Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ, θα του τα μεταφέρω,

Από αυτά που ανέφερες το τρίτο, το mobile είναι γενικό για όλες τις μάρκες και τα άλλα δύο για σαμσουνκ;

3 Εγραψα για samsung +1 το mobile.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις το εβγαλε προσφορα το πλαισιο στα 199 ευρω.μου ηρθε μυνημα στα ηλεκτρονικο ταχυδρομειο μου και το εκανα παραγγελια.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και 189 στα public.. ξεστοκάρουν και τα τελευταία

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-samsung-galaxy-a5-16gb-mayro/prod7220175pp/

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ή θα πάρει mm?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Και 189 στα public.. ξεστοκάρουν και τα τελευταία

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-samsung-galaxy-a5-16gb-mayro/prod7220175pp/

Τσάμπα είναι

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Και 189 στα public.. ξεστοκάρουν και τα τελευταία

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-samsung-galaxy-a5-16gb-mayro/prod7220175pp/

ναι ακριβως.φαντασου τι κερδος εχουν οταν το δινουν αρχικα σε κατι τρελες τιμες.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως.φαντασου τι κερδος εχουν οταν το δινουν αρχικα σε κατι τρελες τιμες.

Φίλε μου τις τιμές τις ρυθμιζουν οι Ελληνικες αντιπροσωπειες οχι τα καταστήματα, φαντασου χοντρικά οτι οι μεγαλες αλυσιδες δουλευουν σαν εκθέσεις πλεον ειτε πουληθεί 349 ευρώ είτε 189 θα βγαλουν μαξιμουμ ενα 10ευρω κερδος.

Μην απορεις που τα μαγαζιά στο σκρουτζ εχουν τοσο χαμηλές τιμές, πουλανε στην πραγματική αξία γιατι εχουν εισαγωγή απο αντιπροσωπειες εξωτερικού. Απο χωρες δηλαδή που εχουν γνωση της αγοράς και οχι απο την LG hellas, Sony hellas κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος geomos απαντησε σωστα! Ετσι ακριβως ειναι και οχι αυτες οι βλακειες που πεταει ο καθενας περι εταιρειων... στο κατω κατω εαν δεν αρεσει σε καποιον καποιο καταστημα που συντηρει οικογενειες ας το παρει απο scroutzαδικα... μετα εχουμε και τις συνεπειες.. (βλεπε ηλεκτρονικη και σε λιγους μηνες ετοιμαζετε νεο κανονι) .
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος geomos απαντησε σωστα! Ετσι ακριβως ειναι και οχι αυτες οι βλακειες που πεταει ο καθενας περι εταιρειων... στο κατω κατω εαν δεν αρεσει σε καποιον καποιο καταστημα που συντηρει οικογενειες ας το παρει απο scroutzαδικα... μετα εχουμε και τις συνεπειες.. (βλεπε ηλεκτρονικη και σε λιγους μηνες ετοιμαζετε νεο κανονι) .

Προσωπικα ειμαι υπερ των καταστηματων στο skroutz και αυτοι οικογενειες συντηρουν ,μερικα εχουν και πληθος υπαλληλων.Μακαρι οι μεγαλες αλυσιδες να μπορουσαν να σπασουν τα δεσμα των αντιπροσωπων θα ειμασταν ολοι κερδισμενοι.Δυστυχως δεν γινεται γιατι (πραγματικο παραδειγμα) οταν η αλυσιδα ΑΒΓ ριξει τις τιμες χωρις συννενοηση η φερει κινητα της μαρκας Χ απο ξενη εισαγωγη, οταν θα ερθει η ωρα να αγορασει τηλεορασεις απο τον αντιπροσωπο της Χ θα τις φαει με 10% πανω σε σχεση με "φρονιμα" καταστηματα η δεν θα παρει καθολου!

