain. Τότε θυμάμαι ήταν το 2%, τώρα υπάρχει και 5%. Το αποτέλεσμα? Έχει χάσει πάνω από τα μισά του μαλλία. Καμία σχέση με αυτά που χε παλιότερα. Έχει δώσει κατά καιρούς κ ένα σωρό λεφτά σε άλλα πράγματα κ θεραπείες, αλλά τίποτα. Και μιλάμε για ΠΟΛΛΑ λεφτά. Ο μόνος λόγος σύμφωνα με αυτά που μου λέει, που χρησιμοποιεί ακόμα το regain, είναι γιατί πιστεύει ότι αν το σταματήσει, θα φύγουν κ τα λίγα που έχουν απομείνει. Πολλές φορές σκέφτηκε να χρησιμοποιήσει dht blockers, αλλά κανένας γιατρός δεν έδωσε την ευχή του για κάτι τέτοιο. Κάτι που με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη και εμένα.

Ο λόγος αφορά στο ότι δουλεύει "ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ" που ανέφερα παραπάνω και ότι ακόμα κ άν ο λόγος είναι όντως η DHT, και αν ακόμα καταφέρετε και ελέγξετε την παραγωγή της, ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορεί να αλλάξει την ευαισθησία που έχουν οι θύλακες σε αυτή. Αυτή η ευαισθησία, είναι και αυτό που κληρονομήσατε. Τώρα, αν κάποιος εφόσον είναι σίγουρος ότι το όλο πρόβλημα προκαλείται απο την DHT και αν καταφέρει να εξαφανίσει την παραγωγή της εντελώς, τότε πιστεύω ότι θα χει χάσει κάτι πολύ σημαντικότερο από τις τρίχες του...και αυτό δεν είναι άλλο από τον αντρισμό του.

Αξίζει πιστεύετε? Αν ναι...ορίστε κάποια προιόντα να ερευνήσετε, με έμφαση κατά την ταπεινή μου γνώμη στο Revivogen.

 

Και 2 λογάκια για να κλείσω..

 

- Σταματήστε να ψάχνετε και να σκέφτεστε σαν λύση την μεταμόσχευση. Όσους έχω δεί από κοντά (και όχι με photoshop στα site) κανείς μα κανείς δεν είχε ωραίο αποτέλεσμα. Τα πάντα στο κεφάλι του, πρόδιδαν τι είχε κάνει κ το τελικό αποτέλεσμα ήταν αξιολύπητο.

Θέλει πολύ μυαλό για να καταλάβει κάποιος ότι σήμερα στην ιατρική μπορούν να κλωνοποιήσουν άνθρωπο, αλλά δεν μπορούν να βρούν μια αξιόλογη θεραπεία για την φαλάκρα?

Όλα αυτά τα χρόνια, είχαμε βρεί με τον αδερφό μου, αμέτρητες έρευνες και πειράματα που είχαν γίνει πάνω σε αυτό το θέμα και (στα περισσότερα) αν όχι σ'όλα τα αποτελέσματα ήταν θεαματικά..

Πως γίνεται όλες αυτές οι έρευνες να εξαφανίζονται μετά δια μαγείας?

Αυτό ακριβώς είναι που κάνουν τα λεφτά που δίνετε στις μεταμοσχεύσεις...."Θάβουν" τις πραγματικές θεραπείες και θα συνεχίσουν να τις θάβουν, όσο τις χρηματοδοτείτε.

Απλά ξεχάστε τες!!!!!!

- Βρείτε ένα λουκ που μπορεί να σας ταιριάζει..υιοθετείστε το και προσπαθήστε να το προσαρμόσετε πάνω σας σύμφωνα με την υπάρχον κατάσταση.

π.χ Για εμένα τουλάχιστον ο bruse Willis, είναι ένας από τους γοητευτικότερους άντρες στον κόσμο. Η μήπως δεν θά πρεπε γιατί δεν έχει μαλλιά?

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολύ μυαλό για να καταλάβει κάποιος ότι σήμερα στην ιατρική μπορούν να κλωνοποιήσουν άνθρωπο, αλλά δεν μπορούν να βρούν μια αξιόλογη θεραπεία για την φαλάκρα?

Όλα αυτά τα χρόνια, είχαμε βρεί με τον αδερφό μου, αμέτρητες έρευνες και πειράματα που είχαν γίνει πάνω σε αυτό το θέμα και (στα περισσότερα) αν όχι σ'όλα τα αποτελέσματα ήταν θεαματικά..

Πως γίνεται όλες αυτές οι έρευνες να εξαφανίζονται μετά δια μαγείας?

Αυτό ακριβώς είναι που κάνουν τα λεφτά που δίνετε στις μεταμοσχεύσεις...."Θάβουν" τις πραγματικές θεραπείες και θα συνεχίσουν να τις θάβουν, όσο τις χρηματοδοτείτε.

Επειδή έχω ακούσει πολλές ανοησίες στη ζωή μου, διάβασα προσεχτικά το μήνυμα σου.

Είμαι σίγουρος ότι αυτή είναι η μεγαλύτερη ανοησία, μακράν όμως και με μεγάλη διαφορά από τη δεύτερη.

 

Και επειδή φαίνεται ότι τα ξέρεις όλα, για μπές στο κόπο να μας εξηγήσεις πως νομίζεις εσύ ότι γίνεται αυτή η συναλλαγή.

 

Και για να το πάρουμε και ανάποδα.

Έστω οτι ο Χ επιστήμονας έχει ανακαλύψει το φάρμακο για τη φαλάκρα. Ένα φάρμακο δηλαδή που απευθύνεται σε εκατοντάδες εκατομμύρια ανθρώπους σε όλο το πλανήτη. Ένα φάρμακο που θα το διέθετε ας πούμε με 10ευρώ το μπουκαλάκι. Καλά είναι 10 Ευρώ; Ή να πούμε παραπάνω;

 

Φαντάζεσαι πόσα δισεκατομμύρια ευρώπουλα θα μπορούσε να οικονομήσει σε 1 ή 5 ή 10 χρόνια;

Με πόσα λοιπόν χρήματα θα ήτανε διατεθειμένος να το θάψει;

 

Για πές εσύ ένα νούμερο καταρχήν, για να δούμε πως αντιλαμβάνεσαι τα οικονομικά μεγέθη και επανερχόμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ακούσει πολλές ανοησίες στη ζωή μου, διάβασα προσεχτικά το μήνυμα σου.

Είμαι σίγουρος ότι αυτή είναι η μεγαλύτερη ανοησία, μακράν όμως και με μεγάλη διαφορά από τη δεύτερη.

 

Και επειδή φαίνεται ότι τα ξέρεις όλα, για μπές στο κόπο να μας εξηγήσεις πως νομίζεις εσύ ότι γίνεται αυτή η συναλλαγή.

 

Και για να το πάρουμε και ανάποδα.

Έστω οτι ο Χ επιστήμονας έχει ανακαλύψει το φάρμακο για τη φαλάκρα. Ένα φάρμακο δηλαδή που απευθύνεται σε εκατοντάδες εκατομμύρια ανθρώπους σε όλο το πλανήτη. Ένα φάρμακο που θα το διέθετε ας πούμε με 10ευρώ το μπουκαλάκι. Καλά είναι 10 Ευρώ; Ή να πούμε παραπάνω;

 

Φαντάζεσαι πόσα δισεκατομμύρια ευρώπουλα θα μπορούσε να οικονομήσει σε 1 ή 5 ή 10 χρόνια;

Με πόσα λοιπόν χρήματα θα ήτανε διατεθειμένος να το θάψει;

 

Για πές εσύ ένα νούμερο καταρχήν, για να δούμε πως αντιλαμβάνεσαι τα οικονομικά μεγέθη και επανερχόμαστε..

 

Λάθος κάνεις...Ποτέ δεν είπα ότι τα ξέρω όλα...

Σίγουρα όμως έχω δεί πως δουλεύει το "σύστημα"...

Αν υποθέσουμε ότι εσύ π.χ ήσουν ένας απλός γιατρός που έτυχε να βρείς κάποια θεραπεία, έστω για το συγκεκριμένο.

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι εσύ και μόνο, ενας γιατρουδάκος, θα μπορούσες να κλείσεις ολόκληρους Κολοσσούς που ζούν από τις μεταμοσχεύσεις?

Δεν θα σου πώ το με τι ποσό θα ήταν διατεθειμένος να το θάψει (γιατί παίζουν κ άλλα στη μέση), αλλά μπορείς πολύ εύκολα να βρεις τα υπέρογκα ποσά που κινούνται κάθε χρόνο από τις μεταμοσχεύσεις. Και μιλαμε για δις...