Ακομα σημαντικος παραγοντας ειναι η υποσχεση των επισημων αντιπροσωπων οτι σε περιπτωση βλαβης θα κανει αντικατασταση οταν κρινει οτι δεν υπαρχει λυση ενω για τα παραεισαγωγης θα βαραει σερβις μεχρι θανατου και στο τελος θα σε στειλει στην Χ βουλγαριας για να κανεις αντικατασταση.Σε πολλους απο εμας ειναι αδιαφορο αλλα στο ευρυ κοινο ειναι καθοριστικος παραγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μιας και δε βρήκα άκρη επανέρχομαι για να ρωτήσω τα εξής:

 

- Όταν με καλούν και απαντώ, ανοίγει πάντα με ανοιχτή ακρόαση και πρέπει να πατήσω το κλείσιμο του ηχείου για να μιλάω κανονικά.

Έψαξα στις ρυθμίσεις, αλλά δε βρίσκω κάτι. Έχει παρουσιαστεί σε άλλον το θέμα αυτό?

 

-Πολύ σπάνια όταν με καλούν γίνεται εκφωνηση ονόματος του καλουντος. Εψαξα αλλά και πάλι δε βρήκα κάτι στις ρυθμίσεις. Ξέρει κανείς τι γίνεται?

 

- Έχω την εντύπωση ότι τον τελευταίο καιρό έχω μεγαλύτερη κατανάλωση από την χρήση δεδομένων. Έχει καμία σχέση το 4g ή λέω βλακεία...?

 

Ευχαριστώ . :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μιας και δε βρήκα άκρη επανέρχομαι για να ρωτήσω τα εξής:

 

- Όταν με καλούν και απαντώ, ανοίγει πάντα με ανοιχτή ακρόαση και πρέπει να πατήσω το κλείσιμο του ηχείου για να μιλάω κανονικά.

Έψαξα στις ρυθμίσεις, αλλά δε βρίσκω κάτι. Έχει παρουσιαστεί σε άλλον το θέμα αυτό?

 

-Πολύ σπάνια όταν με καλούν γίνεται εκφωνηση ονόματος του καλουντος. Εψαξα αλλά και πάλι δε βρήκα κάτι στις ρυθμίσεις. Ξέρει κανείς τι γίνεται?

 

- Έχω την εντύπωση ότι τον τελευταίο καιρό έχω μεγαλύτερη κατανάλωση από την χρήση δεδομένων. Έχει καμία σχέση το 4g ή λέω βλακεία...?

 

Ευχαριστώ . :)

Για να σταματήσει αυτό το πρόβλημα, πρέπει να απενεργοποιήσεις την << εκφώνηση καλούντος >>.

Είναι Bug της Lolipop, έχει πολύ χαμηλή ένταση στην << εκφώνηση καλούντος >> και όταν είναι ενεργοποιημένη ανοίγει η ανοιχτή ακρόαση από μόνη της , όταν σε καλούν.

Επίσης ναι το 4G καταναλώνει πολύ περισσότερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στις ρυθμίσεις, αλλά δε βρήκα την "εκφωνηση ονόματος καλουντος". :/

Φίλε μου σίγουρα το έχει, αλλά δε θυμάμαι τώρα να σε καθοδηγήσω και δεν έχω μαζί μου και το Alpha μου, που το είχα δοκιμάσει για να σου πω. Θα το ψάξω στο S7 edge που έχω μαζί μου και αν το έχει και το βρω , θα σου πω. Φαντάζομαι ότι λίγο πολύ τα ίδια θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σίγουρα το έχει, αλλά δε θυμάμαι τώρα να σε καθοδηγήσω και δεν έχω μαζί μου και το Alpha μου, που το είχα δοκιμάσει για να σου πω. Θα το ψάξω στο S7 edge που έχω μαζί μου και αν το έχει και το βρω , θα σου πω. Φαντάζομαι ότι λίγο πολύ τα ίδια θα είναι.