Αυτά σίγουρα, βουλώνουν πολλά στόματα!

Όταν θα έχω χρόνο, θα ποστάρω οοοολες τις έρευνες που έχουν γίνει κατά καιρούς και που έδειξαν ότι είχαν επιτυχία και αν εσύ μου βρείς κάτι από κει και πέρα, για το τι μοίρα είχαν, έστω και για μια από αυτές, τότε είμαι πολύ πρόθυμη να αναθεωρήσω..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όμως έχω δεί πως δουλεύει το "σύστημα"...

Αν υποθέσουμε ότι εσύ π.χ ήσουν ένας απλός γιατρός που έτυχε να βρείς κάποια θεραπεία, έστω για το συγκεκριμένο.

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι εσύ και μόνο, ενας γιατρουδάκος, θα μπορούσες να κλείσεις ολόκληρους Κολοσσούς που ζούν από τις μεταμοσχεύσεις?

Δεν θα σου πώ το με τι ποσό θα ήταν διατεθειμένος να το θάψει (γιατί παίζουν κ άλλα στη μέση), αλλά μπορείς πολύ εύκολα να βρεις τα υπέρογκα ποσά που κινούνται κάθε χρόνο από τις μεταμοσχεύσεις. Και μιλαμε για δις...

Αυτά σίγουρα, βουλώνουν πολλά στόματα!

Μην επιμένεις βρε SALIN, δεν έχει βάση αυτό που λές.

Τα φάρμακα δεν τα ανακαλύπτει το γιατρουδάκι της γειτονιάς. Τα ανακαλύπτουνε και τα εξελίσουνε γιατροί και βιολόγοι και βιοχημικοί επιστήμονες που εργάζονται και κάνουνε τίς μελέτες και τα πειράματα στα εργαστήρια της jiannsen, της boehringer, της abbott, της sandoz ή της lilly.

Αυτές είναι φαρμακευτικές εταιρίες - κολοσσοί, με τεράστια κεφάλαια, εισηγμένες στα χρηματηστήρια. Κάθε μία από αυτές θέλει χίλιες κλινικές μεταμόσχευσης.

Πως να εξαγοραστούν αυτές, αν υποθέσουμε ότι έχουν στα χέρια τους ένα τέτοιο θησαυρό;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με salin,παίζονται πολλά συμφέροντα τόσα φάρμακα έχουν βγει,δεν είναι δυνατών να μην υπάρχει κει ενα θαυματουργό φάρμακο,για την τριχόπτωση,και δε μιλάμε για φάρμακα που πρέπει να τα βάζεις συνέχεια αλλιώς θα σου πέφτουν τα μαλλιά,εγω δεν εχω μαλλιά ειδικά μπροστά αλλά εχω συμβιβαστεί μαρέσει να τα ξυρίζω απο μικρός μου άρεσε.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

κ τα πιο καθημερινα φαρμακα ανακαλυφτηκαν απο τυχαια κ απο εναν γιατρο...

οποιος το αναλακυψει 1ος κραταει την πατεντα για καποια χρονια κ μετα την πουλαει στις αλλες,αλλα η 1η εταιρια εχει ηδη φτιαξει ονομα για το φαρμακο αυτο.

κ ποιος γιατρος δεν θελει να παρει νομπελ κ να μεινει στην ιστορια..

 

το θεμα ειναι οτι ξερουν οτι το προβλημα ειναι γενετικο γι αυτο αλλωστε δεν πεφτουν ποτε τα πλαινα κ τα πισω μαλλια.προς το παρων ψαχουν σε βλαστοκυτταρα...

Link to comment
Share on other sites

SALIN said: "- Βρείτε ένα λουκ που μπορεί να σας ταιριάζει..υιοθετείστε το και προσπαθήστε να το προσαρμόσετε πάνω σας σύμφωνα με την υπάρχον κατάσταση.

π.χ Για εμένα τουλάχιστον ο bruse Willis, είναι ένας από τους γοητευτικότερους άντρες στον κόσμο. Η μήπως δεν θά πρεπε γιατί δεν έχει μαλλιά? "

 

 

αυτη ειναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ λυση στο προβλημα της τριχοπτωσης..!!!

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...