 

 

Ευχαριστώ πολύ. Αν το θυμηθείς ρίξε μία ματιά όποτε μπορέσεις... :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά MM θα πάρουν του 2015;

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

%5Burl=http%3A//postimage.org/%5D%5Bimg%5Dhttp://s32.postimg.org/63o72rbm9/IMG_20160429_084118.jpg[/url[/img]

Τελευτσια αντιμετωπίζω πρόβλημα στην φόρτιση και χτες βραδυ εμφανιστηκε αυτο που φαινεται στην φωτο. Λειτουργει αλλα το θεμα ειναι πως μπορει να εξελιχθεί. Ξερουμε τι μπορει να ειναι; κανενα service; αγορασμενο 17/4/15

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό που δείχνεις

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για λογαριασμό φίλης! Της παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Όταν δέχεται κλήση, ενώ κουδουνίζει κανονικά, αργεί να ανάψει η οθόνη 3 με 5 δευτερόλεπτα!! Κι εννοείται ότι ούτε ξεκλειδώνει με το κουμπί εκείνη την ώρα! Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;; μου φαίνεται πολύ κουλό!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Απόκτησα πρόσφατα το α5 μεταχείριση ενός 1 μηνός αγορασμένο από σκρουτζομαγαζο. Προηγούμενο κινητό είχα το s4. Έχω παρατηρήσει ως τώρα δύο προβληματάκι και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Το ένα είναι ότι με όσους μιλάω μου λένε ότι μικρόφωνοζει το κινητό και στην ουσία ότι λέω το ακούνε διπλό. Δεν ξέρω αν είναι λόγο σήματος αυτό αν και δεν νομίζω. Και το δεύτερο και σημαντικό είναι ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα με το gps και εδώ είναι που θα χρειαστώ τη βοήθεια σας. Χρειάστηκα προχθές να πάω κάπου. Με το s4 όταν ήθελα να βρω οδό και να με οδηγήσει με Google maps άνοιγαν τα δεδομένα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Προχθές που το έκανα αυτό στο α5 μου έβρισκα το σημείο με το ζόρι και όταν παρούσα διαδρομή χάνονταν συνεχώς το σήμα gps . Έβγαζα μέχρι και το κινητό έξω από το παράθυρο του αυτοκινήτου αλλά μάταια. Πήγα ρυθμίσεις να δω μήπως και παίζει κάτι από εκεί και διαπίστωσα ότι δεν έχει επιλογή gps όπως είχε το s4 (έστω ενεργοποίηση η απενεργοποιηση). Έλεγα μπας και είναι τίποτα δεν πιάνει καλό σήμα μεδα από το αμάξι. Το βράδυ το δοκίμασα στο ποδήλατο αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα. Χάνουν συνεχως το σήμα και δείχνει αναζήτηση gps . Και τώρα ρωτάω. Είναι πρόβλημα του κινητού η έτσι είναι το gps του? Διάβασα ότι έχει A-GPS αλλά από όσο μπήκα να δω τι είναι αυτό δεν νομίζω ότι φταίει αυτό. . Αν μπορούσε να βοηθήσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα το Α5 της κοπέλας μου, όπως και το πρόβλημα που ανέφερα στο προηγούμενο από το δικό σου μήνυμα. Δεν κλειδώνει δορυφόρους με τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες να κάνεις τίποτα? Μήπως το πήγες στο service ??

Αντιμετωπίζει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα το Α5 της κοπέλας μου, όπως και το πρόβλημα που ανέφερα στο προηγούμενο από το δικό σου μήνυμα. Δεν κλειδώνει δορυφόρους με τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες να κάνεις τίποτα? Μήπως το πήγες στο service ??

Όχι. Το είδε κι ένας φίλος που ασχολείται και δεν κατάφερε κάτι. Θα το πάω service αλλά δεν ξέρω πότε... Αν βρεις πρώτος άκρη ενημέρωσε!

Link to comment
Share on other sites

Για το GPS αν εχεις βαλει μεγαλη ακριβεια που χρησιμοποιει και δορυφορους και το δικτυο κινητης εχει προβλημα οντως αν η καλυψη του δικτυου δεν ειναι καλη αν ομως βαλεις μονο gps παει παρα πολυ καλα για δεκτη κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Το κινητο του φίλου εχει θεμα.3 μηνες ειχα το ιδιο κινητο και εβρισκε δορυφορους σε δευτερολεπτα...ακομη και μεσα στο δωματιο του σπιτιου μου λιγα μετρα μακρυα απο το τζαμι
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...